Recenze - Ugly Love

28. prosince 2014 v 13:08 | Snow Fairy |  Recenze

Ugly Love

Autorka: Colleen Hoover
Žánr: YA, Moderní, Realistický, Romance, New Adult
Díl: -
Originální název: Ugly Love
Počet stran (EN): 337
Rok vydání (EN): 2014
Nakladatelství: Atria Books
Anotace:
Když Tate Colinsová potká pilota Milese Archera, moc dobře ví, že to není láska na první pohled. Vlastně se nazvázejm nemohou brát ani jako přátelé. Jediná věc, kterou Tate i Miles vědí, je jejich vzájemná fyzická přitažlivost. Jakmile jsou ale jejich touhy jednou otevřené, uvědomí si to perfektní porozumnění, které mezi sebou mají. On ale nechce lásku, ona na lásku nemá čas, takže oba souhlasí, že půjde jenom o sex. Jejich dohoda by mohla být bezchybná, pokud Tate dorží dvě Milesova pravidla, že:

Se nikdy nebude ptát na minulost.
A nikdy nebude očekávat budoucnost.

Zpočátku si oba myslí, že to mohou zvlládnout, ale postupně si uvědomí, že tak jednoduché to prostě nebude.

Pronikne jim to do srdcí.
Sliby poruší.
Pravidla roztříští.
Láska zoškliví.


Nejsem myslím jediná, u koho se Colleen stává autorkou číslo jedna. Velmi se mi na ní líbí, že na první pohled jsou všechny její knihy poněkud nenápadné. Ale když si o nich něco přečtete, víte, že je prostě musíte přečíst, ať se děje, co chce.

Ugly Love byla v podstatě sázka na jisototu. Všechny ohlasy Colleen i její knihu předcházejí.
Svým způsobem, a než se s ním seznámíte, má Ugly Love takový všední námět. Možná trochu nepředvídatelný, ale zároveň vás napadá deset tisíc různých závěrů. Ale Colleen je mistrně v tom, že ze všeho všedního udělá absolutně fenomenální a nevšední záležitost. Ugly Love je kniha vonící po lásce, čerstvém vzduchu i po humoru, který je pro Colleen typický. Stejně jako další knihy, ani Ugly Love není tak povrchní, jak se na první pohled může zdát a rozhodně v ní má větší přavahu příběh než nezbytná přitomnost sexu.

Miles Archer je kluk, které ho si jednoznačně zamilujete a hlavně zapamatujete. Vytvořit úžasně krásného kluka, ze kterého se čtenářkám podlamují nohy je vždycky sázka na jistotu. Navíc je Miles pilot, což z něj dělá ještě o jednu úroveň atraktivnějšího muže. Avšak i Miles má hlubiny své duše přeplněné bolavou minulostí, bolestí, která v něm hlodá celé roky. Ví, co je to láska, zažil, jak chutná, ale po tom všem, co se mu stalo, se jí tak vehementně brání.
Tate Collins je milá dívka s ochranitelským bratrem a kvalifikací zdravotní sestry. Může zachraňovat životy, jenom ten svůj jí možná trochu protéká mezi prsty. Na první pohled je to silná holka, ale uvnitř cítí, že i když se láska zdá krásná, ve skutečnosti je to o hodně složitější.

Myslím, že Colleen schválně vybírá navzájem si maličko protichůdné povahy postav. Ono, znáte to, protiklady se přitahují. Je jednduché zavřít oči a dělat, že nevidíte. Miles i Tate moc dobře vědí, jaké to je zápasit láskou, je to pro ně v podstatě předem prohraný boj. Pokud se Miles a Tate nerozhodnou pro sebe něco udělat. Pokud se Miles nepokusí svou minulost přijmou a jít dál...

Musím říct, že stejně jako jsou knihy Colleen Hoover fenomenální, jsou i emocionálně neskutečně vyčerpávající. Drásají vám nervy a nenechají vás v klidu. Jsem velký fanda knih, kde psychologické stavy postav hodně vystupují na povrch, kde jsou jejich emoce odhalené. O to je kniha potom působivější. Máte pocit, že postavy žijí svým vlastním životem, že je znáte a že jejich příběh nejen sledujete, ale jste přímo jeho součástí. Někdy si říkám, kde to Colleen bere. Životní příběhy vystavené napospas světu přesně tak, jak byste je asi zažili v normáním životě. Žádná přibarvení nebo nadsazený optimismus.

Pořádně jsem se ale nezmínila, že důležitou roli hraje sex. Ano, to hraje. Ale rozhodně nečekejte nějaké pasáže jako vystřižené z erotických románů všech druhů, ze kterých se vám kroutí prsty u nohou hrůzou. Colleen popisuje všechny scény velice romanticky a pokud tlačí na pilu, tak jenom v mezích a rozhodně vám to nepřijde nevhodné.
Ugly Love mě opravdu překvapila a v žádném případě nezklamala. Colleen nevtíravě ukazuje realitu z pohledu různých lidí, což z ní dělá opravdu hodně všestrannou autorku. Má úžasný styl psaní, velmi sugestivní a pochopitelný, poutavý a hlavně velice nepředvídatelný. Všechny ty ohlasy jsou zasloužené, protože Ugly Love je kniha, která vás pohltí a minimálně do konce vás nepustí.


Moje Hodnocení
10/10
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 28. prosince 2014 v 13:21 | Reagovat

Nádherná recenze. O autorce jsem už slyšela, ale ještě jsem od ní nic nečetla, ale to asi v nejbližší době napravím :D. Nejspíš tohle bude další kniha na mém seznamu, co si chci přečíst :)

2 *Mary-berry* <33 *Mary-berry* <33 | Web | 28. prosince 2014 v 13:27 | Reagovat

Když mi knihu půjčíš, určitě si ji hned přečtu. :D
Tyto novější knížky od Colleen mají prostě nádherné obálky - dokonalý odraz toho, jak autorka skvěle píše. V nejbližší době se chystám na ŽJB, už příliš dlouho to leží na poličce nepřečtené. :D

3 Bibi Bibi | 28. prosince 2014 v 13:28 | Reagovat

Nechci te vubec kritizovat, ale svou recenzi zbytecne kazis tolika chybami a preklepy. Quality over quantity. :)

4 Marianne Marianne | E-mail | Web | 29. prosince 2014 v 10:51 | Reagovat

Zajímavá recenze, ale myslím, že kniha by mě nebavila. Mám ráda knihy, kde se něco děje, zkrátka takové akční. Ale obdivuji, že dokážeš napsat takovou recenzi.
---
Byla bych ti moc vděčná, kdyby ses podívala na můj blog. Teprve začínám. Díky ♥

5 Tereza Tereza | E-mail | 8. listopadu 2015 v 19:33 | Reagovat

Kde bych našla tuto knihu abyCh si ji mohla přečíst?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!