Kniha Kouzel #TAG

30. ledna 2015 v 20:40 | Snow Fairy |  Book Tags

Ahoj,

konečně jsem se k tomu dostala i já, k tagu Kniha Kouzel. Musím říct, že jsem se na nějaký tag hodně těšila, ale neměla jsem moc času si je všechny poprohlížet a vybrat. Nakonec mě s tím výběrem předběhl Andy, kterému děkuju za moninaci. Opravdu jsi mi hodně usnadnil práci. :)
Tak se do toho pustím hned, ať si to můžete také přečíst ještě dnes.

1. Kouzlo, jež Vás přenese do děje jakékoliv knihy, přesně do chvíle, kterou si vyberete
Kam se necháte přenést, do jaké chvíle a proč?
...
No, tak i když to bude asi znít divně a možná si budete myslet, že mám sebevražedné sklony, ale nechala bych se přenést do děje Labyrintu od Jamese Dashnera. Sice bych tam asi se svými trochu lenošivými sportovními schopnostmi nejspíš velice rychle umřela, ale ten děj a místo a vlastně všechno okolo mě fascinuje a nutí mě to myslet si, že bych to chtěla zkusit na vlastní kůži. Všichni ostatní se odtud snaží dostat ven a potom jsem tu já blázen, který by se paradoxně chtěl dostat dovnitř. :D
A do jaké chvíle? Tak asi abych začala úplně za začátku, kdy bych se do Placu suverénně dostala skrz klec.


2. Kouzlo Vám umožní vytáhnout libovolnou postavu z knihy a přivést ji do reálného světa
Koho vytáhnete a proč? Co s ní uděláte v reálném světě?
...
Jo! Tak tady mám jasno. na 10000000%. Vytáhla bych postavu Milese Archera z knihy Ugly Love od Colleen Hoover, jelikož já už si ho neumím představit jinak než jako Nicka Batemana. A co bys s ním dělala? No, v knížce to byla trochu žhavější podívaná, ale abyste si nemysleli, že jsem perverzní jak hrom, tak bych s ním šla na dobrou večeři někam do restaurace a pak bych si s ním vyšla do zasněženého parku na romantickou procházku.
Jsem to ale někdy romantik tělem i duší. :D


3. Kouzlo, které Vám dá možnost přetvořit konec jedné knihy
Který konec předěláte dle vašich představ a proč? Jak moc velký rozdíl mezi původním a novým koncem bude?
...
Svádí mě to uvažovat o jiných knihách, ale nemůžu. Musím říct Aliance. Více to rozebírat nebudu, abych moc nespoilerovala těm, kdo ještě nečetli třetí díl Divergence, i tak si myslím, že jsem řekla dost. Jenom zmíním, že můj konec by byl ve srovnání s originálním koncem propastný!


4. Kouzlo má za účel zabít postavu z knihy dle Vašeho výběru ve Vámi zvolenou chvíli
Kterou postavu, kdy a proč zabijete? Jak to podle vaší teorie ovlivní děj knihy?
(Pozn. to, jak bude děj po smrti postavy pokračovat, je náhodné a vy nevíte, jak to nakonec bude)
...
Tak tohle je asi nejtěžší, protože většina těch, které bych chtěla, aby umřeli v těch knihách stejně nakonec umřou. Ale budu jmenovat Clarke z knihy Prvních 100. Ta postava mi vyloženě nesedla a navíc tam bylo tolik jiných postav, které by si zasloužily více prostoru než ona. Co by mě možná bavilo sledovat, by byl právě vývoj děje po její smrti.


5. Když tímto lektvarem polijete stránku knihy, přehraje vám scénu, která se zrovna odehrává
Jakou scénu byste takto chtěli vidět na vlastní oči a né o ní jen číst a z jaké je knihy? Proč právě tuhle scénu?
...
Nejradši bych polila stránku z knihy Amy a Roger: Na cestě. Morgan Matsoná popisuje úžasný road trip naplněný létem a láskou. A moc bych chtěla na vlastní oči vidět scénu z pobytu v Yosemitském parku.


6. Lektvar, po jehož vypití se na 1 hodinu stanete hlavní hrdinkou/hlavním hrdinou vybrané knihy v libovolnou chvíli
Kým byste se stali a co byste udělali jinak?
...
Tak tady mě napadá rozhodně Selekce od Kiery Cass. America se k Maxonovi sice moc zpočátku neměla, ale potom se ho rozhodla přece jenom vzít na na milost. Nechtěla bych sice být tak čitelná jako všechny ostatní holky, které po Maxonovi hážou pohledem každou vteřinu, ale kdyby o mě sám jevil zájem, tak bych se jeho společnosti rozhodně nestavila zády.


7. Lektvar, který vymaže zvolenou knihu ze světa i z paměti lidí
Kterou knihu byste bez výčitek nechali přestat existovat? Čím se provinila, že si něco takového zaslouží?
...
Božský bastard je tou knihou. Neříkám, že erotické romány nečtu, někdy po nich také sáhnu, přiznávám, je to v pohodě. Ale tohle se mi teda absolutně nelíbilo. Trhání kalhotek, vzájemná nenávist nutící obě postavy k divokému sexu v podstatě kdekoli, kde se jim to hodí a čím veřejnější místo, kde je největší možnost, že vás někdo nachytá, tím líp a proslulé až příliš prosklené okno, kterému bych se vyhnula nejen pohledem. Nevím, jak bych činila s dalšími díly, protože jsem je zatím nečetla, ale tohle mě oslovilo ještě méně než Fifty Shades.


8. Kouzlo, díky kterému Vámi vybraný autor napíše knihu, jakou si jen zamanete
Od koho byste chtěli knihu na přání? Proč? A o čem by byla?
...
Woow, to je teda těžká otázka. Dneska chci jmenovat někoho jiného než Colleen Hoover, takže řeknu Jamese Dashnera. A dala bych mu za úkol napsat knížku o lidech ve městě, ve kterém bydlím. Jsem zvědavá, jestli by se je rozhodl pozabíjet, a jestli by zabil i mě, nebo by jim/nám nastolil lepší, milosrdnější budoucnost. I když Dashner má pravděpodobně jinak definovanou milosrdnost. :D


9. Kouzlo Vám umožní přidat novou nebo oživit již zemřelou postavu v jakékoliv knize a určit jí její další osud
Koho byste nechali vstát z mrtvých anebo kam byste přidali jakou postavu? Jaký charakter by nová postava měla? Za jakým účelem by postava obživla/přibyla? Jaký by byl její život v knize?
...
Moje odpověď bude jednoduchá. Oživila bych Dobbyho z Harryho Pottera. Byl by to prostě pořád Dobby, navždy by zůstal s Harrym a všechno by bylo přesně tak, jak má být, když máte věrného přítele, který by za vás položil život.


10. Kouzlo, díky kterému můžete vytvořit vlastní svět kombinací již existujících světů a přesně si vybrat obyvatele, včetně postav z jakýchkoliv knih
Jaký svět byste vytvořili a kdo všechno by v něm měl žít? Jak by fungoval? Co by se tam dělo? Jak by tam žily určité existující postavy a jak by se zkřížily jejich osudy?
...
Jakého hybrida bych to stvořila já? Přiznám se, že o tomto jsem nikdy nepřemýšlela. Ale spojila bych částečně svět Divergence se světem z Čistého a na "odlehčení" situace bych přidala pár potomků bohů z Percyho Jacksona. Všichni ti lidé z trilogie Čistý, se všemi svými postiženími a splynutími, by si museli vybírat z pěti frakcí jako v Divergenci.
Myslím, že by bylo zajímavé sledovat tu hierarchii, systém i všemi těmi morbidnostmi z Čistého. A polobohové by byli něco jako vláda v tomto světě, dohlíželi by na průběh testování i na průběh všeho. :)


Nominuji:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zonia Zonia | Web | 30. ledna 2015 v 21:49 | Reagovat

Zaujímavý tag, vďaka za nomináciu :)

2 Andy Zaphir Andy Zaphir | Web | 30. ledna 2015 v 22:03 | Reagovat

Super odpovědi, věř mi, že mě často fascinuješ. Zasmál jsem se u 1., 2. a 8. odpovědi :D Fakt hodně. Díky za zúčastnění a zároveň nemáš zač.

3 Aynarra Tulrgar Aynarra Tulrgar | Web | 1. února 2015 v 11:56 | Reagovat

Heh, díky za nominaci :D Zní a vypadá to moc zajímavě :)

4 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 8. února 2015 v 14:07 | Reagovat

[1]: Není vůbec za co, doufám, že se ti bude líbit odpovídat na otázky. :))

5 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 8. února 2015 v 14:09 | Reagovat

[2]: Děkuju, a fascinuju? Já?
Jsem ráda, že jsem tě pobavila, já jsem se u některých odpovědí teda pořádně zasekla, ale jinak bylo naprosto skvělé na ně odpovídat. :))

6 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 8. února 2015 v 14:10 | Reagovat

[3]: Není vůbec za co, jenom doufám, že tě to bude bavit. :))

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!