Leden 2015

Bylo nebylo (94)

8. ledna 2015 v 19:07 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Násobky sedmi
Autorka: Holly Holdberg-Sloan


První Věta:
- "Sedíme spolu u kovových tmavozelených piknikových stolků v cukrárně Foster Freeze."

Reviews - Nenávidím a miluji

6. ledna 2015 v 17:41 | Snow Fairy |  Reviews

Nenávidím a miluji

Autorka: Susan Thomas
Žánr: YA, Fantasy, Paranormální, Moderní, Upíři
Díl: -
Originální název: Nenávidím a miluji (Hate and Love)
Počet stran: 299
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: ALFA - OMEGA
Anotace:
Život. Smrt. A něco mezi tím.
Nejhorší?
Ta třetí možnost.

New York. Město, které nikdy nespí. Misto, kde někteří nikdy nesní. A právě ty osmnáctiletá Alyson hledá. Je totiž Lovkyně. Přes den se potýká s trably normální středoškolačky, ale v noci tajně pátrá po krvežíznivých. Alyson se Lovkyní nenarodila. Její přeměnu nastartovalo kousnutí od upíra v den, kdy mocná upíří kráska Marion vyvraždila její rodinu. A Alyson si přísahala, že se jí pomstí.

Co se stane, když ve stejný den, kdy New York zasáhne řádění krvelačných upírů, se ve městě znovu objeví Alex, kterého Alyson stejným dílem nenávidí a miluje? Dostane Alyson šanci pomstít se za smrt svých blízkých? A vyléčí odplata její bolest? Ke všemu Alyson začíná tušit, že před ní její
opatrovník James skrývá tajemství, jež brzy rozhodne o její budoucnosti.

***


Svět je opět na hraně mezi nadpřirozenem a normálností, lidskostí. Ale co Alyson ví, normálnost neexistuje a lidskost je v jejím světě velmi zvácná. Její druh je vyjímečnou rasou lidí, kteří se snaží udržet svět bytostí se špičáky před světem lidí co nejvíce utajen. Říkají si Lovci.
Zpravidla vždy muži. Ale Alyson patří mezi ně a jako jediná svého druhu je moc vzácná, moc nebezpečná a absolutně plná nenávisti a touhy po pomstě.
Alyson přišla o celou rodinu a od té doby v sobě cítí osten zášti. Stejně velkou nenávist cítí i celému upírskému pokolení. Ale je tu někdo, kdo je pro Alyson něco jako kryptonit. Alex, kterého nenávidí až do morku kostí, ale kterého zároveň miluje.
Bolest Alysoniny duše, upíři, pomsta, láska, kterou je zatraceně těžké si připustit. Nakonec je toho ale ještě mnohem víc, co Alyson neví a možná by měla...


Ale ono to není jenom o tom pomstít se. Autorka myslela na mnohem víc věcí, které spolu v závěru opravdu krásně souzní.

Abych tak začala a trochu vám představila Alyson. Žádná zhýčkaná barbínka, to v žádném případě. Je to pořádná kick-ass hrdinka, která má pěkně nabroušený jazýček. A když už jsme u toho nabroušeného, čepel Alysonina nože je ještě nabroušenější. Sarkasmus je její druhé jméno a situace, do kterých se dostává jsou jako vystřihnuté z filmového plátna.

Musím se přiznat, že Alyson je na celé knížce pro mě osobně jedna z nejlepších věcí. Už opravdu dlouho jsem nečetla žádnou upířinu, a když bych to měla říct upřímně, tak na žádnou, kromě Meadové, jsem ani neměla moc chuť. Ale jsem ráda, že Nenávidím a miluji je jedna z těch dobrých. Má to drive, má to švih a hezky to plyne.
Navíc, když vezmete v úvahu, že se jedná o prvotinu mladé české autorky, tak je Nenávidím a miluji určitě kniha, která stojí za přečtení.

Autorka je velmi všestranná, může se pyšnit rozsahem slovní zásoby a hlavně humorem, který do knihy dává i přesto, že ve své vlastní podstatě je to kniha zahalená ve stínu temnoty a upířího řádění. Myslím si, že humor celou knížku i osvěžuje. A umístěním příběhu do zářivého New Yorku se Susan také dala správnou cestou.
Občas jsem se ale nemohla moc začíst, nějak mi myšlenky utíkaly všude kolem a u knížky jsem potom moc nebyla. Nenávidím a miluji není nudná kniha, takže, to, že bych se u knihy nudila vylučuju. Spíše jsem se občas ztratila v popisech a možná i někde mezi řádky.

Nicméně Nenávidím a miluji je nelepší česká upířina, pro kterou navíc ani nemusíte jít pomyslně daleko. Susan Thomas odvedla super práci. Alyson vás jako hlavní hrdinka bude rozhodně bavit. Rázná, nepředvídatelná a opravdu mimořádná postava, která knize rozhodně dává něco speciálního.
A jestliže jste upíří fanda, říkám, zkuste to.

Za knížku moc děkuju autorce Susan Thomas!

3rd Birthday of Nick's World of Books - Giveaway

5. ledna 2015 v 17:05 | Snow Fairy |  Giveaways

Ahoj,

dnes vás tady vítám u příležitosti soutěže, která je oslavou 3. narozenin blogu.
1. 1. 2015 dosáhl Nick's World of Book už třetích narozenin. No, vypadá, že (ne)dospíváme. Nikdy bych nečekala, že blogovat vydržím tak dlouho. Sama se tomu občas divím. Ale na druhou stranu je to něco, co mě baví, sdílet zážitky z knižního světa, sdílet pocity z knih, pořádat soutěže, fotit fotky do článků, psát. Doufám, že ani vás to ještě nepřestalo tak úplně bavit a že tady spolu ještě pěkných pár let pobudeme. :)

A když jsou teda ty narozeniny, je soutěž samozřejměností. Tentokrát vás nenechám vyplňovat formuláře.
Opět se budete moci přihlašovat pomocí komentářů, ve kterých bude:

- Jméno/přezdívka.
- Kontaktní e - mail.
- Moc vás poprosím i o sdílení soutěže na Facebooku, Twitteru, nebo kdekoli budete vy chtít, ať si může zasoutěžit co nejvíce lidí a čtenářů.
- Název knížky, kterou byste chtěli nejvíce vyhrát a jestli by vám popřípadě nevadila i jiná než, kterou jste jmenovali.

A teď vás určitě nejvíce zajímá, o co se bude soutěžit, že? Knížky jsem do soutěže vybrala ze svojí vlastní knihovničky. Jsou nečtené, v podstatě nové a myslím, že místo, aby mi jen tak ležely v knihovně, bude lepší, když si najdou nový milující domov. :)))
Nejsou to sice kousky, kterým by se v současnosti klaněl svět, ale doufám, že se vám i tak budou líbit a že si nějakou z nich vyberete.
Tak, teď už vás nechám soutěžit. Budu moc ráda za každého z vás, za každé sdílení, to určitě víte. Doufám, že si soutěž užijete a že vám i takové knížky udělají radost.
Mějte se krásně a všem přeju hodně štěstí. :))

Snow Fairy

Reviews - Probouzení

4. ledna 2015 v 12:19 | Snow Fairy |  Reviews

Probouzení

Autorka: Kelley Armstrong
Žánr: YA, Fantasy, Paranormální, Romance
Díl: 2.
Originální název: The Awakening
Počet stran: 300
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Galatea
Anotace:
Chloe Saundersová je na útěku a probouzí k životu pekelné síly. Doslova.

Kdybyste mě potkali před pár týdny, patrně by vás nenapadlo považovat mě za dívku jakkoliv odlišnou od běžného průměru. Normální patnáctiletá holka. Teď je však můj život navždy obrácen naruby, tak vzdálen normálu, jak je to jen možné. Stala jsem se živoucím výsledkem podivného vědeckého experimentu - nejenže se mi zjevují duchové, dokonce dokážu probouzet mrtvé, aniž bych něco takového vůbec zamýšlela. Můžete mi věřit, že není o co stát.
Teď jsem na útěku se třemi dalšími vrstevníky, kteří jsou obdařeni podobně neobvyklými schopnostmi. Nevím, komu mohu důvěřovat, ale Edisonova skupina je nám v patách a tohle je otázka života a smrti. Musíme najít někoho, kdo nám pomůže…

***


Honba za svobodou Chloe Saundersové a jejích přátel pokračuje. I přesto, že má Chloe i ostatní zvláštní schopnosti, které by jim měli při zdárném útěku pomoci, je tu stále spousta věcí, které jim ne tak úplně hrají do karet.
Ale jak se nasledně ukazuje, je tu něco, co může celý jejich hon totálně a absolutně překazit. Zrada. Chloe ví, že zradit může každý a někde hluboko ve svém podvědomí tuší, že by v podstatě nikomu neměla věřit, obzvlášť po tom, co se stalo s její tetou. Ale stejně jako ví, že důvěra je zvácná věc, ví také, že sama by se nikam nedostala.
Nutně potřebují něčí pomoc, někoho, komu by opravdu mohli všichni důvěřovat.
Postupem času se ukáže, že ten, komu zpočátku nechtěli věřit ani, co by se za nehet vešlo, je možná větší, silnější a důvěryhodnější spojenec, než někdo, komu od začátku důvěřují...Musím říct, že nadpřirozené dobrodružství, které podniká Chloe mě fakt baví. Kelley Armstrong si určila opravdu skvělé téma, které je ale trochu složité smysluplně rozvíjet. Ale jak ukazuje i Probouzení, Kelley opravdu jde tou správnou cestou.

Oproti prvnímu dílu, je Probouzení o hodně akčnější, protože temná tajemství určená nejdříve odhalit, odhalena a byla. Akčnější atmosféře také přispívá to, že prakticky celá kniha se odehrává v terénu, mimo jakýkoli dům, blázinec nebo vězení. Tím se postavám otevřelo možností, kudy unikat. Ale také jim to přineslo o hodně více nebezpečí, protože přece jenom Kelley Armstrong si s nikým a ničím nebere servítky. Vytvořila svět plný nadpřirozených a temných sil a bytostí. Když je to takhle a když má být kniha dobrá, nemohou být postavy věčně v bezpečí a šťastné, no ne?

Nevím, jestli se to zdálo jenom mě, nebo je to tak doopravdy, ale zdá se mi, že autorka se hodně soustřeďuje na popisy situací i okolí. Nemyslím si, že je to špatně, ale já osbně jsem se v tom občas maličko ztratila. Ale vždycky jenom na chvíli. Štěstí je, že styl psaní Kelley Armstrong je velmi výmluvný a čtivý, a tak ze všech kostrbatých scénech velice nenápadně a elegantně vybruslí.
Co se mi také líbí je, že autorka klade důraz na důvěru, o kterém jsem mluvila v úvodu, a na vztahy, které mezi sebou mají postavy. Co mi už v prvním díle přišlo milé, je vztah, který se rodí mezi dvěma hlavními postavami, abych moc nespoilerovala první díl, nebudu konkrétně jmenovat. Ale je to postupný proces, žádný spěch ani si navzájem hned neskáčou do náručí a to se mi také líbí. Uvidíme, co nám přinese poslední díl.

Celkově si prostě není na co stěžovat. Chloe je sice občas trochu infantilní a upřímně bych jí občas trochu, ale opravdu jenom maličko, propleskla, ale jinak je příběh napínavý a autorka si všechno pěkně promyslela. Ještě bych ráda zmínila scénu s Derekovou přeměnou. To je asi moje nejoblíbenější scéna z Probouzení, protože je krásně popsaná a svým způsobem i impozantní a můžete i popustit uzdu své fantazii.
Líbí se mi, jak se autorka ve své sérii neztrácí, věnuje pozornost detailům i překvapení a zachovává si svůj specifický humor. Za mě si celkově udržuje úroveň z prvního dílu, i když akčnější byl jednoznačně tento druhý díl. Na třetí díl jsem tudíž opravdu hodně zvědavá.

Ze recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Galatea!

Knižní Zúčtování - PROSINEC

3. ledna 2015 v 14:06 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

dnes je tedy program jasný. Knižní zúčtování za prosinec minulého roku. Za mě ten prosinec utekl tak rychle, že když jsem hledala všechny knížky, které jsem měla za ten měsíc, tak jsem je ani nemohla najít. Řekli byste, že to bude přesně naopak, ale nevím, není.
Celý prosinec byl o kupování dárků, zácpách na parkovištích a spoustě a spoustě vánočních stromečků a také o velkém spěchu a přípravách na Štědrý den a vánoční svátky. Asi se mi během těch dní nějak všechno vypařilo z hlavy. :D
Nakonec jsem ale všechny knížky našla, snad všechny, a teď bych vám je ráda ukázala.

Knihy, které jsem si koupila

Tady to bylo tentokrát opravdu jednoduché. Až podezřele jednoduché. Ale i přesto, že Ukaž, co děláš je malá knížečka, tak znamená hodně. Už v angličtině jsem si ji chtěla několikrát koupit a o tom, že vyšla v ČR jsem ani nevěděla. Krásné překvapení, které jsem nemohla nechat bez povšimnutí.

Knihy, které jsem vyhrála

Nenávidím a miluji je knížka od české autorky Susan Thomas. Teď si úplně nejsem jistá, jestli mi nepřišla spíše v listopadu, ale dívala jsem se do předchozích článků a nikde jsem ji neměla. Tak jsem ji zařadila do prosincového zúčtování. Vyhrála jsem ji od samotné autorky, které ještě jednou i tady moc děkuju. Na recenzi se můžete těšit buď v úterý nebo během příštího týdne. :)

Knihy, které jsem dostala

Stříbrné stíny byla a pořád je jednou z knih, na které jsem se fakt moc těšila a těším. Dostala jsem ji k Vánocům od jedné z mých nejbližších kamarádek. Sice jsme se spolu předem domlouvaly, co si dáme, ale i tak jsem za knížku moc ráda.
Takže Any, kdyby sis to tady četla, ještě jednou moc děkuju. :)

O ostatních knihách, které jsem za prosinec dostala jsem vám už říkala ve vánočním článku, takže vám sem dám jenom fotky a nic k tomu psát nebudu. Jenom bych za ně ještě i tady moc ráda poděkovala mojí mamce a taťkovi, milované babičce a bráškovi a nejlepšímu kamarádovi.
Jestli si chcete přečíst více o knížkách, klikněte SEM.Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování


Přes vánoční prázdniny jsem se snažila pročíst nejen knihami na recenzi za prosinec, ale i některými restíky ještě z dřívějška. Ale už brzy se můžete těšit na všechny recenze, protože mi přišly knihy, na které jsem se strašně moc těšila a na které jsem velmi, velmi zvědavá. A třeba zrovna u Spáleniště čekejte pozitivní recenzi, protože tohle něco úplně jiného než Labyrint a je to totálně šílené. Ale já to zbožňuju.
Za knížku moc děkuju YOLI. :)


Recenze bude také příští týden. :)
Děkuju moc také YOLI.


Opět moc děkuju YOLI.


A zde můžu také poděkovat Míši z YOLI. :))


A za Svět poté moc děkuju databázi knih.

Všechny knihy pohromadě:


Jaké jsou VAŠE knižní přírustky za prosinec? :)
Zatím se mějte krásně a uvidíme se.

Snow Fairy

Reviews - Levandulový pokoj

2. ledna 2015 v 13:10 | Snow Fairy |  Reviews

Levandulový pokoj

Autorka: Nina George
Žánr: Moderní, Román, Romance
Díl: -
Originální název: Das Lavendelzimmer
Počet stran: 320
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: MOBA
Anotace:
Pařížský knihkupec Jean Perdu ví naprosto přesně, jaká kniha dokáže zmírnit určitou bolest duše. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, prodává romány jako medicínu pro život. Jen sám sebe nedokáže vyléčit. Už jednadvacet let se trápí odchodem krásné provensálské dívky Manon, která ho opustila, když v noci spal. Nezůstalo mu po ní nic, jen dopis, který se nikdy neodvážil otevřít a přečíst. Až do letošního léta…

***


Jean Pedru je velmi vyjímečný člověk. Na první pohled je ale spíše nenápadný. Ale opak je pravdou. Na svojí lodi, kterou příhodně pojmenoval Literární lékárna, prodává romány, které mohou vyléčit žal lidské duše. Má téměř na každý žal knihu, která je schopná vše vylečit. Ale jeden žal, smutek, je i pro někoho, jako je Jean příliš těžké vyléčit. Jeho vlastní.

Vůně knih, barva levandulových plantáží, omamná vůně lenavdulí a hudba Paříže tvoří kompletní obraz Levandulového pokoje. Jean je vyjímečný nejen onou schopní vybrat vždy tu správnou knihu. On je svým způsobem vyjímečný i vytrvalostí, se kterou se dokáže trápit po ztracené lásce, kterou pro něj představovala Manon. Zní to na jednu stranu trochu krutě, možná nesmyslně, ale na druhou strany i poeticky. 21 let už se ohlíží do minulosti, truchlí pro ztrátu lásky Manon a ne ne a se pohnout dál.


Nina George píše velmi něžný příběh o lásce, neviditelném kouzle knih i o nacházení života a všech jeho podob. Krásně a nevtíravě odhaluje dvě stránky života. První stránka je ta, když se člověk z nějakého důvodu zastaví na jedno místě a dál ve svém životě nedělá nijak významné kroky, kdy člověk prostě jenom přežívá. Kdy člověk nestrádá, ale zároveň ani pořádně nežije.
Tou druhou stránkou je potom to, když se člověk rozhodne jít tou cestou, které kdysi dávnou zatarasil cestu. Když se rozhodne, že jít za tím, po čem touží je jeho každodenním chlebem.

Musím říct, že tuto stránku Levandulového pokoje mám opravdu ráda. Kontrast mezi tím, co Jeana drží 21 let na jednom místě a to, co ho po takové době pohání v před, je velmi impozantním spojením vůle a života. To všechno ve jménu lásky vonící po kouzle Francie. Nina George má velký cit, který v knize krásně prosazuje, ale přitom netlačí na pilu, lásku nepřehání, nezveličuje ani ji nedělá klišoidní.

Co je další nedílnou součástí knihy hned po dlouhotrvající lásce, je i popis míst. Mě osobně se líbí, jak na to Nina George jde. Všechno popisuje opravdu hezky, čtenář to pobere a ještě si krásně všechna místa představí. Její popisy se mi nezdají ani příliš rozsáhlé ale ani příliš chudé, jde tou pomyslnou zlatou středí cestou.
Zasazením celého příběhu do oslnivě krásné Francie, je něco, čím autorka na sto procent zabodovala. Těžko říct, co přesně dělá Francii tak kouzelnou, romantickou a dechberoucí hned na první pohled, ale přesně taková bya Francie i v Levandulovém pokoji.

Levandulový pokoj je opravdu krásnou a něžnou knihou. A Jean je osobnost, která se vyvíjí s tím, jak se jeho život během knihy mění. Zpočátku je to prostě člověk ustrnulý v přítomnosti bez nějakého vývoje, není otrávený nebo zlý nebo tak, jenom je prostě nešťastný. Ale postupně si uvědomí, že víc než přežívat je krásnější pocit život žít.
Nina navíc k celé té romanci a příjemné literatuře nezapomněla ukázat Francii i v tom světle, které ukazuje pověstnou gurmánskou stránku. Francie je proslulá svými pokrmy a Nina ke konci knihy dává několik receptů, které jenom po přečtení působí fantasticky a velice delikátně.
A aby těch bonusů nebylo málo, na úplném závěru najdete pár tipů od Jeana z jeho Literární lékarny, čímž dává dává vystopit na povrch jedinéčmému kouzlu knih. A z jednom jeho léčivého knižního tipu jsem nějak nemohla odrthnout oči:

Martin, George R. R.: Píseň ledu a ohně (Originál: Game of Thrones. Bantam, New York 1996). Zatím bylo vydáno pět respektive deset svazků.
Pomáhá při odvykání závislosti na televizi, proti žalu z nešťastné lásky a všem existujícím mrzutostem a nudným snům.
Vedlejší účinky: Nespavost, divoké sny.

Za poskytnutí knihy k recenzi mnohokrát děkuji Knihcentru!

Books of 2014!

1. ledna 2015 v 14:29 | Snow Fairy |  Memes

Vítejte v Novém roce!

Včera jsem psala takové malé ohlédnutí za rokem 2014 ze všeobecného hlediska. A slíbila jsem, že knižní ohlédnutí bude později. A to později znamená dnes.
Za rok 2014 jsem objevila spousty a spousty zajímavých knih, ohromujících knih, prostě spousty knih, na které nezapomenu.
Rozhodla jsem si, že to knižní shrnutí roku 2014 rozdělím do jednotlivých kategorií, kterými jsou:

- Nejoblíbenější knižní autor a autorka roku 2014
- Nejočekávanější knihy roku 2014
- Nejlepší romance roku 2014
- Nejlepší dystopie roku 2014
- Nejlepšá fantasy roku 2014
- Nejšílenější zakonečení knižní série roku 2014
- Knižní objev roku 2014
- Nejlepší odreagovačka roku 2014
- Knižní zklamání roku 2014
- Nejkrásnější knižní obálku roku 2014
- Nejbizarnější kniha roku 2014
- Nejmilejší knižní chlapecká postava roku 2014
- Nejmilejší knižní dívčí postava roku 2014
- Nejotravnější knižní chlapecká postava roku 2014
- Nejotravnější knižní dívčí postava roku 2014
- Nejmilepší knižní pár roku 2014

No, vypadá, že toho mám hodně před sebou. :D
Chtěla bych jenom říct, že všechny knihy, které jmenuju, jsou knihy, které jsem četla. Samozřejmě, že na světě asi existují i lepší knihy, než které jsem vybrala, ale vybírala jsem z toho, co jsem četla v roce 2014. To jenom aby bylo jasno. Snad se vám bude tento článek líbit a na konci ještě budou dvě takové bonusové kategorie. :)


Nejočekávanější knihy roku 2014


Aliance - Veronica Roth

Eleanor a Park - Rainbow Rowell


Čtyřka: Divergentní povídky - Veronica Roth


Ano, já opravdu jsem nadšenec Divergence. Na jednu stranu je to série, kterou hodně lidí miluje, ale na druhou stranu ji někdo nemusí. To je v pohodě. Ale já jsem v minulém roce fakt neskutečně těšila na Alianci. To bylo čekání! Byla jsem zvědavá, co se bude dít, jak to dopadne, co se stane. Na Alianci jsem asi byla natěšená nejvíc. Hned potom jsem byla nadšená ze Čtyřky a jeho divergentních povídek. Já mám Čtyřku moc ráda a číst z jeho pohledu, co bylo před Divergencí se mi opravdu líbilo. (Recenze na Čtyřku ještě na blogu není, ale v nejbližší době vám ji dodám).
A jako poslední kniha mého velkého očekávání byla Eleanor a Park. Tuhle knížku už jsem měla opravdu hodněkrát v košíku, že si ji na 100% pořídím v originále. Bylo to šílené a ještě šílenější, když bylo oznámeno, že vyjde v překladu. I v tomto případě t očekání fakt stálo za to.

Nejoblíbenější knižní autor a autorka roku 2014


John Green


Tímto jsem asi nikoho moc nepřekvapila.
John Green je pro mě takový anděl s ďáblem v těle. Je to skvělý člověk, pokaždé, když vídím nějakou jeho fotku nebo video s ním, všude se usmívá od ucha k uchu, je přátelský a beztarostný. Někdy i vypadá jako šílenec, ale v dobrém.
Ale na druhou stranu přes všechnu jeho pozitivní energii, je to spisovatel, který píše opravdu realistické a nemilosrdné, smutné knihy, které mě ale pokaždé uchvátí, překvapí a totálně zničí. Opravdu nechápu, kde se tato jeho stránka bere. Nicméně ho velice obdivuju. Za to, co píše, jak to píše, proč to píše. V závěru jsou to knihy, na které jen tak nezapomenete, i když byste možná chtěli.
Jeho Hvězdy nám nepřály jsem četla už roce 2013, ale minulý rok jsem přečetla Hledání Aljašky i Papírová města (Papírová města, opět, recenze na blogu zatím není, ale dodám ji) a zamilovala jsem se do anotace knihy Will Grayson Will Grayson i Příliš mnoho Kateřin. Pro mě to jednoznačně autor minulého roku a možná i všech let.


Colleen Hoover


A za autorky tu mám Colleen Hoover. Opět bych řekla, že u mě nic moc překvapivého.
Minulý rok jsem od ní přečetla celkem 5 knih: Bez naděje, Ztracená naděje, Ugly Love, Finding Cinderella a Život jedna báseň. A za celou dobu, kdy jsem četla ty knihy jsem si uvědomila, že ona je ta autorka roku, že ten titul si zaslouží.
Je to jako s Johnem Greenem. Colleen je taky úžasná žena, má milou, přátelskou a pozitivní osobnost. Je to ta autorka, která chodí do knihkupectví svoje knihy podepisovat vracet je do regálů. Její knihy jsou ale plné života, emocí, beznaděje, bolesti, ale i naděje. Její knihy mě vždycky zanechají úplně mimo mísu, ale já se do nich pokaždé zamiluju.
Letos si od Colleen plánuji přečíst další knihy, v první řadě Maybe Somaday, Maybe Not, Never Never, Confess a pokračování Život jedna báseň, které doufám, že vyjde i v češtině.


Nejlepší romance roku 2014


Ugly Love - Colleen Hoover

Eleanor a Park - Rainbow Rowell


Ugly Love jsem si díky mojí kamarádce přečetla ještě v minulém roce, za což jsem teď strašně moc ráda, protože ta kniha se mnou zamávala jako tajfun. Opravdu úžasná záležitost, kterou stojí za to si přečíst. Teď jsem navíc šílenně zvědavá na natáčení a celkový výsledek Ugly Love ve filmové podobě, kde hlavní mužskou roli Milese Archera bude hrát Nick Bateman.

Eleanor a Park je prostě srdcová záležitost. Užila jsem si to opravdu náramně. Všechno, co se stalo mělo hloubku, zranitelnou duši a křídla motýla. Eleanor a Park jsou úžasní průvodci životem takový jaký je a ta kniha je prostě fenomenální, i když trochu smutná.

Nejlepší dystopie roku 2014


Selekce - Kiera Cass

Labyrint: Útěk - James Dashner


Já jsem opravdu dystopický nadšenec. Takové knihy zbožňuju číst, protože jsou znepokojivé, akční a napínavé. Z minulého roku jsem vybrala Selekci, která má ke znepokojivé budoucnosti navíc i nádech princeznoství a je opravdu luxusně zporacovaná jak obálkou tak příběhem.

Labyrint je také kniha, na kterou jsem hodně čekala a jakmile jsem začala číst, v podstatě do konce jsem nepřestala valit oči překvapním i hrůzou.

Nejlepší fantasy roku 2014


Ohnivé srdce - Richelle Mead

Tady jsem prostě nemohla nezařadit Richelle. Ona a její knihy jsou po celém svět legendární a není se čemu divit, Mead je úžasná v tom, co dělá. I u mě jí patří obrovitásnký obdiv. A jelikož jsem v minulém roce nestihla přečíst Stříbrné stíny, zvolila jsem Ohnivé srdce.

Nejšílenější zakončení knižní série roku 2014


Aliance - Veronica Roth


Tady jsem měla hned jasno. Já jsem se na to zakončení tolik těšila. Ale opravdu strašně moc. Čekala jsem něco, co se mi zaryje do paměti, co mě bude pronásledovat do konce dní, ale to, co Veronica udělala mě zničilo na celé čáře a fakt jsem to nečekala.
Z mého pohledu si proto tuto pozici Aliance zaslouží.

Knižní objev roku 2014


Solitaire - Alice Oseman


V tomto případě je to takové double vítězství. Nejenže jsem se na Solitaire těšila, byla jsem na něj zvědavá a nakonec mě opravdu mile překvapil. Ale také mě milo překvapilo, že autorce Alice Oseman je jenom 19 let. Solitaire je na její věk opravdu skvělý. Realistický a suprový. Takže klobouk dolů!

Nejlepší odreagovačka roku 2014


Wreck This Journal - Keri Smith


Tak tady jsem měla také jasno. Tohle je jednoduše geniální vynázel. Já si do něj spíše kreslím, než abych ho fakt vyloženě devastovala, ale i tak je to věc, která vždycky bude hodit každému.
Uklidnit nervy si přece občas potřebuje každý, ne? :D

Knižní zklamání roku 2014


Hon - Andrew Hukuda


Tady jsem se naopak musela trochu rozmýšlet. Většina knih roku 2014 se mi spíše líbila, než abych z nich byla zklamaná, ale potom jsem si uvědomila, že Hon mi opravdu nesedl. Neříkám, že to byla vyloženě špatná kniha, kterou bych okamžitě odepsala. Ale nesedlo mi to, ta atmosféra, ani nápad. Necítila jsem se v tomto moc pohodlně a i když mi většinou bizarnosti a divnosti v knížkách nevadí, tak tohle bylo na mě trochu moc.

Nejkrásnější knižní obálka roku 2014


To All the Boys I've Loved Before - Jenny Han


Tady jsem si zase nedokázala vybrat. Myslela jsem ještě na První stříbrnou knihu snů nebo na Tím všechno začíná a ještě na spoustu dalších knížek. Ale nakonec to vyhrála Jenny Han. Tuto knihu jsem chtěla tak dlouho, sice jsem se do ní ještě nepustila, ale pustím snad už co nejdříve. Ta obálka je ale naprosto bombastická. V krásných jemných barvách a... prostě je fakt skvělá a já ji miluju!

Nejznepokojivější kniha roku 2014


Čistý - Julianna Baggott


Brr. Ještě teď, když jsi vzpomenu na to, co jsem se v té knížce dočetla, mi běhá mráz po zádech. Tohle bylo opravdu děsivé, šílené a opravdu znepokojivé. Čistý se mi ale líbil tím nápadem i postavami. Ale to prostředí bylo opravdu šílené, nic takového jsem do té doby nečetla. Fakt masakr.


Nejmilejší knižní chlapecká postava roku 2014


Ezra Faulkner

Tím všechno začíná - Robyn Schneiderová


V této kategorii jsem měla také hodně kandidátů. Nakonec jsem si ale z celé té změnit vybrala Ezru Faulnera. Je to kluk, který měl v životě na jednu stranu šílenou smůlu, ale na druhou stranu i štěstí. Strašně moc se mi líbila jeho povaha a přístup k životu. Sice trochu sarkastický, ale toho kluka mám opravdu hodně ráda.

Nejmilejší knižní dívší postava roku 2014


Samantha Reed

Můj život u sousedů - Huntley Fitzpatrick


Tady mě hned napadla Sam Reedová. V knížce Můj život u sousedů, což je mimochodem také skvělá knížka sama o sobě, mi Sam přirostla k srdci. Sice byla její maminka bohatá, takže Sam mohla mít v podstatě všechno, na co by si jenom vzpomněla. Ale ona toho nikdy nechtěla moc. Měla svou práci, takže si na sebe vydělávala sama. Snažila se a svou osbností mě okouzlila. Od přečtení knížky mám Sam vážně ráda.


Nejotravnější knižní chlapecká postava roku 2014


Patrik Simmons

Elusion - Claudia Gabel, Cheryl Klam


Svoje "padouchy" roku 2014 začínám postavou Patrika. Sakriš, to byl ale blbeček! Celou knížku se choval jako by jenom na něm stál svět. Jako by jenom jemu se lidé měli klanět k nohám. Nene, Patrika opravdu nemám ráda.

Nejotravnější knižní dívčí postava roku 2014


Clarke Griffin

Prvních 100 - Kass Morgan


Ale tady je to snad ještě horší než u předchozího Patricka. Clarke mi opravdu neskutečně pila krev. Nevím proč mi tolik nesedla, ale nesedla mi. Byla mi na jednu stranu i nesympatická a nějak jsem si na ni nedokázala zvyknout. V seriálu ji taky moc nemusím, ale v knížce to bylo ještě horší. Nicméně na další díl knížky jsem moc zvědavá. :D


Nejmilejší pár roku 2014


Na hraně zapomnění - J. A. Redmerski


A vítězové jsou Camdrew. Promiňte, Camryn a Andrew. Jsou to oba moc hodní lidi stíháni osudem, bolestí a nespravedlností. Ani jeden z nich od světa, života a od lásky už vůbec ne, nic nečekal. Nikoho nehledali, ale přesto se našli. Camryn a Andrew jsou dohromady krásný pár a všechno to, co se stalo než se k sobě dostali z nich dělá můj pár roku 2014.

Takže tímto bych ukončila všechny nejhlavnější kategorie roku 2014. Bylo toho hodně a nemusíte se mou sohlasit, to je v pořádku. I tak doufám, že se vám takové shrnutí líbí.
Dejte mi určitě vědět, jaké jsou vaše knihy roku 2014, do jakých knih jste se zamilovali a co za knihu/knihy jste naopak moc nemuseli. :))

Ještě na úúplný závěr tady pro vás mám dvě takové speciální kategorie.


Nejočekávanější kniha roku 2015Hlavní knižní předsevzetí roku 2015


Jak jsem včera říkala, nemám moc ráda předsevzetí. Nedávám si je. Ale co se týká knižních předsevzetí, u mě osobně, jsou o hodně splnitejší než třeba, že se začnu více učit nebo jiné podobně věci. A tak jsem se na letošek rozhodla, že...

si pořídím a přečtu si Hru o trůny.

Pokusím se jí přijít na chuť, odhalit, co se skrývá na těch tisícech a tisícech stránkách. Abych se vám přiznala jsem velice zvědavá. Tato knižní série je celý rok všude kolem mě. Slyšela jsem o ní už tolik, ale ještě se do ní nepustila. Vlastně jsem se do ní ani pouštět nechtěla. Nevím, nelákala mě, ale poslední dobou ve mě něco v tomto ohledu hlodá, něco, co mi nedá spát. Takže to hodlám tento rok napravit.

Vy, kdo jste Hru četli, co myslíte, mám se na co těšit? :))


A kromě toho, že zkusím přečíst Hru o trůny, jsem si samozřejmě aktualizovala GoodReads čtecí knižní výzvu na rok 2015.
Na letošek jsem si dala přečíst 60 knih. Ale budu doufat, že se mi podaří přečíst i více něž 60. :D

A kolik jste si stanovili VY?


Tohle už je ode mě opravdu všechno.
Mějte se v Novém roce krásně, ať se daří!
Brzy se uvidíme.

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!