Projekt: Splynutí - Souboj obálek

22. ledna 2015 v 18:42 | Snow Fairy |  Projekt: Splynutí

Ahoj,

v dnešním vydání Projektu: Splynutí bych vám moc ráda ukázala několik verzí obálek Splynutí.
Všichni víte, že jednou z rozhodujících věcí než se pustíte do nějaké knihy je obálka. Někdy vám obálka může hodně pomoci, někdy jste rozhodnuti knihu číst i přesto, že se vám obálka zdá otřesná a někdy zase dáte jenom na obálku. Že to tak děláme je přirozené a je to naprosto v pořádku. Je sice věc ošemetná, když čtenář sází na kvalitu knihy jenom kvůli hezké obálce, ale ať chceme nebo ne, v případě hezké estetické úpravy obálky se nám hned čte o něco líp.
Když vidíte krásnou obálku, která poutá pozornost, můžete narazit na nejeden knižní skvost. Můžete ale mít krásnou obálku, ale obsah poněkud nedostatečný. To je ale i věc náhody.

Proč o tom ale mluvím. Z nadpisu je vám to už určitě jasné. Ale řeknu to ještě přesněji. V dnešním článku vám zveřejním několik světových verzí obálky knihy Splynutí, včetně naší české. Napíšu vám, které nakladatelství kde ve světě ji vydalo a odkaz na goodreads, kdyby se chtěl někdo podívat do detailů i na data vydání a další věci.
Nakonec budete mít pod článkem anketu a budete moci hlasovat, která obálka se vám líbí absolutně nejvíce. Až se bude projekt chýlit ke konci, vítěznou obálku s nějvětším počtem hlasů, vám uveřejním do samostatného článku jako velkou vítězku.
Co na to říkáte, budete se vám to líbít? Bude se vám líbit rozhodovat o nejkrásnější světové obálkce Splynutí? :)


Česká obálka od nakladatelství Jota
Na GoodReads zatím není

Můj názor:
Na naše obálkay série Čistý jsem opravdu, opravdu pyšná. Jsou originální, krásné a tak trochu i znepokojivé. Působí záhadně, válečně a rozhodně upoutají velkou pozornost. Zaslouženě.Americká obálka od nakladatelství Grand Central Publishing

Můj názor:
Musím říct, že tato obálka se mi líbí opravdu hodně. Je jednoduchá a přesto krásná, přesně taková, že se na ni prostě musíte podívat, ať už chcete nebo ne.


Anglická obálka od nakladatelství Headline

Můj názor:
Tato obálka je docela fajn, ale na mě osobně je tam až moc červené barvy.Anglická obálka od nakladatelství Headline

Můj názor:
Tato obálka je sice hodně podobná té předchozí až na odlišnou kombinaci barev. Splynutí s touto obálkou vydalo také nakladatelství Headline, stejně jako předchozí červenou, ale mě osobně se více líbí tato. Hodně se mi líbí ten modře vedený titul.Německá obálka od nakladatelství Baumhaus

Můj názor:
Tahle obálka se velmi líbí. Ta květina je opravdu velmi pěkná a i font písma je takový střízlivý a příjemný. Za tuto obálku určitě plec nahoru.Slovinská obálka od nakladatelství Mladinska knjiga

Můj názor:
Přiznám se, že tato obálka se mi moc nelíbí. Sice nápis je veden tak, že svým způsobem odkazuje na děj knihy a to, co se vlastně stalo lidem a proč jsou takoví jací jsou. Ale celkově na mě ta obálka moc příjemně nepůsobí.Polská obálka od nakladatelství Egmont

Můj názor:
Tak tato obálka se mi vůbec nelíbí. Působí na mě divně, groteskně. Vůbec ve mě nevzubuzuje dojem bestsellerové knihy. Upřímně kdybych tuhle obálku viděla a žádnou jinou její verzi, tak bych se do této knihy pravděpodobně nepustila.


Takže takový je součet obálek knihy Splynutí. Teď dám prostor vám, abyste mohli hlasovat v anketě, ale také abyste mohli vyjádřit svůj názor, proč se vám která obálka líbí nebo proč se vám která nelíbí. Na vaše názory ohledně těchto obálek jsem opravdu hodně zvědavá, tak to do komentářů určitě napiště. :))

Mějte se krásně.

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 3. února 2015 v 17:52 | Reagovat

Česká obálka - nakladatelství Jota         33.3% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!