Šťastný Nový Rok!

31. prosince 2014 v 9:49 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

jsem tady i v poslední den roku 2014.
Chtěla bych se zde jenom maličko ohlédnout za celým letošním rokem. Nějakému knižnímu shrnutí bych ale radši věnovala samostatný článek později.
Víte, já nejsem moc "novoroční" typ člověka. Silvestr tolik neprožívám a předsevzetí si nedávám, protože myslím, že abychom se do nečeho pustili nebo začali něco nového, nepotřebujeme na to speciální den, i když uznávám, že na Nový rok je to taková speciální příležitost. Z vlastní zkušenosti ale vím, že některá ta předsevzetí prostě nevydrží. Už je to tak.
Chtěla jsem tak trochu zavzpomínat, co všechno se za letošek stalo. Musím říct, že z osobního hlediska to bylo doslova jako na horské dráze. Jednou to bylo fakt skvělé a jindy bych se nejraději zavřela v pokoji, zatáhla žaluzie a lampičky potáhla černým suknem. Určitě to znáte. Občasným excesům se člověk asi nikdy úplně nevyhne. Ale na posledních pár měsíců tohoto roku si nemůžu stěžovat. Sice mě štve všechno okolo školy a hlavně okolo maturity, ale ve světle některých událostí jsou to spíše maličkosti.
Svůj blog jsem začala skoro před třemi lety, což mě samotnou udivuje. Nejsem na to pyšná, ale jsem typ člověka, co ho rychle přestanou bavit věci, které pro něj byly zpočátku naprosto nepostradatelné. Ale s blogem to tak nebylo a jsem velmi ráda, že jsem neskončila. Vím o sobě, že jsem sentimentální člověk, vlastně jako každý člověk mám emoce, ale nemám moc příležitostí, kdy je ve "skutečném" životě projevit a nevypadat v očích lidí kolem jako zoufalec zralý na psychiatra, zní to divně, ale i teď je to pravda. Snažila jsem se blogu dát nejen tu praktickou stránku, která se vyznačuje zveřejňováním recenzí, chtěla jsem udělat občas i nějaký "vykecávací" článek, ve kterém bych dala najevo, co doopravdy cítím, otevřeně a bez obalu. Občas bych se vám ráda vyzpovídala, což mě přivádí k tomu, že kdyby se vám podobné články líbily, do Nového roku bych si na tom dala určitě záležet.

Ale na druhou stranu, jako opak všeho, co na blogu dělám, to někomu může přijít nevhodné, nemístné, prostě podivné. Chápu, nemám za cíl si podmanit svět nebo tak něco. Dělám tady jenom to, co mám ráda, co mě baví a vím, že je to občas opravdu plné chyb, sentimentality i naivity. Ale vždyť je to lidské, ne každý dělá věci, které uspokojí všechny lidi na světě. V tom je myslím i to pomyslné kouzlo. Každý jsme jiný, každý dává do své práce něco jiného a potom to také jinak vypadá. Umíte si představit, jak neskutečná by na svět byla nuda, kdybychom byli všichni na chloupek stejní? :))


Suma sumárum, můj rok 2014 byl tak půl na půl. Občas jsem měla zalepené oči, které bylo nutné otevřít nějakou tou nepříjemnou situací. Nelíbí se mi, když se dějí špatné věci, ale asi se mají dít. Občas jsem se měla ale opravdu perfektně. 2014 je rok, který byl plný úžasných knih, úžasných filmů, seriálů, lidí i chvil, na které bych nerada zapomněla. Co se blogu týká, také jsem si zažila chvíle, které mě zahřály u srdce, čehož si moc cením. Snažila jsem se věnovat blogu jak to jenom šlo a ani tady si vlastně nemůžu stěžovat.
Na konci a začátku roku, na Silvestra, něco prakticky i metaforicky končí i začíná. Je to zajímavá představa. Někdo bere svůj začátek Nového roku jako sebezdokonalování se, jako ujištění a pokračování v cílech, které si už určil. Někdo ale Nový rok bere jako začátek nového života, jako oslavu toho, že se konečně rozhodl se nerozhodovat a vzít svůj život do vlastních rukou na cestě za splněním si všech snů. Často se v tomto opakuju, ale lidé, kteří vás budou chtít shodit, ranit a zbavit všech vašich snů tady budou vždycky. Nedělejte jim radost, jdetě přesně tam, kam chcete a dělejte, co chcete. Život je přece hezké místo a sny se mohou stát skutečností. Jenom se jich nevzdávejte!


Už končím, opravdu. Omlouvám se za tu spoustu slov, ale chtěla jsem vám to všechno povědět, když už máme ten konce roku.
Já nejsem nadšenec pyrotechniky, rachejtlí, utržených končetin a popálenin třetího stupně. Neříkám, že mě ohňostroj nikdy neokouzlil, lhala bych a to nechci. Ale všechny ty oslavy mají i stinnou stránku. Určitě u nás doma nejsme jediní, kdo mají spoustu zvířátek a mazlíčků, němých přátel. Pro ně je Silvestr prokletí, protože když se celým městem rozletí petardy, jsou z toho vyděšení a nešťastní.
Proto bych ráda pozvedla pomyslnou, mirumilovnou, prskavku a popřála vám všem krásný a opravdu povedený vstup do Nového roku. Přeju vám všem, ať se vám daří úplně ve všem, pro co se rozhodnete. Děkuju vám za podporu blogu, i nadále se budu snažit se zlepšit a doufám, že vás nezklamu.
Dělejte, co máte rádi srdcem, buďte silní a neustupujte. Jděte s životem, protože...

"Život na nikoho nečeká."
- Charlie St. Cloud

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!Uvidíme se v roce 2015.
Zatím ahoj. :)

Snow Fairy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kiki Kiki | E-mail | 31. prosince 2014 v 11:25 | Reagovat

Šťastný Nový Rok i tobě. :)

2 knizni-svet knizni-svet | Web | 31. prosince 2014 v 11:30 | Reagovat

Tobě taky přeji vše nejlepší do Nového roku, tvůj blog mám ráda a ráda se na něho vracím :) a vůbec mi nevadí, že tvůj článek měl tolik slov :D. Taky nejsem fanoušek pyrotechniky (kvůli svým psům), ale na pohled je to věc hezká, bohužel hlasitá.
Ale nebudu ti tady vykecávat :D Tak ještě jednou, vše nejlepší do Nového roku, a ať je lepší, než ten současný :)

3 MarcoU MarcoU | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:55 | Reagovat

Čekám na nový zajímavý článek na svém blogu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!