Read Me 2015

26. září 2015 v 17:06 | Snow Fairy |  MemesAhoj,

včera mi přistál v mailové schránce mail se soutěží týkající se knih. Celá natěšená jsem si mail rozbalila s tím, že si ráda zasoutěžím, a tak si myslím dokáže představit mě v situace, když jsem zjistila, že celá soutěž je určená pro čtenáře do 15 let. Tolik mi už opravdu není, i přesto, že hodně lidí, co mě neznají by mi tolik i řekli. Nicméně i když se nemůžu sama za sebe přihlásit, dám o tom vědět alespoň vám, možná se někdo z vás bude chtít přihlásit. Nebo možná budete chtít přihlásit mladšího sourozence?
Co říkáte? Na konci této dobrodružné soutěže můžete vyhrát čtečku knih. A to je docela dobrá cena.

Nechci, aby tohle byl nějaký dlouhý a prvoplánově propagační článek. Nic z napsání tohoto článku nemám, jenom vám to říkám. Chtěla jsem o soutěži něco napsat dobrovolně, protože si myslím, že čím dřív dítě začne číst, tím líp. Sama jsem jako malá tolik nečetla a než jsem před několika lety číst začala, nevěděla jsem o co přicházím. A pravdou je, že bez knih člověk přichází opravdu o hodně.
Čtení není jenom o tom, že nic neděláte. Čtení je činnost, která podporuje život, představivost a celkově podporuje schopno samostatného učení. Člověk má potom ze života i větší radost. Znáte ten citát, "člověk, který nečte, žije jen jeden život, ale člověk, který čte jich žije tisíce."
Což si myslím, že je krása a pravda.


Read Me je tedy čtenářská soutěž určená pro děti a mládež do 15 let. Soutěž začíná 1. října a pokračuje každý den po dobu dvou týdnů.
Každý den se na webové stránce iklubovna.cz/readme, na které se můžete také přihlásit, zobrazí nový úkol. Něco společného s knihami, něco, díky čemu budete ten konkrétní příběh žít. Na jeho splnění potom máte přesně 24 hodin.
Přesnější a celá pravidla najdete na stejné webové stránce, kterou jsem vám napsala výše.

Jestli vás tato soutěž zaujala a odpovídáte věku, přihlaste se, určitě by to mohla být skvělá zábava. Pokud jste ale starší, ale naštěstí máte mladší sourozence, tak neváhejte přihlásit je. Někdy je čtení to nejmenší, abychom žili příběhem, ale konkrétní situace si vyzkoušet doopravdy je také velká příležitost, třeba v sobě poznáte kus opravdového Harryho Pottera.

Doufám, že se vám tato soutěž aspoň trochu líbí. A že i můj článek vás trochu naláká. Myslím, že je to vážně skvělý nápad a že vás třeba i zaujal.
Mějte se krásně a brzy se zase uvidíme u nějakého dalšího článku.


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!