Books of Life #5

29. srpna 2015 v 18:54 | Snow Fairy |  Books of Life

Ahoj,

dneska se vám chystám představit další knihu. Předtím jsem vám ukázala už jednu biografii a tři knihy zaměřené na citáty a fráze. Tentokrát vám představím knihu, která není jednoznačně biografie. Je to takový životní průvodce s prvky biografie.
Kniha se jmenuje If You Feel Too Much, autorem je Jamie Tworkowski. Jamie je asi nejvýraznější osobou pro mládež, která se hodně často potýká s nepříjemnými pocity méněcennosti, depresemi, myšlenkami na sebevraždu anebo obsedantně kompulzivními poruchami a dalšími podobnými mentálními problémy. Jamie je zakladatelem neziskové organizece s názvem To Write Love On Her Arms, která vznikla také díky Jamieho kamarádce, které měla s depresemi v minulosti velké potíže spojené ještě se závislostí na drogy. Jestli by vás příběh Renee Yohe zajímal podrobněji, můžete se podívat i na stejnojmenný film.
Renee je Jamieho velmi dobrá kamarádka, a tak jí neváhal pomoci v tom nejhorším. Jamie je velmi vnímavý a citlivý člověk se srdcem na pravém místě. Myslí si, že nikdo by neměl být ve svém trápení sám. A proto založil neziskovou organizaci, která by lidem s podobnými problémy zajistila, aby nikdy nemuseli být sami. Aby měli komunitu, která je podrží. Aby někdo alespoň nějak bojoval proti tomu, aby si mladí lidé chtěli sáhnout na život. Sice se jedná o zahraniční organizaci, ale mohou se připojit i lidé z celého světa, pokud mají zájem se v tomto tématu více orientovat.

Já myslím, že je to absolutně skvělý nápad, že nějaká taková organizace je, která se snaží pomáhat lidem s různými mentálními problémy. Snaží se jim pomoci, protože někdy je společnost spíše odsuzuje za to, že jsou tímto způsobem jiní.
Jamie se navíc zdá jako skvělý člověk a hned, jak jsem se o TWLOHA a o tom, že Jamie vydá knížku, dozvěděla, bylo mi jasné, že si ji jednou budu chtít pořídit. A jsem nesmírně ráda, že jsem si ji nakonec pořídila. Věřím, že If You Feel Too Much mě nezklame. Je to kniha plná životních příběhů lidí a Jamieho, jeho rad a inspirace a motivace, když se třeba nebudu cítit úplně nejlépe. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!