Looking Forwards #2

29. září 2015 v 20:57 | Snow Fairy |  Thinking About...

Looking ForwardsAhoj,

tak jsem tady opět s dalším vydáním Looking Forwards. Mám pro vás další pětku knih, na které se do konce roku velmi, velmi těším. Těch knih, na které se těším je samozřejmě stále moc a moc, ale jak už jsem říkala, najednou by toho bylo příliš. Tak jsem tady podruhé. První článek si můžete prohlídnout ZDE.
Dnes se tedy bez dlouhého protahování pouštím do dalších pěti knih. Na konci článku budete moci opět zahlasovat, která kniha je pro vás jedna z nejočekávanějších z následující pětice. :)Název: Dívka ve vlaku
Autorka: Paula Hawkins
Datum vydání: 22. 10. 2015
Nakladatelství: Ikar
Anotace: ZDE


Dívka ve vlaku je kniha s velkým K. Rozhodně tedy podle celého světa ano. Velký bestseller, který je označován jako druhá Zmizelá a ještě údajně o něco lepší. Já jsem Zmizelou ještě nečetla, ale chystám se. Mám ji už nějakou dobu doma a moc se těším na to, co se mi dostane za mysteriózní příběh. Ale na Dívku ve vlaku se také hodně těším. Možná ještě maličko víc než na Zmizelou. Já vám nevím. Celkově ten námět zní skvěle, napínavě. Jedno vydání Dívky ve vlaku v originále mám doma. Nicméně mám trochu obavy, že je moje angličtina spíše nedostatečná pro takový typ knihy. Proto se už velmi těším na český překlad.
Název: India Place
Autorka: Samantha Young
Datum vydání: 3. 12. 2015
Nakladatelství: Ikar
Anotace: ZDE


Z India Place jsem nadšená ! Samantha Young je jedna z mála autorek erotických románů, které si více než užívám. Její příběhy se mi velmi líbí a co víc, i když jsou to erotické romány, velkou a možná větší roli než sex, hraje příběh. Hodně se zaměřuje na pocity postav, na jejich emocionální rozpoložení, na jejich chování a celkově nepřikládá sexu až takový velký, obrovský význam. Zase ale nemůžu říct, že se s peprnějšími scénami drží zpět. To vůbec, ale když už na ně přijde, není to jako by si právě vzala inspiraci z lehkého porna. Samantha Young a její knihy jsou jedny z mých neoblíbenějších, a proto se na India Place moc těším. Stejně jako na další knihy, které se ještě chystají vydat v českém překladu. (Knihu Hero už teď s očekáváním vyhlížím.)Název: Rudá královna
Autorka: Victoria Aveyard
Datum vydání: 16. 11. 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: ZDE


Rudá královna je jedna z mých velmi očekávaných kniha. Stejně jako v případě Aristotela a Danta je to kniha, kterou jsem už několikrát měla v košíku na Book Depository. Už několikrát mohla být moje. Ale opět si moc ráda počkám na český překlad, který vychází už opravdu velmi, velmi brzy. Rudá královna je světově proslulá a není snad jediný čtenář, který by si tento příběh nějak neužil. Rudá královna rozpoutala velkou show po celém světě a já jsem natěšená a zvědavá, co očekávat. Námět zní skvostně a jsem si jistá, že autorka udělala co jenom mohla, by čtenáře opravdu pořádně rozparádila. Neskutečně se těším !
Název: Zmizelé dívky
Autorka: Lauren Oliver
Datum vydání: 9. 11. 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: ZDE


Zmizelé dívky je další kniha autorky Lauren Oliver, která je v Česku už celkem proslulou, zaběhnutou autorkou. Já osobně její knihy zbožňuji. Totálně jsem šílená z Paniky, z Deliria jsem tak trochu nemocná láskou neláskou a z Chvíle před koncem jsem zmatená, ale taktéž nadšená. Knihy Lauren Oliver mají v mojí knihovně čestné místo. Oliverová umí popsat široké spektrum různých témat velmi osobitým způsobem, a to se mi líbí asi nejvíce. Zatím mě žádná její kniha vysloveně nezklamala. Paniku jsem si užila asi nejvíce, společně s Deliriem. Na Zmizelé dívky jsem tak zvědavá, už nějakou dobu na ně koukám na zahraničních obchodech, ale velmi ráda si počkám právě na nádherné české vydání. Moc se těším, Oliverová má všechna má očekávání a doufám, že mě nezklame. Ale něco mi říká, že pravděpodobně ne.Název: Důvod dýchat
Autorka: Rebecca Donovan
Datum vydání: 22. 10. 2015
Nakladatelství: Lucka Bohemia
Anotace: ZDE


Na konec dnešního článku tady mám knihu s názvem Důvod dýchat. Musím říct, že jsem se o této knize dozvěděla teprve nedávno. V originále jsem o ní už něco slyšela, ale nic příliš velkého. Nejde o nízké hodnocení, Důvod dýchat má hodnocení naopak vysoké, ale spíše jsem tomuto dílečku nevěnovala přílišnou pozornost. Nedávno jsem se u této knihy zarazila díky mě absolutně neznámému nakladatelství. Ale abych pravdu řekla, hned potom mě zaujala i samotná kniha. Po přečtení anotace jsem si řekla: "ANO! Tohle by mohla být skvělá kniha." A od té doby je Důvod dýchat věc, kterou do konce roku potřebuji zaplnit nějaké místo v knihovničce. Jsem zvědavá, mám romány ráda a Důvod dýchat zní skvěle. Hádám, že se uvidí, až se mi knížka dostane do rukou. Ale těším se moc.
Na další článek se opět můžete už těšit. Rozhodně další plánuji, protože buď se mi to zdá nebo to tak doopravdy je, ale všechna nakladatelství se nás snaží připravit o všechny celoživotní zásoby. Nicméně, jak asi všichni tušíte, moc ráda finance na knihy věnuji.
Takže asi tak.
Napište mi zase Vy, na jakou knihu nebo knihy se do konce roku těšíte a v anketě můžete opět zahlasovat.
Těším se příště !


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bookeaterka Bookeaterka | Web | 30. září 2015 v 10:48 | Reagovat

Dívka ve vlaku, ta mě teda opravdu hodně zaujala. Zmizelou už mám v plánu přečíst si nějakou dobu, ale musím říct, že kdybych stála mezi volbou Zmizelá vs. Dívka ve vlaku, rozhodně dám přednost druhé možnosti. Asi vím, kam poputují mé úspory. :D

2 Maggie Maggie | Web | 4. října 2015 v 15:29 | Reagovat

Já se strašně moc těším na India Place, protože to bude určitě dokonalé jako předchozí dva díly. (první díl jsem ještě nečetla, začala jsem totiž druhým :D Ale na první se snad také někdy dostane:D)
Na Rudou královnu se také těším. Chtěla bych vědět, proč je tak oblíbená.
No a na Zmizelé dívky jsem zvědavá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!