The Most Beautiful Christmas - Rozhovor #10 - Nakladatelství/Knižní autoři/Blogeři/Čtenáři

23. prosince 2014 v 14:28 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

už jenom jeden den. U mě je to tak, že čím více dní jsem před Štědrým dnem doma, tím více se těším. Všechno to balení dárků, porcování a nakládní krapra, uklízení, zbobení stromečku a světýlka, asi už to splnilo svůj úkol a naladilo mě to na Vánoce přesně tak, jak to má být. Škoda, že aspoň to počasí nevypadá trochá více vánočně.

Dnes si přečtete poslední rozhovorvý článek před zítřkem. A aby to bylo skoro zakončení projektu jak se patří, rozhodly jsme se všech zeptat na stejnou otázku:

Jaká 3 slova podle tebe vyjadřují Vánoce?


Nakladatelství:


Míša (nakladatelství Knižní klub/YOLI)

"Kouzlo, klid, rodina. A možná to kouzlo je nejdůležitější. Občas se nám ztrácí, jak dospíváme - je třeba v něj pořád nějak věřit. :)"


"Tři slova, které pro mě vystihují Vánoce jsou:úžasná atmosféra (mám 3 děti), cukroví (pečení) a cukroví (pojídání) :-)."


paní Kateřina (Knihcentrum)

"Láska, rodina, pohoda."

Knižní autoři:


Susan Thomas
- česká autorka knihy Nenávidím a miluji


"Těšení se, přemítání a setkávání se."

A. T. Jurasek
- český autor knihy Urban Games


"Rodina. Hojnost. Štestí."

Wendy Higgins
- americká autorka knih Svůdné zlo, Svůdné nebezpečí a Svůdné zúčtování


"Vánoce bych popsala jako vzrušující, vzbuzující úctu a naplněné láskou."

Kendare Blake
- americká autorka série Anna krví oděná a Antibohyně


"Sníh, přátelé a pečená žebra. Vyrůstala jsem na místě, kde hodně sněžilo, moji přátelé jsi o Vánocích vždycky nablízku, nebo ještě, když jsem žila blízko nich, a pečená žebra dělali moji rodiče vždycky jako hlavní jídlo na Vánoce."

Blogeři:"Rodina. Dickens. Cukroví."

Lucinda (Lucinda's Books)

"Rodina, sníh, stromeček."


"Rodina, tradice a cukroví."


Andy Zaphir (Wonderbooks)

"Sníh, stromeček a rodina. :)"

Stephanie G. (Stephanie G. Books)

"Pohoda, klid a rodina :) Abych řekla pravdu, čím jsem starší, tím míň mi záleží na dárcích. Teď už bych se bez nich i obešla. Jsem ráda, když můžu být doma, užívat si přípravy, mlsání, praskajícího ohně v krbu a u toho popíjet svařené víno a koukat na pohádku nebo číst nějakou hezkou knihu :)."

"Sníh, ozdobený stromeček a kapr (kterého mimochodem nejím :D)."


"Tři? Tři?!! Pro mě jsou Vánoce chumlem pojmů a vjemů, nedokážu vybrat jen tři, aniž bych zmínila, co všechno pro mě znamenají. Ale tak fajn, to zvládnu.
- rodina
- cukroví
- čtenínapostelisknížkou,kteroujsemdostalapodstromeckem #rebel #nebotakyne"

Annie Reprobate (Annie's Diary)

"Pro mě osobně: pohoda, cukroví a stromeček."


Čtenáři:


Kikizubik

"Rodina, volno a nadšení :-)"

Monika Pleskačová

"Pohoda, cukroví, barvy."

Lenča Š.

"Radost, rodina, pohoda."

Aneta B.

"Sníh (kéž by), světýlka, celý den nic nejíst a pak bum večeře."


Naty Little

"Veľa jedla ! :D a darčeky :D najlepšie veci na Vianoce :D a sneh :D."

Míša Pokorná

"A tři slova připomínající Vánoce? Za sebe říkám: stromeček, řízek a cukroví. Stromeček a cukroví jsou snad jasné a ten řízek je pro to, že nikdo z rodiny nejí ryby, a tak už od nepaměti jíme na Vánoce řízek. Už se to pro mě stalo jakousi symbolikou Vánoc :D"

Roman Dolníček

"Určitě to je : sníh, přátelství, vánoční stromek a mnohé další."

Niky H.

"Rodina ( jediný den, kdy se sjede celá rodina v poklidu si užíváme celý den spolu), sníh ( i když se nám už nepoštěstilo několik let mít bílé Vánoce, tak to k Vánocům neodmyslitelně patří a červená ( tuhle barvu mám spojenou s těmito svátky, protože je u nás doma vše stylizované do této barvy :)."

DominikaCouf.

"Vůně (často zapalujeme aromalampy :D), pohádky (ať už samotné pohádky v televizi nebo ty pohádkové dárky :D), a bohužel v neposlední řadě i břečky (omlouvám se za to slovo, ale stěží si vybavuji pěkné zasněžené svátky)."

Maruška Hoangová

"Třetí otázka, tři slova... Už jsem se někdy zmínila, že ke svému vyjádření mi 3 slova nestačí? "Život je jak vánočka, co ti chutná a voní. Přesně podle toho, co nasypeš si do ní..." Životní dneska hrála v strážnickém rozhlase, sama nechápu, proč se o tom zmiňuju, ale nic jiného mě momentálně nenapadá. Asi ta "vánočka" je klíčovým slovem této odpovědi."


Víte co? Nejvíce na této otázce se mi líbilo to, jak jsou všechny odpovědi individuální, různorodé a prostě naprosto dokonale originální. Mnohé odpovědi byly stejné třeba v odpovědi rodina, ale i to je originální pojem od každého z vás. Je to i proto, že má každý z vás má jinou rodinu a jinak strávené Vánoce. Ale ve všech odpovědích se skrývá určité kouzlo, které už si každý rozvine na Štědrý den sám.
Abych vám na tuto otázku odpověděla i za sebe, tak třemi slovy bych Vánoce popsala takhle: rodina, kouzlo Vánoc a nádhera. :)

Zítra se uvidíme, ale to vám přinesu jenom takový oddechový článek, který si doufám užijete.
Mějte se nádherně.

Snow Fairy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!