Březen 2015

Reviews - S láskou, Rosie

12. března 2015 v 20:33 | Snow Fairy |  Reviews

S láskou Rosie

Autorka: Cecelia Ahern
Žánr: Romantický, Moderní, Adult Fiction
Díl: -
Originální název: Love Rosie (Where Rainbows End)
Počet stran: 448
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Motto
Anotace:
Někdy trvá věky, než najdete toho pravého...

Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a "poklad na konci duhy". Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?

***


Mít nejlepšího kamaráda nebo kamarádku je pocit k nezaplacení. Hned se na světě cítíte lépe a nemáte takový ten neodbytný pocit samoty. Rosie a Alex tento pocit neměli nikdy. Byli spolu odjakživa, co si oba pamatují, a vždycky si říkali úplně všechno, ať se to týkalo čehokoli. Ve slovníku Rosie a Alexe neexistovalo slovo tajemství. Ale byla v podstatě jenom otázka času, kdy by se z takového přátelství vyklubalo více než jen chtíč být přáteli.

Jsou tady ale některé věci, které si Rosie a Alex ani v takovém přátelství neřeknou. A tak si postupně oba zvykají na život a na všechny jeho odrůdy. Procházejí světem, aby se naučili, jak to chodí, když je nutné rozhodnout se, jakou cestou půjdou. Ne všechny plány jim vyšly tak úplně podle představ a Rosie a Alex se najednou ocitají na úplně opačných koncíh. Alex má svůj sen a má i svůj úžasný život. Rosie se musela svého snu a vysněné školy vzdát, ale Alexovi úspěch ze srdce přeje.
Ale co si vlastně přeje Rosie a její srdce? A co Alex jeho city?


Rosie a Alex jsou přátelé. A to je ten problém. Věta, kvůli které jsem se chtěla dozvědět víc.
Z dětí teenageři, z teenagerů adolescenti a nakonec dospělí. To všechno byli a jsou Rosie a Alex. Nerozluční kamarádi, kteří se ale nakonec musejí rozloučit, protože život na nikoho nečeká a Rosie i Alex mají své sny. A také city, které dlouhé roky nespatří světlo světa.

S láskou, Rosie je kniha vyprávěná napříč léty. Oba kamarádi si užívají života, svého přátelství i toho, co mají a chtějí. Léta utíkají a s nimi i Rosie a Alex. To se mi na knížce velmi líbilo. Že příběh nezakrněl v jednom období života, ale pokračoval dál a nesl s sebou témata obyčejných všedních dní, humoru i lásky. Námět, který Cecelia Ahernová v knize nastiňuje je velmi příjemný, romantický s trochu hořko-sladkou příchutí a smyslem pro humor, který vždycky potěší. V tomto osobně nemám jediný problém. Autorka píše skvěle, čtivě a povzbudivě a celkově námětu a příběhu nemám co vytknout. Je to jednoduché i komplikované zároveň a jednoduše je to velmi milá knižní záležitost.

Nicméně mám z knížky i poněkud smíšené pocity. Já měla totiž problém maličko někde jinde, než co se příběhu nebo stylu psaní týká. Před rozečtením knihy jsem si přečetla anotaci a moc jsem se těšila na romatickou knihu, u které si odpočinu. Pravda, toho se mi víceméně dostalo.
Ale úplně mě vyvedlo z míry to, že kniha je celá psaná v e-mailech, zprávách, dopisech a dalších podobných korespondeních. Nechápejte mě špatně, já mám moc ráda, když je knížka obohacená o nějaký ten e-mail nebo sms či dopis, ale rozhodně bych nečekala celou knihu psanou v předmětech, příjemních a odesílatelech. Možná je to jenom můj subjektivní pocit, ale zdálo se mi, že tímto kniha nejvíce ztratila. Všechny pocity, myšlenky postav, různé další myšlenkové pochody mám raději v klasické podobě. Tento nápad, že bude všechno psáno v mailech, mi prostě nesedl. Nápad je to originální, ale tohle není úplně něco, z čeho bych vyskakovala do stropu.

S láskou, Rosie je ale jinak opravdu milá knížka. Nejednou jsem se u ní pořádně zasmála, autorka Rosie obdařila úžasným smyslem pro humor i pro sebekritiku. Alex je ambiciózní, ale jako kamarád se jeví jako někdo, koho byste chtěli mít nablízku.
Jak jsem říkala, z příběhu, vypravování, ze samotné autorky, mám rozhodně radost. Všechno tohle se mi zamlouvalo. V budoucnu ráda po nějaké další knížce Cecelie Ahern sáhnu.
Největším zklamáním této knihy pro mě bylo právě to e-mailové zpracování. Tohle mě na S láskou, Rosie zklamalo. Nečekala jsem to a ani se mi to nelíbilo. Myslím, že tento druh knihy je důležité si odzkoušet na vlastní kůži, zda-li vám sedne ve všech aspektech nebo jenom v některých.

Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!

Days with Colleen Hoover - Giveaway with Colleen Hoover

9. března 2015 v 18:55 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

nakonec jsem se rozhodla giveaway přesunout doprostřed projektu. A to sice z toho důvodu, že než já bych pozveřejňovala těch pár posledních článků s Colleeninými knihami, už by byl zase měsíc pryč a myslím, že tak dlouho se ani vám čekat nechce, no ne? :))
Přiznám se, jsem lenoch a teď mi to všechno déle trvá a čas mi nějak utíká mezi prsty. Proto jsem se rozhodla, že vás nechám soutěžit už teď a soutěž vyhlásím po posledním článku s knížkou. Jaké to bude přesně datum ještě uvidím, určitě vám do dám vědět v nějakém samostatném článku s Colleeninou knihou, ať víte aspoň kdy očekávat článek s vyhlášením.

Nebudu to tady moc okecávat, víte, o co v soutěžích jde a nemusím vám to připomínat. Jenom vám řeknu, jak se přihlásit a potom ukážu ceny.

Takže, do soutěže se přihlásíte tak, že mi pošlete mail na:

nickyhokniznikoutek@gmail.com


Součástí mailu bude:
- Jméno nebo přezdívka, co máte raději nebo co spíše preferujete.
- Budu na vás mít jednu malou otázečku, která zní: Četl/a jsi nějakou knihu od Colleen Hoover? Jestli ano, jaká to byla kniha a jak se ti (ne)líbila?
- A samozřejmě, jakou knihu byste nejraději vyhráli.
- Do předmětu napiště: Giveaway with Colleen Hoover

Doufám, že se vám bude chtít takhle přihlásit. A co víc, doufám, že se vám budou líbit knihy. Jsou obě z mojí knihovničky a obě se mi náhodou sešly v knihovničce po dvou výtiscích. Najít jim nový domov, jsem si říkala, že by bylo asi nejlepší řešení, protože přece jenom je musím mít doma rovnou dvakrát. Navíc mohou někomu z vás udělat radost. To za to vždycky stojí. :)))

Takže tady jsou už knížky.Život jedna báseň

Maybe Someday

Tak tedy doufám, že se vám knížky líbí a že si rádi o nějakou z nich zasoutěžíte. Já samozřejmě budu moc ráda, když se přihlásíte, ráda si vaše zprávy/maily přečtu, nebo mě tu jen tak navštívíte. :))

Mějte se všichni krásně a držím moc palce.

Snow Fairy

Inspiration (106) - Jablečný koláč naděje

8. března 2015 v 19:01 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.


Ahoj,

takže pro dnešní článek jsem si vybrala knihu Jablečný koláč naděje od Sarah Moore Fitzgeraldové. A to hlavně z toho důvodu, že je to další kniha, kterou hodlám číst. Velmi se na ní těším, jsem zvědavá, jak to bude všechno probíhat. Moc se mi líbí všechby obálka a všechny kresby, ty jsou prostě úžasné a úplně svádí k přečtení. Navíc se mi zdá, že celkově je to knížka na první pohled i docela jarní, i když barvou listů možná spíše podzimní, ale zase na druhou stranu je krásně barevná a příjemná na pohled. Tak snad se i vám budou dnešní fotky na pohled zdát příjemné. :)))

PS. Krásný Mezinárodní den žen všem holkám, ženám, maminkám, babičkám, sestrám, tetám a prostě všem. Však mě chápete. :))On My Wishlist (95)

7. března 2015 v 21:09 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.

Etta a Otto a Russel a James

by Emma HooperAnotace:
On the Road ve třiaosmdesáti? Proč ne?
Elegantní, lyrické, provokativní a hluboké vyprávění. Kniha o lásce a ztrátě, o paměti a zapomínání a velkém motoru všeho dění - naději.


Ettě je třiaosmdesát a ještě nikdy neviděla oceán. A tak si jednoho dne velmi časně ráno vezme pušku, kousek čokolády a své nejpohodlnější boty a vydá se na cestu dlouhou přes tři tisíce kilometrů - z kanadské farmy v prérii až na východní pobřeží severního Atlantiku.

Až se Otto, její manžel, probudí, najde na kuchyňském stole vzkaz. Snad se nezapomenu vrátit, píše Etta. Otto už oceán viděl, kdysi dávno přeplul celý Atlantik, aby mohl bojovat kdesi daleko v jedné veliké válce. Ettě rozumí. Jenomže teď, když je doma sám, musí zápasit se svými démony a těm se jen velmi těžko brání…

Russell se Ottovi celý život snažil vyrovnat a od prvního okamžiku miloval Ettu. Teď trvá na tom, že je třeba ji najít, ať je kdekoli. Rozhodne se opustit vlastní farmu - a je to vůbec první akt vzdoru v jeho životě.

Etta zatím putuje k oceánu a doprovází ji kojot, kterému dala jméno James…

Hranice mezi vzpomínkami, iluzemi a realitou se pomalu smazávají. Příběh této zvláštní čtveřice se přesouvá tam a zase zpět z horka a sucha poklidné venkovské farmy dneška k rozjitřeným dnům minulým, měsícům a rokům plným chudoby, hladu, války, vášní a nadějí; od touhy věci si pamatovat ke snaze je zapomenout.
A Etta, Otto i Russell pomalu začínají chápat, že je možná nejvyšší čas vidět a navštívit věci a místa, po kterých celý život toužili, a nahlas vyslovit to, co se nikdy vyslovit neodvážili.

Proč právě Etta a Otto a Russel a James?
Myslím, že v tomto případě v tom měla prsty hodně obálka. Velmi se mi ta česká líbí. Je taková c estvatelská a dobrodružná, jednoduchá a mě se opravdu neskutečně líbí. Obálka mě dále vedla k anotace, která mě zaujala snad ještě více než samotná obálka. Zní tak kouzelně a odvážně a budí ve mě dojem splněných snů a velkých nadějí, života a radosti i v letech, kdy už to velká většina lidí spíše vzdává. Anotace mi zní prostě nádherně. Teď jsem jenom zvědavá na samotnou knížku, zda bude taky tak krásná, jak se mi zdá anotace a obálka.

Recenze - Nebe je všude

6. března 2015 v 19:42 | Snow Fairy |  Recenze

Nebe je všude

Autorka: Jandy Nelson
Díl: -
Žánr: YA, Romance, Realistic, Moderní
Originální název: The Sky Is Everywhere
Počet stran: 320
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije spokojeně ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě plném smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje - poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska. Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý ji do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň.

***


Uvězněná v moři smutku. Smutku a beznaděje ze smrti své sestry Bailey, který se jí drží jako smůla. A aby toho nebylo málo, z každé strany stojí kluk. Oba je má moc ráda. Lennie však moc doře ví, že oba mít nemůže. Rozhodnout se však, kterého z toho milostného trojúhelníku vyloučí, je pro ni nesmírně těžké. Když je má v životě oba, může unikat do dvou světů. Do jednoho světa k Tobymu, životní lásce její sestry, kde její duše stále ožívá a vzbuzuje v Lennie pocit bezpečí, ale zároveň ještě větší bolesti. Do druhého světa k Joeovi, klukovi, který s sebou doslova nese slunce, radost, lásku a život.
Jak se ale rozhodnout, když Lennie nechce přijít o žádný kousek z této životní mozaiky? Podaří se jí opět najít sama sebe a znovu zahlédnout to nádherně modré nebe, které je všude?


Tak trochu hořko-sladká romantika. Asi nějak takhle bych stručně popsala Nebe je všude po tom, co jsem ji dočetla. Jandy Nelsonová se pustila do knihy, která je na jednu stranu nádherně prosvětlená slunce, láskou, ale na stranu druhou je z velké části také o bolesti ze ztráty velmi blízkého člověka. Také je o problémech a těžkých rozhodnutích, o síle vůle a o přijetí toho, co zůstalo.

Nebe je všude je kniha, která na mě velmi zapůsobila. Námět je zajímavý a jednoduchý. Při čtení naprosto přesně víte, co se děje, nezaplétáte se do žádných sítí nepředvídatelnosti a celkově děj velmi rychle plyne. Jandy Nelsonová píše jednoduše, srozumitelně a, pravda, také předvídatelně, ale přesto je to takový ten ocenitelný knižní aspekt, který vám u knih podobného žánru vůbec nevadí. Myslím, že právě ta jednoduchost dodává knížce určitou atraktivitu navíc. Samozřejmě lví podíl na úspěšnosti knihy má námět, ale prezentace autorky, dle mého názoru, také dělá hodně.

"To je chyba, Lennie, nebe je všude, začíná u tvých nohou."


Jak jsem říkala, i přesto, že Nebe je všude je také romantická kniha, tak hlavním pilířem dějové linie je smrt sestry hlavní hrdinky Lennie, Bailey. Smrt, smutek a chtíč na všechno rezignovat. Život Lennie je touto nešťastnou událostí poznamenaný. Autorka všechny Lennieiny pocity popisuje sugestivně a poměrně detailně, stejně jako to, že Lennie je hodně nerozhodná a všechno si dělá ještě zbytečně složitější. Já osobně jsem měla občas chuť na Lennie začít křičet, ať se konečně rozhodně, co vlastně chce. To je asi jediná věc, která se mi na knížce, nebo spíše hlavně na hlavní hrdince, nelíbila. Veškeré chmury mi ale z tváře dokázala vymazat přítomnost Joea Fontaina, chlapce, jehož úsměv by rozpustil i bouřkové mraky na obloze.


Nebe je všude je milá knížka. Krásná, krásně zpracovaná a obohacená o útržky básniček a slov zvěčněných na různých útržcích papíru, na kelímcích od kávy, na kůře stromů nebo na zbytcích notového papíru. Tohle se mi na knížkách vždycky hodně líbilo, nějaký takový malý bonus v podobě zápisků v deníku nebo podobných věcí. Myslím, že pro Nebe je všude je to další věc, která knížku hezky doplňuje a obohacuje.

Celkově je Nebe je všude hezky zpracovaná, smyslupně, příjemně a čtivě napsaná kniha, která zaujme, možná také dojme, a zanechá ve vás spoustu různých pocitů. Je to knížka, která potěší a neurazí. Joea Fontaina, v němž je prakticky doslova ukryt kus Slunce a romantiky, si budete moci vychutnat se vším všudy, s celým jeho kouzelným zjevem i jeho nadpozemským hudebím talentem. Joe je rozhodně jedna z nejkrásnějších a nejpříjemnějších věcí na celé knížce.


Filmová recenze - The Theory of Everything/Teorie všeho

4. března 2015 v 19:10 | Snow Fairy |  Film Reviews

The Theory of Everything

Režie: James Marsh
Žánr: Autobiografický, romantický, realistický
Datum české premiéry: 26.2.2015
Délka filmu: 123
Název knižní předlohy: Travelling to Infinity: The True Story Behind The Theory of Everything
Autorka knižní předlohy: Jane Hawking
Hrají: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Emily Watson, Charlie Cox, David Thewlis, Harry LIoyd, Lesley Manville, Charlotte Hope a další.
O filmu:
eorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho "nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu - neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít.(CinemArt)

Trailer:


Píše se rok 1963, Anglie. Mladý jednadvacetiletý Stephen Hawking jako vyjímečný student Cambridgeské univerzity, obor kosmologie. Vědec, jenž hledá jednu rovnici, která by vysvětlila všechno ve vesmíru. Jeden z nejchytřejších lidí na světě. Člověk, který našel lásku, jenž mu zachránila život. Život, který doktoři odhadovali na dva roky.
Dva lidé, kteří se rozhodli bojovat spolu a prožít každý den naplno.
Takový je příběh slavného vědce a teoretického fyzika, Stephena Hawking z pohledu jeho ženy, Jane Hawkingové.

Musím říct, že o tomto filmu jsem se dozvěděla vlastně úplnou náhodou a hodně nedávno. Jenom podle několika ukázek v televizi mezi záznamem předávání Oscarů. Ale stačilo právě pár těch ukázek, abych si našla na interntu knižní předlohu a v mžiku ji objednala a v kině si zamluvila první možný termín. S vědomím, že tohle bude naprosto fenomenální zážitek.
Velké díky Jane Hawkingové a náhodě, protože The Theory of Everything je více než fenomenální zážitek.

Na Teorii všeho jsem se opravdu neskutečně těšila. Ještě nikdy se mi nestalo, že by mě dílo, o kterém nevím prakticky nic, takhle upoutalo jenom podle traileru.
Stephen Hawking je člověk, o kterém každý minimálně slyšel. Impozantní osoba, která se postavila vlastnímu osudu navzdory minimálním šancím na dlouhý život.
Jane Hawkingová napsala Travelling to Infinity: The True Story Behind The Theory of Everything, knihu o tom, jak Stephena Hawkinga poznala, jaký byl její život s ním i s jeho zákeřnou nemocí ALS. Jane je také osoba, která byla se Stephenem v době, kdy mu byla ALS diagnostikována. Byla s ním v začátcích jeho nemoci a byla s ním i dlouho potom. Stala se mu oporou a také láskou, která mu prakticky zachránila život.


Právě tato kniha Jane Hawkingové se stala předlohou filmu nominovaného na 5 Oscarů: za nejlepší mužskou postavu v hlavní roli, za nejlepší ženskou postavu v hlavní roli, za nejlepší film, za nejlepší scénář a nakonec za nejlepší hudbu.
5 nominací a jeden získaný Oscar, to už o něčem také vypovídá. A Eddie Redmayne, který právě toho jednoho Oscara získal za roli Stephena Hawkinga, si ho opravdu zasloužil. Eddie je brilatní herec a touto rolí to jenom dokazuje!

Tím se dostávám k výběrů herců. Tady bych se na chvíli moc ráda zastavila. Výběr herců je v případě Teorie všeho geniální. Opravdu nepřeháním. Eddie Redmayne se své role zhostil s obrovskou ctí, uměním a veškerým svým velkým talentem. V jeho případě nemáte absolutně tušení, kde začína Stephen Hawking a končí Eddie Redmayne. Eddie pusobí jako by on sám byl Stephen, svým postižením i vzhledem. Tak úžasně jsem ještě neviděla jakéhokoli herce zahrát roli. Navíc hrát člověka postiženého ALS musí být nesmírně složité. Za to musím Eddiemu Redmaynovi neustále tleskat. Protože, klobouk dolů, tohle je výkon, který si toho Oscara zasloužil na nekonečno procent.
Felicity jako Jane Hawking je také úžasná.
Opět je tu neskutečná podoba s opravdovou Jane. Týmu, který vybíral herce se povedla úžasná věc. Teorie všeho díky hercům působí tak reálně a autenticky, že to jednoduše nejde neobdivovat.

Samotný děj je plný emocí. Jedná se o velmi silný příběh, který vás nenechá chladnými. Celý tým filmařů si dal na celkovém zpracování velmi záležet. Jednotlivé scény jsou krásně dotažené do detailů, propracované, autentické tak, že skoro cítíte, jak na vás dýchá atmosféra Anglie z 60. let. Ale i přesto, že převážně jde o příběh emotivní, tak se mi velmi líbily scény, u kterých jste se mohli příjemně a od srdce zasmát, ne posměšně, ale tak s úlevou, s radostí, tak jak je to pro tento film jedinečné.

Teorie všeho je opravdu počin, který si zaslouží větší pozornost, než které se jí dostává, třeba právě i tady v Česku nebo na Slovensku. Když sledujete film, uvědomujete si, že tato verze je maličko učesanější a romantičtější než to bylo pravděodpbně ve skutečnosti, přece jenom film je film a opravdový život je zase něco jiného. Žít jako Stephen a Jane musí být nesmírně těžké, jak fyzicky, tak psychicky.
Ale celé zpracování, Eddie, Felicity, hudba, všechno na mě neskutečně působilo, mám z toho maximální radost, ale i velké slzy v očích. Příběh Jane a Stephena Hawkingových je nádherný, srdcervoucí, silný a emotivní, velmi působivý, ale co asi nejvíc, tak plný naděje.
Plný života a důkazů, že je možné úplně všechno.
I když to možná zní všelijak, tak já jsem na celý film, herce, předlohu, kterou si rozhodně hodlám přečíst, na samotný opravdový příběh Hawkingových velice, velice, ale opravdu obrovsky pyšná.
Na tento film nezapomenu také z důvodu, jakým poukazuje na to, že bychom si měli vážít toho, co máme, že jsme zdraví a že můžeme dělat, co chceme.

Teorii všeho já nemám, co bych vytkla. Tohle je dílo, které stojí za to. Vezme za srdce, zlomí ho a pak ho zase složí zpět. Nádhera. Moje máma například je velká filmová kritička a ne všechny filmy ji berou, ale z tohoto je nadšená. O žádném filmu nikdy nemluvila i den po tom, co ho viděla a rozhodně si kvůli žádnému filmu nezašla na internet, aby nasbírala více informací o původním příběhu. V tomto případě to udělala.
Rozhodně vám doporučuji The Theory of Everything. Je to geniální, krásný a nežný příběh o geniálním člověku, který se svou vůlí a láskou postavil osudu a dva roky proměnil v dlouhý život, který žije do teď.


"While there's life, there's hope."
- Stephen Hawking

***


Hodnocení
100%

Poznámka: Jenom bych ráda napsala pár slov o samotné ALS, velmi kruté nemoci, která je bohužel pro většinu pacientů fatální. Jedná se o Amyotrofickou laterární sklerózu, nemoc, která postihuje motoneurony, buňky centrální nervové soustavy. Ty postupně degenerují, člověk ztrácí schopnost chodit, postupně také dýchat. Délka života postižených ALS je odhadována na cca 1-2 roky.
A tady vám posílám i nějakou hudbu z filmu. Stejně jako všechno ostatní, i hudba je nádherná. K filmu se hodí a opravdu úžasným způsobem ho doplňuje.
Days with Colleen Hoover - Confess

2. března 2015 v 20:02 | Snow Fairy |  Projekty

Ahoj,

v dnešním článku bych se ráda zmínila o knížce, která v originále vyjde 10. března tohoto roku. Ano, jedná se o Confess, o němž na blogu nemluvím poprvé. Ale chtěla bych o této knize mluvit znovu, protože se jedná o Colleenin další velmi očekávaný počin, který už teď těší některé šťastné čtenáře a blogery, kteří si mohli Confess přečíst s předstihem. Já osobně se na Confess neskutečně těším. Jsem zvědavá na všechno to umění, na postavy, ale hlavně na samotný příběh, u něhož samotný fakt, že ho napsala Colleen slibuje opravdu vysokou a prvotřídní kvalitku. A jak to tak zatím vypadá podle ohlasů před vydáním v zahraničí, je opravdu, ale opravdu na co se těšit.


Základní údaje:

Název: Confess
Série: -
Díl: -
Počet stran: 320
Nakladatelství: Atria Books
Anotace:
Auburn Reed měla celý svůj život zmapovaný. Své cíle měla nadohled s žádným prostorem pro chyby. Ale když vejde to dallasského studia umění za účelem hledání zaměstnání, nepředpokládá příliš hlubokou přitažlivost k záhadnému umělci, který tady pracuje, Owena Gentryho.
Pro jednou se ale Auburn rozhodně zariskovat a vydá své srdce všanc pro objevování Owena, který nepřestává skrývá své velké tajemství, jenž by mělo brzy spatřit světlo světa. Rozsah jeho tajemství hrozí zničit vše, co bylo pro Auburn v životě důležité a jediný způsob, jak se vrátit do zajetých kolejí, je od sebe Owena odehnat.
Ztratit Auburn je ale to poslední, co by Owen chtěl, nedokáže ji však přesvědčit, že někdy je pravda tak subjektivní jako umění. Jediné, co může udělat pro zachování jejich vztahu je přiznat se. Ale jestli to udělá, přiznání by mohlo být o hodně zničující než samotný hřích...


Já jsem v podstatě už dříve o všem mluvila. Hlavně o tom, že Colleen si pro Confess zajistila spolupráci s umělcem Dannym O'Connorem, který ztvární kresby hlavního hrdiny. Musím říct, že na tento aspekt knihy se těším skoro stejně tak moc, jako na samotný děj. Je samozřejmé, že nemám tušení, jak kresby budou vypadat, ale to, že tvoří sůležitou součástí knihy je prostě bomba. Neskutečně jsem zvědavá, jak to vcelku všechno vypadá.

Hodnocení na GoodReads je pro Confess už teď 4,23, což si myslím, že je na knížku před publikováním opravdu hodně. A už to také o něčem svědčí. Stejně tak samotné recenze čtenářů v zahraničí. Ti hodnotí vesměš plným počtem, tedy pěti hvězdičkami. Co jsem se tak dívala, tak nejnižší hodnocení je kolem tří hvězdiček. Na to můžu říct jenom: WOOOOOOOW!! Páni! Tak na tohle se těším jako šílená, DOSLOVA!

Krom toho, že na Colleen mám ráda vlastně úplně všechno, samozřejmě včetně jejích knih, tak se mi líbí, že nepíše jenom série, ale také stand-alone knihy. Samostatné romány, které nemají pokračování. Colleenina Ugly Love je také takovým případem. Prostě ta kniha je perfektní a všechno a neskutečně se mi líbí, že stojí samostatně. Můžete si příběh vychutnat úplně, i do těch nějmeších detailů. A co je další výhoda, nemusíte čekat X měsíců na pokračování. Sice bych Milese a Tate klidně potkala v dalších dílech, ale méně je někdy více, nebo v jednoduchosti je krása. A Colleen to ví. A neskutečně jí to vychází, podotýkám, zaslouženě! :))

Jestli se na Confess také těšíte, jste zvědaví nebo cokoli jiného, tak si ji můžete přidat na:

A pokud se více než těšíte a jste si jistí, že Confess budete číst hned jakmile spatří světlo světa, (před)objednávejte na:


Inspiration (105) - Malý princ

1. března 2015 v 15:26 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.


Ahoj,

takže pro dnešní článek jsem si vybrala klasiku. Krásnou klasiku, musím říct. Jednu z nejlepších, dle mého názoru. Vybrala jsem si Malého prince, jehož autorem je Antoine de Saint-Exupéry. Tohle jméno je všeobecně známo. Ale hlavním důvodem, proč jsem si vybrala Malého prince je to, že v únoru jsem si koupila novější vydání, které mi naprosto účarovalo. Doma ještě máme vydání z roku 1972, ale to bych vám ukázala zase někdy příště. Malý princ je dílo, které ne každý má rád, ostatně tak to u knih většinou bývá. Já osobně ten příběh mám hodně ráda, a tak jsem se rozhodla udělat pár fotek. A tady jsou. :)

Get your own free Blogoversary button!