Reviews - Monument 14: Cesta pustinou

20. února 2015 v 19:51 | Snow Fairy |  Reviews

Monument 14: Cesta pustinou

Autorka: Emmy Laybourne
Žánr: YA, Dystopie, Postapokalyptický, Thriller, Sci-fi, Mystery, Fantasy, Dobrodružství, Romance
Díl: 3.
Originální název: Monument 14: Savage Drift
Počet stran: 352
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Baronet
Anotace:
Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije.
Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu.
Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii.
Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14.

***


Monumentální katastrofa z Monumentu 14 potřetí. Ani tentokrát to nebudou mít Dean, Astrid, Josie, Alex a všichni ostatní jednoduché. Možná, že právě teď začíná ta nejtěžší část. A tou je přežít všechny překážky, které se jim staví do cesty.
A jednou z nějvětších hrozeb, o kterých se stále vlastně spekuluje, jsou náhodné chemické bouře, které všechny děsí, a kterou nemohou v žádném případě úplně pustit ze zřetele.
Bohužel ale jak se zdá, nikde není dostatečně bezpečno. Josie v táboře pro zajatce s krevní skupinou nula bojuje každý den o přezití spolu s malými dětmi a starým Mariem.
Dean, Astrid, Niko, Alex a Jake v uprchlickém táboře zažívají falešnou iluzi bezpečí.
Niko se nikdy nevzdal své naděje na nalezení Josie, a tak se Dean a ostatní rozhodnou zachránit si životy jinak.
Jenomže ať už se naši hrdinové vydají kamkoli, všude je čekají tak nebezpečné překážky, že je mohou v okamžiku zabít.
Přežití nebylo nikdy tak těžké.


Dystopický, postapokalyptický příběh, který nešetří ani dospělé ani děti. Převážně děti a teenageři si v podání Emmy Laybourne procházejí tím nejhorší, co je jenom může potkat. V Cestě pustinou se snaží zachránit nejen sami sebe, ale i své přátele, o kterých si už dávno mysleli, že chemické bouře a katastrofu v Monumentu nepřežili.

Musím říct, že s koncem této série mě přepadá trochu nostalgie. Emmy Laybourne vytvořila opravdu působivý, impozantní, velmi nebezepčný a katastrofický scénář blízké budoucnosti založený do příběhu, který se dotýká každé postavy. Moc se mi líbí, že každá postava, a že jich tam opravdu není málo, má své místo, svůj význam i svoje vlastní osobní kouzlo. Jedná se sice o poněkud hodně drsný příběh, ve kterém se autorka nebojí jít i do morbidnějších detailů, ale tohle je přesně žánr, který mám ráda a který se mi líbí. A Monument je přesně tou sérií, která má v této škatulce své čestné místo.

Celkově je Cesta pustinou, stejně jako i předchozí díly, plná odvahy, chytrosti a odhodlání přežít. Ty knihy prostě dávají dokonalý smysl a zanechávají ve čtenářích hluboký dojem, i když jsem si naprosto jistá, že by si žadný člověk na světě nepřál tohle někdy opravdu zažít.
Cestu pustinou jsem si opravdu užívala. Jako obvykle Emmy nezklamala. Bylo to akční, nepředvídatelné a skvěle promyšlené. Tentokrát byla kniha vyprávěna z pohledu Deana a Josie, čímž se čtenář dostává do každé skulinky příběhu a získává tak lepší přehled o tom, co se děje na obou frontách.

Této dystopické série je velice těžké něco vyčítat. Velmi se mi líbila linka Deana a Astrid, kteří to v tomto díle nemají právě nejjednodušší. Oceňuji a obdivuji také konec, který knížce náramně sedl. Emmy Laybourne to všechno opravdu hodně dobře promyslela. A co víc, ona to umí prodat se vším všudy. Je drsná, ale zároveň dává svým postavám naději. Je odborná, ale tak, že naprosto jasně pochopíte, co se vám snaží sdělit. Píše srozumitelně, velmi čtivě, má ohromné nápady, které vás neznudí. Rozhodně dávám tomuto dílu, ale vlastně i celé sérii, velký palec nahoru. Emmy Laybourne si to, za to, co vytvořila, rozhodně zaslouží.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet za poskynutní knihy k recenzi!Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 21. února 2015 v 18:19 | Reagovat

Nádherná recenze, nádherná kniha a série :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!