Book of Life #2

6. července 2015 v 17:13 | Snow Fairy |  Books of Life

Ahoj,

už se nechci opakovat, ale když se to týká toho vedra, tak to snad ani jinak nejde. Protože to počasí je jednoduše všeobjímající a naprosto šílené. Loco!
Nicméně jsem dnes konečně zvedla své líné pozadí, vzala do ruky foťák a knížku, kterou bych vám dnes velmi ráda představila. Je to jedna z mých nejmilovanějších knih, které mi vždycky pomohou si uvědomit spoustu věcí, se kterými si občas nevím rady. Nejlépe si člověk uvědomí, co má, když si myslí, že nemá nic.
Ta kniha, kterou vám dnes v této novější rubrice představím se jmenuje 365 Days of Wonder od autorky Wonder ((Ne)obyčejného kluka) R. J. Palacio. Jak možná víte, její knihy jsou jedny z mých absolutně nejoblíbenějších. Je to tak. Palacio píše neskutečně upřímně, popisuje život i se všemi jeho chybami a ukazuje, že i s těmi nejhoršími věcmi se dá s trochou pomoci něco dělat.
365 Days of Wonder je sbírka citátů na každý den celého roku. Kniha také obsahuje krátké části textu psané jednou z postav knihy Wonder, panem Brownem.
Musím říct, že jestli je nějaká kniha, která mi v poslední době pomohla překonat velkou propast, pak je to tahle. Občas má každý člověk tak trochu pocit, že bloudí a jednoduše si neví rady se světem ani sám se sebou. Má to tak být a je to tak správně. Ne nadarmo se říká, že předtím než se dostaneme k tomu nádhernému, musíme si projít tím ošklivým.

365 Days of Wonder je o nalezení hezkého v ošklivém. Moudrá slova mají občas větší váhu než by si jeden myslel a dokáží doslova zázraky. Stačí pár citátů a hned máte chuť se postavit a jít dál, ať už to stojí, co to stojí. Prostě se vám chce bojovat, i přesto, jak je to někdy těžké.
Celá tato kniha je plná těch nejkrásnějších a nejpravdivějších citátů a mouder. Líbí se mi všechny, ale některé (ale je jich opravdu i tak strašně moc) pro mě mají speciální význam a jsou pro mě v něčem ještě o něco důležitější a hlubší.
Já jako člověk, který je do takových věcí jako jsou citáty totální blázen je tohle kniha jako poslaná z ráje. A jak jsem řekla, když se kdykoli cítím špatně, zmateně anebo ztraceně, stačí otevřít tuto knihu, přečíst pár mouder a hned je mi o něco jasnější význam všech těžkostí, které se nám dějí každý den. A to je jedna z věcí, které na knihách miluji. A nejen na podobných jako je 365 Days of Wonder, ale na všech knihách, které v mém životě zanechali a zanechají nesmazatelnou stopu.

Mimo tuto knihu, jaké jsou Vaše oblíbené citáty?

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 6. července 2015 v 22:17 | Reagovat

Jeeej, to môže by krásna knižka. určite je tam plno krásnych myšlienok 8)

2 Nasťa Nasťa | Web | 6. července 2015 v 22:50 | Reagovat

Po téhle knize pokukuji už dlouho :). Ty tvé fotky jsou úžasné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!