My Most Anticipated Books of 2015

18. června 2015 v 21:15 | Snow Fairy |  Thinking About...

My Most Anticipated Books of 2015


Ahoj,

dneska to vezmu z trochu jiné knižní perspektivy. Není to tak dlouho, co jsem se přetransformovala na totálního maniaka na anglické knížky. Nevím ani, jak je to možné, ale od určité doby tohoto roku, nebo vlastně už toho minulého, když jsem v angličtině četla Ugly Love, mi to čtení v angličtině jde nějak lépe. A od té doby se to se mnou veze. A nemůžu říct, že bych toho litovala. Stejně jako nelituji toho, že jsem utratila slušnou sumu za kolekci knih od A. S. King a to mě ještě dvě čekají na Book Depository, jedna, kterou vám představím níže a jedna, kterou si objednávám hned, jak to půjde. :D
No nic, v následujících odstavcích si budete moci přečíst a prohlídnout mých, konkrétně 5, nejočekávanějších anglických knih tohoto roku, které ještě čekají až oficiálně spatří světlo světa. A že jsou to docela slušné kousky.

***


Název: November 9
Autorka: Colleen Hoover
Datum vydání (EN): 10. listopadu 2015

Nikoho jsem nepřekvapila. Jsem si naprosto jistá, že mnozí z vás tohle čekali. Já si prostě Colleen nemůžu odpustit. Ona je jedna z autorek, které mě vždycky absolutně převálcují. Všechny knihy, které jsem do teď četla, i ty, které jsem zatím nečetla, mi uvízly v hlavě a ani kdybych chtěla, tak je odtud prostě nedokážu vyhnat.
Myslím, že v obdivování Colleen nejsem sama. Colleen tohle všechno patří právem. Píše o věcech ze života a i když se to tak nezdá, z jejích knih si vždycky můžeme odnést něco nového, podle čeho žít, podle čeho něco změnit. November 9 očekávám, že bude stejně skvělá jako všechny knihy, které dosud Colleen napsala a že mi, a dalším milionům čtenářům na celém světě, předá další moudrost, inspiraci a motivaci do života.

Název: Everything, Everything
Autorka: Nicola Yoon
Datum vydání (EN): 1. září 2015

Tady mám taky tak nějak jasno. Pro mě velká pecka tohoto roku, na kterou se nesmírně těším. Kniha Nicoly Yoon pojednává o dívce, která má velmi zvláštní nemoc. Je alergická úplně na všechno. Na celý okolní svět. Celý život v podstatě nevyšla z domu. Nikdy neviděla nic za hranice místa, kde bydlí. Až se jednou stane jedna věc. Zamiluje se do kluka od sousedů.
Mě tohle téma připadá jako naprosto originální věc. Taková knižní raritka, od které čekám, že mi vezme vítr z plachet. Možná se pletu, ale ani to nemůže moje těšení a nadšení zmírnit. Kromě toho námětu jsem se také na první pohled zamilovala do obálky. Ta je prostě nádherná. Jednoduchá, krásná. Doslova na mě volá. A já na to volání odpovídám.Název: I Crawl Through It
Autorka: A. S. King
Datum vydání (EN): 22. září 2015

Tady je konečně moje A. S. King. Mám od ní doma už čtyři knihy (uvidíte je ještě i v knižním zúčtování), dvě další jsou na cestě ke mě, jednu ještě objednám teď a na tady tuto se už těším jako malá. Což je docela zajímavé vzhledem k tomu, že jsem od ní nepřečetla žádnou knihu kromě všech anotací na všechny její knihy. A to se mi často nestává, abych se zamilovala do knih, které jsem nečetla jenom po přečtení anotace. Možná tak u Colleen Hoover a Johna Greena se mi to stává, ale jinak moc ne. A najednou přišla do mého života A. S. King a zařadila se můj seznam TOPek. Podle Johna Greena je A. S. King jedna nejlepších autorek YA literatury současnosti. A já Johnovi věřím. Stejně jako věřím celé řádce významných ocenění, které si mnoho z jejích knih odnesly. <3


Název: Steal Like An Artist Journal: A Notebook For Creative Kleptomaniacs
Autor: Austin Kleon
Datum vydání (EN): 6. října 2015

Další knihou je novinka od Austina Kleona, autora Steal Like An Artist (Kraď jako umělec) a Show Your Work! (Ukaž, co děláš!).
V poslední době mi byl Austin Kleon velkou inspirací, co se právě kreativity týče. Sice jsem na nějakou uměleckou tvorbu, kreslení a takové věci neměla moc čas, ale ono stačí se nechat inspirovat ve světě vlastní fantazie. I tak se dá kreativněji žít. A ani to nemusím pouštět na papír.
Proto se na tento deník moc těším. Jsem zvědavá, co ze svých zkušeností nám Kleon tentokrát pošle. Já věřím, že to bude stejná bomba jako v případě předchozích dvou zmiňovaných knih i dalších, které si hoví po světě v zahraničních kamenných knihkupectvích.
Už abych si deníček mohla konečně prohlídnout!

Název: Winter
Autorka: Marissa Meyer
Datum vydání (EN): 10. listopadu 2015

A nakonec je tady další nádherně pohádkově-moderní počin Marissy Meyer. Doma mám celou dosavadní kolekci jejích Měsíčních kronik, v českém jazyce. Četla jsem zatím jenom Cinder, ale když teď oplývám takovou spoustou volného času (berte to prosím s rezervou :D) plánuji ostatní díly dočíst. Já Cinder zbožňuji. Ta kniha je prostě peckově napsaná, s úžasnými postavami, super futuristickým světem vonícím po světově proslulých pohádkách. Na další díly se těším moc a na Winter snad nejvíc. Nejsem si úplně jistá proč. Možná je to tou nádhernou obálkou, kterou dokážu popsat jenom jedním slovem. V Americe a Anglii na to mají, pro mě osobně, speciální slovo. STUNNING!
A ten počet stran, zatím 824. To je prostě pohádkový počet stran, ze kterého nemám ani trochu strach. Naopak, moc se na něj těším. A možná, že jednoduše neodolám a knihu si pořídím v angličtině (a tohle bych už s rezervou nebrala.)
A na jaké knihy se letos ještě těšíte vy? Můžete jmenovat i knihy, které budou vycházet v češtině. Budu ráda, když mi to dáte vědět. A klidně se rozepište. ;)

Snow Fairy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maggie Maggie | Web | 20. června 2015 v 10:46 | Reagovat

Já se na Winter taky strašně moc těším. Měsíční kroniky miluji a jsem zvědavá, jak skončí. Jenom doufám, že tam nezemře nějaká moje oblíbená postava, což bez tak zemře (známe autory), ale budu doufat, že ne.
Everything, Everything vypadá fakticky dobře. Doufám, že u nás kniha vyjde, protože vypadá fakticky neuvěřitelně dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!