Prosinec 2014

Knižní Zúčtování - LISTOPAD

7. prosince 2014 v 13:11 | Snow Fairy |  My Books

Listopad


Ahoj,

jsem tady konečně proto, abych vám představila všechny knihy za listopad. Listopad se skvělými knihami jenom hemžil a když se to hemží knihami, tak je to něco pro závisláky jako já. Určitě to znáte, stejně jako víte, že nemůžete odolat. :D

Knihy, které jsem koupila

Velkou část z této, ale i dalších kategorií jste už viděli v unboxing článcíh, takže vám k nim nebudu nic moc vykládat, ať tento článek není zase moc dlouhý. Stejně vám toho fotky řeknou o hodně víc než já. :)

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování

Přejdu rovnou k této kategorii, protože žádnou jinou už jsem v měsící listopadu nezaplnila. Zato ale knížek k recenzi se mi docela nakupilo. Budu se snažit je všechny co nejdříve přečíst a zrecenzovat, abyste si mohli přečíst, co si o jednotlivých knihách myslím.Sice je to teď s časem fakt hodně těžké, ale i tak se budu opravdu snažit.
Za knížky moc děkuju nakladatelství Yoli, Baronet, Galatea, Knihcentrum a databáze knih.Všechny knížky pohromadě
A jaké jsou vaše listopadové úlovky? :)

Snow Fairy

The Most Beautiful Christmas - Rozhovor #2 - Čtenáři

6. prosince 2014 v 16:38 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

tak jsem tady zase s projektem, který vám přinášíme s Táňou tady i na jejím blogu.
Minule jsme se věnovaly odpovědím knižních autorů a jejich postoji k Vánocům. Teď jsme se ptaly vás, čtenářů. Byl to super nápad zapojit i vás, za což moc děkuju právě Táni. Vymýšlení otázek taky nebylo nic lehkého, ale věřím, že nakonec si odpovědi užijete.
Stejně jako autorů, jsme se čtenářů ptaly na tři otázky. A tou první je:

Jaká je tvoje nejoblíbenější vánoční pohádka?


Kikizubik:

"Nejoblíbenější vánoční pohádka?
Každé vánoce to byli Tři oříšky pro Popelku, ale teď jsem propadla kouzlu pohádky Ledové království, takže od tohoto roku je to má nejoblíbenější vánoční pohádka :D."

Monika Pleskačová:

"Tohle bude zatraceně těžká otázka, člověk si tak nějak asi navykl na Tři oříšky pro Popelku, ale své kouzlo má rozhodně i Mrazík (toho si taky nelze nechat ujít prostě!) anebo Šíleně pyšná princezna :). Neodmyslitelně k nim patří asi všechny tyto tři pohádky :). Přesto bych ráda tento rok zapojila i dysneyovskou Krásku a zvíře. Moc ráda se takhle přes zimu dívám i na Polární expres ;)."

Lenča Š.:

"Sám doma."

Any B.:

"Sám doma (chtěla sem napsat něco jiného, ale po dlouhém uvažování sem to nechala tak jak to je)."

Naty Little:

"Ja moc rozprávky nepozerám, ale asi Sám doma :) To je také typické na Vianoce."

Míša Pokorná:

"Moje nejoblíbenější vánoční pohádka je rozhodně Anděl páně. Na té pohádce jsme s mamkou nějak zvláštně ujeté a pro nás dvě už by to nebyly Vánoce bez anděla Petronela :D."

Roman Dolníček:

"Moje nejoblíbenější vánoční pohádka - ano, čekejte klasiku - je bezkonkurenčně Mrazík. Mrazíka jsem viděl snad 1000x a pořád mě baví. Nedokážu si vánoční atmosféru představit jinak, než s Mrazíkem a ještě s Popelkou."

Niky Haisová:

"Nevím, kterou bych měla vybrat dřív. Strašně mám ráda ( a kdo nemá :D ) Tři oříšky pro popelku, jíme u ní cukroví a rozbalujeme vánoční dárky. Další mojí oblíbenou hranou pohádkou je Anděl páně s Ivanem Trojanem, a nebo animovaná Shrekoleda a Veselé Vánoce přeje Madagaskar ( na ty nebudu nikdy stará :D ) A jeden opravdu velký favorit - Santa má bráchu :."

DominikaCouf:

"Nejspíš se to nedá započítat do pohádek, ale vybaví se mi série Císařův pekař, Pekařův císař. To proto, že miluji Werichův humor a na tyto filmy čekám celý rok! :)) Ale pokud bych musela zmínit nějakou víc ,,pohádkovější", tak na S čerty nejsou žerty jsem jako malá prý docela ulítávala :D. Prostě správné vánoční pohádky jsou české, nejlépe alespoň 20 roků staré :D (Co si budeme nalhávat, klasické černobílé pohádky naší produkce jsou bezkonkurenční!!)."

Maruška Hoangová:

"Teď si neodpustím něco, co věřím, že (možná) odpoví většina tázaných: Tři oříšky pro Popelku. Myslím, že Nova nás nakazila dost a nebyly by to Vánoce bez děvčete od popela. Hned v závěsu máme Mrazíka a jeho: "Je ti teplo, děvče?", na které doteď vzpomínám (na co ne, že?), protože prostě... sama nevím."

Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla. Kdyby ano, prosím, napište mi do komentářů a hned to napravím. Nebo když budete chtít, a nevyměnili jsme si předem otázky a odpovědi, napište vaši oblíbenou pohádku také do komentářů. Jsem na všechny vaši odpovědi moc zvědavá.

Doufám, že se vám dnešní rozhovorování líbilo, protože vás toho čeká ještě spousta. Abych vám i já řekla svou oblíbenou pohádku na Vánoce, tak se přidám k některým z vás. A říkám Sám doma. Je to každý rok, co na nějakém televizním kanálu dávají Sám doma. A když ne, pustíme si to na kazetě. Vánoce bez Kevina si jednoduše nedokážu představit, se vším tím jeho humorem, se vším, co z toho filmu plyne i ten přenádherný vánoční New York. Je to hudba pro moje oči, uši i duši a Vánoce bez Kevina nejsou pro mě ty správné Vánoce. :)


Uvidíme se opět velmi, velmi brzy. :)
Snow Fairy

The Most Beautiful Christmas - Rozhovor #1 - Knižní autoři

4. prosince 2014 v 18:23 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

takže dnes pokračujeme v projektu a celou naši prosincovou vánoční rozhovorovou "hitparádu" otevřou knižní autoři a jejich odpovědi na naše všetečné vánoční otázky.
Abych ještě uvedla na pravou míru, všech jsme se ptaly na tři otázky, ale jednotlivé sady otázek se pro autory, čtenáře i ostatní mění, abyste se měli na co těšit a abych nebylo všechno takové monotónní a jednotvárné.
Jsem si jistá, že pro autory to chtěko také trochu motivace. Z vlastní předchozí zkušenosti vím, že někteří autoři neodepisují vůbec, nejspíš z důvodu toho, že jim maily chodí do spamů a z tama si je potom nevyberou. Ale občas je to také čas, co autory tlačí, takže omluvte, prosím, v této kategorii nemám příliš mnoho jmen, u kterých se můžu chlubit odpověďmi. Nicméně i tak si myslím, že ten počet je akorát. Nebude se vám nic plést dohromady a snad v tom budete mít přehled (snad lepší než jaký v tom mám já. :D)

Ještě jedna věc. V každém rozhovorovém článku, ať v tomto nebo ve všech dalších, se budeme zabývat jedinou otázka a odpověďmi na ni.
Snažila jsem se pro vás sesbírat, co nejvíce odpovědí, ale jak jsem říkala, hlavně se zahraničními autory, je to trochu složitější, ne v tom, že by autoři nechtěli, ale rozhodně spíše z technických důvodů nebo z důvodů nedostatku času.
Celkem mi odpověděli 4 lidi, pěkně půl na půl, dva autoři z Česka a dva ze zahraničí.

A když tedy máme ten advent, čas, kdy se mám zklidnit, tak si uděljte pohodlí, hezky se usaďte s hrníčkem čaje/kávy/kaka/či jiného nápoje a doufám, že si tento článek hezky užijete. Když se nám blíží ty Vánoce. :)


A na co jsme se autorů/autorek ptaly s Táňou jako první? První otázka, které je věnovaný článek, zní...

Co pro vás znamenají Vánoce?


Susan Thomas
- česká autorka knihy Nenávidím a miluji


"Vánoce jsou pro mě symbolem souznění, pokoje, radosti a odpočinku. Také jsou pro mě zkouškou kreativity při vymýšlení nových a ještě příjemnějších dárků pro mé blízké. I připomínkou, kolik dobrých a laskavých lidí máme kolem sebe a že je potřeba si jich vážit a vzpomenout si na ně nejen o Vánocích"


A. T. Jurasek
- český autor knihy Urban Games


"Vánoce pro mě znamenají hodně válení, jídla a pohody - zní to jako klišé, ale je to fakt :D"


Wendy Higgins
- americká autorka knih Svůdné zlo, Svůdné nebezpečí a Svůdné zúčtování


"Co pro mě znamenají Vánoce: věřím v boha, takže Vánoce jsou pro mě a mou rodinu časem, kdy žasneme v představách duchovní přirozenosti našeho světa. Je to čas lásky a darování. Čas, který odráží spousty našich požehnání."

Kendare Blake
- americká autorka série Anna krví oděná a Antibohyně


"Darování dárků rodině a přátelům."


***


Svým způsobem pozitivní odezvu jsem získala i od Michelle Madow, americké autorky, která napsala knižní sérii Remembrance a teď nově vycházejí The Secret Diamond Sisters. Nicméně Michelle neslaví Vánoce, takže se rozhodla na otázky neodpovídat. Byla ale tak moc hodná, že vám do soutěže poslala pár podepsaných záložek a i když mi to doslovně nenapsala, tak vás všechny určitě moc zdraví a děkuje všem, kdo její knihy zná a čte, za velkou podporu v její práci.

Možná se také ptáte, co pro znamenají Vánoce pro mě. Nejsem autorkou zádné knihy - bohužel, ale možná se to jednou změní, uvidíme :) - a navíc ode mě toho k Vánocům letos ještě hodně uslyšíte, ale kdybych měla stručně říct, pro mě znamenají Vánoce, řekla bych, že je to pro mě čas klidu, pohody, nádherné a kouzelné atmosféry a času stráveného s rodinou.


Pokud se vám bude chtít, můžete i VY na tuto otázku dole v komentářích odpovědět. Já osobně se budu velice těšit na každou vaši odezvu.
Tímto se s vámi zatím loučím, ale rozhodně čekejte další články, věřte, strávíte se mnou ještě tolik času, že se vám to snad ani líbit nebude. Tak se těšte, mějte se zatím nádherně a těšte se na Vánoce. :)

Snow Fairy

The Most Beautiful Christmas - Úvodní článek

3. prosince 2014 v 16:37 | Snow Fairy |  Projekty

Úvodní článek


Ahojte,

konečně už vám s Táňou přinášíme projekt, který jsme se něco okolo měsíce, i více, snažily dát dohromady.
Věřím, že v období adventu, svátků a Vánoc je nejdůležitější klid a pohoda. Ale stačí se kouknout na velké obchoďáky a všechna pohoda i klid bere za své. Nicméně i takové nákupní mánie před Vánoci k tomuto období už neodmyslitelně patří a možná, i když asi ne všichni najednou, na chvíli propadneme nákupní horečce.
Teď mě předvším padají otázky: "Co mám koupit mamce k Vánocům?" nebo "Proboha, co by se tak mohlo líbit mému bráchovi?" a nebo úplně nejhorší (v mém případě) "Jaký nejlepší dárek nechat pod stromečkem taťkovi?"
Upřímně? Vánoce miluju i s těmito otázkami, maličkými nejstotkami a rozpory. Odměnou mi je potom celá rodina sedící u vynikající středrovečerní večeře.

Tím jsem se vlastně chtěla dostat k tomuto projektu. Každé Vánoce nějaký pořádam, aby to na blogu bylo aspoň trochu příjemnější a svátečnější. Letos jsem nad tím také přemýšlela, dokud jsme si s Táňou na tohle téma nepadly do noty. Potom už to šlo rychle a projekt se začal formovat.
Bude probíhat celý prosinec a bude sestaven sérií článků o Vánocích tak, jak je prožíváme my s Táňou. Další důležitou, vlastně možná úplně nejdůležitější věcí, budou rozhovory - s knižními autory a autorkami, s blogery, lidmi z nakladatelství i s vámi některými čtenáři. Musím říct, že to byl docela oříšek poshánět odpovědi. Ani ten měsíc nestačil, aby se nám ozvalo nějaké větší množství zahraničních autorů. O tom vám ale řeknu více, v jednotlivých článcích. I tak si myslím, že je na co se těšit. Chtěli jsme totiž na Vánoce něco příjemného a svátečního, oddechového, do čeho se budete moct zapjit i vy a co prostě budu v duchu krásných Vánoc. Snad se nám to povedlo a vám se to bude v následujícíh dnech líbit.

Tohle jsou data, kdy se na blogu objeví články o Vánocích v režii mě a Táni:


3.12
Úvodní článek - čtete přávě teď

7.12
Přípravy na Vánoce

12.12
Střípky z dětství

15.12
Vzájemný rozhovor (já s Táňou a Táňa se mnou).

20.12
Foto článek - můj asi největší favorit. :)

22.12
Vánoční wishlist a knihy, které doporučujeme.

24.12
Vánoční speciál + soutěž - na tohle doufám, že se těšíte vy!

25.12
Co jsme dostaly na Vánoce, naše dárky, fotky.

29.12
Zhodnocení projektu, výherci soutěže.

Je to taková všehochuť, budete nahlížet k nám, jak prožíváme Vánoce, jak jsme prožívaly Vánoce jako malé holky, dáme vám nějaké tipy, co číst o Vánocí a svátcích a na závěr bude taková větší vánoční soutěž o knížky a vlastně o všechno, co se nám podařilo (a možná ještě podaří) získat,koupit nebo věnovat.
A ještě mám pro vás pár překvapení, ale ta nebudete znát, dokud nebudou v některém z článků. ;)
Nějak takhle to asi bude, kdy se objeví články s otázkami a odpovědmi vám sem dávat nebudu, budou se ale objevovat průběžně mezi všemi články, které si můžete přečíst výše, a rozhodně o nich budete vědět.

Tím bych úvodní článek považovala za ukončený a už brzičko se těšte na všechny další články tohoto projektu.
Jenom bych ráda zdůraznila, že I...


Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!