The Most Beautiful Christmas - Vánoční wishlist a naše čtecí doporučení

22. prosince 2014 v 11:18 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

dnes to bude pro změnu v trochu jiném duchu než rozhovorovém, i když ještě na jeden takový článek s otázkami a odpověďmi se těšit můžete.
Mým a Tániným dnešním úkolem je vám prozradit náš vánoční wishlist, nebo také knihy, které bychom se přály najít pod stromečkem. A jako další máme na seznamu vám zveřejnit nějakých pár knih, které stojí podle nás za to si přečíst přes vánoční prázdniny.

Můj vánoční wishlist:


Tak tady toho asi moc říct nemůžu, o to méně můžu konkretizovat. Protože u nás opravdu málo lidí pořádně čte, tak se na Vánoce knihy jako dárky moc nedávají. Já samozřejmě na Vánoce chci knížky, nebudu říkat, že ne. Ale děláme to tak, že když nějakou knihu chci pod stromeček, musím si ji sama vybrat. Tím sice opadá moment překvapení pod stromečkem, ale na druhou stranu se tak také vyhnu knihám, které opravdu nechci. U nás mě už také členové rodiny znají a vědí, že co se týká knih, tak si to umím zařídit sama, takže mi v tomto nechávají poněkud volnou ruku. Samozřejmě mám, bohužel, i finanční omezení. I když je vám určitě jasné, že kdybych mohla, utratila bych za knihy i celé jmění.
Tak vám tedy konkrétní knížky neřeknu. Všechny, které letos najdu pod stromečkem už jsou zabalené a připravené na středu, takže pokud se nestane něco nečekaného, tak o všech knihách už teď vím. Co za kousky si rozbalím pod stromečkem se ale určitě na blogu dozvíte ve velmi blízké době. :)

Moje vánoční čtecí doporučení:


Tady už můžu smysluplněji posloužit. Jelikož je na světě strašně moc knihy, které stojí za to si přečíst, bylo pro mě maličko složité vybrat jenom několik. Rozhodla jsem se vybrat TOP 5 + 1 kniha. Co tím myslím vzápětí uvidíte.
Předem musím říct, že jsem nevybírala knihy vyloženě s vánoční tématikou, nebo které se hodí jenom na Vánoce. Přiznám se, že tolik vánočních knih ani nemám. Vybírala jsem tedy tak nějak ze všeho, co se líbilo mě, co se mi na Vánoce líbí a tak všelijak.
Takže začneme...

1.) Harry Potter - J. K. Rowling


Tady nemá cenu cokoli vysvětlovat, říkat, okecávat. Harry Potter je prostě klasika, která nikdy nezklame. Nemusí se číst jenom na Vánoce, ale klidně i v létě nebo na jaře, ale jak jistě všichni víme, tak Vánoce tvoří podstatnou část série o Harrym Potterovi. Samozřejmě kouzla jsou to nejdůležitější a já osobně mám takový pocit, že číst kouzelného Harryho Pottera je o Vánocích ještě kouzelnější.

2) Eleanor a Park - Rainbow Rowell


Tuhle knížku jsem vybrala proto, že je to kniha s velmi silním cítěním, reálnými emocemi a velkou nadějí v život. Nechtěla jsem na Vánoce vybírat něco příliš depresivního nebo něco, u čeho byste museli vyloženě probrečet den. Eleanor a Park je takový nádherný mezník mezi realitou a snem, který vás dostane, a který si zamilujete a i když to není kniha s vánoční tématikou, tak myslím, že přečíst si ji o Vánocích může být úžasný zážitek.

3) Dash a Lily: Kniha přání - David Levithan a Rachel Cohnová


A tady mám konečně knihu s vyloženě vánoční atmosférou. Oficální vánoční, romantická kniha. Dashe a Lily jsem si sama ještě nepřečetla, tedy spíše nedočetla, protože si ji šetřím právě na Vánoce, na Štědrý den a takové ty dny. Ale přece jenom je to knížka odehrávající se v New Yorku zasněženém vánočním sněhem pár dní před Vánoci, takže si myslím, že své místo v tomto žebříčku si opravdu zaslouží.

4) Labyrint: Útěk, Spáleniště: Zkouška - James Dashner


U knih Jamese Dashnera se o Vánocích absolutně nedá diskutovat. Pro vánoční atmosféru jsem tyto knihy opravdu nevybrala. Vybrala jsem je proto, že ne všichni jsou fanoušci romantických knih. To je jasné a je to v pořádku. Proto jsem pro vánoční čtení lidem, kteří jsou na drsnější knihy a příběhy, vybrala právě ty Dashnerovy. Jsou to skvělé knihy, napínavé a nepředvídatelné. Vánoce nevánoce, jak se říká, sto lidí, sto chutí. Tak určitě jděte do nich.

5) Můj život u sousedů - Huntley Fitzpatrick

Nakonec se dostávám k jedné knize, která je jednou z mých nejoblíbenějších. A stejně tak je univerzálních do každého ročního období. Nejsem si úplně jistá, jestli jsem to psala i do recenze, ale Můj život u sousedů je krásná kniha s krásným a jednoduchým a přesto úžasným námětem, která nezklame jak v létě, tak třeba právě v zimě. Dýchá z ní teplý vzduch a láska, stejně jako problémy a nejistota. Ale je to nádherná kombinace všeho, co se děje v životě, a proto jsem ji vybrala i pro čtení na Vánoce. Tahle krasavice se hodí prostě do každého ročního období i počasí!
+ 1 kniha:

Ugly Love - Colleen Hoover


Tohle je kniha, o kterém jsem teď spolední dobou hodně mluvila. A ještě budu. Colleen je jedna z nejlepších autorek realistických až skoro psychologických románů. Její knihy mají hloubku a jsou vždycky velkou námahou pro city. Já vím, že o Vánocíh se nikdo nechce moc stresovat nebo si dělat starosti. Ale Colleen má zároveň i cítění, pochopení pro život, které se v jejích knihách nádherně odráží. A i přesto, že ani Ugly Love není vánoční kniha, tak ji doporučuji přečíst, můžete si ji samozřejmě rozečíst i jindy, ale o Vánocích je super příležitost se do ní pustit.


Doufám, že se vám nějaká kniha zalíbila a že se do ní třeba pustíte. Určitě mi dejte vědět, jakou knihu by si měli čtenáři přečíst přes Vánoce podle vás a proč myslíte, že vaše vybraná kniha je ta pravá. :)

Mějte se nádherně a uvidíme se zítra.

Snow Fairy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | E-mail | Web | 22. prosince 2014 v 16:17 | Reagovat

Hezký článek. Můj život u sousedů mám také doma a Dashe a Lily si také chci přečíst před Vánocemi stejně jako Eleanor a Park :-)
Harry, jak je možné, že se nenajde někdo, kdo by ho neměl rád na Vánoce? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!