Únor 2015

Days with Colleen Hoover - Rozhovor s Colleen

14. února 2015 v 17:39 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

na dnešek jsem si pro vás připravila jednu speciální věc, ze které jsem neskutečně nadšená. A doufám, že z toho budete nadšení také.
Rozhodla jsem se pro vás Colleen trochu vyzpovídat. I přesto, že otázek bych pro Colleen měla miliony a mohla bych jí je klást celé dny a stejně bych neměla dost, tak z důvodu toho, že má Colleen hodně práce, jak mi mailem sdělil její asistent, jsem se jí mohal zeptat maximálně pět otázek. Nevadí. Já jsem moc ráda, že jsem vůbec mohla nějaké otázky položit. Protože přece jenom se občas stane, že autor či autorka třeba vůbec neodepíše, ať už k tomu má jakékoli důvody.

Já to tady na začátek nebudu rozmazávat, to nejdůležitější jsou odpovědi, které mi Colleen dala a které doufám, že vás opravdu, opravdu potěší a že si celý rozhovor patřičně užijete. :)

Ahoj Colleen.

Mojí první otázkou je, co tě inspiruje k psaní knih?

Colleen: "Psaní miluju odjakživa. Svůj první příběh jsem napsala, když mi bylo 5 let. Inspiruje mě hudba, ale obecně se nechávám inspirovat také životem."

Colleen a E. L. James (zdroj Instagram Colleen Hoover)

V případě knihy Maybe Someday jsi spolupracovala s Griffinem Petersonem (Griffin vytvořil pro Colleen autentický soundtrack z písní právě z této knihy). U knihy Confess se můžeme těšit na opravdové umělecké výtvory od umělce Dannyho O'Connora (Confess je kniha, ve které hraje hlavní roli také umění a Danny O'Connor vytvořil autentické obrazy, které jsou v knize dílem hlavní postavy). Myslím, že je to u tvých knih velmi unikátní a dělá je to ještě o hodně lepšími. Jak moc je pro tebe důležité udělat své čtenáře nadšené z těchto specialitek?

Colleen: Zbožňuju překlenutí rozdílů mezi různými druhy umění. Úplně poprvé jsem to tak udělala s poezií v knize Život jedna báseň. Bylo opravdu zábavné pracovat s ostatními umělci na dokončení knihy, jsem jim všem velmi vděčná, že mi dovolili použít jejich práce. Mám velkou radost, protože vypadá, že i mí čtenáři si to užívají.

Myslím, že tohle je jedna z nejočekávanějších otázek, na kterou je hodně lidí zvědavých. Co si myslíš o Nicku Batemanovi a co si o něm myslíš jako Milesi Archerovi z tvojí Ugly Love?

Colleen: Nick je úžasný! Je tak skromný a originální. V Nicka jako Milese mám opravdu velkou důvěru a jsem neskutečna nadšená, že můžu vidět, co se s celým filmem děje.

Nick Bateman s Colleeninou knihou Ugly Love (zdroj Instagram Nicka Batemana)


Colleen a Nick (zdroj Instagram Colleen Hoover)


Nick Bateman (zdroj Instagram Colleen Hoover)

Spolu s Tarryn Fisher vám nedávno vyšla kniha s názvem Never Never a už brzy vám vyjde i druhá část. V současné době se také můžeme těšit na tvou novou knihu, Confess. Co bys o těchto knihách pověděla, abys nalákala čtenáře, kteří je ještě nečetli?

Colleen: Never Never je rozhodně něco úplně odlišného od věcí, které normálně píšu. Tvorba příběhu s další autorkou přinesla do práce úplně jiný živel, který pomáhá udržet příběh zajímavý. O Confess bych řekla, že stojí za přečtení už jen pro všechny ty úžasné kresby, které vytvořil Danny O'Connor.


Colleen a Tarryn Fisher (zdroj Instagram Colleen Hoover)

A nakonec bych chtěla říct, že v Česku i na Slovensku máš své úžasné čtenáře, kteří milují tebe i tvé knihy. Je něco, co bys všem těmto lidem v České a Slovenské republice vzkázala?

Colleen: Ano, rozhodně. Hrozně MOC děkuju za všechnu podporu. Kdyby mi před třemi lety někdo řekl, že vydám knihy i v takových zemích jako je Česko nebo Slovensko, vysmála bych se mu do obličeje. Všichni moji čtenáři jsou důvodem, díky kterému nepřestávám psát. Kdybyste tu nebyli, nebyla bych tady dnes ani já. DĚKUJU.

***


Tak, a jsi na na konci. Já opravdu doufám, že se rozhovor líbí. Já osobně jsem se neskutečně těšila, až ho budu publikovat a myslím, že vám ani nemusím říkat, kvůli čemu, nebo spíše kvůli komu, jsem se tolik těšila.
Ano. Máte pravdu. Colleen zbožňuju, to víte, ale byla jsem celá natěšená sem naházet pár fotek s Nickem Batemanem. Zasloužila bych si studenou sprchu hned po ránu, ale tento muž snad musel spadnout z nebes. Jinak je jeho existence poněkud nevysvětlitelná. Uvidíme, jak to s filmem Ugly Love dopadne, jelikož ta kniha je nepřekonatelná, úžasná a prostě bombastická. Ale i kdyby film celkově měl stát za úplné kulové, tak aspoň se ženské pokolení bude moci kochat pohled na Nicka. To je myslím slušná odměna v jakémkoli případě. Klikařka Colleen. Taky bych s ním chtěla mít společnou fotku. (Na které bych se roztékala jako Olaf v létě štěstím a radostí a s poťouchlým výrazem v obličeji. :D)

No, dobře, už končím, než se rozvášním ještě více. Mějte se úžasné, nádherně, božsky, užijte si dnešní zbytek dne a Mezinárodního dne darování knihy (nebo Valentýna, jak chcete) a já se zase s tímto projektem, nebo s čímkoli dalším, brzy ozvu. :)


Snow Fairy

Days with Colleen Hoover - Colleen Hoover pod lupou

11. února 2015 v 21:10 | Snow Fairy

Ahoj,

takže o čem bude dnešní článek určitě víte. Ale abych na začátek řekla, tak to pod lupou v nadpisu berte trochu jako nadsázku. Doufám, že vám toho řeknu dost, ale i tak toho o Colleen neřeknu možná až tolik nového. Spíše shrnu její úspěchy, knihy a v kostičce i její život.
A kdo, že je vlastně Colleen Hoover?

Colleen Hoover je americká spisovatelka, žije v Texasu, má manžela a tři syny. Je velká milovnice hudební skupiny The Avett Brothers a taky je jedna z těch autorek, která chodí do knihkupectví podepisovat na tajnačku své knihy a potom je nechává pro nadšené kupující čtenáře, kterým tím nejspíš způsobí malý infarkt myokardu.

Je uznávaná jako autorka číslo jedna New York Times Bestselling Author s většinou svých knih. U čtenářů sklízí úspěchy a u kritiků ocenění.
V roce 2012 byla nominována se svou knihou Slammed (Život jedna báseň) v GoodReads Choice Awards v kategorii Young Adult Fiction.
V roce 2013 byla opět nominována v GoodReads Choice Awards s knihou Losing Hope (Ztracená naděje).
V roce 2013 byla opět nominována v GoodReads Choice Awards s knihou This Girl.
V roce 2014 byla nominována v hlasování GoodReads se svou knihou Ugly Love a Maybe Someday, které se umístily na 4. a 2. místě.
Nicméně Collen v roce 2014 vyhrála cenu v UtopYA Con Awards s knížkou Maybe Someday.

Já myslím, že už to je docela slušný výčet Colleeniny úspěšnosti. Teď bych vám ráda představila knihy, které má Collen na svědomí (a musím říct, že jsou to všechno hodně slušné kousky, i když ne všechny jsem ještě četla).


Seznam Colleeniných knih:


Hopeless - Bez naděje (u nás vydalo nakladatelství YOLI v roce 2014) Moje recenze ZDE
Losing Hope - Ztracená naděje (u nás vydalo nakladatelství YOLI v roce 2014), pokračování Bez naděje. Moje recenze ZDE
Finding Cinderella - krátká novela, která se pojí k sérii Hopeless. Moje recenze ZDE

Slammed - Život jedna báseň (u nás vydalo nakladatelství YOLI v roce 2014), je to Collenina prvotina, která v originále vyšla v roce 2012. (Moje recenze ZDE)
Point of Retreat - pokračování Slammed.
This Girl - navatzující kniha na sérii Slammed z pohledu Willa.

Ugly Love - samostatná kniha, nepojí se k sérii (v originále vyšla v roce 2014) - Moje recenze ZDE
Confess - samostatná kniha, datum vydání: 5. března 2015

- Maybe Someday - v originále vyšla v březnu 2014
- Maybe Not - novela navazující na Maybe Someday, dostupná pouze v elektronické podobě

Ve spolupráci s Tarryn Fisher:
- Never Never (Part #1) - datum vydání: 7. ledna 2015 (Moje recenze ZDE)
- Never Never (Part #2) - datum vydání: 17. května 2015


Colleen je samozřejmě aktivní na různých sociálních sítích a svých stránkách, kde jí můžete napsat milý mail, poděkovat jí, sdělit jí, jestli máte její knihy rádi nebo cokoli dalšího budete chtít. Tudíž mým dalším krokem je vám sem vypsat seznam sociálních sítí, na kterých se Colleen objevuje nejvíce a kde ji můžete následovat, "lajkovat" jí fotky nebo sdílet vaše fotografie s ní.

Kde Colleen najdete:


Oficiální stránky: Colleen Hoover

Doufám, že jsem vám řekla všechno. Nebo aspoň to nejdůležitější. Dalším článkem tohoto projektu bude rozhovor, který jsem s Colleeninými milými otázka stvořila. Doufám, že i ten vás bude potom docela zajímat.
Zatím se mějte krásně a už brzy se zase uvidíme. :)

Snow Fairy

Days with Colleen Hoover - Úvodní článek

9. února 2015 v 19:13 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

tak konečně přicházím s projektem, o kterém jsem už maličko někde mluvila, ale v té době jsem ještě nevěděla, co jak bude probíhat. Teď už tak nějak vím a doufám, že se vám to bude líbit. Bude toho totiž víc než jsem původně plánovala.

Dnes vám tedy řeknu jenom takové drobnější informace, co se bude vlastně dít. Všechno ostatní potom samozřejmě nechám do samostatných článků, ale řeknu vám alespoň něco na orientaci.

Myslím, že Colleen Hoover představovat nemusím. Troufám si říct, že je to jedna ze spisovatelek, které se opravdu dobře prodávají a její knihy jsou pokaždé čtenářským zážitkem. Někdo Colleen nemusí, ale i tohle k tomu všemu patří.
Chtěla bych se v tomto projektu věnovat Colleen samotné, jejím knihám a jako vrchol celého projektu bych se věnovala soutěži o dvě Colleeniny knihy.
Přesná data dopředu nestanovím, ale budu vám je přidávat průběžně. Každopádně se, kromě tohoto úvodního článku, můžete těšit na článek:

- O Colleen Hoover - kdo vlastně Colleen je, kde na sociálních sítích ji najdete, přehled jejích knih atd.
- Rozhovor s Colleen, o její inspiraci, o knížkách, ale také o Nicku Batemanovi.
- Pár samostatných článků o Colleeniných knihách, např. o Ugly Love, Confess, Maybe Someday, Bez naděje a dalších.
- O novelách Colleen Hoover.
- Soutěž o dvě knihy Colleen Hoover.


Doufám, že se vám bude něco takové líbit, že si to užijete a že si nakonec také rádi zasoutěžíte o nějakou tu knížečku.
To by bylo k tomuto projektu ode mě zatím vše, se vším dalším se vám samozřejmě přihlásím v dalších dnech.

Mějte se krásně a držím vám všem se vším palce!

Snow Fairy

Inspiration (102) - Kraď jako umělec

8. února 2015 v 14:04 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.


Ahoj,

tak pro dnešek jsem si vybrala knihu Kraď jako umělec od Austina Kleona. Po této knížce jsem už minulý rok koukala v originále, ale pokaždé jsem to nějak odsunula do pozadí. Nakonec jsem na ni úplnou náhodou narazila až už byla přeložená a vydaná v češtině.
Je to taková úžasná jednohubka o kretivitě, inspiraci a umění. A mě se to naprosto šíleně líbí. Obálka je krásně jednoduchá, obsah je vtipný, neskutečně čtivý a opravdu velmi, velmi inspirativní. Austin Kleon je muž činu a všechny jeho rady jsou opravdu suprové a úžasným způsobem podávají tématiku kreativity a důležitosti trochu vypnout a nudit se. Rozhodně doporučuju tuhle knížku (a také Ukaž, co děláš) přečíst. Času zabere minimálně, ale maxinálně si z toho odnesete.

On My Wishlist (93)

7. února 2015 v 17:58 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.

We Were Liars

by E. LockheartAnotace:
Krásná a proslulá rodina.
Soukromý ostrov.
Oslnivá, poznamenaná dívka; vášnivý, politický chlapec.
Skupina čtyř přátel - Lhářů - jejichž přátelství se stane destruktivním.
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Lež nad lež.
Pravá láska.
Pravda.


Přečtěte si to.
A když se vás bude někdo ptát, jak to skončí, prostě lžete.

Proč právě We Were Liars?
Ta za prvé, tohle jedna z na první pohled nejnenápadnějších knih jaké jsem kdy viděla. Obálka je povedená, upoutá pozornost a o to myslím také jde. A za druhé je to prostě ta jednoduchá, úžásně postavená a záhadná anotace. Jsem z toho zmatená, ale také šíleně zvědavá. Nevím, jestli jsem to někdy řekla takhle, ale umírám zvědavostí k této knize!

Reviews - Splynutí

6. února 2015 v 18:34 | Snow Fairy |  Reviews

Splynutí

Autorka: Julianna Baggott
Žánr: Dystopie, Postapokalyptický, Sci-fi, Thriller, Young Adult
Díl: 2.
Originální název: Fuse
Počet stran: 512
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Jota
Anotace:
V druhé knize sledujeme další osudy Partridge a Pressie, kterým se spolu s jejich přáteli podařilo uniknout ze spárů Speciálních jednotek. Dobře ale vědí, že ještě nemají vyhráno. Jejich protivník sice utrpěl pár šrámů, ale jeho síla a odhodlání zůstaly nezlomené. Pokud jej mají porazit, bude je to něco stát.

Na scénu přichází tajemná dívka, která přináší vzkaz z Dómu: "Vraťte nám našeho syna, jinak zabijeme rukojmí." A první mrtví jasně dokazují, že jsou tato slova míněna zcela vážně. Partridge dobře ví, že to on je tím synem, jehož žádají zpět, ale také je mu jasné, že víc než o něj jim jde o obsah zkumavek, které dostal od své matky. Ty totiž skrývají důležitou složku léku na nemoc, na niž pomalu umírá jeho otec i další obyvatelé Dómu.

Aby ochránil nevinné, rozhodne se uposlechnout, i když se svým návratem vystavuje smrtelnému nebezpečí. To ale koneckonců hrozí i venku, protože Dóm má své cíle, a těch se jen tak nevzdá…

***


Když jsme se s Partridgem a dalšími postavami setkali poprvé, zjistili jsme, co jsou zač Čistí, ale co víc, zjistili jsme, že více než šťastných Čistých je na světě lidí znetvořených, zmrzačných, kteří musejí každý den bojovat o život. Co vězí za Explozemi je však stále záhadou a i po všech bojích a nepokojích je tu stále jiskřička, která jenom vyčkává, až někdo rozpoutá nezastavitelný požár.
Dříve si lidé, vynechaní napospas své kruté realitě a ještě krutějšímu světu i krvelačným netvorům, mysleli, že mají nějakou naději a že je lidé z Dómu přijdou zachránit. Pomoct jim. Ale po všech těch letech už tomu ochotně uvěří jenom málokdo. A nové poselství s sebou nese spíše hrůzu a velkou hrozbu, nejistotu než naději, že svět bude zase lepší a lidé si budou opět rovni...


Explozemi zničený svět Julianny Baggott odhaluje nová, velmi temná a nebezpečná tajemství. Přesně tak to je. Splynutí je spletitá směs nových věcí, bizarnosti, nových pravd i tajemství, která by si člověk přál nechat spíše hluboko pohřbená.

Julianna svůj svět vymysela opravdu do detailů, což už bylo jasně patrné i v prvním díle. Ve Splynutí však jde ještě více do hloubky a přidává množství nový poznatků, ze kterých se vám zatočí hlava. Kromě starých postav, se kterými máme možnost seznámit se v Čistém, se nově setkáváme s několika novými postavami a hlavně dívkou, která nebyla odjakživa Čistou. Bylo jí dáno něco, po čem většina lidí, kteří jsou jakkoli poznamenaní, touží snad úplně nejvíce. A nese s sebou poselství, které dává do běhu nečekané věci.

Partridge se musí rozhodnout, zda bude riskovat životy všech nebo prozatím jenom ten svůj, Pressia a Bradwell musí jít po stopách labutě až na samotný začátek celého diktátorského a vyšinutého myšlení Elleryho Willuxe. Lyda se dostává do nezáviděníhodné situace, která ji nutí změnit nejen svůj pohled na svět, ale hlavně svůj pohled na ni samotnou. El Capitan se snaží dobrat svého života a spravedlnosti v pomoci Pressii a Bradwellovi.

Musím říct, že Julianna je opravdu brilantní ve stylu psaní i ve své vynalézavosti. Celý příběh je neskutečně bohatý a rozvětvený, neustále odhalujete nové a nové věci. Velmi se mi líbí, jak postupně do sebe různé kousky příběhu zapadají, jak skládají obraz společnosti, která je prožraná tajnostmi a hlavně nebezpečím. Julianna také ohromně barvitě, až vám z toho běhá mráz po zádech, popisuje osudy lidí, kteří jsou Zmrzačení. Na takových působivých detailech si nechává opravdu záležet, o to víc vám přijde, že je Splynutí bizarní, znepokojivé a opravdu kruté, drsné a morbidní.

Abych se vám také přiznala, tak spoustu věcí jsem už z předchozí dílu zapomněla. To ale není takový problém, jelikož hodně z těch věcí lze najít v nových souvislostech. Ale tentokrát se mi moc nelíbilo to několikero různých úhlů pohledu. Je pravda, že díky tomu se dozvídáte velká odhalení i další detaily života jednotlivých hrdinů, ale na stranu druhou už se to všechno míchá dohromady, až se mi toho zdálo přespříliš. Splynutí je kvalitní kniha, která potěší milovníky mrazivých sci-fi/fantasy, ale těch informací je v několika chvílích tolik jako sněhu v padající lavině. Prostě opravdu hodně. Celkově jsou ale Čistý a Splynutí tak na stejné úrovni, Julianna není žádný troškař, jde za tím, co chce a je ve svém psaní ambiciózní a drsně originální a šokující. Nejen proto jsem velmi zvědavá na poslední díl, a po dočtení Splynutí jsem obzvlášť zvědavá, co si Julianna nakonec přichystala.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Jota za poskynutí eknihy k recenzi!

Projekt: Splynutí - Královna obálek

5. února 2015 v 20:51 | Snow Fairy |  Projekt: Splynutí

Ahoj,

řekla bych, že tohle je už závěrečný článek, co se představování knihy z mojí strany týče. Nakonec už vám jenom přidám rozhovor s Juliannou, na jejíž otázky sice ještě trpělivě čekám, ale které by opravdu měly v nejbližší době přijít. A tak tedy doufám, že nebudete muset čekat moc dlouho. :)

Ještě tak trochu na závěr musím říct, že tvorbu projektů, jako je třeba i tento, si poslední dobou opravdu hodně užívám. Sice to není nic extra velkolepého, ale snažím se a snad to potom trochu baví i vás. A stejně tak doufám, že vás budou bavit i všechny další projekty s různými knížkami, které do budoucna chystám. Jsem vážně moc ráda, že jsem mohla nějak stvořit i Projekt: Splynutí, vždycky to při vymýšlení člověku něco dá a výsledek občas může i pomoci.

Dnes tu ale nejsem jenom abych okecávala, ale proto, abych krátce ozmánila, vyhlásila, vítězku obálek. Královnu obálek. Obálku Splynutí, která je podle vás ta úplně nejkrásnější.
A co se tohoto hlasování týče, bylo to stručné, jasné i výstižné. Královnou obálek se stává obálka od amerického nakladatelství Grand Central Publishing. A já s vámi souhlasím. Tato obálka je opravdu hodně krásná a na královnu se více než hodí.


Zatím se mějte nádherně a brzy se zase uvidíme. :)

Snow Fairy

Inspiration (101) - Stříbrná zátoka

2. února 2015 v 18:11 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.


Ahoj, ahoj, ahoj,

takže, pro dnešní článek jsem vybrala vyjímečnou knížku od jedné vyjímečné autorky. Stříbrnou zátoku od Jojo Moyes. A to z jednoho prostého důvodu. Nechtěla jsem dystopii ani fantasy, ne proto, že bych tyto žánry neměla ráda, naopak, miluju je naprosto šíleně moc, ale proto, že jsem chtěl něco nežného, příjemného nejen na pohled, romantického, co člověka chytne za srdce jen co začne číst. A ze zkušenosti vím, že knihy Jojo Moyes takové jsou, mnohdy jsou navíc i smutné, srdcervoucí, ale i tak to stojí za to. Stříbrnou zátoku jsem sice ještě nečetla, ale když jdete do knih od Jojo Moyes, pokaždé jdete do kvalitní knihy, která ve vás zanechá určitý pocit.Knižní Zúčtování - LEDEN

1. února 2015 v 16:19 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

tak jsem tu se svým zúčtováním konečně i já. Musím říct, že leden byl, možná až moc, bohatý měsíc, co se knih týká. Neříkám ale, že něčeho lituju, to v žádném případě, ale tak trochu jsem se rozšoupla. Až jsem se sama zděsila, co všechno jsem to za leden nakoupila.
Nakonec, posuďtě sami...

Knihy, které jsem si koupila
Všechny tyto knihy od Sophie Kinselly jsem nakoupila v bazarech za naprosto úžasné ceny. Báječný svět shopaholiků a Báječné nakupování se sestrou jsem koupila v bazaru u Kath, jednu po 30 Kč a Báječné nakupování před svatbou a Báječné nakupování do kočárku jsem koupila u Nikki Finn, jednu za 40 Kč. O takových cenách se mi snad nikdy ani nesnilo. Navíc já zbožňuju film Báječný svět shopaholiků, který je právě podle prvního dílu této série o Rebece Bloomwoodové natočen. Už teď se nemůžu dočkat, až se potkám s knižní Rebecou!


Tak o této knize jsem nikdy předtím neslyšela. Ale náhodou jsem na ni narazila u Blueberry Pink, která ji hodně chválila. Ale přiznám se, že pro mě byla spíše rozhodující Sarah Jessica Parker na obálce. Je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček a po přečtení anotace se neskutečně těším, co mi tato knížka odhalí. A potom si možná zkusím někde stáhnout i film. Navíc je (myslím, že je ještě pořád) na buxu ve výprodeji, tak jestli vás zaujme, za tu cenu byste do ní mohli jít také.

Na Remembrance, Vengeance i The Guy Next Door jsem narazila také u Kath na bazaru a jelikož jsem po obou knížkách od Michelle Madow pokukovala už strašně dlouho, ale nikdy si je neobjednala, protože byly pokaždé docela dost drahé, tak jsem neváhala. Za úžasné ceny, za čož jsem šíleněně ráda. The Guy Next Door je risk, ale je od Meg Cabot, a co se Meg Cabot týká, tak většinou nemůžete šlápnout vedle. Uvidimě, jak s touhle knihou. :)


Smrt a život Charlieho St. Clouda od Bena Sherwooda je jedna z mých TOP knih vůbec, objevila jsem ji dokonce za konci minulého roku. První jsem viděla film a ten mě teda naprosto dostal, úplně jsem se do něj zamilovala a hned potom jsem objednávala knihu i DVD. Ještě jsem ji nezačala číst, ale už předem se na ni tak neskutečně těším. Něco mi říká, že tohle mě prostě totálně dostane i v knižní podobě!A jsme zase u Colleen Hoover. Já se jí rozhodně nehodlám vzdát. Její knihy miluju a na ty, které jsem nečetla se moc těším. Maybe Someday budu číst, ale na Finding Cinderella si už můžete recenzi přečíst ZDE.V případě Válečného koně to bylo také tak, že kdybych neviděla film, u kterého jsem mimochodem brečela jako želva, bych nikdy nevěděla o knize. Ale říkala jsem si, že takový film přece nemůžu být jenom tak vymyšlený, ten prostě musí být podle knížky. A taky že je. Neskutečně se těším na čtení a jestli vás třeba zajímá spíše ten film, tak vám ho rozhodně doporučuju všemi deseti, nebo radši takhle: všemi dvaceti.


K tomuto asi nemusím nic dodávat. Mluví to samo za sebe. :)Než jsem tě poznala je přenádherná kniha, četla jsem ji už minulý rok v ebooku, ale nikdy nezapomenu na to, co jsem se dočetla a hned po tom, co jsem ji chtěla ve fyzické podobě. Nakonec jsme se k ní s mamkou dostaly až teď, ale máme ji, ANO!! Úžasný je to příběh, víc než to. Jojo Moyes je paní spisovatelka. Rozhodně do jejích knih jděte, stojí to za to. Recenzi na tuto knihu čtěte ZDE.

Sex ve městě jsem si koupila v Levných knihách. Protože když se skoro sto letech zase dostanete někam do levných knih nebo do nějaké jejich menší "pobočky", třeba jaké jsou v každém Tescu, tak si prostě chcete něco odnést. A Sex ve městě jsem si vzala proto, že je to prostě jeden z mých nejmilovanějších seriálů. (A protože zbožňuju Sarah Jessicu Parker). A dcera sněhu mě moc zaujala anotací a jednoduchou, nádhernou obálkou.


K tomuto toho také nebudu moc říkat. Jenom, že i tyto knihy jsou z levných knih. A jediný důvod, proč jsem se rozhodla i pro tyto knihy je to, že je mám do povinné četby. Obě už jsem přečetla a no, třeba Báječná léta pod psa nakonec nejsou tak špatné, ale celkově mi takové knihy asi až tolik nesedí a Máj... no, o tom radši nebudu mluvit vůbec. :D
Kytici jsem četla už dřív a více než dvakrát.

Teď tady mám sérii ebooků z Amazonu. Nelekejte se, že jsem jich koupila tolik. Některé byly úplně zdarma a kromě Never Never ty ostatní nestály více než 30 Kč. To se mi na Amazonu hodně líbí, že nakupovat můžete jedním klinutím a za skvělé ceny, když jsou knížky v akcích, právě třeba zdarma nebo za 20 - 30 Kč. Never Never teda sátla kolem 80 Kč, ale protože jsem na ni čekala a šíleně jsem ji chtěla začít číst, tak jsem neváhala. A recenzi si už můžete přečíst ZDE. Never Never je úžasná kniha, opravdu hodně skvělá.
A třeba za knížku Catching Liam od Gennifer Albin jsem nekutečně moc ráda, jelikož k zakoupení na Book Depository není vůbec a na Amazonu se oplatí raději kupovat výhodnější ebooky.
Kaleidoscope Hearts mám teď rozečtené a je zatím docela dobré, hlavně se to dobře čte.


Knihy, které jsem dostala


Losing It jsem dostala od Míšy z Joty za pořádání projektu ke knížce před vydáním. (Na články k projektu se můžete podívat ZDE)
Mě se Losing It (recenze ZDE) líbila, bylo to takové oddechové a vtipné čtení a fakt šíleně se mi líbí obálka knížky, když ji vidím takhle naživo a ne jenom v ebooku. Takže Míši, ještě jednou moc děkuju! :)


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování


Ke Splynutí je na blogu také projekt, který už pomalu končí, už jenom čekám na to, abych mohla zpracovat článek s rozhovorem s Juliannou a také knížku dočítám, abych vám mohla zveřejnit recenzi. K této sérii vám řeknu jenom to, že vám z ní bude běhat mráz po zádech a se Splynutím to není jinak. Fyzický výtisk jsem také dostala od Míšy z Joty. Děkuju ještě jednou i tady. :)

Za Stříbrnou zátoku i za S láskou Rosie moc děkuju moc databázi knih.
A stejně tak na obě knížky můžete čekat v budoucnu recenze.

Všechny knihy pohromadě


No, u mě to byl opravdu bohatý měsíc. Jsem za to ráda, ale také vím, že v únoru už bych si tak vyskakovat neměla. V nejbližší době očekávám proslov od mamky o tom, že jsem závislá a že už je to nemoc a že bych měla přestat. Když já si ale nemůžu pomoct. :D
Co vy a nákupy knih? A jaké knihy jste si pořídily v lednu do svých knihovniček vy?

Mějte se nádherně!
Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!