Červen 2015

Inspiration (117) - Garden Spells, Blue Sky and Sophia Loren

21. června 2015 v 22:09 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.

Ahoj,

dnes bych vám rada mezi fotky zařadila knihu Sophie Lorenové. Jako hvězda filmového plátna se stala pro mnoho žen a lidí na celém světě ikonou. Pro jiné se ale ikonou stala nejen kvůli filmovému umění. Pro mnohé je dodnes velkou životní inspirací a motivací, jak jít v životě dál a jak něco změnit, aniž by se musel člověk radikálně vzdávat věcí, které má rád.
Později vám přinesu samostatnou recenzi. Můj obdiv Sophii patří, protože se své době stala jednou z nejvýznamenších hereček. Přece jenom v té době měly herečky a herci trochu jiné možnosti a dostat se do světa reflektorů stálo mnohem víc. Ale i tak nám spousta žen ukázala, že když něco chceme a jdeme za tím, že toho zle dosáhnout.


Kindle Obsession

20. června 2015 v 19:17 | Snow Fairy |  My Books

Kindle ObsessionAhoj,

dnes bych vám ráda představila čtečku Kindle, kterou už všichni určitě znáte. Já vám vlastně nechci představovat čtečku, ale chtěla bych vám říct, proč jsem se do ní fakt neskutečně zamilovala, i přesto, že ze všeho na světě nejvíce miluji fyzické knihy. Anebo vlastně jo, obecně bych vám ráda představila i samotnou čtečku, nejen několik důvodů, proč ji mám ráda. :D
Miluji ten pocit, když si knížku můžu osahat, když můžu přivonět ke stránkám (okay, jsem knižní úchyl, přiznávám :D.)
Ještě nedávno bych řekla, že elektronické čtečky nemám úplně nejradši. Teď už to ale tak jednoznačně říct nemůžu a ani nechci.

Jak to se mnou a Kindle začalo?


O čtečku Kindle jsem se začala zajímat, když jsem se před nějakou dobou už po několikáté ocitla na Amazonu na profilu knihy, která byla zdarma. 0 Kč. Dobrou knížku jen tak zdarma v podstatě nikde nenajdete. Ale kdybych si nějakou knížku na Amazonu stáhla a neměla Kindle, mohl bych ji číst jedině na počítači. A to já prostě nedávám, číst na tak velké obrazovce.
Nakonec už jsem prostě nedokázala jenom odolávat lákavým amazosnkým nabídkám a po jedné Kindle čtečce se začala pídit. A pak jsem ji našla. Kindle 6 Touch.


Proč se mi Kindle líbí?

Na Kindle se mi nejvíce líbí, že je velmi diskrétní, tenká, jednoduchá a prostě krásná a moderní. Nezabere moc místa a většina modelů, které dnes na trhu najdete jsou s nepodsvíceným displayem. To je občas hodně velká nevýhoda, protože si nemůžete číst ve tmě. I mě to občas štve, že jakmile se setmí, na Kindlu už bez jiného osvětlení číst nemůžete. Nicméně ten nápad bez podsvícení se mi líbí. Má to simulovat fyzickou knížku, a tak co nejvíce zachovat ten pocit.

Jaké má Kindle výhody?


Jedna z těch největších výhod je, že si můžete stahovat, nebo spíše nakupovat, knihy právě z Amazonu. Nicméně občas najdete tak dobré nabídky, buď zcela zdarma nebo za tak nízkou cenu, že byste jinde lepší nenašli. Když máte svůj Kindle a účet na Amazonu spojený s kreditní kartou, stačí jedno kliknutí a knížku máte do minutky nebo několika minut u sebe. A to znamená, že můžete hned číst jakoukoli knihu chcete. Z toho mám vlastně největší radost. Můžete nakupovat přímo na Kindlu díky připojení k WiFi nebo přes počítač.

Dále se můžete z Kindlu připojit na sociální sítě, protože si můžete otevřít prohlížeč. Nevím sice, jak to mají ostatní majitelé, ale moje internetové připojení přes Kindle je trochu moc pomalé, takže ho příliš nevyužívám. Je ale dobré vědět, že takovou možnost máte.

Díky WiFi se můžete připojit i na GoodReads. Sdílet tak svoje pocity z přečtených knih snadno a rychle, hned po dočtení. Řekla bych, že to je pro knihomola taky docela výhoda.

Jak jsem už psala výše, Kindle je tenoučká, takže se vám vejde do každé kabelky, tašky, batohu. Je na pohled hezká. Můžete si vybrat dotykovou (tu osobně doporučuj úplně nejvíce!) nebo ovládací s tlačítky.
Všechny knihy, které stáhnete máte přehledně uspořádané na domovské stránce. I další ikonky jsou přehledně uspořádané, takže se snadno a rychle dostanete, kam je potřeba.

Kindle má také výhodu v tom, že je v podstatě univerzální. Kromě knížek z Amazonu si do Kindlu samozřejmě můžete nahrát i jiné formáty knihy, jako třeba PDF. A nemusí to být jenom knihy, můžete si nahrát jiné soubory, třeba i školní soubory a potom se z nich učit.

Co víc, Kindle vydrží opravdu hodně dlouho nabitá. Tudíž se o nějaké častější nabíjení nemusíte příliš starat, protože Kindle to s vámi a čtením vydrží opravdu dlouho.
Jaké má Kindle nevýhody?


Nevýhoda je určitě nepodsvícení. Ale naštěstí, pokud chcete, můžete si dnes už koupit i Kindle podsvícenou (odkaz níže).
Kindle je také většinou vyvedena jenom v černobílé barvě písmen a obrázků. Takže obálky knih se vám nezobrazí barevně, ale jenom černo-bíle.
Jako taková menší nevýhoda by se mohla zdát i to, že není možné jakkoli navýšit paměť čtečky. Ta je daná. Ale myslím, že 4 GB (Kindle 6 Touch má 4 GB, jiné mají možná více, jistá si tím ale nejsem) je celkem dostatečná paměť, takže osobně v tomto až takovou nevýhodu nevidím.

Kolik Kindle stojí?


Cenová relace Kindle čteček se pohybuje v rozmezí od 2 000/2 500 Kč a výše, ale to se potom týká nejnovějších modelů a Kindle PaperWhite, která je už podsvícená a má další výhody oproti předchozím modelům a modelům bez podsvícení.
Někomu by se mohla tato cena zdát přemrštěná. Já myslím, že je to cena akorát. Máte za ni totiž spoustu výhod. Kindle vydrží nabitý i měsíc, pokud ji třeba až tak často nevyužíváte. Nabíjení je pohodlné díky kabelu, který spojíte s počítačem. Potom necháte čtečku cca 4 hodiny nabíjet a je to. A máte na dalších několik týdnů pokoj. Také si můžete stahovat nové a nové knihy. Kindle má stálou a neměnnou kapacitu paměti, což je jak výhoda, tak možná i trochu nevýhoda. Sice není možné ji nějak navýšit, ale i s tím se dá žít.


Jak Kindle odpočívá?


Kindle, jak jednou zapnete, tak kromě případu, že se vám vybije, už ji v podstatě nevypnete. Vypnete jenom obrazovku, která se v okamžiku přepne na spořič. Buďto máte spořiče, nebo také můžu říct tapety, sponzorované, což znamená, že se vám budou ukazovat různé reklamy na knihy, časopisy, pořady (moje čtečka mě jednou upozornila na seriál Outlander) nabídky a různé další věci. Nebo nesponzorované, kdy se vám ukazují opravdu krásné náhodné fotky; např. detail psacího stroje, pastelek atd.

Kde se dá Kindle koupit?


Nejjednodušší je zajít si do dobrého obchodu s elektrem. Tam se můžete zeptat, zda Kindle prodávají. Oni vám následně řeknou to nejdůležitější, co potřebujete vědět, navíc vám nabídnou, jestli chcete ke čtečce doplňky, například pouzdro.
Nebo pokud chcete, Kindle můžete objednávat přímo na Amazonu, kde je velký výběr všech možných, starších i novějších, modelů Kindle.
Doufám, že se vám tento článek také libil. Říkala jsem si, že by nebylo špatné o Kindlu něco říct, protože poslední dobou z ní hodně a hodně ráda čtu. Navíc mám taky pocit, že například knihy v angličtině se mi čtou o trochu lépe a rychleji než klasické knihy, i když nic se nikdy klasickým knihám nevyrovná. :)

Co vy, vlastníte také Kindle?
Jaké jsou vaše zkušenosti? Spokojenost/nespokojenost?
A pokud Kindle nemáte, plánujete koupit?


Snow Fairy

Reviews - Neměnnost leopardích skvrn

19. června 2015 v 18:02 | Snow Fairy |  Reviews

Neměnnost leopardích skvrn

Autor: Kristopher Jansma
Žánr: Adult Fiction, Moderní
Díl: -
Originální název: The Unchangeable Spots of Leopards
Počet stran: 264
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Paseka
Anotace:
"Tyto příběhy jsou všechny pravdivé, ale někde jinde."
Zní to jako banální zápletka: mladý muž, který se chce stát spisovatelem, pokukuje nejen po úspěchu svého literárně zdatnějšího kamaráda Juliana, ale i po jeho okouzlující přítelkyni Evelyn. Jenže když se trojice fatálně rozhádá, Jansmův hlavní hrdina se ve snaze psát pravdivě a také pochopit sebe sama začne zaplétat do nekonečné sítě lží. Jazzové kluby na Manhattanu, vesnice na Srí Lance, Island, Dubaj, černá Afrika - závratný děj omotává celý svět a na čtenáře, který se úžasem nemá ani kdy nadechnout, vyskakují příběhy jak z ruské matrjošky.
Neměnnost leopardích skvrn je nejen příběhem o vyprávění příběhů, v němž zaznívají ohlasy Fitzgeralda, Tolstého, Hemingwaye, Boba Dylana a mnoha dalších mistrů, ale především oslavou opravdového umění. Nápaditou, zábavnou, srdceryvnou i nevídaně vtipnou.

***


Být spisovatelem je někdy opravdu jedna z nejtěžších věcí. Vyzpovídat se, aby to zároveň i za něco stálo. Ukázat, že je ve vás mnohem více než se na první pohled zdá. Kromě spisovatelství se jako těžký ukazuje také sám život. Chceme, aby si nás lidé pamatovali pro naše dobrodružství, talent nebo pro naše soužení? Když se hlavní hrdina knihy Neměnnost leopardích skvrn začne do svého života i do svých povídek poněkud zamotávat, nezkrotná povaha jeho nejlepší přítele mu v porozumění moc nepomáhá. Vzájemná rivalita, tiché boje o to, kdo dokáže napsat lepší příběh a jedna nejlepší kamarádka nejlepšího kamaráda. Intenzivní a přesto ledabylá láska, která nejvíce rozkvétá v pomyslné tajnosti a dobrodružství, ve kterém procestujeme svět.
Kolik toho musíme zažít, abychom našli smysl života?

Za dobrodružstvím můžete za hranice země. Nebo můžete zůstat doma a dostat se za hranice vlastní fantazie.

Neměnnost leopardích skvrn je opravdu vyjímečná kniha. Jedinečná a neokoukaná, kde se krása jazyka střetává s jeho zkázonosností.
Kristopher Jansma vypráví příběh ještě docela chlapce, zpočátku. Sice už odrostlejšího chlapce, ale pořád je jeho příběh dostatečně mladý a naivní. I když také ambiciózní. Postupně se dostáváme skrz roky jeho života, přes školní snahu vyniknout jako talentovaný, nadějný spisovatel a alespoň jednou vyhrát nad úspěšnějším spolužákem, který se později stává z rivala životním kamarádem.
S ladností a lyričností jazyka Kristopher Jansma mluví o lásce, kariéře a snaze. O dobrudružstvích celého světa i zklamáních každodenního života. Neměnnost leopardích skvrn je dílo, které uměním jazyka pohladí na duši. A nejen jazykem, ale také realistickým příběhem plným moudrosti, chytrých přirovnání a příběhů v příběhu.

Takže jak jsem se dostal do Dubaje? Začnu od prostředka, tam totiž začínají všechny dobré pravdy.


Neměnnost leopardích skvrn je rozdělena na dvě hlavní části, Co se ztratilo a Co se našlo. Musím se přiznat, že s první půlkou jsem měla maličko problém. Dlouho mi trvalo než jsem se začetla a občas, když už se mi povedlo se trochu začíst, tak jsem myšlenkami poletovala všude jenom ne v knížce. Zprvu jsem si také musela zvykat na Jansmův styl psaní, který pro mě byl nový, velmi originální, ale na zpočátku trochu složitý. Nicméně na styl psaní jsem si postupně zvykla a nakonec jsem si jej i zamilovala. Stejně tak jsem si zamilovala druhou polovinu knihy. Potom mi čtení šlo jednoduše, krásně a neměla jsem sebemenší problém.
Upřímně, tuhle knihu od Kristophera Jansmy obdivuji. Je neokoukaná, svěží, realistická, originální a nesoucí odkaz velkých spisovatelů. Nápad příběhů v příběhu mě také mile oslovil a na to, že se jedná o autorovu prvotinu, tak celkový dojem z knihy tento fakt mnohonásobně překonává. O tom, že Neměnnost leopardích skvrn opravdu stojí za pozornost svědčí i ocenění PEN Award. Pokud hledáte nějakou jinou cestu v životě, potěšení prozaického jazyka a hrst upřímného humoru, rozhodně tuhle knížku od Jansmy zkuste.

Mnohokrát děkuji e-shopu Dobré knihy za poskytnutí knihy k recenzi!

My Most Anticipated Books of 2015

18. června 2015 v 21:15 | Snow Fairy |  Thinking About...

My Most Anticipated Books of 2015


Ahoj,

dneska to vezmu z trochu jiné knižní perspektivy. Není to tak dlouho, co jsem se přetransformovala na totálního maniaka na anglické knížky. Nevím ani, jak je to možné, ale od určité doby tohoto roku, nebo vlastně už toho minulého, když jsem v angličtině četla Ugly Love, mi to čtení v angličtině jde nějak lépe. A od té doby se to se mnou veze. A nemůžu říct, že bych toho litovala. Stejně jako nelituji toho, že jsem utratila slušnou sumu za kolekci knih od A. S. King a to mě ještě dvě čekají na Book Depository, jedna, kterou vám představím níže a jedna, kterou si objednávám hned, jak to půjde. :D
No nic, v následujících odstavcích si budete moci přečíst a prohlídnout mých, konkrétně 5, nejočekávanějších anglických knih tohoto roku, které ještě čekají až oficiálně spatří světlo světa. A že jsou to docela slušné kousky.

***


Název: November 9
Autorka: Colleen Hoover
Datum vydání (EN): 10. listopadu 2015

Nikoho jsem nepřekvapila. Jsem si naprosto jistá, že mnozí z vás tohle čekali. Já si prostě Colleen nemůžu odpustit. Ona je jedna z autorek, které mě vždycky absolutně převálcují. Všechny knihy, které jsem do teď četla, i ty, které jsem zatím nečetla, mi uvízly v hlavě a ani kdybych chtěla, tak je odtud prostě nedokážu vyhnat.
Myslím, že v obdivování Colleen nejsem sama. Colleen tohle všechno patří právem. Píše o věcech ze života a i když se to tak nezdá, z jejích knih si vždycky můžeme odnést něco nového, podle čeho žít, podle čeho něco změnit. November 9 očekávám, že bude stejně skvělá jako všechny knihy, které dosud Colleen napsala a že mi, a dalším milionům čtenářům na celém světě, předá další moudrost, inspiraci a motivaci do života.

Název: Everything, Everything
Autorka: Nicola Yoon
Datum vydání (EN): 1. září 2015

Tady mám taky tak nějak jasno. Pro mě velká pecka tohoto roku, na kterou se nesmírně těším. Kniha Nicoly Yoon pojednává o dívce, která má velmi zvláštní nemoc. Je alergická úplně na všechno. Na celý okolní svět. Celý život v podstatě nevyšla z domu. Nikdy neviděla nic za hranice místa, kde bydlí. Až se jednou stane jedna věc. Zamiluje se do kluka od sousedů.
Mě tohle téma připadá jako naprosto originální věc. Taková knižní raritka, od které čekám, že mi vezme vítr z plachet. Možná se pletu, ale ani to nemůže moje těšení a nadšení zmírnit. Kromě toho námětu jsem se také na první pohled zamilovala do obálky. Ta je prostě nádherná. Jednoduchá, krásná. Doslova na mě volá. A já na to volání odpovídám.Název: I Crawl Through It
Autorka: A. S. King
Datum vydání (EN): 22. září 2015

Tady je konečně moje A. S. King. Mám od ní doma už čtyři knihy (uvidíte je ještě i v knižním zúčtování), dvě další jsou na cestě ke mě, jednu ještě objednám teď a na tady tuto se už těším jako malá. Což je docela zajímavé vzhledem k tomu, že jsem od ní nepřečetla žádnou knihu kromě všech anotací na všechny její knihy. A to se mi často nestává, abych se zamilovala do knih, které jsem nečetla jenom po přečtení anotace. Možná tak u Colleen Hoover a Johna Greena se mi to stává, ale jinak moc ne. A najednou přišla do mého života A. S. King a zařadila se můj seznam TOPek. Podle Johna Greena je A. S. King jedna nejlepších autorek YA literatury současnosti. A já Johnovi věřím. Stejně jako věřím celé řádce významných ocenění, které si mnoho z jejích knih odnesly. <3


Název: Steal Like An Artist Journal: A Notebook For Creative Kleptomaniacs
Autor: Austin Kleon
Datum vydání (EN): 6. října 2015

Další knihou je novinka od Austina Kleona, autora Steal Like An Artist (Kraď jako umělec) a Show Your Work! (Ukaž, co děláš!).
V poslední době mi byl Austin Kleon velkou inspirací, co se právě kreativity týče. Sice jsem na nějakou uměleckou tvorbu, kreslení a takové věci neměla moc čas, ale ono stačí se nechat inspirovat ve světě vlastní fantazie. I tak se dá kreativněji žít. A ani to nemusím pouštět na papír.
Proto se na tento deník moc těším. Jsem zvědavá, co ze svých zkušeností nám Kleon tentokrát pošle. Já věřím, že to bude stejná bomba jako v případě předchozích dvou zmiňovaných knih i dalších, které si hoví po světě v zahraničních kamenných knihkupectvích.
Už abych si deníček mohla konečně prohlídnout!

Název: Winter
Autorka: Marissa Meyer
Datum vydání (EN): 10. listopadu 2015

A nakonec je tady další nádherně pohádkově-moderní počin Marissy Meyer. Doma mám celou dosavadní kolekci jejích Měsíčních kronik, v českém jazyce. Četla jsem zatím jenom Cinder, ale když teď oplývám takovou spoustou volného času (berte to prosím s rezervou :D) plánuji ostatní díly dočíst. Já Cinder zbožňuji. Ta kniha je prostě peckově napsaná, s úžasnými postavami, super futuristickým světem vonícím po světově proslulých pohádkách. Na další díly se těším moc a na Winter snad nejvíc. Nejsem si úplně jistá proč. Možná je to tou nádhernou obálkou, kterou dokážu popsat jenom jedním slovem. V Americe a Anglii na to mají, pro mě osobně, speciální slovo. STUNNING!
A ten počet stran, zatím 824. To je prostě pohádkový počet stran, ze kterého nemám ani trochu strach. Naopak, moc se na něj těším. A možná, že jednoduše neodolám a knihu si pořídím v angličtině (a tohle bych už s rezervou nebrala.)
A na jaké knihy se letos ještě těšíte vy? Můžete jmenovat i knihy, které budou vycházet v češtině. Budu ráda, když mi to dáte vědět. A klidně se rozepište. ;)

Snow Fairy

Recenze - Confess

17. června 2015 v 21:55 | Snow Fairy |  Recenze

Confess

Autorka: Colleen Hoover
Žánr: New Adult, Realistický, Romance, Moderní, Drama
Díl: -
Originální název: Confess
Počet stran (EN): 306
Rok vydání (EN): 2015
Nakladatelství: Atria Books
Anotace:
Auburn Reed měla celý svůj život zmapovaný. Své cíle měla nadohled s žádným prostorem pro chyby. Ale když vejde to dallasského studia umění za účelem hledání zaměstnání, nepředpokládá příliš hlubokou přitažlivost k záhadnému umělci, který tady pracuje, Owena Gentryho.
Pro jednou se ale Auburn rozhodně zariskovat a vydá své srdce všanc pro objevování Owena, který nepřestává skrývá své velké tajemství, jenž by mělo brzy spatřit světlo světa. Rozsah jeho tajemství hrozí zničit vše, co bylo pro Auburn v životě důležité a jediný způsob, jak se vrátit do zajetých kolejí, je od sebe Owena odehnat.
Ztratit Auburn je ale to poslední, co by Owen chtěl, nedokáže ji však přesvědčit, že někdy je pravda tak subjektivní jako umění. Jediné, co může udělat pro zachování jejich vztahu je přiznat se. Ale jestli to udělá, přiznání by mohlo být ještě více zničující než samotný hřích...

***

Z života, ve kterém měla Auburn všechno se rázem stal život, ve kterém nemá skoro nic. Člověk, kterého miluje nejvíce na světě už tady pro ni být nemůže a řada následujících rozhodnutí, ve kterých samu sebe vydává navzdory skrytým přáním a tužbám, ji donutí začít něco jinak.
Celý její život se v těch chvílích zdá ztracený, najít smysl života je jako mise nemožná. Dokud nevejde do studia záhadného Owena Gentryho.
Od té doby se všechno v životě Auburn mění. Stejně tak v životě Owena, který si uvědomuje, že věci, ke kterým je příliš těžké se přiznat a které ovlivní nejen jeho život, pokud je někdy vysloví, jsou zároveň věci, které ho mohou osvobodit od temných tajemství minulosti.
Umění možná ještě nikdy neskrývalo tolik přiznání.


To, co na první pohled vypadá jako pravda se následně ukazuje jako úplný opak. A každá, na první pohled jednoznačně řešitelná situace, je ve skutečnosti spletencem nevyřknutých přiznání.

V tom je kouzlo knih Colleen Hoover. To, co od začátku vypadá jako celkem nenáročné čtení na oddech, se nakonec projeví jako dechberoucí, psychicky a emocionálně vyčerpávající portrét života lidí, kteří si s sebou nesou hlubokou propast v srdci, v duši, kterou je zdánlivě nemožné nějak zaplnit.
Stejně jako tomu je v jejích předchozích knihách, tak je tomu i v Confess. Sledujeme životy dvou lidí, Auburn a Owena, které spojuje nejen stejné prostřední jméno, ale postupně se ukazuje, že je toho mnohem víc. Auburn si v životě prošla chvílemi, které jí značně obrousily hrany a donutily ji život vnímat a přijímat se všemi nespravedlnostmi. Owen je umělec, který vytváří svá díla, nádherné, uhrančivé obrazy, s pomocí náhodných přiznání, která mu nechávají náhodní lidé na kouscích papíru. To, co se lidí bojí říct nahlas nechají Owena nakreslit.
U Colleeniných knih je hlavním tahounem právě taková dvojice, které je souzeno zažít rozhodující setkání. To poté odstartuje impozantní příběh plný emocí, intenzivní lásky, spousty překážek a nečekaných odhalení.

"I love you forever.

Even when I can't."


Colleen opět dostává své čtenáře až na hranu. Vypráví příběh, který na začátku postupuje spíše povolněji. Na začátku vypadá celý příběh Auburn a Owena celkem obyčejně, poměrně klišoidně, ale zároveň romanticky a doslova hooverským způsobem poutavě a živě. Postupně se ale dostáváme k něčemu, co dokáže jenom Colleen. Jak to na začátku tak nevypadá, postupně vás Confess strhne s sebou. A jak u Colleen bývá zvykem, až do konce se to nezastaví. Emoce obalují každé slovo, pocity se vám hromadí v koutcích očí a Colleen vás nechá intenzivně prožívat další krutě realistický nádherný příběh.

Pro mě osobě jsou knihy Colleen Hoover velkým čtenářským a emocionálním zážitkem. Pokaždé se do jejích slov doslova zamiluji a pokaždé končím poslední strany se slzami v očích. Jinak tomu u Confess opravdu nebylo. Colleen je velmi vyjímečná autorka, která do jedné knihy vloží všechno, co nám nabízí život, všechno to hořko-sladké štěstí i smutek. Její knihy jsou tak reálné, jako byste četli něco podle skutečné události. I když tomu tak není, máte pocit, jako by bylo.
Colleen své knihy kromě brilantního příběhu obohacuje o další originální aspekty. V případě Confess se jedná o vložené barevné, i černobílé, fotografie portrétů, které v knize Owen maluje. Všechna ta umělecká díla pro Colleen a Confess vytvořil umělec Danny O'Connor, který odvedl naprosto fenomenální práci. Kresby knihu překrásně doplňují, dělají ji o to vyjímečnější a o to větší zážitek čtenáři mají. Confess je po všech stranách dokonalá kniha, povedená, napsaná autorkou, u níž je to, co kniha, to kvalitní a inspirativní čtení. Confess, jakožto příběh o dopadu přiznání, zakázané lásce a odpíraní si vlastních tužeb a přání, je dokonalou kombinací dobře zvolených slov, moudrosti, reality a umění, které znamená více než jen pár tahů štětcem.


Reviews - Prozření

16. června 2015 v 17:18 | Snow Fairy |  Reviews

Prozření

Autorka: Kelley Armstrong
Žánr: YA, Fantasy, Paranormalní, Urban Fantasy, Romance
Díl: 3.
Originální název: The Reckoning
Počet stran: 312
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Galatea
Anotace:
Jmenuju se Chloe Saundersová. Je mi patnáct a chtěla bych být normální. Ale normální nejsem.

Jsem geneticky modifikovaná nekromantka a vidím mrtvé a dokonce je dokážu i probouzet, aniž bych se o to snažila. Tohle rozhodně není normální.

Teď momentálně jsem se svými třemi přáteli na útěku před organizací, která nás stvořila. Jsme k smrti vyčerpaní a nevíme, komu máme věřit. A jako by tohle nestačilo, já ještě k tomu všemu bojuju se svými city… Fakt nejsem normální.

***


Když je člověk neustále v nebezpečí a ještě k tomu na útěku, všechno na světě začne vypadat jinak. Chloe Saundersová je jedna z těch, které jsou v podstatě loveny každý den. Společně se svými přáteli, Derekem, Simonem a Tori, se schovávají před nebezpečnou Edisonovu skupinou. V takovém období a v takové situaci je opravdu velmi těžké důvěřovat někomu mimo nepočetnou, přesto důležitou, skupinu uprchlíků.
Jak se ale ukazuje, mimo ně je možná někdo, komu by mohli věřit. Někdo, kdo by jim mohl pomoci všechno překonat, přemoct zákeřnou Edisonovu skupinu a osvobodit je od neustálého života na útěku.
Postupně jsou ale odhalovány další a další tajemství, která veškerou křehkou důvěru mohou definitivně rozbít a zase všechno změnit a co hůř, zničit.Jak má Chloe a její přátelé vědět komu věřit a komu ne, když se neustále ocitají v situacích, v nichž jsou věci ve skutečnosti úplně jinak než se zdají na první pohled?

Konec jedné série. Série Nejtemnější díly je od začátku plná potenciálu. Slibuje napětí, akci, nečekané zvraty a ještě nečekanější odhalení.
Já jsem se na tuto sérii těšila hodně dlouho, dokonce ještě předtím než byla vydaná i v Česku. Je tu jedna věc, kterou jsem si ale během čtení prvních dvou dílů prakticky neuvědomovala, ale věděla jsem o ní. A to věk postav. Hlavní hrdince je patnáct a další postavy nejsou o moc starší. Nejsem si jistá proč, ale v třetím díle jsem si tento fakt uvědomovala až příliš. Nemyslím si, že "teen" věk postav v knihách je špatný, naopak. Já osobně mám ráda knihy, kterou jsou hrdinové mladšího věku než 17 nebo 18 let. Nicméně jsem v tomto díle najednou viděla Chloe z trochu jiné perspektivy a její chování mě občas trochu otravovalo.

Všeobecně si ale děj krásně udržel svou úroveň. Autorka sázela na jednoduchost, která v konečném závěru tak jako tak vyzněla tajemně a promyšleně. Prozření je také poměrně čtivá kniha. Co se mi na celé sérii líbí nejvíce, je fakt, že autorka příjemným způsobem kombinuje svět čarodějnic a kouzelníků, duchů, vlkodlaků a nekromantů, kteří se mi zdají poměrně originální a zajímaví pro dobrou fantasy knížku. Dál si nemůžu vynachválit autorčin smysl pro morbiditu. V některých chvílích se se slovy opravdu nepere a střílí jednu mrazivější scénu než byla ta předchozí. Jsem ale čtenář, kterému takové scény nevadí. Naopak se mi zdá, že tím kniha ožívá, i navzdory tomu, že čtete o mrtvolách.
Jednoduše, Kelley Armstrong to vzala za správný konec a vymyslela celkem poutavý příběh o důležitosti přátelství, o kouzlech a nadpřirozených schopnostech, o zradě a o tom, jak jsou tajemství někdy natolik temná, že by bylo možná lepší je nikdy zcela neodhalovat.

K Prozření bych nakonec ale měla určitou výtku. I přesto, že knížka nemá nějak vysoký počet stran, něco málo přes 300 stran je pro knížku krásný standart, tak jakmile jsem se blížila ke konci měla jsem pocit, že je to všechno už zbytečně zdlouhavé. Některé scény mi připadaly poněkud předvídatelné a myslím, že s jejich absencí by se úrovni knížky také nic nestalo.
Nicméně Kelley Armstrong Prozření miloučkým způsobem ukončila. Způsobem možná trochu klišodiním, ale vzhledem k tomu, že láska a romantika celé sérii tak úplně a zcela nedominují, mi připadala poslední strana polehčující a příjemná. Taková.. jednoduše uzavírající a přesto nechává autorce stále několik otevřených možností.
Jestliže jste fanoušky fantasy, nadpřirozena, trochy vlkodlačího šarmu, jisker vyletujících z prstů, trochy oživlých mrtvol a hlavně dobrodružství za nalezením jaké také svobody, série Nejtemnější síly je pro vás jako dělaná. A uvidíte, že třeba právě Prozření vás dokáže v lecčem překvapit.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Galatea za poskytnutí knihy k recenzi!

Quote of the Week #2

15. června 2015 v 20:46 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the Week


Ahoj,

pro dnešek jsem si vybrala citát, nebo spíše úryvek, z knihy, kterou jsem četla už dřív. Nejsem si jistá proč, ale mám takový pocit, že sdílet tento citát (čtete úryvek) je velmi důležité.
Celkově kniha, ze které část textu pochází se mi zdá důležitá. Pojednává o důležitém tématu, které se může týkat každého z náš. Právě teď nebo později. Je to kniha, která vám dokáže otevřít oči a přimět vás pohlížet na jednu část světa, i se všemi nedokonalostmi, úplně jinak.
Pojednává o tom, že je důležité všímat si maličkostí. Někdy mohou znamenat víc, než by se na první pohled mohlo zdát.


"Žít s diagnózou Alzheimera je jako chodit po světě se "šarlatovým" písmenem A na klopě. Tohle jsem teď já, člověk, který má Alzheimera. Tak bych teď mohla sama sebe definovat a tak mě asi čím dál častěji bude definovat i moje okolí. Jenže já nejsem to, co říkám, co dělám nebo co si pamatuji. Jsem mnohem víc než jen to."

- Lisa Genova, Pořád jsem to jáInspiration (116) - Flowers and some random things

14. června 2015 v 16:15 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.


Ahoj,

dnes jsem si pro vás opět připravila Inspiration s takovými nekonkrétními fotkami. Uvidíte i nějaké knížky, ale opět to nebude celé o nich. Řekla bych, že dneska je to taková všehochuť. Výběr některých starších fotek toho, co jsem fotila jen tak, pro radost. A také fotek, které jsem fotila nedávno a které ve mě něco nechávají, něčím mě inspirují, nebo které mě nutí nějakým zpoůsobem jasněji uvažovat.
Doufám, že se vám fotky i dnes budou líbit a že vás třeba také nějak/něčím inspirují. :))

On My Wishlist (99)

13. června 2015 v 23:21 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.

Všechny malé zázraky


by Jennifer NivenO čem Všechny malé zázraky jsou?
Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce.
Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost - těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat.
Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat "krásy Indiany", a oba přitom učiní zajímavé objevy. Finch zjišťuje, že jen s Violet může být sám sebou, podivínským, přemýšlivým, ale zároveň zábavným a originálním, a že není až takový blázen, za jakého ho ostatní považují. Violet zase zapomene počítat dny do konce školy a konečně začíná znovu žít.

Proč právě Všechny malé zázraky?
Jak prosté, Watsone. Protože tuto knihu mám na seznamu přání už takovou dobu, že jsem ji už tisíckrát (milionkrát) mohla mít v originále. Potkávala jsem se s ní (a stále ještě potkávám) všude na e-shopech, téměř v každém knihkupectví se sekcí anglických knih. A také v rakouské Thalii. Všechny malé zázraky je kniha, která je mi téměř doslova neustále v patách. Přímo na mě volá, abych si ji pořídila. Však už taky nebude muset čekat moc dlouho. České vydání se blíží. A víte, co to (nejen pro mě) znamená.

Reviews - Holka, a ne ladajaká

12. června 2015 v 21:13 | Snow Fairy |  Reviews

Holka, a ne ledajaká

Autorka: Lena Dunham
Žánr: Biografie, Autobiografie, Non-fiction, Memoáry, Humor
Díl: -
Originální název: Not That Kind of Girl
Počet stran: 256
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: NOXI
Anotace:
Provokativní výpověď mladé ženy o tom, co se "naučila"

Otevřená, šokující, neuvěřitelná, ale pravdivá. Taková je knížka Leny Dunham - Holka, a ne ledajaká (Not That Kind Of a Girl), na kterou čeká celý svět. Debut z pera režisérky, scénáristky, producentky, herečky, ale hlavně hvězdy HBO seriálu Girls přichází, aby zanechal všechny čtenáře s otevřenou pusou. Za svoji práci byla nominovaná na několik cen EMMY a získala dva Zlaté glóby. Teď však přichází jako spisovatelka, která odhaluje své nejhlubší nitro, jak fyzické, tak i psychické. Její styl je přímý, ostrý, vtipný a sarkastický. S humorem sobě vlastním se zpovídá z těch nejtrapnějších i nejdůležitějších okamžiků svého života. Silné scény, které nikoho nenechají chladným; zážitky, které by člověk neprozradil ani nejlepšímu příteli Lena Dunham otevřeně a sebekriticky nabízí na zlatém podnose. Vztahy, sex, drogy, rodina, problémy, úspěch, váha, vzlety a pády, takový je život Leny Dunham a ona z něho čerpá to nejlepší pro své umělecké aktivity i pro knihu Holka, a ne ledajaká (Not That Kind Of a Girl). Random House za ní zaplatil 3,7 milionů dolarů. V roce 2015 vychází ve 23 zemích světa.

***


Lena Dunham, jako zářivá hvězda seriálu Girls (v mnoha ohledech), představuje čtenářům svůj život jako na dlani. Od dětství až po dospělost. O tom, jak normálně nenormální dětství měla, o mužích jejího života, se který "souležela" i o zkušenostech s přáteli, nepřáteli a vlastně tak celkově se životem.
Lena se nebrání otevřenosti a upřímnosti, která vám mnohdy vyrazí dech bez ohledu na to, jak moc se budete zakuckávat smíchy.


Hned na začátek se vám přiznám, že o seriálu Girls jsem slyšela jenom pramálo a i když o Leně Dunham vím, nikdy jsem ji nijak zvlášť neřešila. Až do nedávna jsem obálku její knihy viděla jenom na zahraničních e-shopech. Až do nedávna bych si ji ani nepřečetla. A kdybych s nečtením Not That Kind of Girl pokračovala, udělala bych chybu.

Poslední dobou jsem si neskutečně zamilovala biografie. Různých lidí, jejichž příběhy mě vždy dokáží nějakým způsobem motivovat nebo inspirovat. Každý z těch reálných příběhů má to něco, co vás donutí něco změnit. Kniha Holka, a ne ledajaká je jedna z těch biografií, které se maličko odlišují. Lenin příběh je neskutečně vtipný, otevřený a natolik upřímný a vyprávěný s notnou dávkou sebepojetí. Lena si ze sebe umí udělat srandu, umí svým stylem vyjít s kůži na trh s takovou nonšalantností, že vám nezbývá nic jiného, než tuhle mladou ženu obdivovat a pomyslně ji třást rukou.

Jsem si jistá, že se nemýlím, když řeknu, že Holka, a ne ledajaká ale není tak úplně kniha pro všechny. Lena si nebere servítky s ničím, ani s životem, ani s lidmi kolem sebe a rozhodně ne sama se sebou, což by jistě mohlo někoho po pár kapitolách spíše odradit či dokonce pobouřit. Chvílemi jsem se i já sama podivovala nad tím, jak měla, a stále ještě má, Lena pestrý, bouřlivý a nespoutaný život. Líbí se mi, že bez ohledu na lidi okolo si žije po svém, podle sebe. Obloukem se vyhýbá konvenčnosti a naopak se přibližuje extravangantnosti, která jí ale velmi sluší.

U humoru, kterého je tato kniha plná, bych se moc ráda na chvilku zastavila. Jak už jsem se zmiňovala výše, Lena si umí udělat srandu i sama ze sebe, aniž by z jejích slov odkapávala sebelítost nebo lítost nad věcmi, které udělala. Lena se s humorem a otevřenou myslí vrací ke svým vzpomínkách a to v té nejodhalenější podobě, která vás jednoduše nemůže nerozesmát. Zpočátku jsem si musela trochu zvykat na to, co čtu, jakým způsobem Lena vypráví svůj příběh, ale postupně mi čtení šlo úplně samo. Čtenář si u této knihy krásně oddechne, zapomene na svoje starosti a strasti a zcela uniknete do světa jedné hvězdy. A je to hvězda, která opravdu pobaví.

Mnohokrát děkuji Noxi za poskytnutí ARC výstiku knihy!
Get your own free Blogoversary button!