Prosinec 2014

Šťastný Nový Rok!

31. prosince 2014 v 9:49 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

jsem tady i v poslední den roku 2014.
Chtěla bych se zde jenom maličko ohlédnout za celým letošním rokem. Nějakému knižnímu shrnutí bych ale radši věnovala samostatný článek později.
Víte, já nejsem moc "novoroční" typ člověka. Silvestr tolik neprožívám a předsevzetí si nedávám, protože myslím, že abychom se do nečeho pustili nebo začali něco nového, nepotřebujeme na to speciální den, i když uznávám, že na Nový rok je to taková speciální příležitost. Z vlastní zkušenosti ale vím, že některá ta předsevzetí prostě nevydrží. Už je to tak.
Chtěla jsem tak trochu zavzpomínat, co všechno se za letošek stalo. Musím říct, že z osobního hlediska to bylo doslova jako na horské dráze. Jednou to bylo fakt skvělé a jindy bych se nejraději zavřela v pokoji, zatáhla žaluzie a lampičky potáhla černým suknem. Určitě to znáte. Občasným excesům se člověk asi nikdy úplně nevyhne. Ale na posledních pár měsíců tohoto roku si nemůžu stěžovat. Sice mě štve všechno okolo školy a hlavně okolo maturity, ale ve světle některých událostí jsou to spíše maličkosti.
Svůj blog jsem začala skoro před třemi lety, což mě samotnou udivuje. Nejsem na to pyšná, ale jsem typ člověka, co ho rychle přestanou bavit věci, které pro něj byly zpočátku naprosto nepostradatelné. Ale s blogem to tak nebylo a jsem velmi ráda, že jsem neskončila. Vím o sobě, že jsem sentimentální člověk, vlastně jako každý člověk mám emoce, ale nemám moc příležitostí, kdy je ve "skutečném" životě projevit a nevypadat v očích lidí kolem jako zoufalec zralý na psychiatra, zní to divně, ale i teď je to pravda. Snažila jsem se blogu dát nejen tu praktickou stránku, která se vyznačuje zveřejňováním recenzí, chtěla jsem udělat občas i nějaký "vykecávací" článek, ve kterém bych dala najevo, co doopravdy cítím, otevřeně a bez obalu. Občas bych se vám ráda vyzpovídala, což mě přivádí k tomu, že kdyby se vám podobné články líbily, do Nového roku bych si na tom dala určitě záležet.

Ale na druhou stranu, jako opak všeho, co na blogu dělám, to někomu může přijít nevhodné, nemístné, prostě podivné. Chápu, nemám za cíl si podmanit svět nebo tak něco. Dělám tady jenom to, co mám ráda, co mě baví a vím, že je to občas opravdu plné chyb, sentimentality i naivity. Ale vždyť je to lidské, ne každý dělá věci, které uspokojí všechny lidi na světě. V tom je myslím i to pomyslné kouzlo. Každý jsme jiný, každý dává do své práce něco jiného a potom to také jinak vypadá. Umíte si představit, jak neskutečná by na svět byla nuda, kdybychom byli všichni na chloupek stejní? :))


Suma sumárum, můj rok 2014 byl tak půl na půl. Občas jsem měla zalepené oči, které bylo nutné otevřít nějakou tou nepříjemnou situací. Nelíbí se mi, když se dějí špatné věci, ale asi se mají dít. Občas jsem se měla ale opravdu perfektně. 2014 je rok, který byl plný úžasných knih, úžasných filmů, seriálů, lidí i chvil, na které bych nerada zapomněla. Co se blogu týká, také jsem si zažila chvíle, které mě zahřály u srdce, čehož si moc cením. Snažila jsem se věnovat blogu jak to jenom šlo a ani tady si vlastně nemůžu stěžovat.
Na konci a začátku roku, na Silvestra, něco prakticky i metaforicky končí i začíná. Je to zajímavá představa. Někdo bere svůj začátek Nového roku jako sebezdokonalování se, jako ujištění a pokračování v cílech, které si už určil. Někdo ale Nový rok bere jako začátek nového života, jako oslavu toho, že se konečně rozhodl se nerozhodovat a vzít svůj život do vlastních rukou na cestě za splněním si všech snů. Často se v tomto opakuju, ale lidé, kteří vás budou chtít shodit, ranit a zbavit všech vašich snů tady budou vždycky. Nedělejte jim radost, jdetě přesně tam, kam chcete a dělejte, co chcete. Život je přece hezké místo a sny se mohou stát skutečností. Jenom se jich nevzdávejte!


Už končím, opravdu. Omlouvám se za tu spoustu slov, ale chtěla jsem vám to všechno povědět, když už máme ten konce roku.
Já nejsem nadšenec pyrotechniky, rachejtlí, utržených končetin a popálenin třetího stupně. Neříkám, že mě ohňostroj nikdy neokouzlil, lhala bych a to nechci. Ale všechny ty oslavy mají i stinnou stránku. Určitě u nás doma nejsme jediní, kdo mají spoustu zvířátek a mazlíčků, němých přátel. Pro ně je Silvestr prokletí, protože když se celým městem rozletí petardy, jsou z toho vyděšení a nešťastní.
Proto bych ráda pozvedla pomyslnou, mirumilovnou, prskavku a popřála vám všem krásný a opravdu povedený vstup do Nového roku. Přeju vám všem, ať se vám daří úplně ve všem, pro co se rozhodnete. Děkuju vám za podporu blogu, i nadále se budu snažit se zlepšit a doufám, že vás nezklamu.
Dělejte, co máte rádi srdcem, buďte silní a neustupujte. Jděte s životem, protože...

"Život na nikoho nečeká."
- Charlie St. Cloud

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!Uvidíme se v roce 2015.
Zatím ahoj. :)

Snow Fairy

Recenze - Finding Cinderella

30. prosince 2014 v 14:34 | Snow Fairy |  Recenze

Finding Cinderella

Autorka: Colleen Hoover
Žánr: YA, Romance, New Adult, Moderní, Fiction, Humor
Díl: 2.5 (Bez naděje)
Originální název: Finding Cinderella
Počet stran (EN): 90
Rok vydání (EN): 2013
Nakladatelství: Atria Books
Anotace:
Náhodné setkání ve tmě svede osmnáctiletého Daniela a dívku, která na něj naráží s vyznáním vzájemné lásky. Nicméně tato láska přichází s podmínkou, že bude trvat necelou hodinu a oba budou předstírat, že jsou si vzájemně největšími láskami.

Jakmile jejich hodina skončí, záhadná dívka od Daniela utíká jako Popelka. Daniel se snaží sám sebe přesvědčit, že to, co se stalo bylo naprosto dokonalé, protože jenom předstírali, že to takové opravdu bylo. Protože takové momenty se nedějí nikde, jenom v pohádkách...

O jeden rok a jeden nepovedený vztah později, je jeho nevíra v opravdovou lásku odstraněna v den, kdy potká Six: dívku s podivným jménem a ještě podivnější osobností. Daniel si brzy uvědomí, že ve způsobu, jakým předstíral city k Popelce a tím, jaké city doopravdy chová k Six, není až tak velký rozdíl. Obzvlášť, když obě jeho lásky skončí ve stejný den.

***


Pro tuto knihu je opravdu velice důležitý sled několika málo momentů, které následně rozvjíjí celou poitnu kraťoučké novely, která je součástí Colleeniny série Bez naděje. Jestli máte rádi Bez naděje, tuhle maličkost možná uvítáte, ale v případě, že vám Bez naděje rukama neprošla a přesto máte chuť si tuto knížku přečíst, je štěstí na vaší straně. Finding Cindrella nijak nespoileruje, nevyzrazuje nic, co by bylo pro nepředvídatelné čtení Bez naděje důležité. Tudíž vám v přečtení FC nic nestojí.

Colleen si vzala pod čočku mikroskopu Holderova nejlepšího kamaráda, Daniela a nejlepší kamarádku Sky, Six. Musím říct, že z Bez naděje jsem si Daniela hodně oblíbila, i přesto, že se tam objevil jen opravdu letem světem. Je to člověk, který si ze života moc nedělá, nebere vážně svět ani sebe a žije pro okamžik. Má sice trochu ostrý jazyk a drzost je v podstatě jeho druhé jméno, ale Daniel je zárukou toho, že se při čtení opravdu pobavíte.
Six je kapitola sama pro sebe. Je to holka, která je obestřena záhadami, které není nijak jednoduché rozluštit.


Když tak nad tím uvažuju, Finding Ciderella není nijak extra těžké odhalit. Od začátku víte, kdo je kdo. A zároveň máte tušení, jak by to asi mohlo dopadnout. Ale opět zde přichází na scénu ta pravá nepředvídatelnost Colleen Hoover, která vždycky všechno zkomplikuje.

Knížka je to opravdu tenoučká, pouze z pohledu Daniela. Můžete mu tak nakouknout do hlavy a probrat se jeho myšlenkami, vidíte i do jeho života v rodině, kde převládá ženské pokolení, ale i do jeho milostných vztahů. Moc se mi líbí, že tato knížka je opravdu upřímná, otevřená a na nic si nehraje. Hlavní scéna hned na začátku knihy je trochu zvláštní a svým způsobem možná i přitažená za vlasy, ale ani tady si postavy na rovinu řeknou, co chtějí. Tohle je vlastně u Colleen jedna z věcí, kterou dává do všech knih. Upřímnost. Její knížky jsou ke čtenářům naprosto otevřené, takže má čtenář možnost utvořit si vlastní ideální názor.

Jak jsem říkala, přesně v moment, kdy to nečekáte vám Colleen hodí pod nohy klacky a absolutně obrátí celou knížku vzhůru nohama. Nutno podotknout, že knížky Colleen se v angličtině opravdu úžasně čtou. Nepoužívá příliš složitá slova i kdybyste nějakému slovíčku nerozumněli, kontext jednoduše pochopíte. Já osobně si čtení jejích knih v angličtině opravdu užívám.
Vrátím se k tomu, jak Colleen umí své knihy v nejvyšším bodě vyhrotit. Potom se na scénu dostává i ta psychologická stránka, která je pro její knihy také velmi důležitá a specifická. Stejně jako děj, ani postavy nepůsobí roboticky, nebo tak, že by plnily všechny fuknce mechanicky a strojeně. I u této knihy můžete očekávat, že chování, emocionální stavy postav jsou dokonale lidské a dohnané až k hranicím.
Finding Ciderella je spíše ta oddechová Colleenina kniha. Ano, překvapení, které možná nečekáte, tam je, ale oproti Bez naděje nebo Ztracené naději je to spíše procházka růžovým sadem. Není tak srdcervoucí ani tak dojemná jako příběh Holdera a Sky. Já jsem se ale u této knihy velice bavila, četla se mi opravdu jednoduše, bylo to velmi milé čtení, na které si nemůžu ztěžovat. A myslím si, že kdo má Colleen Hoover rád, toho Finding Cinderella tolik nezklame.

The Most Beautiful Christmas - Vyhlášení vítězů

29. prosince 2014 v 19:35 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

je po Vánocích a je taky před Silvestrem. A stejně jako rychle začaly i skončily Vánoce, tak je to i s tímto projektem, který bylo možné uskutečnit jenom díky tomu, že jsem v něm spolupracovala s Táňou.
Dnes mám za úkol tento projekt zhodnotit. Už mě znáte, a stejně jako na hodně knížek pěju chválu, tak budu i na projekt. Z mého pohledu to byl vážně super nápad a taky nová a skvělá zkušenost. Všechno jsme řešily v podstatě na poslední chvíli, ale nakonec to nemohlo dopadnou lépe. Moc se mi líbilo, že se zapojili jak blogeři, tak čtenáři, nakladatelství i knižní autoři. Najednou jsme byli všichni jako by pohromadě a spolu. A já za to moc děkuju. Velmi jsem si celý projekt a celý prosinec užila a já nemůžu říct jediného křívého slova. Spíše Táni a vám všem za všechno moc a moc děkuju!!

Ještě bych se chtěla zmínit o vaších vyplněných formulářích. Pááni! Jste opravdu ti nejlepší na světě. To, co jste mi napsali, mě zahřálo u srdce, rozkvetla mi z toho duše, zaplesalo srdce, a jsem z toho tak neskutečně šťastná, přesně tak, jak umíte potěšit jenom vy.
Já vím, že nejsem úplně nejdokonalejší, dělám hodně překlepů, v článcích si zpětně najdu tunu chyb, za které se stydím a nejradši bych se propadla do země a vždycky se jenom modlím, abyste si toho nevšimli, protože kdybyste si toho všimli, mysleli byste si, že jsem totálně a nechutně negramotná a jako blogerka stojím tak trochu za prd.
Ale vy jste tu se mnou, i když jsem si jistá, že někdy ty chyby vidíte. A za to moc děkuju. Nevím, jak za to poděkovat víc takhle elektronicky. Posílám vám všem obří obětí a ještě jednou moc za všechno, co pro mě děláte, že mě podporujete, DĚKUJU! :-*

* Najít obrázek objetí bylo vážně hodně těžké, ale nějaké takové vřelé a přátelské a vděčné objetí vám opravdu posílám všem.*


Budu se snažit co to jenom půjde, abych vás ani do budoucnosti nezklamala.


A teď mám vlastně ještě jednu milou povinnost. A to vyhlásit všechny vítěze. Nebudu to okecávat, nemá to smysl a to nejdůležitější jsou přece jenom výsledky.
Takže jako první je tu výsledek soutěže o sérii Hunger Games od Suzanne Collins. Já vím, že většina z vás už asi Hunger Games má doma, a tak jsem až tolik ohlasů na soutěže nečekala, ale nakonec se aspoň dva lidé ozvali, takže bylo z čeho losovat. :)
A vítězem série Hunger Games se stává:

Kiki


A teď už jdu na tu hlavní soutěž, která na blogu na Vánoce odstartovala. Jsem ráda, že se nastřádalo tolik cen. Protože tím pádem může mít více lidí radost. Doufám tedy, že se vám tato soutěž líbila a že i když vyhrajete cenu, kterou jste tak úplně nechtěli, tak vám to nebude tolik vadit. Kdyby se vám náhodou knížky nelíbily, dejte mi to potom v mailech vědět, něco s tím provedeme. :)

Takže teď jdu zase na vyhlašování a opravdu doufám, že vás potěším.

1. vánoční knižní balíček vyhrává:

Janča


2. vánoční knižní balíček vyhrává:

Anette


3. vánoční knižní balíček vyhrává:

TerushQaH


4. vánoční knižní balíček vyhrává:

Žanet


5. vánoční knižní balíček vyhrává:

Jitulisko


6. vánoční knižní balíček vyhrává:

Danah


7. vánoční knižní balíček vyhrává:

Markétt


A jsem na konci dnešného článku, i tohoto letošního vánočního projektu. Doufám, opravdu, že se vám to letos před Vánocemi i na Vánoce líbilo. Všem vítězkám velice gratuluju, doufám, že se jim všechny ceny budou líbit. :)
A jelikož se blíží konec tohoto roku a začátek nového, blíží se také blogové narozeniny. Takže z toho vyplívá, že další soutěž je už opravdu, opravdu za rožkem.

Mějte se nádherně, užívejte si ještě prázdniny a pohodu a všechny dojmy z Vánoce a co k Novému roku vám ještě řeknu ve středu.
Mám vás MOC a MOC ráda!
Děkuju, že jste se mnou.

Snow Fairy

Recenze - Ugly Love

28. prosince 2014 v 13:08 | Snow Fairy |  Recenze

Ugly Love

Autorka: Colleen Hoover
Žánr: YA, Moderní, Realistický, Romance, New Adult
Díl: -
Originální název: Ugly Love
Počet stran (EN): 337
Rok vydání (EN): 2014
Nakladatelství: Atria Books
Anotace:
Když Tate Colinsová potká pilota Milese Archera, moc dobře ví, že to není láska na první pohled. Vlastně se nazvázejm nemohou brát ani jako přátelé. Jediná věc, kterou Tate i Miles vědí, je jejich vzájemná fyzická přitažlivost. Jakmile jsou ale jejich touhy jednou otevřené, uvědomí si to perfektní porozumnění, které mezi sebou mají. On ale nechce lásku, ona na lásku nemá čas, takže oba souhlasí, že půjde jenom o sex. Jejich dohoda by mohla být bezchybná, pokud Tate dorží dvě Milesova pravidla, že:

Se nikdy nebude ptát na minulost.
A nikdy nebude očekávat budoucnost.

Zpočátku si oba myslí, že to mohou zvlládnout, ale postupně si uvědomí, že tak jednoduché to prostě nebude.

Pronikne jim to do srdcí.
Sliby poruší.
Pravidla roztříští.
Láska zoškliví.


Nejsem myslím jediná, u koho se Colleen stává autorkou číslo jedna. Velmi se mi na ní líbí, že na první pohled jsou všechny její knihy poněkud nenápadné. Ale když si o nich něco přečtete, víte, že je prostě musíte přečíst, ať se děje, co chce.

Ugly Love byla v podstatě sázka na jisototu. Všechny ohlasy Colleen i její knihu předcházejí.
Svým způsobem, a než se s ním seznámíte, má Ugly Love takový všední námět. Možná trochu nepředvídatelný, ale zároveň vás napadá deset tisíc různých závěrů. Ale Colleen je mistrně v tom, že ze všeho všedního udělá absolutně fenomenální a nevšední záležitost. Ugly Love je kniha vonící po lásce, čerstvém vzduchu i po humoru, který je pro Colleen typický. Stejně jako další knihy, ani Ugly Love není tak povrchní, jak se na první pohled může zdát a rozhodně v ní má větší přavahu příběh než nezbytná přitomnost sexu.

Miles Archer je kluk, které ho si jednoznačně zamilujete a hlavně zapamatujete. Vytvořit úžasně krásného kluka, ze kterého se čtenářkám podlamují nohy je vždycky sázka na jistotu. Navíc je Miles pilot, což z něj dělá ještě o jednu úroveň atraktivnějšího muže. Avšak i Miles má hlubiny své duše přeplněné bolavou minulostí, bolestí, která v něm hlodá celé roky. Ví, co je to láska, zažil, jak chutná, ale po tom všem, co se mu stalo, se jí tak vehementně brání.
Tate Collins je milá dívka s ochranitelským bratrem a kvalifikací zdravotní sestry. Může zachraňovat životy, jenom ten svůj jí možná trochu protéká mezi prsty. Na první pohled je to silná holka, ale uvnitř cítí, že i když se láska zdá krásná, ve skutečnosti je to o hodně složitější.

Myslím, že Colleen schválně vybírá navzájem si maličko protichůdné povahy postav. Ono, znáte to, protiklady se přitahují. Je jednduché zavřít oči a dělat, že nevidíte. Miles i Tate moc dobře vědí, jaké to je zápasit láskou, je to pro ně v podstatě předem prohraný boj. Pokud se Miles a Tate nerozhodnou pro sebe něco udělat. Pokud se Miles nepokusí svou minulost přijmou a jít dál...

Musím říct, že stejně jako jsou knihy Colleen Hoover fenomenální, jsou i emocionálně neskutečně vyčerpávající. Drásají vám nervy a nenechají vás v klidu. Jsem velký fanda knih, kde psychologické stavy postav hodně vystupují na povrch, kde jsou jejich emoce odhalené. O to je kniha potom působivější. Máte pocit, že postavy žijí svým vlastním životem, že je znáte a že jejich příběh nejen sledujete, ale jste přímo jeho součástí. Někdy si říkám, kde to Colleen bere. Životní příběhy vystavené napospas světu přesně tak, jak byste je asi zažili v normáním životě. Žádná přibarvení nebo nadsazený optimismus.

Pořádně jsem se ale nezmínila, že důležitou roli hraje sex. Ano, to hraje. Ale rozhodně nečekejte nějaké pasáže jako vystřižené z erotických románů všech druhů, ze kterých se vám kroutí prsty u nohou hrůzou. Colleen popisuje všechny scény velice romanticky a pokud tlačí na pilu, tak jenom v mezích a rozhodně vám to nepřijde nevhodné.
Ugly Love mě opravdu překvapila a v žádném případě nezklamala. Colleen nevtíravě ukazuje realitu z pohledu různých lidí, což z ní dělá opravdu hodně všestrannou autorku. Má úžasný styl psaní, velmi sugestivní a pochopitelný, poutavý a hlavně velice nepředvídatelný. Všechny ty ohlasy jsou zasloužené, protože Ugly Love je kniha, která vás pohltí a minimálně do konce vás nepustí.

The Most Beautiful Christmas - Co mi nadělil Ježíšek?

25. prosince 2014 v 19:31 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

tak už po Velkém dnu. Jak se vám to letos líbilo, Vánoce? Co vám Ježíšek nadělil pod stromeček a který dáreček je váš úplně nejmilejší?
Určitě mi dejte vědět, jak jste se včera měli, moc ráda to od vás uslyším. :)

Dnes bych vám ráda ukázala některé své dárky. Předem říkám, že tady nebudou všechny. Jedná se většinou o oblečení a takové ty věci, které člověk potřebuje. Chtěla bych vám tady ukázat hlavně knížky a některé další věci, které mě moc potěšily.
A jako první je taková moje "anglická sbírka". Moje mamka moc dobře ví, že miluju Anglii, úplně se vším všudy. Je to moje srdcová záležitost, a proto s jakoukoli anglickou věcí by se mi trefila do noty. Polštářek jsem si tedy vybrala já už před nějakou dobou, kdy jsme byli nakupovat ve Vídni, takže o tom jsem věděla. Ale o těch obrázcíh jsem neměla ani zdání a strašně moc se mi líbí. To je moje krevní skupina.
Další věc, o které jsem neměla tušení, je svetr. Já už nějakou dobu sháněla hezký, teplý svetr, pokud možno s norskými vzory nebo tak. Ale nikde jsem pořádně nemohla najít nějaký pěkný. Nakonec mi to Ježíšek - mamka včera hoodně usnadnil. A já ten svetr totálně miluju!


Teď tu mám takových pár maličkostí od mojí milované kamarádky Niky. Niky, nebo také Haisku, jste mohli znát z jejího blogu. Je to už pár let, co se známe. Sice jsme se ještě nepotkaly osobně, ale už dlouho si píšeme maily a Niky je pro mě jako sestra a tyto naše vánoční dárky už jsou pro nás taková tradice. Letos za dárečky jsem opravdu neskutečně vděčná. Trefila se mi úplně do všech a já z nich mám obrovitánskou radost. Takže Niky, jestli to tady někdy přečteš, tak ti ještě jednou moc a moc děkuju! Mám tě ráda. :)


A teď už tu mám knížky. Fotku jste mohli vidět už i na facebooku nebo na Instagramu. Ale dnes vám všechny knížky ukážu ještě detailněji.
O knížkách jsem většinou věděla. Ono je vlastně těžké vybírat na Vánoce knížky, komukoli. Riskujete tím, že se obdarovanému nebude líbit a spoustu dalších věcí. Mamka to se mnou dělá tak, že mě nechá si knihy vybrat a potom mi je zabalí. Mám to tak ráda, na knížky se těším vždycky, i když o nich předem vím. K jednotlivým fotkám vám asi něco málo napíšu.


Achymista je pro mě velké a moc milé překvapení. Dostala jsem ji od brášky a mého kamaráda Adama - ještě jednou za nic moc a moc děkuju. A je to kniha, na kterou bych se mohla dívat celý den. Je úplně nádherná, vypadá taková stará, nebo jako nějaký tajný deník a je naprosto kouzelná!


Toto je ještě dárek od mamky, takový na poslední chvíli. Ale už jsem i mamce o Jojo Moyes říkala a moc ji zaujala. Já jsem od ní četla knížku Než jsem tě potkala a to byla úžasná kniha. Na Poslední dopis od tvé lásky je už tak neskutečně těším.


Tohle je taková zlatíčko. Chtěla jsem si ji už pořídit v angličtině, ale nedávno jsem ji objevila v češtině a nakonec jsem s mamkou v knihkupectví neváhala. Ježíšek měl další knížku, která potřebovala zabalit. :)
Teď tu máme Will Grayson, Will Grayson a Ugly Love. Tyto knížky nadělil Ježíšek - babička a musím říct, že to jsou jedny z mých nejočekávanějších vánočních knih. Ugly Love jse už četla v e-booku a je to tak úžasná kniha, že jsem ji potřebovala i ve fyzické podobě. A tak je ještě krásnější.
Will Grayson, Will Grayson je kniha, na kterou jsem strašně zvědavá. Je to přece John Green a já osobně jeho knihy zbožňuju. Na tohle se moc těším a navíc se mi hodně líbí i spolupráce s Davidem Levithanem. Uvidíme, co z toho bude. :)


Z beletristického hlediska tu mám ještě jednu knížku. A tou Girl Online od Zoe Sugg neboli Zoelly, jak ji můžete znát na youtube. Víte, já mám Zoe moc ráda, její videa, její styl, všechno mě na ní baví a na tuto knížku jsem čekala dlouho než se mi konečně dostala do rukou. Přečetla jsem si ještě včera prolog a nezní to vůbec zle. Teď se hlavně řeší to, že Zoe knížku vůbec nenapsala. Já vím, Zoe je slavná a samé další věci a že někoho ani moc nepřekvapuje, že za celou knihou je vlastně někdo jiný. Já tohle nechci tolik řešit. V jistém ohledu to vůbec není moje věc, i přes všechny věci jsem na Girl Online hodně zvědavá. :)
A toutou kuchařkou jsme s knížkama u konce. Nakonec mě opět překvapila mamka. Věděla, že se mi tato kuchařka moc líbila a koupit ji jen tak v knihkupectví nejde. Nečekala jsem ji, ale o to víc jsem byla nadšená. Všechny ty recenpty uvnitř jsou naprosto úžasné a moc se těším, až nějaký vyzkouším. Navíc celkově je kuchařka krásně provedená, jsou v ní úžasné fotky i recepty. Za tohle dílečko opravdu palec nahoru.

A to by teda bylo. Říkám, ještě něco jsem dostala, jako třeba kosmetiku a oblečení.
Určitě mi dejte vědět vy, co jste dostali. Je to sice šílené, že Vánoce už zase končí, ale i tak si myslím, že to stálo letos za to čekání.
Určitě se mějte nádherně a nezapomeňte na soutěže, které tady na blogu probíhají. :)

Snow Fairy

The Most Beautiful Christmas - Merry Christmas + Christmas Giveaway

24. prosince 2014 v 0:21 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

všechno čekání je u konce. Dnes nastal Štědrý den a Vánoce dochází do bodu, který je jen jeden a je nejkrásnější na světě.
Pokaždé před Vánocemi se krásně uvolníme, uvědomíme si přítomnost něčeho, co se přes celý rok schovává někde, kam nedohlédneme. Uvědomíme si všechno to kouzlo, které přichází už s adventem.
Vánoce nejsou časem, kdy bychom neměli zpytovat svá svědomí nebo si vyčítat věci, které jsme udělali a možná jsme neměli. Na to máme spoustu času jindy. O Vánocích není pro výčitky, smutek a slzy neštěstí a smutku místo. Není to na světě vždycky v nejlepším pořádku. Dějí se šílené věci, které nás nutí být smutnými. Ne každý dobrý člověk dostane, co si opravdu zaslouží a spoustě z nás se už stalo tolik nespravedlností, že máme někdy pocit, že vydržet ještě něco dalšího je už prakticky nemožné. Ale jsem si naprosto jistá, že každý v sobě máme bojovníka, přesně takového, o kterých čteme v knihách, a ke kterým vzhlížíme, bereme si z nich příklad a snažíme se být silní alespoň z části jak oni. Třeba to o sobě zatím nevíme určitě, ale jednou si to uvědomíme. Uvidíme při pohledu do zrcadla oči plné zkušeností a tělo opatřené brněním zoceleného léty, kdy nás život učil.
O Vánocích ale máme možnost nahlédnout do vlastních srdcí tak, jak se nám to jindy nedaří. Otevíráme své srdce lidem, ale hlavně sami sobě. Není to všechno jenom dárcích a hláškách "Ať už to máme za sebou." Jde o mnohem víc a každý máme ve svých vlastních rukou, jakým způsobem budou Vánoce nezapomenutelné.
Nedílnou součástí života je to, že v něco věříte. Všechny americké i neamerické filmy vám velmi výmluvně ukazují, že když jsou Vánoce, všechno jde tak nějak lépe. Snad to dělá ta atmosféra vonící po medu, perníčcích a štědrovečerní večeři. A snad to dělá i víra. V kouzla. V opravdovou radost. V lásku, která přenáší i ty nejvyšší hory. V kouzlo Vánoc, které nás nikdy nepřestane udivovat.
Snad za to všechno může i radost v očích našich blízkých. Spousta věcí jdou ruku v ruce s tím, jak Vánoce dopadnou. Ale dokud jsme tu my, každý jeden člověk na celém světě, Vánoce budou stát za to.

Chtěla bych vám všem, kdo tady tento článek uvidíte, ale i těm, kteří ho neuvidí, popřát přenádherné Vánoce. Ty nejkrásnější, nejkouzelnější a nejvoňavější, plné dárků a radosti. Přeju vám, abyste byly svědky zázraků. Chtěla bych pro vás to nejlepší, protože díky vám jsem tady i s blogem a většinou toho, co mám.
Chtěla bych vám také říct, abyste nepřestávali věřit ve své sny. Ať jsou jakékoli, jsou vaše, jsou to vaše nejniternější představy, které vám mohou změnit život, až je uskutečníte. Nevěřtě lidem, co říkají, že sny jsou hloupé a k ničemu. Nejsou a jdětě přesně tou cestou, která vás k splnění všech vašich snů dovede.
Já vím, že to dokážete. Jste silní a jste úžasní a já ve vás věřím!

Krásné a veselé Vánoce.


* Giveaway *


Jsou přece Vánoce. A bez soutěže by to nebylo ani na blozích ono. Jednu takovou větší soutěž tady pro vás dnes máme, protože dnes je přece jenom speciální den, který je třeba si užít. Sice asi nikdy nebudu moct být Ježíšek nebo Santa, který létá a rozdává dárky, ale můžu být takovou menší verzí, ne?
Vánoční nadílka knížek pro vás a jenom doufám, že se vám bude líbit. :)

Některé podepsané záložky a kartičky, konkrétně podepsané kartičky od Jo Tregiari - Ashes, Ashes - jsem měla ještě doma a měla jsem jich hodně a bylo mi líto je skladovat doma, když je můžete mít vy.
Našla jsem doma také ještě podepsanou kartičku od M. T. Majar a podepsané záložky od C. C. Hunter.
Podepsané záložky The Secret Diamond Sisters poslala Michelle Madow a podepsanou záložku s Antibohyní poslala Kendare Blake, kterým bych chtěla moc poděkovat, i když si to tady asi nepřečtou, ale to nevadí. :)

Všechny knihy do soutěže věnovala nakladatelství: Baronet, Galatea, Knihcentrum a Knižní klub, kterým také za všechny úžasné ceny moc a moc děkuji.

Záložky a propisky s logem Knihcentram věnovalo Knihcentrum, kterému ještě jednou moc děkuju.

Vánoční knižní balíček - 1. cenaBalíček obsahuje:

- Sérii The Game od Emmy Hart - Hrej hráčem, Hrej tajně, Hrej férově. (věnovalo nakladatelství Galatea)
- Knihu Sophie od EmmyPearseové, která pojednává o skutečném příběhu pejska. (Věnovalo nakladatelství Knižní klub)
- Knihu Šibeniční vrch od Lois Duncan. (věnovalo nakladatelství Baronet)
- Podepsanou kartičku od Jo Tregiari
- Podepsanou záložku od C. C. Hunter
- Podepsanou záložku od Michelle Madow
- Podepsanou záložku od Kendare Blake
- Podepsanou kartičku od M. T. Majar
- Záložky z Knihcentra
- Propisku z Knihcentra

Vánoční knižní balíček - 2. cenaBalíček obsahuje:

- Knihu Zvěrolékař a spol. od Luka Gamble. (věnovalo nakladatelství Knižní klub)
- Knihy Neodolatelný a Nezapomenutelná od J. R. Ward. (věnovalo nakladatelství Baronet)
- Knihu Dívka se sněhem ve vlasech od Ninni Schulman. (věnovalo nakladatelství Galatea)
- Podepsanou kartičku od Jo Tregiari
- Podepsanou záložku od C. C. Hunter
- Podepsanou záložku od Michelle Madow
- Záložky z Knihcentra
- Propisku z Knihcentra

Vánoční knižní balíček - 3. cenaBalíček obsahuje:

- Knihu Bible stylu od Lauren A. Rothmanové. (věnovalo nakladatelství Knižní klub)
- Knihu V tvojí kůži od Lisy Renee Jonesové. (věnovalo nakladatelství Knižní klub)
- Knihu Karel IV. Tajný deník od Josefa Bernarda Prokopa. (věnovalo nakladatelství Knižní klub)
- Podepsanou kartičku od Jo Tregiari
- Podepsanou záložku od C. C. Hunter
- Podepsanou záložku od Michelle Madow
- Záložky z Knihcentra
- Propisku z Knihcentra

Vánoční knižní balíček - 4. cenaBalíček obsahuje:

- Knihu Kukačka od Karoliny Limrové. (věnovalo nakladatelství Knižní klub)
- Knihu Mladá šlechtična od Amandy Scott. (věnovalo Knihcentrum)
- Podepsanou kartičku od Jo Tregiari
- Podepsanou záložku od Michelle Madow
- Záložky z Knihcentra
- Propisku z Knihcentra

Vánoční knižní balíček - 5. cena


Balíček obsahuje:

- Knihu Posmrtná spravedlnost od Michaela a Lindy Kenney Baden. (věnovalo Knihcentrum)
- Podepsanou kartičku od Jo Tregiari
- Záložku z Knihcentra

Vánoční knižní balíček - 6. cenaBalíček obsahuje:

- Knihu Hrabě z Balfouru od Grace Borrowes. (věnovalo nakladatelství Galatea)
- Záložku z Knihcentra

Vánoční knižní balíček - 7. cenaBalíček obsahuje:

- Knihu Magie od Ellen Dugan. (věnovalo nakladatelství Baronet)
- Záložku z Knihcentra.

Teď tedy přejdu k tomu, co by vás mohlo zajímat hned po cenách. A to je způsob, jakým se do soutěže přihlásit. Klasika, která se u mě většinou nemění. Formulář. Stačí kliknout na odkaz níže, vyplnit formulář, kliknout na odeslat a už pěkně soutěžíte. Nemám pro vás žádná jina pravidla, vy už víte, co máte a nemáte dělat.

Soutěžní Formulář


Doufám tedy, že se vám celý tento článek líbí, stejně tak i soutěž. Ještě jednou vám popřeju krásné Vánoce a mějte se překrásně. :)

Snow Fairy

The Most Beautiful Christmas - Rozhovor #10 - Nakladatelství/Knižní autoři/Blogeři/Čtenáři

23. prosince 2014 v 14:28 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

už jenom jeden den. U mě je to tak, že čím více dní jsem před Štědrým dnem doma, tím více se těším. Všechno to balení dárků, porcování a nakládní krapra, uklízení, zbobení stromečku a světýlka, asi už to splnilo svůj úkol a naladilo mě to na Vánoce přesně tak, jak to má být. Škoda, že aspoň to počasí nevypadá trochá více vánočně.

Dnes si přečtete poslední rozhovorvý článek před zítřkem. A aby to bylo skoro zakončení projektu jak se patří, rozhodly jsme se všech zeptat na stejnou otázku:

Jaká 3 slova podle tebe vyjadřují Vánoce?


Nakladatelství:


Míša (nakladatelství Knižní klub/YOLI)

"Kouzlo, klid, rodina. A možná to kouzlo je nejdůležitější. Občas se nám ztrácí, jak dospíváme - je třeba v něj pořád nějak věřit. :)"


"Tři slova, které pro mě vystihují Vánoce jsou:úžasná atmosféra (mám 3 děti), cukroví (pečení) a cukroví (pojídání) :-)."


paní Kateřina (Knihcentrum)

"Láska, rodina, pohoda."

Knižní autoři:


Susan Thomas
- česká autorka knihy Nenávidím a miluji


"Těšení se, přemítání a setkávání se."

A. T. Jurasek
- český autor knihy Urban Games


"Rodina. Hojnost. Štestí."

Wendy Higgins
- americká autorka knih Svůdné zlo, Svůdné nebezpečí a Svůdné zúčtování


"Vánoce bych popsala jako vzrušující, vzbuzující úctu a naplněné láskou."

Kendare Blake
- americká autorka série Anna krví oděná a Antibohyně


"Sníh, přátelé a pečená žebra. Vyrůstala jsem na místě, kde hodně sněžilo, moji přátelé jsi o Vánocích vždycky nablízku, nebo ještě, když jsem žila blízko nich, a pečená žebra dělali moji rodiče vždycky jako hlavní jídlo na Vánoce."

Blogeři:"Rodina. Dickens. Cukroví."

Lucinda (Lucinda's Books)

"Rodina, sníh, stromeček."


"Rodina, tradice a cukroví."


Andy Zaphir (Wonderbooks)

"Sníh, stromeček a rodina. :)"

Stephanie G. (Stephanie G. Books)

"Pohoda, klid a rodina :) Abych řekla pravdu, čím jsem starší, tím míň mi záleží na dárcích. Teď už bych se bez nich i obešla. Jsem ráda, když můžu být doma, užívat si přípravy, mlsání, praskajícího ohně v krbu a u toho popíjet svařené víno a koukat na pohádku nebo číst nějakou hezkou knihu :)."

"Sníh, ozdobený stromeček a kapr (kterého mimochodem nejím :D)."


"Tři? Tři?!! Pro mě jsou Vánoce chumlem pojmů a vjemů, nedokážu vybrat jen tři, aniž bych zmínila, co všechno pro mě znamenají. Ale tak fajn, to zvládnu.
- rodina
- cukroví
- čtenínapostelisknížkou,kteroujsemdostalapodstromeckem #rebel #nebotakyne"

Annie Reprobate (Annie's Diary)

"Pro mě osobně: pohoda, cukroví a stromeček."


Čtenáři:


Kikizubik

"Rodina, volno a nadšení :-)"

Monika Pleskačová

"Pohoda, cukroví, barvy."

Lenča Š.

"Radost, rodina, pohoda."

Aneta B.

"Sníh (kéž by), světýlka, celý den nic nejíst a pak bum večeře."


Naty Little

"Veľa jedla ! :D a darčeky :D najlepšie veci na Vianoce :D a sneh :D."

Míša Pokorná

"A tři slova připomínající Vánoce? Za sebe říkám: stromeček, řízek a cukroví. Stromeček a cukroví jsou snad jasné a ten řízek je pro to, že nikdo z rodiny nejí ryby, a tak už od nepaměti jíme na Vánoce řízek. Už se to pro mě stalo jakousi symbolikou Vánoc :D"

Roman Dolníček

"Určitě to je : sníh, přátelství, vánoční stromek a mnohé další."

Niky H.

"Rodina ( jediný den, kdy se sjede celá rodina v poklidu si užíváme celý den spolu), sníh ( i když se nám už nepoštěstilo několik let mít bílé Vánoce, tak to k Vánocům neodmyslitelně patří a červená ( tuhle barvu mám spojenou s těmito svátky, protože je u nás doma vše stylizované do této barvy :)."

DominikaCouf.

"Vůně (často zapalujeme aromalampy :D), pohádky (ať už samotné pohádky v televizi nebo ty pohádkové dárky :D), a bohužel v neposlední řadě i břečky (omlouvám se za to slovo, ale stěží si vybavuji pěkné zasněžené svátky)."

Maruška Hoangová

"Třetí otázka, tři slova... Už jsem se někdy zmínila, že ke svému vyjádření mi 3 slova nestačí? "Život je jak vánočka, co ti chutná a voní. Přesně podle toho, co nasypeš si do ní..." Životní dneska hrála v strážnickém rozhlase, sama nechápu, proč se o tom zmiňuju, ale nic jiného mě momentálně nenapadá. Asi ta "vánočka" je klíčovým slovem této odpovědi."


Víte co? Nejvíce na této otázce se mi líbilo to, jak jsou všechny odpovědi individuální, různorodé a prostě naprosto dokonale originální. Mnohé odpovědi byly stejné třeba v odpovědi rodina, ale i to je originální pojem od každého z vás. Je to i proto, že má každý z vás má jinou rodinu a jinak strávené Vánoce. Ale ve všech odpovědích se skrývá určité kouzlo, které už si každý rozvine na Štědrý den sám.
Abych vám na tuto otázku odpověděla i za sebe, tak třemi slovy bych Vánoce popsala takhle: rodina, kouzlo Vánoc a nádhera. :)

Zítra se uvidíme, ale to vám přinesu jenom takový oddechový článek, který si doufám užijete.
Mějte se nádherně.

Snow Fairy

The Most Beautiful Christmas - Vánoční wishlist a naše čtecí doporučení

22. prosince 2014 v 11:18 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

dnes to bude pro změnu v trochu jiném duchu než rozhovorovém, i když ještě na jeden takový článek s otázkami a odpověďmi se těšit můžete.
Mým a Tániným dnešním úkolem je vám prozradit náš vánoční wishlist, nebo také knihy, které bychom se přály najít pod stromečkem. A jako další máme na seznamu vám zveřejnit nějakých pár knih, které stojí podle nás za to si přečíst přes vánoční prázdniny.

Můj vánoční wishlist:


Tak tady toho asi moc říct nemůžu, o to méně můžu konkretizovat. Protože u nás opravdu málo lidí pořádně čte, tak se na Vánoce knihy jako dárky moc nedávají. Já samozřejmě na Vánoce chci knížky, nebudu říkat, že ne. Ale děláme to tak, že když nějakou knihu chci pod stromeček, musím si ji sama vybrat. Tím sice opadá moment překvapení pod stromečkem, ale na druhou stranu se tak také vyhnu knihám, které opravdu nechci. U nás mě už také členové rodiny znají a vědí, že co se týká knih, tak si to umím zařídit sama, takže mi v tomto nechávají poněkud volnou ruku. Samozřejmě mám, bohužel, i finanční omezení. I když je vám určitě jasné, že kdybych mohla, utratila bych za knihy i celé jmění.
Tak vám tedy konkrétní knížky neřeknu. Všechny, které letos najdu pod stromečkem už jsou zabalené a připravené na středu, takže pokud se nestane něco nečekaného, tak o všech knihách už teď vím. Co za kousky si rozbalím pod stromečkem se ale určitě na blogu dozvíte ve velmi blízké době. :)

Moje vánoční čtecí doporučení:


Tady už můžu smysluplněji posloužit. Jelikož je na světě strašně moc knihy, které stojí za to si přečíst, bylo pro mě maličko složité vybrat jenom několik. Rozhodla jsem se vybrat TOP 5 + 1 kniha. Co tím myslím vzápětí uvidíte.
Předem musím říct, že jsem nevybírala knihy vyloženě s vánoční tématikou, nebo které se hodí jenom na Vánoce. Přiznám se, že tolik vánočních knih ani nemám. Vybírala jsem tedy tak nějak ze všeho, co se líbilo mě, co se mi na Vánoce líbí a tak všelijak.
Takže začneme...

1.) Harry Potter - J. K. Rowling


Tady nemá cenu cokoli vysvětlovat, říkat, okecávat. Harry Potter je prostě klasika, která nikdy nezklame. Nemusí se číst jenom na Vánoce, ale klidně i v létě nebo na jaře, ale jak jistě všichni víme, tak Vánoce tvoří podstatnou část série o Harrym Potterovi. Samozřejmě kouzla jsou to nejdůležitější a já osobně mám takový pocit, že číst kouzelného Harryho Pottera je o Vánocích ještě kouzelnější.

2) Eleanor a Park - Rainbow Rowell


Tuhle knížku jsem vybrala proto, že je to kniha s velmi silním cítěním, reálnými emocemi a velkou nadějí v život. Nechtěla jsem na Vánoce vybírat něco příliš depresivního nebo něco, u čeho byste museli vyloženě probrečet den. Eleanor a Park je takový nádherný mezník mezi realitou a snem, který vás dostane, a který si zamilujete a i když to není kniha s vánoční tématikou, tak myslím, že přečíst si ji o Vánocích může být úžasný zážitek.

3) Dash a Lily: Kniha přání - David Levithan a Rachel Cohnová


A tady mám konečně knihu s vyloženě vánoční atmosférou. Oficální vánoční, romantická kniha. Dashe a Lily jsem si sama ještě nepřečetla, tedy spíše nedočetla, protože si ji šetřím právě na Vánoce, na Štědrý den a takové ty dny. Ale přece jenom je to knížka odehrávající se v New Yorku zasněženém vánočním sněhem pár dní před Vánoci, takže si myslím, že své místo v tomto žebříčku si opravdu zaslouží.

4) Labyrint: Útěk, Spáleniště: Zkouška - James Dashner


U knih Jamese Dashnera se o Vánocích absolutně nedá diskutovat. Pro vánoční atmosféru jsem tyto knihy opravdu nevybrala. Vybrala jsem je proto, že ne všichni jsou fanoušci romantických knih. To je jasné a je to v pořádku. Proto jsem pro vánoční čtení lidem, kteří jsou na drsnější knihy a příběhy, vybrala právě ty Dashnerovy. Jsou to skvělé knihy, napínavé a nepředvídatelné. Vánoce nevánoce, jak se říká, sto lidí, sto chutí. Tak určitě jděte do nich.

5) Můj život u sousedů - Huntley Fitzpatrick

Nakonec se dostávám k jedné knize, která je jednou z mých nejoblíbenějších. A stejně tak je univerzálních do každého ročního období. Nejsem si úplně jistá, jestli jsem to psala i do recenze, ale Můj život u sousedů je krásná kniha s krásným a jednoduchým a přesto úžasným námětem, která nezklame jak v létě, tak třeba právě v zimě. Dýchá z ní teplý vzduch a láska, stejně jako problémy a nejistota. Ale je to nádherná kombinace všeho, co se děje v životě, a proto jsem ji vybrala i pro čtení na Vánoce. Tahle krasavice se hodí prostě do každého ročního období i počasí!
+ 1 kniha:

Ugly Love - Colleen Hoover


Tohle je kniha, o kterém jsem teď spolední dobou hodně mluvila. A ještě budu. Colleen je jedna z nejlepších autorek realistických až skoro psychologických románů. Její knihy mají hloubku a jsou vždycky velkou námahou pro city. Já vím, že o Vánocíh se nikdo nechce moc stresovat nebo si dělat starosti. Ale Colleen má zároveň i cítění, pochopení pro život, které se v jejích knihách nádherně odráží. A i přesto, že ani Ugly Love není vánoční kniha, tak ji doporučuji přečíst, můžete si ji samozřejmě rozečíst i jindy, ale o Vánocích je super příležitost se do ní pustit.


Doufám, že se vám nějaká kniha zalíbila a že se do ní třeba pustíte. Určitě mi dejte vědět, jakou knihu by si měli čtenáři přečíst přes Vánoce podle vás a proč myslíte, že vaše vybraná kniha je ta pravá. :)

Mějte se nádherně a uvidíme se zítra.

Snow Fairy

The Most Beautiful Christmas - Christmas Inspiration

20. prosince 2014 v 16:38 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

i dnes pokračujeme ve vánočním projektu. Dalo by se říct, že tohle je taková vánoční Inspiration. A jelikož jsem už opravdu hodně dlouho žádnou Inspiration nezveřejňovala, těšila jsem se na tvorbu tohoto článku asi nejvíce ze všech.
Fotila jsem tak různě, některé fotky jsou vánočnější, některé ani tolik ne. K některým vám dám maličký popisek a k některým ne. Doufám, že vás takový článek potěší a že se vám bude líbit. :)

Ano, v období Vánoc se nám to doma hemží vánočními hvězdami. :)


Vánoční pyžámko je na Vánoce nutností. :D


Moje milované polštářky s vlky. Sice ne až tolik vánoční, ale jsou úžasné.


Vždycky se mi líbili bilí vlci.The Most Beautiful Christmas - Rozhovor #9 - Knižní autoři

19. prosince 2014 v 17:14 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

dnes už nás od Vánoc opravdu moc nedělí. Pár dní a jsou už tady. Sice se Vánoce každý rok opakují, ale já mám pokaždé pocit, že je to velmi speciální den, Štědrý den, a že přípravy musí být, stejně jako napečené cukroví a večeře. To ostatní už máme na starosti my, naše rodiny a láska a nádherná atmosféra Vánoc. Protože všechny vzpomínky si vlastně tvoříme sami. A to je to hlavní.
Za dnešní článek bych se vlastně chtěla hlavně maximálně omluvit, protože jsem se ve všech otázkach asi nějak ztratila a všech autorů jsem se ptala na tři otázky a jednu navíc jsem nějak přehlédla. Tudíž otázku "Jak se u tebe slaví Vánoce? budu muset vynechat. Moc se omlouvám, hlavně teda Táni. Moc se omlouvám.
Abych tady nebyla až tak zbytečně zveřejním vám ještě jednou odpovědi vztahující se k předchozí otázce:
" Co se chystáš dělat o Vánocích?" Nenahradí to odpovědi za otázku, kterou jsem nepokládala, ale možná by se odpovědi moc nelišily.
Doufám, že se moc nezlobíte a i přesto si článek užijete.


Susan Thomas
- česká autorka knihy Nenávidím a miluji"Rozhodně lenošit, sledovat pohádky v televizi, listovat stránkami, ochutnávat dobroty, uždibovat čokoládovou kolekci z vánočního stromečku a přemýšlet třeba nad zápletkou další knížky. Také chci navštívit své vzdálenější příbuzné a kamarády, se kterými nejsem tolik v kontaktu. Také si chci užít pořádnou koulovačku a postavit sněhuláka, nebo i dva. :) Zkrátka relaxovat po náročném semestru a duševně se připravit na nadcházející zkouškové."

A. T. Jurasek
- český autor knihy Urban Games


"Den před Vánoci většinou zdobím stromek, abych udělal malýmu bráchovi ráno menší překvápko :) Jinak budeme jako každý rok smažit a vařit. A taky obcházet všechny známé. Z lestošního salátu mám docela strach, protože mamka našla nějaké zdravé recepty, které si na nás chce otestovat..."

Wendy Higgins
- americká autorka knih Svůdné zlo, Svůdné nebezpečí a Svůdné zúčtování


"Letos nás přijde na Vánoce navštívit celá rodina - můj táta, nevlastní mamka a sestřička. Mám dvě děti, kterým je osm a šest let a ti jsou nadšené, že uvidí své prarodiče. Na Štědrý den potom připravím v obýváku stromeček i se všemi dárky, které děti dostanou od Santy a ráno je nechám si nadšeně všechny dárečky rozbalit. Potom si dáme velkou večeři a přesuneme se ke krbu."

Kendare Blake
- americká autorka série Anna krví oděná a Antibohyně


"Uvařím dobrou večeři a potom už nebudu dělat nic. Dobrá omluva proto si vzít den volna!"


A protože jsem to dnes docela hodně potentočkovala, tak bych otázku ráda položila vám:

Jak se u tebe slaví Vánoce?


Budu moc ráda, když mi na tuto otázku odpovíte v komentářích. Abych aspoň nějak odčinila svou naprosto šílenou chybu, za kterou se musím ještě jednou omluvit.
Příště se už můžete těšit na jiné otázky a jiné odpovědi, tak i kdyby se vám to dnes moc nelíbilo, příště určitě je na co se těšit. :)

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!