Losing It - Story of Bliss and Garrick - Garrick Taylor

19. listopadu 2014 v 0:10 | Snow Fairy |  Projekty

Garrick Taylor


Tak a dostáváme do závěru celého projektu! Musím říct popravdě, že to nejlepší jsem si nechala na konec. Protože pro mě je Garrick Taylor něco jako oblíbená vánoční baňka, kterou každoročně věším na vánoční stromeček...


Dobře, to s tou baňkou je možná trochu moc nadsazené, protože přece jenom, nic není krásnější než baňky na vánočním stromečku. Promiň Garricku, ty opravdu nejsi baňka a nejsi ani vánoční stromeček.
Ne, to Garrick rozhodně není. On je to vlastně tak trochu učitel herectví a náhodný pokusný králík na sex na jednu noc, který v baru neposedává proto, aby se opil do němoty.

Tak snad abych vám řekla, proč, z jakéhože to důvodu, je vlastně Garrick takovou ozdobou knihy Losing It. Je to nejen proto, že je to prakticky nejhlavnější mužská postava, pro které já mám většinou tak trochu slabost. Je to hlavně proto, že i když kniha na vás samozřejmě mluvit nebude, tak představit si ten jeho anglický přízvuk ve spojení s jeho modrýma očima, to je samo o sobě zaručeným tahákem na většinu čtenářek, který nejen přitahuje pozornost, ale který i funguje. Co je podle mě další věcí, kterou můžete na Garrickovi nejen obdivovat, ale také na to jen tak nezapomenete, je to, že je to chlap, který si v narvaném baru plném lidí vezme do ruky místo skleničky Jacka Danielse výtisk Shakespeara a čte, čímž se řadí mezi opravdu nepočetnou skupinu vyjímek, které takzvaně potvrzují pravidlo. Upřímně a bez okolků?
Garrick je v této skupince sám...


Nicméně, ať už je tento aspekt knihy jakkoli neodolatelný, a já bych řekla, že ještě více než neodolatelný, je to vážně čin působivý a rozhodně odvážný, tak se vsadím, že tato barově - čtecí situace vyšla Garrickovi ze dvou hlavních důvodů:

1.) Je to sexy Angličan s pohledem moře!
2.) Je to kluk z knížky!

Protože... je to vlastně velmi jednoduchá rovnice:

Případ Garrick: Čtení v baru někde v Americe.


Případ Garrick: Reakce všech okolo.


Případ já: Čtení v baru někde ve městě, kde bydlím...


Případ já: Reakce všech okolo...


Okay, tohle asi mluví samo za sebe. :D
A myslím, že jsem vám i naznačila, jak moc jsem se na první pohled do Garricka zakoukala. Příliš mnoho situací s ním mi příliš rychle brala slova a moc pozdě jsem si uvědomila, že Garrick je tak trochu nedosažitelný (viz 2 hlavní důvody výše). Ale zdárně se mi povedlo najít hlavní příčinu toho, proč propadnout jeho šarmu není vůbec nic těžkého. A kupodivu to není jenom vzhled a to, že čte knížky v baru. Je to nějakou dobu, co jsem nad tím přemýšlela, ale ke Garrickovi to sedí jako facka.
Jedním z nejvíce nezpochybnitelných faktů o holkách (teď rozhodně nemluvím za celé ženské pokolení!), je to, že letíme po přízvucích a hlubokých chlapeckých hlasech. Vzbuzují v nás takový zvláštní pocit, ze kterého někdy prostě a jednoduše šílíme.
A pokud třeba nejste jednou z těch holek/žen, které jsou tak trochu ujeté na přízvucích, názorně vám aspoň ukážu, jak vypadají holky, které jsou fanynkami cizích akcentů. Já teda rozhodně jsem fanynka a vypadám následovně:


Ale abych jenom tak zbůhdarma neplkala o dokonalostech Garrickovy osobnosti a - samozřejmě nenápadně - vytáhla na světlo pár maličkostí, musím říct, že Garrick je na jednu stranu tak trochu smolař. Ostatně to je to, co mají s Bliss očividně společné, mimo jiné samozřejmě. Myslím, že autorka to naplánovala moc dobře, když z obou hlavních postav udělala tak trochu "fackovací panáky", kterým se nejde nezasmát. Protože u stejné scény, u které jsem si z Blissina pohledu mohla vysmát duši, u té stejné jenom s tím rozdílem, že jsem si představila samu sebe v Garrickově kůži, mi málem vypadly oči z důlků.


No dobře, no, smála jsem se jak trhlá i v jeho případě. Ale na mou omluvu, to ani tentokrát jinak nešlo. Klidně by mohl mít v té chvíli vlasy zářící jako sám bůh Slunce, Apolón, nebo by klidně mohl mít rohy a v ruce kudlu, kterou by mě rozsápal, a já bych se stejně neubránila zasmátí. Opět - Sorí - Garricku, ale ať děláš, jak chceš, bylo ti autorkou do vínku dáno zlepšovat lidem náladu všedního dne.


Víte, ono hledat animace, které by se hodily do Garrickova článku, je mnohem jednodušší než vymýšlet, co všechno vám o něm řeknu. Prozradím vám ale jednu věc, vlastně docela zajímavou. To, že Garrick má charisma, které vám pořádně zacloumá mimikou a promění vám nohy v želé, je fakt, ale stejně dobře by se mohl chlapec s trochou snahy stát i autorem knihy, která by se s největší pravděpodobností jmenovala: "Ultramoderní americko - anglická jazykověda a její význam". Protože Garrick se dle vlastních slov postupem času prý "ZAMERIKANIZOVAL". Congratulations Mr. Taylor, k vytvoření patvaru, u kterého vám ty oči z důlků nejen jednoznačně vypadnou, ale také se vám z toho zamotá jazyk.
Bliss by mu samozřejmě mohla pomoct při tvorbě onoho veledíla, protože se svým "vzžeň se", jakožto feministickou obdobou výrazu vzmuž se, by uvedla do rozpaků nejednoho odborníka na gramatiku.
Řeknu vám, že strávit celý víkend s Garrickem a Bliss byla docela povzbuzující zkušenost. Garrick by vás mohl totiž naučit úctyhodnou řádku nic neříkajících výrazů, stejně jako celou kolekci neodolatelných pohledů a Bliss by vás mohla inspirovat k nejedné velmi originální výmluvě, jak na poslední chvíli vycouvat z případu sexu na jednu noc. :D

Losing It je opravdu kniha, která vám zlepší náladu. A Garricka a Bliss spolu je tak jednoduché mít rád.


Naopak slyšet Garricka, nebo i Bliss, jak říkají, že to, co se mezi mini stalo - teda spíše skoro stalo - vůbec nic neznamená a že na to oba zapomenou a budou si žít dál jako by se nikdy nepotkali, je tak trochu otravné. V žádném případě jim to ani jednomu nežeru...


Ale smát se těm vtipným scénám, to je na počátku v podstatě životabudič.
A psát vám recenzi na Losing It, to půjde jedna radost.
Doufám, že se budete těšit.
:)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiki Kiki | E-mail | 20. listopadu 2014 v 17:25 | Reagovat

Už se moc těším, až  knihu budu držet v ruce. :3 :D
A na recenzi se moc těším. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!