Looking Forwards #1

22. září 2015 v 18:53 | Snow Fairy |  Thinking About...

Looking ForwardsAhoj,

pro dnešek jsem se rozhodla pro jiný článek. Už jsem vám zveřejňovala článek s TOP pěti knihami, které vychází letos v originále, většinou na podzim, a na které se absolutně nejvíc těším.
A jelikož těch knih, na které se moc těším, až budou vydané, přibývá i v češtině, rozhodla jsem se vám udělat pár článků právě s knihami, na které se v nejbližších měsících strašně moc těším a o kterých si myslím, že se mi budou rozhodně líbit, takže by se třeba mohly líbit i vám. Ale jelikož už o většině knih stejně víte, že vyjdou, budou tyto moje články takové spíše orientační. Ale i tak doufám, že se vám budou líbit.


Název: Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru
Autor: Benjamin Alire Sáenz
Datum vydání: 19. 10. 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: ZDE


Tak tohle je můj favorit !! Já jsem si s touto knížkou už tolikrát hrála na BookDepository. Tolikrát jsem ji už měla skoro zaplacenou a maličko chybělo a mohla být moje. Ale nakonec jsem moc a moc ráda za český překlad. Věřím této knize velice. Věřím, že ji budu zbožňovat, že si ji užiji a že mě dostane. Něco mi prostě říká, že přesně tak to bude.
Všechno na ní vypadá tak krásně, obálka, anotace, takže by mě překvapilo, kdyby to nebyla dobrá kniha. Ve světě už nějakou dobu vzbuzuje velké emoce a ovace a jsem velmi ráda, že stejné ovace i emoce budou moci projevovat i čtenáři v Česku. Já budu skákat radostí až do stropu, až se mi dostane do rukou.Název: Mezi dvěma světy
Autor: Scott Westerfeld
Datum vydání: 5. 10. 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: ZDE


Scott Westerfeld je na druhou stranu už nějakou dobu mezi čtenáři i v Česku. Můžete ho znát ze série Oškliví, kterou vydalo nakladatelství Trifid. Já osobně jsem se s jeho knihou už setkala, konkrétně s Ošklivými a strašně se mi to zamlouvalo. Další díly sice doma mám, ale ještě jsem je nečetla. Nicméně po tom, jak se mi líbit díl první se rozhodně chystám na další.
Mezi dvěma světy je také kniha, o které jsem také dost slyšela od zahraničních čtenářů. Musím říct, že já se na ten příběh šíleně těším, zní to všechno skvěle a nějakou tu další dystopii určitě moc ráda uvítám.

Název: Audrey se vrací
Autorka: Sophie Kinsella
Datum vydání: 14. 10. 2015
Nakladatelství: BB art
Anotace: ZDE


Tak na tento kousek se těším. Finding Audrey je v knižním světě co se zahraničí týká velmi, velmi populární. Novinka od slavné bestsellerové autorky Sophie Kinselly vzbuzuje také velké emoce, všude se o ní mluví a já si myslím, že i oprávněně. Sophie jakožto autorka série Báječný svět shopaholiků si ve světě své jméno už udělala a od Audrey čekám opravdu hodně, abych se vám přiznala. Podle anotace to vypadá na skvělý realistický román, který nebudu moct odložit.
Co si o nové Kinsellové myslíte vy?
Název: Sněží, sněží...
Autoři: John Green, Lauren Myracle, Maureen Johnson
Datum vydání: 22. 10. 2015
Nakladatelství: YOLI
Anotace: ZDE


Nový Green a já jsem natěšená jako děcko. Abych neutiskovala i další spoluautorky, tak se na jejich povídky taky strašně moc těším. Celkově se mi líbí nápad, když je více autorů nebo autorek jedné společné knihy. Přijde mi to, jakože se autoři tímto způsobem více přátelí, projevují si náklonnost a oceňují navzájem své umění. Vážně se mi tento nápad líbí. Sněží, sněží se mi také líbí moc proto, že se jedná o vánoční povídky. Svátky vánoční jsou pro mě ty nejkrásnější svátky z celého roku a já se moc těším, jak si budu moci tuto knihu vzít na Štědrý den do křesla a před večeří si z ní trochu přečíst. Nesmírně jsem zvědavá, jak bude sněžit, nejen v této knize, ale třeba i za okny.


Název: Není co ztratit
Autorka: Rowan Coleman
Datum vydání: 19. 10. 2015
Nakladatelství: Domino
Anotace: ZDE


A do pětice se moc těším na Není co ztratit, druhou knihu, která v Česku vyjde od autorky Knihy vzpomínek, Rowan Coleman. Já mám Knihu vzpomínek rozečtenou, ještě jsem ji nedočetla, nicméně velmi se mi líbí autorčin styl psaní i vyprávění, líbí se mi, že se věnuje velmi aktuálnímu tématu Alzheimerovy choroby a podává ji svým vlastním příjemným způsobem. Knihu vzpomínek si dokonce přečetla i moje mamka, z velké části proto, že s lidmi s touto chorobou pracuje v podstatě celý svůj život a knihy s takovou tematikou ji zajímají.
Věřím, že Není co ztratit bude také skvělá kniha, kterou si s radostí přečte i mamka.Na další knihy se samozřejmě těšte, vychází jich do konce roku ještě tolik, že už jsem snad pomalu zapomněla, které všechny bych si chtěla nějakým způsobem pořídit. Proto taky sestavuji tyto článku, aspoň se já sama vyznám v knihách, kterými plánuji doplnit knihovničku.

Tak mi zatím povězte, na jaké knihy se těšíte vy, zahlasujte v anketě a těšte se na další článek. :)


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maťa Maťa | E-mail | 22. září 2015 v 19:35 | Reagovat

Ariho som čítala a absolútne som sa do tej knižky zamilovala. (A zrovna mi ho vyhodilo na BD v zľave :D). Úplne dokonalá knižka, tak snáď si ju užiješ :3

2 The Colorful Blog The Colorful Blog | Web | 24. září 2015 v 14:18 | Reagovat

Na knížku Sněží, sněží se moc těším! Doufám, že John Green opět nezklame :)
<a href="http://the-colorful-blog.blogspot.cz/">The Colorful Blog</a>

3 Maggie Maggie | Web | 27. září 2015 v 22:23 | Reagovat

Já se z tohoto výběru nejvíc těším na Aristotela a Danteho. Podle mě to bude nezapomenutelná kniha.
Audrey se vrací si chci taky přečíst. Od této autorky jsem zatím bohužel ještě nic nečetla, ale když ona napsala tak moc knížek a já nevím, kterou si mám přečíst dřív, protože všechny vypadají velmi dobře :D
Na Sněží, sněží..jsem zvědavá. Johna Greena mám jako autora neuvěřitelně moc ráda. A zatím každá kniha, kterou od něho četla, se mi moc líbila.
Jinak se těším na další díl tohohle článku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!