Books of Life #1

2. června 2015 v 22:04 | Snow Fairy |  Books of Life

Ahoj

dovolte mi, abych vám představila novou rubriku. Možná to bude zbytečná rubrika, jejíž články bych klidně mohla zařadit jinam, do jiné rubriky. Nicméně jsem chtěla samostatné články věnovat knihám, které ne vždycky budou beletrie. Mnohé z nich se totiž řadí do kategorie non-fiction nebo biografie, nebo takové, které se zabývají tématem lifestyle.

Určitě jste to někdy zažili. Den, kdy se vám absolutně nic nedařilo. Cítili jste se totálně mizerně a měli jste chuť tak akorát na všechno a všechny okolo sebe rezignovat. Já se tak občas cítím. Ne protože bych v životě něco výrazně postrádala, ale jednoduše proto, že nemám například náladu a všechno okolo mě dokáže vytočit. V takových chvílích nejraději hledám na internetu obrázky s citáty nebo sahám po podobných knihách. S citáty, výroky velkých osobností. Knihách non-fiction nebo biografiích, které mi vždycky dokáží vlít do žil novou krev. Zdá se to jako maličkost, ale někdy i pár slov, řádků z knihy nebo krásných obrázků vás dokáže znovu nakopnout a donutit znovu naplno žít. Nejsme roboti, jsme lidé a takové věci jako den blbec se prostě stávají. Nevyhneme se tomu. A právě proto jsem tuto rubriku chtěla založit. S účelem vám představit knihy, které mám doma. Nebo které jsem objevila a které bych chtěla, a které vám při takových chvílích, kdy se cítíte vážně na nic, pomohou trochu prozřít, motivovat či inspirovat.

Občas člověk potřebuje jenom maličko postrčit, motivovat. Taková kniha o životním stylu, životních zkušenostech nebo dokonce kuchařka je k motivaci či inspiraci dokonalá.
Dnes bych vám tedy chtěla představit první knihu. Love, Tanya, kterou sepsala jedna z nejslavnějších anglických youtuberek, Tanya Burr. V dnešní době je publikování "youtuberských" knih něco jako trend, upřímně už to začíná být trochu ohrané a šílené a už je toho trochu moc, ale každý má právo splnit si sen a když k tomu dostane příležitost, je pravděpodobně těžké po tom nesáhnout.

O tom jsem ale mluvit nechtěla. Chtěla jsem mluvit o knize Love, Tanya. Po této knížce jsem toužila. Od té doby, co jsem věděla, že se ji Tanya chystá vydat. Obálka je sice trochu podezřelá kopírka filmové obálky If I Stay (Jestli zůstanu/Zůstaň se mnou.) Ale to se dá přejít. Protože Tanya si knížku vyšperkovala, a to dokonale a doslova.
Tanya vsadila na to, co zná. Sebe, svůj život, práci, youtube, kosmetiku, atd. V knížce se dočtete o tom, jak Tanya dospívala, jaké jsou podle ní kosmetické nutnosti z dekorativní kosmetiky, pečující kosmetiky, pro vlasy a nehty. Také se dočtete o tom, jakými způsoby Tanya kombinuje módní kousky. Tady bych chtěla říct, že Tanyu velice Pbdivuji. Vždycky je překrásně oblečená, jednoduše a elegantně. Vždycky vypadá perfektně, skoro jako členka královské rodiny.
Dočtete se také o lásce. Jak to Tanya s láskou má a také, na co se já nejvíce těším, s Jimem. Tanya a Jim Chapman jsou pro mě dokonalý pár. Tady u nich se krásně ukazuje, že někteří lidé jsou opravdu stvořeni jeden pro druhého. Tanya a Jim jsou pár snů, kterému přejete jenom to nejlepší, aniž byste o tom převelice přemýšleli.Co je jednou z nejvíce motivujících a inspirativních věci na knize Love, Tanya, je kapitola Life. Dozvíte se o přátelství i nejmilejších místech, které jsou Tanyinu srdci nejbližší. Přečtete si o zdravém životním stylu, cvičení a udržování kondice. Jestliže milujete vaření a pečení a tak celkově kulinářství, tak vás na 100% nadchne kapitola o vaření, kde Tanya popisuje několik svých oblíbených receptů na sladkosti, salát nebo delikátní smoothie.

Jako další kapiolu, kterou já osobně oceňuju opravdu hodně, je kapitola o sebevědomí a štěstí. V dnešní době je buď velmi těžké být šťastný nebo velmi jednoduché být nešťastný. Každý hledáme štěstí jinde. Nikdo však neříká, že se nemůžeme někde inspirovat. Tanya je skvělý člověk, příjemný a optimistický. Pár rad, jak být o trochu sebevědomější a jak si vážít vlastní osobnosti a mít se rádi takoví, jací jsme, je vždycky žádoucích a povzbuzujících. Nejeden člověk tohle velice, velice ocení.
A nakonec si také přečtete kapitolu Youtube a Očekávání, na co se Tanya v životě nejvíce těší.
Tanya je jednoduše inspirativní člověk. To můžete vidět i v jejích videích. Ale myslím, že tato kniha pomůže vidět z její osobnosti více a více zblízka. Tanya vám dá také seznam jejích nejoblíbenějších knih, z čehož člověk jako já, má radost jako malé dítě. Zvlášť potom, když zjistí, že i několik z jmenovaných knih je možné pořídit v českém překladu.

Love, Tanya je kniha, která už jenom tím, jak vypadá zvedá náladu. Při pohledu na ni se nemůžu neusmívat a když ji otevřete, jakoby se vám otevřela brána do jiného světa. Do takového, kde můžete načerpat novou inspiraci i motivaci, když už myslíte, že nemáte šanci ji najít.
Doufám, že se vám takové články budou líbit. A také samozřejmě doufám, že se vám líbí tento první. Ať tak, či naopak, budu moc ráda, když mi to dáte vědět v komentářích. :)


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maggie Maggie | Web | 6. června 2015 v 11:21 | Reagovat

Skvělý článek. Těším se na další z této rubriky.
Knihu jsem neměla v plánu si přečíst, ale jak jsem, tak četla tvoje povídání o této knize, chci si jí moc přečíst. Nejlepší by bylo kdyby vyšla i u nás :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!