Květen 2015

Inspiration (115) - Eddie Redmayne, garden, sun and Fangirl

31. května 2015 v 19:12 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.

Ahoj,

dnešní Inspiration jsem se opět rozhodla vzít trochu volněji. Knihu uvidíte a už také z názvu článku víte, o kterou se jedná. Chtěla bych vám ale něco povědět. O jenom člověku, který je mou obrovskou inspirací. Jeho jméno také vyčtete z názvu. Nicméně tohle velké jméno stojí za to neustále opakovat. Dnes jsem si konečně vynahradila včerejší absenci na filmu Můj týden Marilyn. Eddie Redmayne hraje osudy Colina Clarka, jednoho z nejlepších filmových producentů své doby, který začínal jako úplný zelenáč. Film je víceméně hlavně o Marilyn Monroe. Já tu ženu neskutečně obdivuji. Co dokázala i to jaká byla. Ale ji bych jako svou hlavní inspiraci v životě nejmenovala. Určitým způsobem ovlivňuje i mě, ale ne tolik, jako například právě Eddie. Pro mě osobně Eddie zářil více než samotná filmová Marilyn.
Eddie je velmi výjimečný člověk. Na první pohled upoutá pozornost, ale ne každému se zalíbí. Mě si ale získal prvním pohledem, který vrhl do kamery. Ten člověk je neskutečný. Je sympatický, bezprostřední, přátelský a hlavně velmi talentovaný a skromný. Zaslouží si veškerou pozornost, která je mu dávána. Troufám si říct, že je to jeden z herců, kteří na svých postavách i stylu hraní opravdu hodně pracují a dávají do své práce všechno, co v sobě mají. A já si nemůžu Eddieho za tohle nevážit. Proto bych tento článek chtěla o Eddieho obohatit. Svým způsobem bych mu tento článek chtěla věnovat, i když v celkovém kontextu s Eddiem nic moc společného nemá. Prostě jsem o něm chtěla chvíli mluvit na místě, kde to nejvíce miluju a kde vám můžu říct, co mám na srdci. Přála bych si mu někdy všechnu svou přízeň věnovat osobně. Z praktického hlediska je to velmi nepravděpodobné přání, ale uchovám si ho. Chtěla jsem vám hlavně říct, že Eddie Redmayne má na tomto blogu, na celém světě a v mém srdci opravdu speciální místo.


Co se fotek Inspiration týká, tak jsem pro vás chtěla opět něco uvolněnějšího. Jelikož se mi při focení knihy moc inspirace nedostávalo, začala jsem zvěčňovat máminy květiny, které už začala sadit na zahradě. Díky ní je to u nás každé léto jako v barevném ráji. A já zbožňuju pozorovat ty okvětní lístky a ty barvy. Vždycky mi dokáží zvednout náladu a vykouzlit úsměv na tváři. Doufám, že třeba i vám pár fotek zlepší náladu nebo vám jinak pomohou prosvětlit den.

Knižní Zúčtování - Květen

30. května 2015 v 11:18 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

právě v tuto chvíli se nám blíží do závěru nejen měsíc květen, ale pro mnohé z nás už skončila i středoškolská povinná docházka. Ani nevíte, jak jsem se na psaní tohoto článku těšila. Věděla jsem, že ho budu psát s mnohem lehčí duší než obvykle.
Nicméně jsem doufala, že vám ukážu méně knih. Ano, na veletrhu Svět knihy jsem nehodlala příliš šetřit, ale celkově je květen na knihy velmi bohatý. Možná až moc. Ani nevím, kde se všechny knihy vlastně vzaly. V dalším měsící opravdu doufám, že se nakupování knih maličko zdržím. Nejsem si jistá proč, ale poslední dobou se ve mě má závislost nějak více rozvinula. Stalo se vám to někdy také? Nebo se vám to děje tak jako mě právě teď? :D

Knihy, které jsem si koupila

V květnu opravdu hodně v nakupování knih zapracoval Svět knihy. Ale jak jsem říkala výše, neměla jsem vplánu na takové akci šetřit. No, to mi problémy nedělá, utrhnout se ze řetězu. Nicméně můžete vidět hodně anglických knih, které ne všechny jsem kupovala v obchodě nebo na veletrhu. Knihu Love, Tanya jsem rezervovala v pražském Paláci Luxoru, kde ji mamka na své cestě do Prahy vyzvedávala. Jsem nesmírně nadšená z My True Love Gave To Me. Já tu knihu sháněla už takovou dobu, ale vždycky ji měli za naprosto směšně vysokou cenu. Potom jsem ji ale našla na Better World Books za naprosto nádhernou cenu. Nemohla jsem ji tam prostě nechat. A když vidíte knihu z americké knihovny ještě i originálními čárovými kódy konkrétní knihovny (MTLGTM je z knihovny ve Watertownu), je to nádherný pocit, samotná kniha je hned o něco kouzelnější. Hned za touto objednávkou potom následovalo několik dalších. Opět upsss. Ty ale uvidíte v dalším měsíci, až mi konečně dorazí domů. :D

In Real Life je knížka, která mi prostě učarovala. Joey je strašně milý a hodný člověk a mě zajímá, o čem ve své knize píše. Myslím, že je to skvělá a příjemná biografie, motivace i inspirace do života. Což platí i v případě Yes Please od Amy Poehler. Tato kniha je v zahraničí velmi, velmi vychvalována. Nikdy jsem si ji ale nemohla koupit za plnou cenu. Opět totálně předražená, ale to víme, že hardbacky v zahraničí jsou opravdu nekřesťansky drahé. Nicméně na Book Depository se v květnu konal 25 hodinový prodej knih s obřími slevami. Já čekala každou půl hodinu na nějaký titul, který bych brala hned. A jednou se tam objevilo Yes Please s více než 50% slevou. Tak to jsem klikala rychle jako blesk. O popularitě knížky svědčí také fakt, že v tomto prodeji byla vyprodaná ani ne za deset minut. :))Tak tohle jsou moje bestsellery. Teda ne jenom moje. Red Rising vidím prostě všude, každý ho chválí a doporučuje. Jednou jsem to už prostě nevydržela a objednávala. Navíc Pierce Brown je ten nejvíce sympatický knižní autor, jakého jsem viděla. Vypadá neskutečně krásně a působí neskutečně příjemně a mile. Tak nenavnadilo by vás i tohle si jeho knihu přečíst? :D
A The Girl On The Train? To je také kniha vychvalovaná také prakticky každým a je také jedna z nejprodávanějších ve světě. A já ji na veletrhu našla za nádhernou cenu. Chvíli jsem se sice rozmýšlela, jestli ji vzít, ale Niky měla pravdu, kdybych si ji nevzala, litovala bych toho. Pokud ale nechcete číst v angličtině a přesto vás kniha láká, můžete si ji přečíst později v češtině, protože jak jsem se nedávno dočetla, bude vycházet i u nás v překladu.Marťan. To je nejen v zahraničí, ale i u nás kniha, která je na vrcholu prodejních žebříčků od té doby, co vyšla. A já jsem bez ní z veletrhu opravdu nehodlala odejít. :DGerrona jsem si kupovala ještě před veletrhem za účelem návštěvy autogramiády Charlese Lewinského. A jsem moc ráda, že jsem do této knihy investovala. Bude to velmi zdrcující, ale velký příběh. A já se na to nesmírně těším.Magisterium jsem chtěla hlavně vyzkoušet. Lákají mě obě autorky, Holly Black i Cassandra Clare. Doufám jenom, že to bude stát aspoň trochu za to.A Hell Boys byly na veletrhu také nutností. Teda pro mě ano. Po Hot Boys a Znamení vlka jsem se pídila po nějaké další knize M. T. Majar a když jsem zjistila, že si Hell Boys budu moci podířit i na veletrhu, vteřinku jsem neváhala. Juchůůů.


Knihy, které jsem dostala jako dárek

Tady se mi naskytlo hned několik příležitostí, kdy jsem si mohla pár knížek vybrat. Jako dáreček. První příležitost byla, když jsme dostávali vysvědčení za poslední ročník střední školy. Nejsem si jistá, jak se mi to povedlo, ale čtvrťák pro mě byl nadmíru úspěšným ročníkem, a proto jsem to chtěla i s mamkou a taťkou nějak oslavit. Objednala jsem Druhou stříbrnou knihu snů, na kterou jsem se střásla už nějaký ten pátek a Knihu vzpomínek, na kterou jsem si už také brousila zuby. A to nejen já, moje mamka miluje psychologické romány, nebo prostě romány, kde jsou lidé reální a bojují s různými nemoceni a chorobami. Mamka si také zamilovala Pořád jsem to já, knihu s tématem Alzheimerovy choroby, a Knihu vzpomínek říkala, že chce číst za každou cenu. Takže by se dalo říct, že jsem v tomto případě zabila dvě mouchy jednou ranou. :)Tady jsem knížky dostala od Míši z Joty, o tom jsem vám více psala ZDE. Ale knihu Řekni vlkům, že jsem doma jsem nedostala, tu jsem si kupovala, ale nějak se mi ji povedlo vyfotit s knihami, které jsem dostala. Nevadí. Každpádně zbytek knih byl dárek. Bylo to pro mě velké a opravdu milé překvapení, ze kterého mám do teď radost. Jak bych také nemohla mít radost. Tolik skvělých a krásných knih. Děkuju moc Míši ještě jednou, jsem ti za to neskutečně vděčná. :)A poslední příležitost byla tento týden, kdy jsem zakončila maturitu. Také nadmíru úspěšně, což jsem v žádném případě nečekala. Jak už jsem také jednou psala, každý slaví zakončení maturity jinak. Já si ale místo toho, abych si vypila pivo nebo dvě a potom z toho měla točení hlavy, koupím knihu. Takže Temné kouty jsem dostala mamky a taťky. Taťka měl dokonce takovou radost, že dokonce ponoukal mamku, ať se pořádně plácne přes kapsu. Víte, moje mamka by byla nejraději, kdybych si odvykla knihy kupovat, ale bohužel, už jsem moc závislá, abych přestávala. Ale mami a tati, pokud si to tady někdy přečtete, tak vám strašně moc děkuju za všechno, co pro mě děláte. Bez vás bych nebyla nic. Miluju vás!


Knihy, které jsem dostala je zrecenzování

Tady se mi najednou taky vyrojilo hned několik kousků. Mám ještě docela skluz s knihami z minulého měsíce, které jsem neměla možnost ještě všechny přečíst kvůli učení. Slibuju ale, že to všechno co nejdříve doženu, abyste si mohli přečíst recenze.Za Neměnnost leopardních skvrn od Kristophera Jansmy moc děkuju eshopu Dobré knihy.
Za Dítě číslo 44 od Toma Roba Smitha děkuju moc Knižnímu klubu. Mimochodem, na tuto knihu se tak neskutečně těším!!!!Moje velká srdcovka. Kráska. Tato kniha mi udělala tak obrovitánskou radost, že mi to vehnalo až slzy do očí. Co bych nečekala ale je, že je fakt obrovská. Úplně nadlimitní formát. Ale kniha s velkým příběhem potřebuje velký formát, takže tohle rozhodnutí jsem schopná si odůvodnit. :)
Za Cestu do nekonečna od Jane Hawking děkuji databázi knih.Za Fangirl i Hranici nevinnosti moc a moc děkuji Míši z YOLI. :)Za Napůl divokého také moc děkuji Míši a YOLI.Velké poděkování patří i Knihcentru za knížku Od zítřka budu sexy třicítka od Pamely Redmond Satranové.A taky moc děkuji nakladatelství Galatea za knížku Hrej vabank. Už se moc těším, o čem se Emma Hart rozepsala tentokrát.


Všechny knihy pěkně pohromadě


Ano, už jste na konci. Vím, je to hodně knih. A vím, že je to šílené. V červnu doufám, že tolik utrácet nebudu, ale v květnu nelituju ani jedné knihy, kterou jsem si koupila, všechny budou stát za určitě to.

A co vy, jaké knihy jste si v květnu pořídili, třeba i na Světě knihy? :)

Snow Fairy

Reviews - Šepotání

29. května 2015 v 15:13 | Snow Fairy |  Reviews

Šepotání

Autorka: A. G. Howard
Žánr: YA, Fantasy, Urban Fantasy, Paranormal, Pohádka, Převyprávění, Romance
Díl: 1.
Originální název: Splintered
Počet stran: 416
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který už její matku připravil o rozum. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddellové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět.

Když se matčin stav zhorší, nemůže Alyssa už svoje dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fascinujících pohádkách, které zná z dětství, je pravdy víc, než by se mohlo zdát. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponuřejší, než jak ji zná z knížek, a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamarádka a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morfeus a provází při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?

Připravte se na příběh ze skutečné Říše divů!

***


Co myslíte, že je horší, být tou Alenkou, kterou kdysi proslavil Lewis Carroll, nebo být její příbuzná? Tento příběh je o obojím. A v žádném případě není tak kouzelný, jako ho známe z děstských knížek. Říše divů je odjakživa místo, jenž láká svou krásou, barvami, hudbou i dobrodružstvím. Ale spolu a Alyssou zjistíme, že Říše divů je možná všechno, jenom ne krásná a bezpečná.
Alyssa kvůli své schopnsoti slyšet různé hlasy, šepotání, už tak trochu šílí. Dát ale lidem najevo, že ví něco víc nemůže. Hodili by ji do blázince stejně jako její maminku. Kterou má teď Alyssa možná poslední možnost zachránit.
Nedorozuměním ale dostane do ohrožení života nejen sebe, ale i svého nejlepšího kamaráda (a možná i něco víc?) Zacha. Náhle se ukazuje, že Říše divů není jenom výtvor lidské fantazie, ale něco mnohem skutečnějšího. A že Alyssa má s touto Říší mnohem silnější spojení než každá jiná osoba pouhým přečtením knihy Lewise Carrolla.


A co víc, v Říši divů se dějí velmi prapodivné věci. Až takové, které by vás mohly, když nebudete dávat dost pozor, zabít.

Zní to morbidně. Ono to morbidní je. Navíc Alyssa je velmi zvláštní hrdinka. Celkově Šepotání je velmi zvláštní kniha. Moderně pojaté převyprávění jedné z nejslavnějších pohádek. Alenka v Říši divů je dnes už legenda. Každý ví, o co se jedná a nejeden člověk na světě zatoužil Říši divů navštívit. A. G. Howard se tohoto tématu pevně chopila. Po přečtení Šepotání už možná nad myšlenkou návštěvy Říše divů tak optimističtí nebudete. Čekají vás totiž věci, ze kterých mrazí (a také se stahuje žaludek).

Moc ráda bych řekla, že začátek Šepotání je poměrně normální. Ale není. I přesto, že entomologii jako vědu uznávám, nikdy bych nebyla schopná se jí věnovat. Z čehož vyplívá, že jakékoli moje setkání s hmyzem (obzvlášť s pavouky) končí většinou bušícím srdce a smetákem v rukou. Já a hmyz spolu moc vřelý vztah nemáme. Alyssa ale vřelý vztah k hmyzu má. Až umělecký, řekla bych. Je to zajímavá vlastnost, autorka vsadila opravdu na nevšední vykreslení postav a vlastně celé atmosféry, celé Říše divů. Svým způsobem je všechno nevšední. Ještě nevšednější než původní příběh o Alence.
Autorka si příběh také hezkým způsobem promyslela. Svým stylem ukazuje různá zákoutí, která vám ale nikdy nedají jasnou představu o tom, jak to všechno asi skončí. Howardová mlží a Šepotání mění v jednu velkou směs různých tajemství. Líbí se mi, že přesně taková kniha je. Je to kniha poměrně dlouhá, ale každá strana obsahuje spoustu tajemství, které postupně dostávají tvar a které vás nenechají knihu nikdy úplně odložit.


Alenka v Říši divů je jedna z mých oblíbených pohádek, nikdy jsem nepřestala milovat tu disneyovskou kreslenou verzi. Jakmile jsem prošla některá zákoutí Říše divů z pera A. G. Howard a její hlavní hrdinky Alyssy, všechny moje hezké představy o šíleném Kloboučníkovi v podání Johnyho Deppa vzal čert. Není to špatně, poznala jsem Kloboučníka zase z úplně jiného úhlu, který mě upřímně trochu děsí, ale zdá se mi originální. Abych se vám přznala, veškerý mráz, který mi po zádech při čtení běhal, dokonale dokázal zahnat Morfeus. Ano, Morfeus, myslím, že tímto výrokem jsem nikoho nepřekvapila. Nicméně je pravda, že on je takovou třešničkou na dortu celé knihy. Například Alyssa mi nijak zvlášť neučarovala, nicméně mě ani příliš neštvala. Sice nevím proč, ale Zachovi jsem měla jednu chvíli dát pěstí. Pravý důvod už vám pravděpodobně neřeknu. Možná jsem byla tak trochu pod vlivem té šílené Říše divů. Možná jsem si všechny své pocity vybájila. Nebo to udělala Morfeus.
Nicméně Šepotání je výborná kniha. Jestli máte rádi klasické pohádky a také fantasy, ze kterých tak trochu mrazí, Šepotání je pro vás skvělou kombinací obojího. Jestli vám nevadí trochu brouků, krve a masa, jděte do toho!

Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!

Knižní Chvilky (34)

28. května 2015 v 14:48 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Ahoj,

takový článek už tady opravdu dlouho nebyl. Co jsem se dívala, tak naposledy v srpnu minulého roku. To už je nějaký ten pátek zpět. A teď "na rozjezd" blogu po takové studijní přestávce, jsem si říkala, že by nebylo od věci zveřejnit nějaký lehčí, nenáročný článek. Ne hned recenzi, ale něco jednoduššího. Knižní chvilky jsou skvělá volba. Už jsem skoro zapomněla, jak moc mě baví je psát. A jak asi víte, pokud mě tady navštěvujete, knížky nejen ráda čtu, ale také fotím. Sice moje amatérské výtvory občas nevypadají ani hezky ani příjemně, občas se mi ale povede pár fotek, které opravdu za něco stojí. Nevím, jak to bude dnes, ale jestli se vám fotky budou líbit, mi můžete dát samozřejmě vědět v komentářích. :)Jak mi teď už v podstatě začaly prázdniny, jsem tak neskutečně nerozhodná, co rozečíst jako první, že jsem si prostě rozečetla knížek víc. Mě osobně více rozečtených knih nevadí. Sice se mi občas popletou všechny děje, ale to se mi stává jenom velmi, velmi zřídka. Na fotce můžete vidět Druhou stříbrnou knihu snů. Tu jsem vlastně ještě nerozečetla, ale už se na mě takovou dobu dívala, že jsem jí dál nemohla odolávat. Na Girl Online jsem už tak zvědavá. Já GirlOnline začala číst už v angličtině, ale teď jsem se přesunula k tomu českému vydání. Je to moc příjemná knížka. Taková milá, naivní, oddechová. A Od zítřka budu sexy třicítka. Tak to je moje volba hlavně z toho důvodů, že je to knižní předloha nového seriálu Younger od Darrena Stara, režiséra Sexu ve městě. Já zbožňuju Sex ve městě. Ten seriální je legednární, zábavný a vždycky se u něj krásně pobavím. Od zítřka budu sexy třicítka je svých způsobem Sexu ve městě podobná, ale jenom maličko, i když první kapitola se mi zdála taková dost na styl Sexu ve městě. Ale to nevadí. Já se těším na to, co si přečtu dál, protože je to opět taková příjemná nenáročná oddechovka.
A nakonec tu nemám knížku, ale časopis. Módní časopis. Takový kousek materiálu na čtení jste u mě možná ještě neviděli. Ale já takové časopisy miluju. Sice jsem si nikdy skoro žádný nekoupila, ale vždycky jsem si toužila koupit Vogue. Přečíst si něco ze světa high-end kosmetiky, vysoké módy a světa v záři reflektorů. Vogue tady poblíž k sehnání nemám. Ale podařilo se mi narazit na Harper's Bazar s nádhernou, okouzlující Julianne Moore na obálce. Už kvůli Julianne jsem tam ten časopis nemohla nechat. :3

Doufám, že se máte krásně. A vlastně, co hezkého máte práve rozečteno? :)

Snow Fairy

Svět knihy 2015

27. května 2015 v 13:13 | Snow Fairy |  Experience with Books

Ahoj,

tak se po dlouhé době opět setkáváme. Už mi všechno to čtení a blogování vážně chybělo. Ve dnech plných učení jsem měla tak velkou chuť prostě vzít nějakou knížku a číst nebo si sednout k počítači a něco málo napsat. Ale pokaždé jsem skončila u biologie. Teď už je to za mnou. Teda je to za mnou od včera. A zkuste hádat, jak jsem to vlastně oslavila? (Zatím tak trochu neoficiálně, vysvědčení nám dají až příští týden :D)
Někdo slaví ukončení školy nad pivem, někdo dostane nebo si koupí květiny. Pivo ráda nemám, ale květiny ano.
Nicméně jsem to oslavila pěkně po čtenářsku. Knihou.


Ale dnešní článek je o jedné mojí velké premiéře. O Světě knihy, na kterém jsem letos byla poprvé. Ne, že bych jindy přijet nechtěla, naopak chtěla, ale nevyšlo to. Až letos. A byla to jedna z nejúžasnějších věcí, které jsem mohla zažít. Já jsem se možná ještě víc, jak knížky těšila, že potkám jednu speciální osobu. Niky. Po tolika letech, kdy si vyměňovaly jenom dlouhatánské e-maily se dvě čtenářky, blogerky a kamarádky konečně potkaly osobně. Celý veletrh byl hned o něco zářivější. Měla jsem tam s sebou hned tři milované osoby. Brášku, Adama, který je skoro jako můj druhý bráška a Niky. Co víc bych si mohla přát. Vlastně jedno mě napadá. Knížky. A že jich bylo. A to jsem si plánovala na květen zákaz kupování velkého množství knih. Myslím, že nějaké zákazy nebo předsevzetí u mě nikdy nebudou úplně fungovat.

Slibovala jsem vám, že po maturitě tento článek sepíšu. Nějaký takový souhrn mých pocitů. Ale už jste asi odhadli, že pocity mám jenom a jenom dobré. Fenomenální. Úžasné. Tak vám alespoň řeknu, jaké knížky jsem si na veletrhu adoptovala a odnesla domů a jaké zajímavé a super lidi jsem potkala.
Jak možná víte, v sobotu se měl konat sraz v Jotě. Já na veletrhu byla v pátek, protože v sobotu už bych se tam nedostala. Takže jsem pozvání od Míši na osobotní sraz zdvořile odmítla, ale nabídla jinou možnost. Že ji přijdu pozdravit alespoň v pátek. Takže jsem se za Míšou společně s Niky něco málo po obědě zastavila. Bylo to skvělé setkání. Míša je neuvěřitelná osůbka. Milá, vtipná, hodná. Prostě skvělá. Co víc, byla moc hodná a nechala i mě vybrat si několik knížek, ke kterým mi nadělila ještě krásnou českou verzi Girl Online. Jako poděkování za spolupráce. To já bych měla děkovat. Do nekonečna. Za takové knížky nejde neděkovat. Takže ještě jednou děkuju moc i tady. :3

Řekni vlkům, že jsem doma jsem si kupovala, s 50% blogerskou slevou.
A vějířky, navíc s Girl Online, byly geniální nápad. Z toho jsem měla taky velkou radost. Aspoň jsem díky vějířku nepadla vedrem.Jeden z nejvzácnějších podpisů z veletrhu! :3

Další zastávkou byla za Míšou z YOLI. Taky mimochodem strašně moc milý člověk. Mohla jsem jít několik srazů i s předpremiérami filmů, na které jsem se těšila jako malé dítě. Ale od města, kde bydlím je to do Prahy vážně hrozně daleko. Takže na nějaké vyjížďky jsem mohla zapomenout. Letos jsem ale Míšu už konečně viděla (a doufám, že ještě někdy uvidím) a když už byla ta příležitost, předem jsem se domluvily, že si vyzvednu nějaké knížky k recenzi osobně. A bylo to taky skvělé. (Ostatně, co nebylo?) Sice jsem jako veletržní zelenáč byla trochu vedle a zmatkovala jsem (Nikča ze mě musela mít velkou srandu :D), ale nakonec jsme se našli, pozdravily se a trochu si popovídali. A taky jsem tedy vyzvedla knížky. Děkuju moc, Míšo. Takové skvosty.

A potom už jsme s Niky obcházely stánky a kochaly se tou krásnou sbírkou knížek všude kolem nás. Bylo to jako být v ráji. Teda pro mě určitě ano.
Stejně jako jsem byla skoro v ráji, když jsme šli na autogramiádu Charlese Lewinského. Musím říct, že Charles je neskutečně milý člověk. Takový starší pán, ze kterého máte pocit, jako by se na vás usmívalo sluníčko. Podepisování byla rychlovka, ale bylo to krásné setkání. Stejně jako potkat Lukáše Hejlíka. To, že je Lukáš nadšený pro knihy jsem věděla, věděla jsem i to, že často křtí knihy nebo uvádí různá autorská setkání a autogramiády. Jenom jsem nějak neměla tušení, že bude uvádět taky tuhle autogramiádu. Ale uváděl. A samozřejmě, ten zmatkař ve mě se zase ozval. "Když už tu jsem, tak proč si nevyptat podpis i od něj?" říkala jsem si. ALE! Já jsem takový šílený stydlín, že jsem k tomu neměla odvahu. Samozřejmě vím, že by se mi nic nestalo, kdybych se ho zeptala sama, ale prostě já jsem trdlo a to se myslím, stejně jako moje zvyšující se závislost na knížkách, pravděpodobně nikdy nezmění. Ještě, že jsem byla s Niky, jinak by Lukášův podpis nikdy hezky neodpočíval v kníže Charlese Lewinského. A jestli si říkáte, proč jsem proboha nechala podepsat knihu Charlese také někým jiným, tak z jednoho prostého důvodu. Lukáš tu autogramkiásu uváděl, tak proč tuhle událost nezaznamenat kompletní? :)
A potom už to tak nějak šlo všechno dohromady. Nakupování, povídání, knižní doporučení, zase nákupy. Prostě krása. Neměnila bych nic na celém dni. Zakončily jsme to s Niky nad kelímkem nedietní Coca-Coly, kde jsem zase dělala zmatky a uřízla si pořádný trapas. O tom vám ale raději říkat nebudu. Styděla bych se ještě víc. :DTeď už vám ukážu zbytek knížek, které jsem si odnesla. Kromě toho všeho, co jsem chtěla koupit, jsem si odnesla i několik velmi nečekaných kousků, ze kterých jsem opravdu nadšená.
Tak tohle je asi to největší překvápko! Já ani nevěděla, že Hororstor u nás vyšel. Ještě štěští, že jsem na něj narazila.


The Girl On The Train je jedno z těch překvápek, které jsem neplánovala. Nemůžu se ni vynadívat. A za tu perfektní cenu.


Tohle jsou také překvápka. Tak nádherná. Slovart je dával zdarma ke každému nákupu. Diáře jako z nebe. :3Ať už to vezmu z jakéhokoli konce, byl to skvělý den, na který nezapomenu a který si moc ráda ještě několikrát zopakuju.
Byly jste taky na veletrhu? Jak se vám tam líbilo a jaké knížky jste si odnesli domů? :)

PS: "Krávy špatný. Bizoni dobrý."

Snow Fairy

Inspiration (114) - Mother' s Day, Flowers and A Work In Progress

10. května 2015 v 18:47 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.


Ahoj,

pro dnešek jsem nevybrala žádnou knihu. Jednu knížku, které si opravdu moc vážím a jsem velmi šťastná, že ji mám, uvidíte, ale není v celém článku jediným podstatným a hlavním. Momentálně mám na čtení opravdu strašně málo času, a proto jsem nechtěla vybírat konkrétní knihu. Ale postupně tak v celém týdnu jsem nafotila fotky z přírody a z babiččiny zahrady. Prostě takové přírodní fotky květinek (převážně tedy pampelišek a sedmikrásek). Říkala jsem si, že by to mohlo působit takovým uklidňujícím dojmem, možná i trochu inspirativně a prostě příjemně na pohled.
Dnes je také den matek, tak nezapoměňte popřát svojí mamince k svátku, obejměte ji a řekněte jí, že ji máte rádi. Maminky by nikdo nikdy nenahradil, proto si všechny zaslouží slyšet, že je máme rádi a že je zbožňujeme.
Určitě jí nezapoměňte říct, že je pro vás na světě jediná a že ji milujete nade všechno zlato, stříbro i drahé kameny.

Filmová recenze - Avengers: Age of Ultron

9. května 2015 v 13:29 | Snow Fairy |  Film Reviews

Avengers: Age of Ultron

Režie: Joss Whedon
Žánr: Fantasy, Sci-Fi, Akční, Superhrdinové, Napětí
Datum české premiéry: 30. dubna 2015
Díl: 2.
Délka filmu: 141 minut
Název komiksové předlohy: Avengers
Autoři komiksové předlohy: Jack Kirby, Stan Lee
Hrají: Chris Evans, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, James Spader, Cobie Smulders, Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Thomas Kretschmann a další.
O filmu:
Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů.(Falcon)


Trailer:Miliardář a génius Tony Stark se chce pokusit vytvořit tak vyspělou postavu umělé inteligence, že je prakticky nemožné, aby se to nevymklo z rukou. Stark ale věří, že to je možné a že se všechno podaří. Kromě Bruce Bannera se ale rozhodne o tomto plánu ostatním Avengers neříkat.
Jenomže Starkův pokus se postupně začne natolik vymykat kontrole, že původní myšlenka světového míru a rozvíjení technologií vyletí komínem ani si Avengers nestačí uvědomit, že to, co je čeká, možná není vítězství, ale krutá prohra...

Připravte se na pořádnou marvelovskou akci, na všechny vaše oblíbené Avengers a bonus v podobě několika nových postav, které zásadně mění dění a atmosféru. Age of Ultron je jízda od začátku do konce, která vás nenecha klidnými.
Přiznám se, že mě rozhodně klidnou nenechala. Od začátku jsem měla oči otevřené, jak nejvíc to šlo, nejen kvůli veškerému zpracování, ale také pro to, aby mi nic neuniklo.
Zatímco jsem v rukou svírala zmenšenou verzi štítu Kapitána Ameriky, odehrával se mi před očima vír událostí, nečekaných zvratů a poměrně dojemných setkání.
Marvel to opět dokázal!

Age of Ultron je nebezepečně vtipným pokračováním prvních Avengers. Velmi se mi líbilo, že podstatnou část filmu tvořily příjemně nadsazené, vtipné scény (obzvlášť upozorňuji na scénu s Thorovým kladivem :D), ze kterých obecenstvo kina prskalo smíchy. Možná by někdo mohl říct, že do takhle nadupaného akčního filmu se podobný humor nehodí, ale opak je pravdou. Avengers jsou nejsou jen superhrdinové, se silnými pažemi a moderní technologií či vojenským výcvikem. Jsou to také lidé (okay o Thorovi by se dalo dále diskutovat), kteří mají city, starosti, rodinu či minulost, která je straší už hodně dlouho dobu. Když jsem u té minulosti, filmaři si dali záležet na tom, aby divákům trochu více přiblížily minulost některých Avengers. Odkryli další stránku jejich osobností. Dostáváme se tak hlouběji do příběhu i do myslí našich milovaných hrdinů.

Myslím, že grafické zpracování bylo absolutně bezchybné. Já osobně jsem z této stránky filmu nadšená. Děj je plný scén, ze kterých přímo odkapává adrenalin a které zvednou srdeční tep nejednomu divákovi.
Kromě "starých známých" Avengers se v Age of Ultron setkváme také s několika novými postavami. Seznámíte se samozřjmě s Ultronem, jehož záměry jsou od začátku poněkud destruktivní a velmi, velmi pachouchvoské. Ultron je jednoduše padouch jako vyšitý, teda spíše poskládaný ze železných součástek. Záporák jak má být, nesnášíte ho a máte chuť ho nejraději zabít pohledem nebo myšlenkou, ale víte, že bez něj by to nestálo za nic.

Rozhodně vás ale zaujmou dvojčata Maximoffovy, Pietro a Wanda. Nebo lépe jmenovaní jako Quicksilver a Scarlet Witch. Musím říct, že tyto postavy jsem si velmi, velmi oblíbila (a víte, co je nejhorší, když si nějakou postavu v podsatě zamilujete?) i když zpočátku jsem moc nevěděla, co si o nich myslet. Quicksilver a Scarlet Witch děj Avengers velice příjemně obohatili a vnesli ještě o něco více akce. K dotvoření atmosféry filamři nemohli zvolit lepší herce. Tohle se také vyvedlo v každém směru.


Jako skalní obdivovatelka Kapitána Ameriky (ale zbožňuje všechny Avengers, jen aby bylo jasno) jsem se nemohla na Ameriku a na celý film vynadívat. Bylo to perfektní. Hned po skončení jsem měla chuť zajít do kina znovu.
Zvukové efekty taktéž neskutečným způsobem dotvářely atmosféru, žadná hluchá místa tudíž nehrozí. Film si udrží vaši pozornost, ať už se děje cokoli. Kromě akce a bojových scén má ale Age of Ultron také hlubší stránku, kapku romantiky a konec, který vás nevtíravým způsobem dojme. Fanoušci Marvelu myslím zklamaní nebudou. Marvel Studios společně s Jossem Whedonem to podali tak, že zklamání v podstatě nehrozí (pokud člověk není permanentní rýpal a nelíbí se mu jiné filmy, než ty tak trochu béčkové akčňáky ze 70. let). Age of Ultron je skvělá volba pro širokou veřejnost a ne jen pro ty, kterým se marvelosvké filmové/seriálové počiny dostaly pod kůži (viz třeba mě se dostaly pod kůži dokonale).
Akční, napínavá pecka, která vás zvedne ze židle a donutí tleskat.

(Teď jenom vydržet všechno to mučivě dlouhé čekání na dvě části Infinity War)


Moje Hodnocení
100%

Monthly Kindle #2

8. května 2015 v 22:04 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

takže knižní zúčtování už se na blogu objevilo. Teď si říkám, že je čas i na další Monthly Kindle. Někdy mám hodně velké štěstí, že na Amazonu jen tak narazím na nějakou knížku zcela zdarma, která se z anotace jeví jako pořádná pecka. Některé knihy, které vám ukážu nejsou sice úplně zdarma, ale jako velké pecky se rozhodně označit dají.
Nebudu to tady dlouho protahovat a hned vám ukážu, kterými knížkami jsem nakrmila svůj Kindle ještě na měsíc duben. :)


Seth & Greyson (The Coincidence #7) - Jessica Sorrensen

Ano, příběh Setha a Greysona je sice už sedmý v sérii, kterou jsem nečetla. Nějak ani nemám moc potřebu celou sérii začít od začátku číst. Já vím, zní to hrozně, ale předchozí díly mi tolik neimponují. Od Jessicy Sorrensen jsem četla oba díly o Elle a Michaelovi a strašně moc jsem si tyhle knihy zamilovala. Seth a Greyson na mě ale udělali dojem hned, dokonce bez čtení anotace. Jednoduše jsem jim nemohla odolat a po přečtení anotace jsem měla jasno. Tak jsem se tedy podívala na Amazonu a našla jsem ji tam za úžasnou cenu. Necelých 50 Kč. Neváhala jsem. Stojí to za to. Začala jsem knížku číst, a sice na ni teď nemám moc čas, takže ji ještě nemám dočtenou celou, ale je to skvělé. Seth a Greyson jsou milí, příjemní a moc se mi jejich příběh zamlouvá. Skvěle investované peníze. Myslím, že je možná někdy investuju i do fyzického výtisku. :3


The Moth In The Mirror (Splintered #1,5) - A. G. Howard

Já musela. Hned po přečtení Šepotání jsem neodolala doplňujícímu dílu. Na Amazonu za pár kaček, ani ne. Nábidka je stále stejná a komu se líbilo Šepotání, myslím, že tento kraťoučký díl ocení. Abych vás ještě víc nalákala, tak The Month In The Mirror je z pohledu Morfea a Zaca. To rozhodně stojí za to. (U mě rozhodně vede Morfeus, nemůžu si pomoct. :D).


Elena Vanishing (eSampler) - Elena Dunkle

Abych se přiznala, tak samplery moc nemusím. Sampler je vlastně taková upoutávka. Pár kapitol, které jsou zveřejněny ke stažení před oficiálnícm vydání knihy. Já se na Elena Vanishing a Hope And The Other Luxuries strašně moc těším, a proto jsem samplery i docela uvítala, ale jinak je účel samplerů celkem zbytečný. Jenom jsem nervóznější z toho těšení se na knihu. Nicméně sampler Elena Vanishing jsem už přečetla a tuhle knihu vám doporučuji prohlédnout si ještě před vydáním. To stojí za to jenom z těch několika málo kapitol. Neskutečně se těším. Tohle je jedna z mých největších pecek v současné době, která vychází už za chviličku v originále. :3


Hope And The Other Luxuries (eSampler) - Clare B. Dunkle

Hope And The Other Luxuries napsala matka Eleny, která napsala předchozá memoáry Elena Vanishing. Zatímco Elena popisuje život s anorexií z vlastní zkušenosti, Clare B. Dunkle popisuje život s dcerou s anorexií. Obě knihy jsou životpisy, nebo možná lépe memoáry. Stejně jako Elena Vanishing je Hope And The Other Luxuries další moje obrovská favoritka a pecka, která za pár dní vychází v originále. Nesmírně jsem na tyto knihy zvědavá a moc si je přeji mít doma. Doufám, že to vyjde, protože Elena Vanishing je úžasná a Hope bude taky. Sice sampler na prd, protože bych raději měla celou knihu, ale aspoň něco. A stejně jako kniha od Eleny, je i tato zdarma. Ještě aby ne. :D


A Court of Thorns and Roses - Sarah J. Maas

Další sampler. Ano, ale jako u těch přechozích bych už měla raději v rukou hotovou knihu. Od Sarah J. Maas jsem sice ještě nic nečetla, doma však mám The Throne of Glass, na který se moc těším. Ale na tuto knížku se možná těším ještě o něco víc. Všichni moji oblíbení zahraniční booktubeři o Sarah J. Maas neuvěřitelně nádherně básní a všem z nich to nadšení věřím. A strašně moc se těším, až budu tak nadšená jako oni.


Eve and Adam - Michael Grant, Katherine Applegate

Tato kniha sice není novinka, ale zrovna u této sampler docela vítám.


The Mind Reader - Lori Brighton

U této knihy je to taková náhoda. Byla (a stále je) zdarma a anotace se mi zdá docela zajímavá. Jinak ale o této knize moc nevím. Nicméně se docela těším, až něco zjistím čtením.


The Game - Terry Schott

U této knihy to mám podobně jako u The Mind Reader. Zajímavá a na čtení se těším.


Dearest Clementine - Lex Martin

O této knize vím díky Book Baristas, jejichž blog miluju a zbožňuju. A opět věřím jejich doporučení, že tato kniha opravdu stojí za to. Jestli se bude líbit i mě, to se uvidíme. Na čtení se těším a zdarma jsem ji tam opravdu nechat nechtěla.


Him / Her - Carey Heywood
GoodReads - Him / GoodReads - Her | Amazon

Balíček knih Him / ON a Her / ONA od Carey Heywood je na Amazonu zdarma. Když jsem tuhle nabídku viděla, neváhala jsem i přesto, že tyto knihy mě až tolik nezaujaly. Vyšly i v Česku, takže pokud se vám nechce číst v angličtině, můžete v češtině. Ale jak jsem řekla, tento komplet je zdarma, a tak jsem si řekla, že to zkusím někdy v budoucnu přečíst v originále.


Twenty-Eight and a Half Wishes - Denise Grover Swank

Na tuto knihu jsem také narazila náhodou zdarma na Amazonu a hodně mě zaujal název. Anotace potom rozhodla. Myslím, že tohle by mohla být docela dobrá knížka, možná i překvapí. Zní hezky, tak uvidím, jak se mi bude líbit.

Pořídili jste si v dubnu také ještě nějaké knížky z Amazonu, třeba zdarma nebo za nějakou malou částku?
Nebo se terpve chystáte něčeho takového využít? :)

Snow Fairy

Reviews - Ostrov lhářů

7. května 2015 v 18:43 | Snow Fairy |  Reviews

Ostrov lhářů

Autorka: E. Lockhart
Žánr: YA, Moderní, Mystery, Realistic Fiction, Romance
Díl: -
Originální název: We Were Liars
Počet stran: 263
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: HOST
Anotace:
Přečtěte si to. A jestli se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE!

Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Velice bystrá dívka, se kterou
je něco v nepořádku.
Skupina čtyř přátel - Lhářů -,
jejichž přátelství začne být destruktivní.
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Lži a další lži.
Pravá láska.
Pravda.

***


Sinclairovi jsou spořádaná rodina, samé pozlátko a úžasní lidé. Krásní. Vlastně přímo uhrančiví. Oči byste od nich nedokázali odtrhnout. Možná byste jim záviděli, ale skrytě byste si přáli být oni, nebo aspoň součást rodiny.
Sinclairovi jsou tak trochu elita a Cadence, Gat, Mirren a Johny jsou nerozlučná skupina dokonalých dětí, kamarádů a spřízněných duší. Nebo snad ne?
Veškerá jiskra ztrácí svou zář, když se každoročně sejde celá rodina a příbuzní, známí na svém soukromém ostrově. Sídla jako z pohádky a opět na první pohled není vidět jediná chybička, ale stejně tak je tam všechno jinak a veškerá na první pohled elitní společnost nabývá vážnějšího rázu. Veškerý půvab a zjitřená krása se mění v něco, co nikdo nechce vědět.
A pokud se přece jenom dozvíte pravdu, bude lepší, když si ji necháte pro sebe.


Mysteriózní a tak trochu zvláštně zamotaný příběh jedné rodiny. Jedné nehody a rozuzlení, ze kterého se vám zatočí hlava.

Jo, to je myslím docela výstižné, že se vám zatočí hlava. Ostrov lhářů je od počátku velice zvláštní kniha. Úplně odlišná ode všech, které jsem v životě četla. Působí na mě záhadně a neproniknutelně. Ať se snažíte, jak chcete nahlédnout do tajů této knihy, do samotného konce se vám to nepovede. E. Lockahert vytvořila svět, ve kterém jedna lež střídá druhou a nic není takové, jaké se zdá být. A přesto v knize není jediná věc, která by vyloženě otravovala nebo odrazovala. Naopak Ostrov lhářů je dílo, které udrží vaši pozornost natolik, že ji nebudete chtít odložit. A jakmile ji odložíte po dočtení, budete chtít, aby pokračovala.

Ostrov lhářů ale není jen mysteriózní, záhadná, je to také velmi chytrá kniha. Napsaná brilantně nevtíravým stylem. Co se postav týká, tak nikoho jsem si tak úplně neoblíbila. Nikdo na mě až tolik nezapůsobil, což by se možná mohlo dát považovat i za účel. Děj je natolik skvělě vymyšlený, poutavě popsaný, matoucí a přesto chytlavý, že to, jaké jsou postavy už šlo nějak mimo mě. Cadence, Gat, Mirren a Johny jsou zajímavá parta. Až tak zajímavá, že vám na ní něco nesedí, ale dostat se přes jejich štít, je stejně nemožné, jako předvídat, co se stane na konci celé knihy. Nikdy se od nich nedozvíte příliš mnoho, čímž vás nechávají po celou dobu čtení doslova v nevědomosti. Co se stalo? Jak? A proč si vlastně všichni říkají Lháři?

Na jednu stranu je Ostrov lhářů velmi nenápadná kniha. Kdybyste si o ní nic nepřečetli a jenom si ji prohlídli, možná by vás zaujala. Ale možná byste jí nevěnovali pozornost. Ale jakmile se do ní ponoříte, veškerá nenápadost bledne, mizí. Tohle je opravdu velká knižní exploze plná nečekaných zvratů s dokonalým WTF koncem, že nebudete věřit, že to, co jste právě dočetli je pravda. Nebo jestli je to lež. E. Lockhart to napsala dokonale matoucí, nepředvídatelné a napínavé jak kšandy. Doslova. Ale pozor. Lháři majít tajemství. Takové, které nikomu nezajistí, že uslyší pravdu.
A kdo říká, že já vám v celé recenzi nelžu?

Mnohokrát děkuji nakladatelství HOST za poskytnutí recenzního e-booku!

Knižní Zúčtování - Duben

3. května 2015 v 16:56 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

tak jo. Duben je pryč. Květen už se nám přihlásil o slovo. A já teď tak trochu mrznu. Hrnkem kafe si ohřívám ruce, přikusuju vafle a uvažuju nad tím, že už se asi nikdy nezměním. Na konci každého měsíce si říkám, že se polepším. Že nebudu nakupovat tolik knih a raději ušetřím nějakou tu korunu. Ale s každým kouskem vafle si uvědumuju čím dál víc, že asi nikdy pořádně neušetřím nic. Teda já doufám, že jo. Jednou. V budoucnosti. Víte, jak to je. Ale vzhkledem k tomu, že v květnu je Svět knihy, tak ani tento měsíc moc neušetřím. A jak hned uvidíte, nic moc jsem neušetřila ani v měsíci dubnu. Měla bych se stydět. Ale nestydím. To jenom moje peněženka je věčně tak uplakaná. A mamka přesvědčená, že patřím na odvykačku. :D


Knihy, které jsem si koupila


Tohle je pravděpodobně vždycky moje úskalí. Nákupy, knihkupectví, online eshopy. A další věci, kterým nemohu odolat jsou nové knihy. Vlastně nové, staré, ono je to jedno. Knihám neodolám nikdy. Stejně jako jsem v dubnu neodolala několika biografiím, kterými jsem napnila svou knihovničku. A nebyly to jenom biografie, pochopitelně. V dubnu byl také den Knihy mají zelenou, kdy byly knihy po celé republice o 15 % levnější. Ups. Využila jsem této akce také. Jenom ne v kamenném obchodě, ale na internetu. Je toho prostě hodně. Ach! Bůh mi pomáhej v mé závislosti...


Konečně doma - Adam Rex | Pod sněhem - Petra SoukupováTyto čtyři knihy jsem si objednávala na den Knihy mají zelenou z eshopu Dobré knihy. Pod sněhem jsem chtěla hlavně proto, že jsem velmi zvědavá na dílko české autorky a také bych tuhle knížku moc ráda nechala samotnou autorkou podepsat na Světě knihy. :)
Knížku od J. K. Rowling jsem si vlastně objednala kvůli Eddie Redmaynovi. On je jedním z lidí, které strašně, ale opravdu neskutečně obdivuji a moc mu přeji, aby se mu se všemi filmy dařilo co nejlépe. A samozřejmě, jako jeho velká obdivovatelka, jsem zvědavá, jak si povede ve filmové adaptaci knihy od Rowlingové, ve světě Harryho Pottera.
Co se knihy Beara Gryllse týče, tak o této jem uvažovala hodně dlouho. Gryllse neustále vidím v televize, jak tam někde v divočině bojuje o holý život a vždycky mi přišlo, že on je jedním z lidí, jejichž příběh by mohl být maximálně inspirativní.
A Konečně doma? To je vyloženě zvědavost. Ale ta knížka je tak nádherně roztomilá, že jsem jí nemohla odolat. :)
Bohyně - Josephine Angelini | Nejkrásnější - Marissa Meyer | Ostrov lhářů - E. Lockhart


Koleje osudu - Eric Lomax | Pořád jsem to já - Lisa Genova

Tady řeknu jenom něco málo ke knize Pořád jsem to já. Já mám doma sice už to první vydání na obálce s motýlkem (více ZDE a ZDE), ale i když jsem o převydání v češtině s filmovou obálkou neměla nejmenší tušení, tak jakmile jsem to zjistila, byla jsem rozhodnutá pořídit i domů tohle vydání. Protože ta kniha za to stojí. A film taky. Opravdu!


365 Days of Wonder - R. J. Palacio | Never Have a Bad Day Ever Again - Max Wigram, Murray Partridge

#MustHave #MustRead
I'm in LOVE!


Nejdražší dcera - Elizabeth Little

Tuhle knížku jsem si tak úplně nekupovala. Vyměnila jsem ji za jinou, kterou jsem měla doma. Naštěstí vmém nejoblíbenějším knihkupectví tak hodní, že zákazníky nechají knížku vyměnit, když se naskytně nějaký problém nebo, když prostě chcete vrátit knihu. A já jsem tak jednu vrátit chtěla. A domů jsem si za ni odnesla Nejdražší dceru. A neskutečně se na ni těším. Ale až po tom, co si přečti Zmizelou! :)


Knihy, které jsem dostala

A Work In Progress - Connor Franta

Tuhle knížku jsem si za něco vybrala od mamky (děkuju moc a moc mami :-*), ale teď už si bohužel nevzpomínám, za co to bylo. Je to už docela dávno, protože jsem si A Work In Progress předobjenávala asi před dvěma nebo třemi měsíci. Neskutečně jsem se na tuto knížku těšila, protože Connor je pravděpodobně můj nejoblíbenější youtuber. Jsem tak zvědavá a moc šťastná za tuto knížku a už se moc těším až si ji pěkně v klidu přečtu a vychutnám. :)


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování


Prozření - Kelley Armstrong | Šepotání - A. G. Howard

Mnohokrát děkuji nakladateví Galatea a databáze knih.
Recenze na Šepotání bude už brzy.


Elita - Kiera Cass | Holka, a ne ledajaká - Lena Dunham

Mnohokrát děkuji databáz knih a Míše z Knižního klubu za pracovní výtisk.


Příliš mnoho Kateřin - John Green | Jen jeden rok - Gayle Forman

Mnohokrát děkuji nakladatelství Knižní klub/YOLI


Ostrov lhářů - E. Lockhart

Mnohokrát děkuji nakladatelství HOST za recenzní e-book.


Esej o tragédii - Elizabeth LaBan

Mnohokrát děkuji nakladatelství HOST za recenzní e-book.


Všechny knihy pohromaděJaké nové knížky obývají Vaše knihovničky?
A chystáte se také na veletrh Svět Knihy do Prahy?
Určitě mi to všechno dejte vědět a mějte se krásně.
:)


Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!