Leden 2015

On My Wishlist (92)

31. ledna 2015 v 18:07 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.

Confess

by Colleen HooverAnotace:
Auburn Reed měla celý svůj život zmapovaný. Své cíle měla nadohled s žádným prostorem pro chyby. Ale když vejde to dallasského studia umění za účelem hledání zaměstnání, nepředpokládá příliš hlubokou přitažlivost k záhadnému umělci, který tady pracuje, Owena Gentryho.
Pro jednou se ale Auburn rozhodně zariskovat a vydá své srdce všanc pro objevování Owena, který nepřestává skrývá své velké tajemství, jenž by mělo brzy spatřit světlo světa. Rozsah jeho tajemství hrozí zničit vše, co bylo pro Auburn v životě důležité a jediný způsob, jak se vrátit do zajetých kolejí, je od sebe Owena odehnat.
Ztratit Auburn je ale to poslední, co by Owen chtěl, nedokáže ji však přesvědčit, že někdy je pravda tak subjektivní jako umění. Jediné, co může udělat pro zachování jejich vztahu je přiznat se. Ale jestli to udělá, přiznání by mohlo být o hodně zničující než samotný hřích...

Proč právě Confess?
Tak hlavní důvod asi znáte. To moc rozebírat nebudu. Prostě Colleen Hoover je Colleen Hoover. A Confess je její nejnovější kniha chystaná na 10. března tohoto roku. Což už je svým způsobem za chvílku.
Knihy, kde hraje důležitou roli navíc umění, to jsou knihy, které strašně ráda objevuju. Jednoduše miluju, když je kniha úzce spjatá s uměním, a to Confess opravdu je. A hodně. Colleen je navíc člověk, který chce svým knihám dát i další rozměr. Proto bude Confess nejen kniha plná slov, ale také plná autentických obrazů Owena Gentryho, které pro Colleen vytváří umělem Danny O'Connor. A to je další důvod, proč se na Confess tak moc těším a proč ho mám už předobjednaný na Book Depository.

Kniha Kouzel #TAG

30. ledna 2015 v 20:40 | Snow Fairy |  Book Tags

Ahoj,

konečně jsem se k tomu dostala i já, k tagu Kniha Kouzel. Musím říct, že jsem se na nějaký tag hodně těšila, ale neměla jsem moc času si je všechny poprohlížet a vybrat. Nakonec mě s tím výběrem předběhl Andy, kterému děkuju za moninaci. Opravdu jsi mi hodně usnadnil práci. :)
Tak se do toho pustím hned, ať si to můžete také přečíst ještě dnes.

1. Kouzlo, jež Vás přenese do děje jakékoliv knihy, přesně do chvíle, kterou si vyberete
Kam se necháte přenést, do jaké chvíle a proč?
...
No, tak i když to bude asi znít divně a možná si budete myslet, že mám sebevražedné sklony, ale nechala bych se přenést do děje Labyrintu od Jamese Dashnera. Sice bych tam asi se svými trochu lenošivými sportovními schopnostmi nejspíš velice rychle umřela, ale ten děj a místo a vlastně všechno okolo mě fascinuje a nutí mě to myslet si, že bych to chtěla zkusit na vlastní kůži. Všichni ostatní se odtud snaží dostat ven a potom jsem tu já blázen, který by se paradoxně chtěl dostat dovnitř. :D
A do jaké chvíle? Tak asi abych začala úplně za začátku, kdy bych se do Placu suverénně dostala skrz klec.


2. Kouzlo Vám umožní vytáhnout libovolnou postavu z knihy a přivést ji do reálného světa
Koho vytáhnete a proč? Co s ní uděláte v reálném světě?
...
Jo! Tak tady mám jasno. na 10000000%. Vytáhla bych postavu Milese Archera z knihy Ugly Love od Colleen Hoover, jelikož já už si ho neumím představit jinak než jako Nicka Batemana. A co bys s ním dělala? No, v knížce to byla trochu žhavější podívaná, ale abyste si nemysleli, že jsem perverzní jak hrom, tak bych s ním šla na dobrou večeři někam do restaurace a pak bych si s ním vyšla do zasněženého parku na romantickou procházku.
Jsem to ale někdy romantik tělem i duší. :D


3. Kouzlo, které Vám dá možnost přetvořit konec jedné knihy
Který konec předěláte dle vašich představ a proč? Jak moc velký rozdíl mezi původním a novým koncem bude?
...
Svádí mě to uvažovat o jiných knihách, ale nemůžu. Musím říct Aliance. Více to rozebírat nebudu, abych moc nespoilerovala těm, kdo ještě nečetli třetí díl Divergence, i tak si myslím, že jsem řekla dost. Jenom zmíním, že můj konec by byl ve srovnání s originálním koncem propastný!


4. Kouzlo má za účel zabít postavu z knihy dle Vašeho výběru ve Vámi zvolenou chvíli
Kterou postavu, kdy a proč zabijete? Jak to podle vaší teorie ovlivní děj knihy?
(Pozn. to, jak bude děj po smrti postavy pokračovat, je náhodné a vy nevíte, jak to nakonec bude)
...
Tak tohle je asi nejtěžší, protože většina těch, které bych chtěla, aby umřeli v těch knihách stejně nakonec umřou. Ale budu jmenovat Clarke z knihy Prvních 100. Ta postava mi vyloženě nesedla a navíc tam bylo tolik jiných postav, které by si zasloužily více prostoru než ona. Co by mě možná bavilo sledovat, by byl právě vývoj děje po její smrti.


5. Když tímto lektvarem polijete stránku knihy, přehraje vám scénu, která se zrovna odehrává
Jakou scénu byste takto chtěli vidět na vlastní oči a né o ní jen číst a z jaké je knihy? Proč právě tuhle scénu?
...
Nejradši bych polila stránku z knihy Amy a Roger: Na cestě. Morgan Matsoná popisuje úžasný road trip naplněný létem a láskou. A moc bych chtěla na vlastní oči vidět scénu z pobytu v Yosemitském parku.


6. Lektvar, po jehož vypití se na 1 hodinu stanete hlavní hrdinkou/hlavním hrdinou vybrané knihy v libovolnou chvíli
Kým byste se stali a co byste udělali jinak?
...
Tak tady mě napadá rozhodně Selekce od Kiery Cass. America se k Maxonovi sice moc zpočátku neměla, ale potom se ho rozhodla přece jenom vzít na na milost. Nechtěla bych sice být tak čitelná jako všechny ostatní holky, které po Maxonovi hážou pohledem každou vteřinu, ale kdyby o mě sám jevil zájem, tak bych se jeho společnosti rozhodně nestavila zády.


7. Lektvar, který vymaže zvolenou knihu ze světa i z paměti lidí
Kterou knihu byste bez výčitek nechali přestat existovat? Čím se provinila, že si něco takového zaslouží?
...
Božský bastard je tou knihou. Neříkám, že erotické romány nečtu, někdy po nich také sáhnu, přiznávám, je to v pohodě. Ale tohle se mi teda absolutně nelíbilo. Trhání kalhotek, vzájemná nenávist nutící obě postavy k divokému sexu v podstatě kdekoli, kde se jim to hodí a čím veřejnější místo, kde je největší možnost, že vás někdo nachytá, tím líp a proslulé až příliš prosklené okno, kterému bych se vyhnula nejen pohledem. Nevím, jak bych činila s dalšími díly, protože jsem je zatím nečetla, ale tohle mě oslovilo ještě méně než Fifty Shades.


8. Kouzlo, díky kterému Vámi vybraný autor napíše knihu, jakou si jen zamanete
Od koho byste chtěli knihu na přání? Proč? A o čem by byla?
...
Woow, to je teda těžká otázka. Dneska chci jmenovat někoho jiného než Colleen Hoover, takže řeknu Jamese Dashnera. A dala bych mu za úkol napsat knížku o lidech ve městě, ve kterém bydlím. Jsem zvědavá, jestli by se je rozhodl pozabíjet, a jestli by zabil i mě, nebo by jim/nám nastolil lepší, milosrdnější budoucnost. I když Dashner má pravděpodobně jinak definovanou milosrdnost. :D


9. Kouzlo Vám umožní přidat novou nebo oživit již zemřelou postavu v jakékoliv knize a určit jí její další osud
Koho byste nechali vstát z mrtvých anebo kam byste přidali jakou postavu? Jaký charakter by nová postava měla? Za jakým účelem by postava obživla/přibyla? Jaký by byl její život v knize?
...
Moje odpověď bude jednoduchá. Oživila bych Dobbyho z Harryho Pottera. Byl by to prostě pořád Dobby, navždy by zůstal s Harrym a všechno by bylo přesně tak, jak má být, když máte věrného přítele, který by za vás položil život.


10. Kouzlo, díky kterému můžete vytvořit vlastní svět kombinací již existujících světů a přesně si vybrat obyvatele, včetně postav z jakýchkoliv knih
Jaký svět byste vytvořili a kdo všechno by v něm měl žít? Jak by fungoval? Co by se tam dělo? Jak by tam žily určité existující postavy a jak by se zkřížily jejich osudy?
...
Jakého hybrida bych to stvořila já? Přiznám se, že o tomto jsem nikdy nepřemýšlela. Ale spojila bych částečně svět Divergence se světem z Čistého a na "odlehčení" situace bych přidala pár potomků bohů z Percyho Jacksona. Všichni ti lidé z trilogie Čistý, se všemi svými postiženími a splynutími, by si museli vybírat z pěti frakcí jako v Divergenci.
Myslím, že by bylo zajímavé sledovat tu hierarchii, systém i všemi těmi morbidnostmi z Čistého. A polobohové by byli něco jako vláda v tomto světě, dohlíželi by na průběh testování i na průběh všeho. :)


Nominuji:

Reviews - Na hraně věčnosti

29. ledna 2015 v 19:22 | Snow Fairy |  Reviews

Na hraně věčnosti

Autorka: J. A. Redmerski
Žánr: New Adult, Moderní, Romance, Young Adult, Cestování
Díl: 2.
Originální název: The Edge of Always
Počet stran: 352
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: YOLI
Anotace:
Camryn Bennettová nikdy nebyla šťastnější. Pět měsíců poté, co náhodou potkala Andrewa Parrishe, ji požádal o ruku a zdá se, že před sebou mají jen krásné zítřky. Společné zítřky... A přesto jejich lásce zasadí osud tvrdý úder. Andrew nechápe, jak se to mohlo stát, ale je pevně rozhodnutý jít dál, a to i ve chvíli, kdy si uvědomí, že jeho cit ke Camryn v sobě ukrývá také moře bolesti a že přetvářka začíná být smrtelně nebezpečná. Je však pevně přesvědčený dokázat, že jejich láska je osudová a přežije cokoliv... Pokračování knihy Na hraně zapomnění o dvou mladých lidech, kteří lásku rozhodně nehledali. Ona si je však našla sama.

Může obsahovat malé spoilery na předchozí díl!

***


Po letech, po celém život, který se jí v podstatě hroutil před očima, Camryn konečně našla něco, pro co stojí za to žít.
Na dlouhou dobu se uzavřela do sebe před všemi a před vším a dle jejího názoru se nikdy toté izolace nebude schopná úplně zbavit. Prožívat každý den ve strachu, kdo další odejde z jejího života, je pro ni jako očistec. Ale od té doby, co potkala Andrewa je všechno, co má a co potřebuje, na jednom místě. A i když ani v tomto stavu, kdy se zdá, že se jí život začíná vylepšovat, si nemůžu být ničím jistá. Nicméně určitou část jistoty ale mít může. V Andrewovi a v jejich novém společném životě, budoucnosti a možnostech, které se jim nabízejí.
Ale Camryn ví až moc dobře, že život se pokaždé vytasí s něčím absolutně zdrcujícím právě ve chvíli, kdy už si myslíš, že je všechno docela v pořádku. A Camryn je souzeno to prožít znovu...Nový začátek, příběh prostoupený láskou a akustickou hudbou, nástrahami života a nadějí, že i to, co se zdá nejvíce nemožné, se může jednou stát skutečností.

Jessica Redmerski se od prvního dílu značně posunuje směrem k životu dospělých lidí, kterými se Camryn i Andrew nepochybně stávají kapitolu od kapitoly. První díl byl naprosto famózně vymyšlený a popsaný, celkově se mi ten nápad líbil úplně nejvíc jak to jde. Fakt, že se Camryn jednoho dne rozhodně s nulovými očekáváními vyjít do světa a udělat něco spontánně. Cestovat na vlastní pěst autobusem, aby se pokusila nějak poslepovat svůj život roztříštěný na miliony kousků zpět dpohromady. Naprosto jsem si užívala to, jak se Camryn a Andrew poznávali. Jak se jejich první setkání od počátku formoval v něco víc. Nebylo to zdrženlivé, ale ani uspěchané. V podobné strategii pokračuje Redmerski i dál. Nechává plynout čas a své postavy představuje v různých etapách lidského života.

Na začátku Na hraně věčnosti jsem se ale trochu zasekla a nějak mi nešlo se posunout dál. Měla jsem chvíli pocit jako by ty emoce z prvního dílu trochu zevšedněly. Camryn mi také chvílemi ne a ne padnout znovu do noty. Po tom, co se jí stalo v tomto díle chápu, proč je taková jaká je, ale občas mám pocit, že zbytečně předčasně na všechno rezignuje. Andrewovy části byly potom úplným opakem těch Camryniných. Emoce z nich můžete cítit přirozeně a navíc autorka Andrewovi přisuzuje milý šarm, talent i velkou dávku odhodlání Camryn se vším pomoci tak, aby se i ona mohla v životě opravdu kus posunout.
Nutno říci, že láska, dobrodružství a prvek cestování nejsou v podání Redmerski vůbec tuctové, obzvlášť potom styl psaní v pasážích, kde se postavy dostávají do zátěžových a psychologicky vyhrocených situací, které se mohou stát kdykoli a komukoli i v reálném světě.

Jedna věc se mi na této dvoudílné knižní sérii moc líbí. A sice časový postup, kde určité začátky kapitol začínají například: "O několik měsíců později." V knihách tohle sice vyloženě nevyhledávám, ale když se to objeví, tak mě to rozhodně potěší. Na hraně věčnosti s tímto Redmerski rozhodně nešetřila a musím říct, že je to jenom a jenom k jejímu dobru. Protože díky tomu sepsala konec, o jakém si mohou mnohé jiné knihy nechat jenom zdát. Ten konec byl absolutně brilantní, geniální a nádherně dojemný. J. A. Redmerski je spisovatelka, která píše srdcem a ten konec to jenom potvrzuje. Má smysl pro humor a zároveň i smysl pro detaily. I když jsem si zpočátku nebyla moc jistá, tak po dočtení jsem věděla naprosto jistě, že pro ten konec rozhodně stojí za to si celou knížku přečíst.

Mnohokrát děkuji YOLI za poskytnutí knihy k recenzi!

Projekt: Splynutí - Ukázka #2

27. ledna 2015 v 19:00 | Snow Fairy |  Projekt: Splynutí

Ahoj,

dnes vám tedy přináším další malou ukážečku z knížky Splynutí. Už jsem říkala, že si ji můžete koupit v knihkupectví, ale ještě aspoň jednu ukázku jsem vám chtěla zveřejnit než se pustím do recenze, kterou chystám opravdu co nejdříve.
Myslím, že není třeba to dál nějak protahovat, doufám, že si trochu oddechnete a že vás třeba jediná věta upoutá. :))

Ukázka #2


"Jsme ochotné umřít pro Nové poselství!"

Inspiration (100) - To All The Boys I've Loved Before

25. ledna 2015 v 19:38 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.


Ahoj,

pro dnešní článek jsem si vybrala knihu od Jenny Han, To All the Boys I've Loved Before. Vybrat si tuto knihu byla opravdu jedna z nejjednodušších věcí. Než jsem si ji konečně objednala domů, neskutečně jsem ji chtěla, vyhlížela ji za skvělou cenu a nepřetržitě ji obdivovala na internetu. A to se nezměnilo, jenom to, že už ji nemusím obdivovat na internetu, ale doma v knihovničce. Ale ještě jsem si ji nepřečetla. Jo, ještě ne, ale už brzy. :D
Neskutečně se mi líbí ten námět. A stále se těším, co na mě čeká. A tak, a také kvůli té překrásné a nádherné obálce, jsem se rozhodla vám knížku nejen ukázat, ale trochu s ní a se svým mobilem zaexperimentovat. :))
Projekt: Splynutí - Ukázka #1

24. ledna 2015 v 16:08 | Snow Fairy |  Projekt: Splynutí

Ahoj,

ode dneška bude následovat několik malých ukázek z knížky. Splynutí si sice už můžete koupit v knihkupectví, ale i tak jsem si říkala, že nějaká ta ukázka by nemusela být v rámci tohoto až tak špatná.
Nebude jich moc. Ale pár ano. Tak doufám. že se vám budou líbit.

Ukázka #1


"Každého dne na oblohu vystoupá,
o svatý pahorek otře se křídlem svým.
Jenže tvá krása je stejně posvátná,
proto se ostýchám a nic ti nepovím."

Reviews - Násobky sedmi

23. ledna 2015 v 20:20 | Snow Fairy |  Reviews

Násobky sedmi

Autorka: Holly Goldberg - Sloan
Žánr: YA, Realistický, Moderní, Fiction, Rodina, Psychologický
Díl: -
Originální název: Counting By 7's
Počet stran: 320
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Dvanáctiletá Willow je skutečně neobyčejná dívka. Je geniální, uchvacuje ji příroda a dokáže stanovovat téměř lékařské diagnózy. Když se potřebuje uklidnit, pomáhá jí násobilka sedmi. Do jejího života náhle zasáhne tragédie, kterou mladá dívka dokáže překonat za pomoci osamělého a nešikovného školního psychologa, osobitého mexického taxikáře a citlivé vietnamské kamarádky a její rodiny.
Dojemný a vtipný multikulturní příběh pro čtenáře napříč generacemi, který zaručeně změní váš pohled na svět.

***


Když moc dlouho nezůstáváte na jednom místě, s jednou rodinou a jedním, neměnným sociálním zázením, naučíte se v životě nic nebrat jako samozřejměnost. Mladičká Willow Chanceová se dlouhou dobu stěhovala z jedné pěstounské rodiny do druhé. Trvalo to dlouho, ale nakonec se dostala do rodiny, kde je všechno tak, jako by se jednalo o její bilogickou rodinu. Všechno je fajn. Willow může být sama sebou a cítí, že takový život se jí líbí. A když není něco úplně v pořádku Willowiným zaručeným pomocníkem jsou násobky sedmi, které si opakuje, dokud se zase točící se svět aspoň trochu nesrovná. Willow je geniální mladá holka, která se ale chová jako dospělá, neuvěřitelně vzdělaná a racionální žena.
Někdy si lidé o Willow myslí, že je divná. Není, je jenom tak chytrá a někteří lidé to prostě nechápou.
Tragédiím ale porozumí každý A Willow se musí smířit s tou největší tragédií v jejím životě. Ale od té nehody už ani násobky sedmi nepomáhají a už nikdy asi ani pomáhat nebudou...


Šťastná sedmička, číslo, které je v životě důležitější než si možná uvědomujeme. A dívka, která o tomto čísle ví víc než se dočteme v knihách. Dívka, která s sebou přináší příběh o nových začátcích, vzácných přátelstvích, hlubokém porozumnění a naději.

Násobky sedmi jsou na první pohled opravdu nenápadná kniha. Můžu ale s jistotou existence mléčné dráhy říct, že to nenápadné čím kniha oplývá skrývá naprosto skvostný kousek plný života, bolesti, emocí a geniality.
Holly Goldberg-Sloanová vypráví příběh jako pera opravdového života. Líčí každý den s Willow Chanceovou s lehkostí bíleho ptačího pírka poletujícího ve vánku, s jistotou a šarmem. Skoro cítíte zkušenosti, kterými obohatila celkový obsah. Knížka hned ze začátku vítá své čtenáře s otevřenou náručí, která má stejně hořko-sladkou příchuť jako každý den obyčejného člověka.

Holly píše krásně všetranně, někde ubírá a nasazuje něžnější přístup, jindy je zase nelítostná, avšak všeho v mezích únosnosti. Co je opravdu velmi zajímavé, je několikoro různých úhlů pohledu různých postav. Pohled Willow je psán v klasické ich-formě. Pohledy všech ostatních postav jsou ale psány v er-formě s trochu více objektivním zabarvením. Toto literární pojetí autorčina psaní velice oceňuji. Celkově je autorčin styl psaní velice originální, čtivý, plynulý, nikde se to nezasekává a čtenář si to všechno může užít, jak se patří.

"V nouzi člověk občas musí plavat proti proudu."


Postavy autorka vybrala různých povah. Nádherným aspektem knihy je právě interakce mezi jednotlivými postavami. To, jakým způsobem autorka popisuje, že jeden člověk může změnit životy mnohých a mnohdy opravdu radikálním způsobem. Stačí udělat krok avšechno může být jinak, všechno se může zlepšit. Zaměřuje se také na důležitost přátelství, které jednou vznikne a potom trvá.
Všichni určtě znáte, co se říká o tom, že by si lidé měli pomáhat. Násobky sedmi nejsou jenom o pomoci druhému člověku, ale také nejistotách, která vedou lidi k různým rozhodnutím. Že předtím, než se pro něco rozhodneme, předchází série kladů a záporů, proč to něco udělat nebo ne.

Ačkoli se zdá, že těch aspektů knihy je povícero, nemusíte se bát, že byste se plácali ve větách jako v medu. Je to totiž přesně naopak. Autorka všechno vykládá velmi srozumitelně, sugestivně a s moudrostí, laskavostí. Pro každého čtenáře je přichystáno něco, z čeho si vezme do života nějakou moudrost či radu. Holly píše energicky, ale zároveň něžně, emocionáloně a čte se to tak dobře, že až se najednou ocitnete na poslední stránce, budete chtít pokračovat dál.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Knižní klub za poskytnutí knihy k recenzi!

Projekt: Splynutí - Souboj obálek

22. ledna 2015 v 18:42 | Snow Fairy |  Projekt: Splynutí

Ahoj,

v dnešním vydání Projektu: Splynutí bych vám moc ráda ukázala několik verzí obálek Splynutí.
Všichni víte, že jednou z rozhodujících věcí než se pustíte do nějaké knihy je obálka. Někdy vám obálka může hodně pomoci, někdy jste rozhodnuti knihu číst i přesto, že se vám obálka zdá otřesná a někdy zase dáte jenom na obálku. Že to tak děláme je přirozené a je to naprosto v pořádku. Je sice věc ošemetná, když čtenář sází na kvalitu knihy jenom kvůli hezké obálce, ale ať chceme nebo ne, v případě hezké estetické úpravy obálky se nám hned čte o něco líp.
Když vidíte krásnou obálku, která poutá pozornost, můžete narazit na nejeden knižní skvost. Můžete ale mít krásnou obálku, ale obsah poněkud nedostatečný. To je ale i věc náhody.

Proč o tom ale mluvím. Z nadpisu je vám to už určitě jasné. Ale řeknu to ještě přesněji. V dnešním článku vám zveřejním několik světových verzí obálky knihy Splynutí, včetně naší české. Napíšu vám, které nakladatelství kde ve světě ji vydalo a odkaz na goodreads, kdyby se chtěl někdo podívat do detailů i na data vydání a další věci.
Nakonec budete mít pod článkem anketu a budete moci hlasovat, která obálka se vám líbí absolutně nejvíce. Až se bude projekt chýlit ke konci, vítěznou obálku s nějvětším počtem hlasů, vám uveřejním do samostatného článku jako velkou vítězku.
Co na to říkáte, budete se vám to líbít? Bude se vám líbit rozhodovat o nejkrásnější světové obálkce Splynutí? :)


Česká obálka od nakladatelství Jota
Na GoodReads zatím není

Můj názor:
Na naše obálkay série Čistý jsem opravdu, opravdu pyšná. Jsou originální, krásné a tak trochu i znepokojivé. Působí záhadně, válečně a rozhodně upoutají velkou pozornost. Zaslouženě.Americká obálka od nakladatelství Grand Central Publishing

Můj názor:
Musím říct, že tato obálka se mi líbí opravdu hodně. Je jednoduchá a přesto krásná, přesně taková, že se na ni prostě musíte podívat, ať už chcete nebo ne.


Anglická obálka od nakladatelství Headline

Můj názor:
Tato obálka je docela fajn, ale na mě osobně je tam až moc červené barvy.Anglická obálka od nakladatelství Headline

Můj názor:
Tato obálka je sice hodně podobná té předchozí až na odlišnou kombinaci barev. Splynutí s touto obálkou vydalo také nakladatelství Headline, stejně jako předchozí červenou, ale mě osobně se více líbí tato. Hodně se mi líbí ten modře vedený titul.Německá obálka od nakladatelství Baumhaus

Můj názor:
Tahle obálka se velmi líbí. Ta květina je opravdu velmi pěkná a i font písma je takový střízlivý a příjemný. Za tuto obálku určitě plec nahoru.Slovinská obálka od nakladatelství Mladinska knjiga

Můj názor:
Přiznám se, že tato obálka se mi moc nelíbí. Sice nápis je veden tak, že svým způsobem odkazuje na děj knihy a to, co se vlastně stalo lidem a proč jsou takoví jací jsou. Ale celkově na mě ta obálka moc příjemně nepůsobí.Polská obálka od nakladatelství Egmont

Můj názor:
Tak tato obálka se mi vůbec nelíbí. Působí na mě divně, groteskně. Vůbec ve mě nevzubuzuje dojem bestsellerové knihy. Upřímně kdybych tuhle obálku viděla a žádnou jinou její verzi, tak bych se do této knihy pravděpodobně nepustila.


Takže takový je součet obálek knihy Splynutí. Teď dám prostor vám, abyste mohli hlasovat v anketě, ale také abyste mohli vyjádřit svůj názor, proč se vám která obálka líbí nebo proč se vám která nelíbí. Na vaše názory ohledně těchto obálek jsem opravdu hodně zvědavá, tak to do komentářů určitě napiště. :))

Mějte se krásně.

Snow Fairy

Reviews - Spáleniště: Zkouška

21. ledna 2015 v 17:40 | Snow Fairy |  Reviews

Spáleniště: Zkouška

Autor: James Dashner
Žánr: YA, Dystopie, Sci-fi, Postapokalyptický, Fantasy, Thriller, Dobrodrzžný, Romance,
Díl: 2.
Originální název: The Scorch Trials
Počet stran: 344
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: YOLI
Anotace:
LABYRINT BYL TEPRVE ZAČÁTEK
NALEZENÍM CESTY Z LABYRINTU TO MĚLO SKONČIT...

Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila - a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí "raplové", lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm - skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?

***

Placeři se z rozluštění kódu Labyritnu radovali. Znamenalo to pro ně konec bojů se rmuty, konec všech nejistot, kterých se jim v Labyrintu dostávalo víc než dost. Všechno se zdálo takové, jak by si to představoval člověk, který si prošel peklem. Že teď už bude všechno lepší.
Ale ZLOSIN si všechny svoje tajné zbraně schovával a to nejhorší má ještě přijít. Na Spáleništi. Místě ještě těžších zkoušek, než kterých bylo v Labyrintu. Teď se už nikdo nemůže spolehnout na to, že umí rychle běhat, nebo na to, že je chytrý. Teď už se nemohou spoléhat ani na to, že jsou venku.
Jediné, co jim ještě zbylo je pomalu umírající naděje...


Labyrint, kde se skupina mladých lidí, Placerů, musela proběhat a probojovat smrtelně nebezpečnými nástrahami v podobně naprogramovaných monster, byl překonán.
Teď ale začíná ještě něco mnohem horšího.

Když jsem se poprvé začetla do knihy Jamese Dashnera, říkala jsem si, že je to vážně pecka. Labyrint je objev, který mi totálně vzal vítr z plachet. Výkon více než na jedničku.
Na Spáleniště jsem se vážně, vážně těšila. James je výborný spisovatel, umí čtenáře vtáhnout do děje a překvapit. Ale i přese všechno těšení bych nikdy nebyla schopná odhadnout, co se bude dít. Rozhodně nečekejte miloučký příběh o záchraně mladých Placerů, James se o nic takového ani nesnaží. Ve Spáleništi je naopak ještě více nemilosrdný a to úplně ke všem a úplně ke všemu.

Spáleniště je jedna velká šílenost, která vám zamotá hlavu. Nemyslím to ve zlém. Chci tím říct, že Dashner je opravdový mistr klamů. V mém případě to bylo tak, že jsem si určitou dobu budovala určitý názor, určitou představu o tom, jak se bude potenciálně vyvíjet příběh dál. Ono to nějakou chvíli možná i sedělo, všechno se zdálo tak jaksi, v rámci možností, v pořádku. Ale po určité době se stalo to, že James Dashner spálil všechny mé představy jako domeček z papíru. Pokaždé mě absolutně dorazil. Po přečtení Labyrintu jsem si říkala, že se mi Spáleniště bude líbit tak stejně, protože, co jiného by mohl vymyslet, aby to bylo ještě lepší? Nečekala bych to, ale tohle bylo prostě destruktivní.

James Dashner to opravdu umí se slovy. Umí to prodat tak, že vám z toho budou oči vypadávat důlků. Postavy se nijak radikálně nezměnily, až teda na pár extrémně vyhrocených vyjímek, u kterých budete na jednu stranu chtít křičet a na druhou budete tak trochu zmatení, že se na křik ani nevzmůžete a několika nových postav. Dashner stvořil opravdu extra drsnou podívanou, respektive počtenou. Nešetří slovy ani akcí a čím rozhodně nešetří je morbidita, ze které mrazí. Do samotného konce nevíte co čekat a ani potom, co kniha skončí nevíte, co čekat. Po Spáleništi si ani netroufám odhadovat, co se ještě přihodí ve třetím díle. Co můžu říct s aspoň malou jistotou je, že nás toho ještě opravdu hodně čeká.

Mnohokrát děkuji YOLI za poskytnutí knihy k recenzi!

3rd Birthday of Nick's World of Books - Giveaway - Vyhlášení vítězů

20. ledna 2015 v 17:48 | Snow Fairy |  Giveaways

Ahoj,

takže dnes vyhlašujeme. Na začátek bych chtěla moc poděkovat všem, co se přihlásili, ale i těm, co se nepřihlašovali za všechno sdílení i za všechnhy ohlasy.
Zpočátku jsem si ani moc nedoufala, že bude o tyto tři knížky takový zájem, ale nakonec se ukázal o hodně větší než jsem si myslela. Což je jenom dobře a já jsem za to moc ráda.
Nebudu to tady nijak rozmazávat, jednudše moc všem děkuju, že jste na blog zavítali a že jste se třeba i přihlásili.
Teď je řada na mě, abych vám řekla, kdo co vyhrál. :)

A tady to je:

Knížku Odstíny života od Lucy Adams vyhrává

TerraDV

Knížku Výjimečná od Kristin Cashore vyhrává

Lucy Lillianne

Knížku Luxus od Anny Godbersen vyhrává

ZdeňkaM


Moc hokám gratuluju. Maily už jsem vám poslala, tak si je můžete zkontrolovat.
A jak to opakuju pokaždé na závěr jakékoli soutěže, nebojte se, tohle určitě nebyla poslední soutěž. Sice teď úplně nevím, kdy bude další soutěž, ale určitě bude.
Tak se zatím mějte krásně a brzy se zase uvidíme. :)

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!