Říjen 2015

Knižní Chvilky (38)

17. října 2015 v 17:54 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky
- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.


Ahoj,

jelikož jste o mě přes týden skoro neslyšeli, kromě fotek na facebooku, tak jsem tady aspoň o víkendu. Těžko se mi to chápe, jak se může spousta věci tak najednou pokazit. Jak je všechno najednou tak složité, že už nejsem schopná ani o řešení uvažovat.
Nechci tady na vás ale házet nějaké negativní myšlení. Každý to máme v životě nějak.Tak to je.
Dnes vám chci hlavně ukázat, s jakou knihou odpočívám. A je to kniha opravdu skvělá. Jiná a ojedinělá.
Líbali jsme se od Davida Levithana je kniha úplně odlišná od knih, které mám doma. Je jiná, je svá, je skvělá. Já Levithanovy knihy obdivuju po všech možných stránkách. Levithan je zkušený autor, který si může lecos dovolit.
Osobně si myslím, že zrovna tato kniha je velice aktuální. Rozhodně by si ji mělo přečíst co nejvíc lidí.

Lipton Taste of London je jeden z mých nejmilejších a nejoblíbenějších čajů. Jsem zároveň milovník čajů a milovník Londýna. Tento čaj by snad ani nemohl nebýt můj oblíbený. Dělám si srandu, klidně bych ho mohla nesnášet, ale čaje mám fakt hodně ráda.Snow Fairy

Quote of the Week #8

12. října 2015 v 19:40 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the WeekAhoj,

poslední dobou je toho nějak moc, se vším a se všemi. Začínám se v tom trochu ztrácet, spousta starostí, zařizování, práce. A to mě stresuje, jsem z toho nesvá a celkově nevím, co si počít. A proto, jak možná víte, se ráda uchyluji k citátům. O tom jsou taky celé tyto články.
Pro dnešek jsem ale nevybrala žádný citát z knihy, kteoru jsem teď dočetla nebo tak. Vybrala jsem citát z knihy od R. J. Palacio - 365 Days of Wonder. Je to kniha, která nabízí na každý den citát. A já bych vám dnes ráda ukázala citát, který odpovídá dnešnímu dni a tak nějak ho uzpůsobila jako citát celého týdne. Citát, který mi, mimo ještě i další citáty, pomáhá trochu odlehčit a zmírnit obavy nebo strach. TZak třeba tak zapůsobí i na vás.


"Inward happiness almost always follows a kind action."


- Father Faber (365 Days of Wonder by R. J. Palacio)Looking Forwards #3

11. října 2015 v 21:03 | Snow Fairy |  Thinking About...

Looking ForwardsAhoj,

pro dnešek pro vás mám další pětici knih, na které se letos těším. Knih je stále více a já stále nějak nestíhám všechny zapisovat a skoro také kupovat, i když většina těch, na které se těším ještě nevyšla. Divné, ale je to pravda. Blíží se ale Vánoce, což je nejlepší důvod, proč kupovat víc knih. No jo, ten knižně-nakupovací maniak se ve mě opravdu nezapře. Nicméně bez dalšího protahování se vrhám na dnešní pětku.


Název: Dárek z pravé lásky
Autoři: Stephanie Perkins, Holly Black, Ally Carter, Matt de la Pena, Gayle Forman, Jenny Han, David Levithan, Kelly Link, Myra McEntireová, Rainbow Rowell, Laini Taylor, Kiersten White
Datum vydání: 16. 11. 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: ZDE

Dárek z pravé lásky je kniha opravdu darovaná z pravé lásky. Co se tady tohoto kousku týká, tak já ji už mám doma v anglickém vydání s obálkou s kluzištěm. Já ji jednoduše miluji a to jsem ji ještě nečetla. Ale pokaždé, co se na ni podívám, tak se musím jenom usmívat. Cítím, jak z ní jde ta příjmená vánoční atmosféra, všechno to hezké, co jde vidět jenom o Vánocích. Celkově Stephanie Perkins odvedla skvělou práci při zpracování knihy. Dala dohromady skupinu těch nejúžasnějších autorů. Společně tak stvořili skvost, který nesmí chybět vůbec nikomu.
Název: Nocte
Autorka: Courtney Cole
Datum vydání: Listopad 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: ZDE

U Nocte se neskutečně těším proto, že je to kniha velmi temná, plná něčeho, co nelze definovat, když vám kniha neprošla rukama. Nesmírně jsem zvědavá, co autorka vymyslela. Opravdu. Čím častěji si čtu anotaci, tím víc už chci držet Nocte v rukou. Jsem doslova den ode dne zvědavější.
A to ani nemluvím o obálce. Když se na ni podívám, tak mi přijde, že mezi ní a anotací je tak neskutečný kontrast, že to už nemůže být více přitažlivé a imponující.
Jsem prostě šíleně zvědavá a myslím, že rozhodně nejsem jediná.

Název: Mechanický anděl
Autorka: Cassandra Clare
Datum vydání: 19. 10. 2015
Nakladatelství: YOLI
Anotace: ZDE

O Cassie a jejích knihách by se také dalo mluvit do nekonečna pořád dokola. Co víc, Cassie chystá další. Například Lady Midnight má absolutně uhrančivou obálku. Ale to ostatně všechny její knihy. A Mechanický anděl taky není vyjímka. Stejně jako i u některých jiných knih mám Mechanického anděla doma v originále, ale dosud jsem se k němu nějak nedostala. Abych pravdu řekla, tak teď už si ráda počkám i na české vydání. I když jsem nesmírně ráda, že mám i to anglické.
Ale prostě, Cassandra Clare, to jméno je už pojem samo o sobě, no ne? Po nástrojích smrti je tato doplňující série odehrávající se před Násotroji smrti, nutnost.
Název: Dopisy na konec světa
Autorka: Ava Dellaira
Datum vydání: 1. 12. 2015
Nakladatelství: YOLI
Anotace: ZDE

Tuto knihu už znám nějakou dobu ze zahraničí. Už před nějakou dobou mě naprosto okouzlila svou obálkou a samozřejmě potom hned anotací. Obojí si v okamžiku získalo mé srdce a jsem nesmírně nadšená, že knížka bude vycházet i u nás. Myslím, že Dopisy na konec světa je další kniha, která si zaslouží vydat v co nejvíce zemích. Věřím, že ten příběh se mi bude líbit, zní to přesně jako to, co bych si hned přečetla, takže zatím nemám důvod pochybovat, že by mě kniha měla nějak převelice zklamat.


Název: Oheň (Čistý #3)
Autorka: Julianna Baggott
Datum vydání: 30. 11. 2015
Nakladatelství: Jota
Anotace: ZDE

Oheň je už třetí díl v pořadí do série Čistý. Čistý je poněkud morbidní dystopická, postapokalytická série, ve které si autorka absolutně s ničím a s nikým nebere servítky.
A mě se tato série velmi, velmi zamlouvá. První dva díly jsem si užila, oba mě totálně dostaly svou přímočarostí a tím, že Julianna si do každého vymyslela něco, co vás nutí číst dál a dál. Na Oheň se těším také proto, že už se nemůžu dočkat, jak to všechno skončí, jak to všechno bude a co všechno se ještě nakonec změní.
O obálkách ani mluvit nemusím. Ty jsou podle mě naporosto úžasné.

A co vy, na jaké další knihy se do konce tohoto roku těšíte?


Snow Fairy

Filmová recenze - The Martian / Marťan

10. října 2015 v 19:58 | Snow Fairy |  Film Reviews

The Martian / Marťan

Režie: Ridley Scott
Žánr: Sci-fi, Fantasy, Vesmír,
Datum české premiéry: 1.10.2015
Díl: -
Délka filmu: 134 minut
Název knižní předlohy: Marťan (The Martian)
Autor knižní předlohy: Andy Weir

Hrají:
Matt Damon, Jessica Chestain, Chiwetel Ejiofor, Jeff Daniels, Michael Pena, Kate Mara, Sean Bean, Kristen Wiig, Aksel Hennie, Sebastian Stan, Mackenzie Davis, Donald Glover, Naomi Scott a další.

O filmu:
Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto "Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi.(CinemArt)


Trailer:Kasovní trhák z jiné planety. Tak bych několika slovy popsala nejnovější film Ridleyho Scotta, podle knižní předlohy Andyho Weira, Marťana.
S Markem Watneym prožijete několik dlouhých měsíců na Marsu, kde nic není, nic neroste a zásoby nevydrží dlouho. Komunikace se zdá být dál než to ve skutečnosti z Marsu na Zemi je a jediné, co Mark má je video deník
Cesta domů z vesmíru nikdy nebyla takhle v nedohlednu...

Vědecko-fantastický knižní počin spisovatele Andyho Weira mě naprosto dostal, geniálně zpracovaný, vtipný, neotřelý a originální. Marťan je sonda do marsovské krajiny, která pod taktovkou režiséra Ridleyho Scotta, vypadá naprosto úžasně. Jednoduše úžasně, autenticky a skoro jakoby se natáčelo na Rudé planetě. Filmové studio a grafika v dnešní době opravdu umí zázraky. Ridley Scott navíc dával pozor na každý detail. Scott se také z velké části držel knižní předlohy, i když je samozřejmé, že v některých aspektech se tato dvě díla přirozeně rozcházejí. Nicméně filmový Marťan je zpracován na jedničku s hvězdičkou. Mars opravdu vypadá jako byste na něj mohli vkročit, jako byste se ho mohli dotknout, stačilo by jenom natáhnout ruku, a to jsem já osobně byla na 2D verzi Marťana, ještě větší zážitek pak musí být v 3D dimenzi.

Herecké obsazení se snad nedá ani diskutovat. Scott sází většinou na ostřílené herce s kopci zkušeností. Matt Damon je opravdu brilantní volba pro postavu Marka Watneyho. Matt Damon se své role zhostil se ctí a vdechl Marku Watneymu život. Už v knize jsem se do této postavy zamilovala a to nejen díky jeho smyslu pro humor i v těch nejstrašnějších chvílích.
Hodně se mi líbí, jak se marsovský svět Marka Watneyho prolíná se světem na Zemi, s lidmi z NASA a také s posádkou Aresu 3. Všechno to dohromady tvoří skvělou mozaiku hned několika různých světů a atmosfér.
Celkově se mi hodně líbí myšlenka, s jakou jeden člověk, jeho život a přežití, spojí všechny lidi na celém světě. Ukazuje to, jak je každý jeden člověk důležitý a vyjímečný. Sice dnešní svět nevypadá, že by měl pro jednoho člověka vynaložit takové úsilí, ale ta myšlenka je zavádějící.


Osobně si myslím, že Marťan je mimořádná kniha a po shlédnutí si myslím, že i mimořádně zpracovaný je i film. Během čtení jsem si pořádně ani neuvědomila, že Mark svým pobytem na Marsu, stravováním i usilovnou snahou o přežití, musel neskutečným způsobem zhubnout. Díky filmu jsem si uvědomila, jak vyčerpávající a únavný pobyt na Marsu musí být, když se snažíte přežít každý den. A to ve skutečnosti na Marsu ještě nikdo nebyl. Díky tomu jsem si taky více uvědomila, jak těžké, fyzicky i psychicky, je povolání astronauta.

Ridley Scott, jakožto uznávaný filmový režisér, rozhodně s Marťanem chybu neudělal. Chopil se této skvělé, vtipné a originální knihy stejným originálním a také vtipným způsobem. Nevsadil ani na klasiku a z Marťana opravdu neudělal jenom další americké drama. Tím, že nechal celému filmu náboj humoru, silné vůle, jak to popisuje Andy Weir ve své knize, udělal z Marťana film, na které se vyplatí podívat. I několikrát.


Hodnocení

85%


Bylo nebylo (97)

8. října 2015 v 22:32 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.Název: Vražedná léčba
Autor: James Dashner

První Věta:
- "To, co začalo Thomase lehce dohánět k šílenství, byl zápach."

Knižní Chvilky (37)

6. října 2015 v 18:55 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky
- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.


Ahoj,
pro dnešek opět takový "lenošivější" článek. Abych si na takové články nezvykla. Musí se tady přece někdy objevit i recenze. Objeví, jenom kdy, to je ta otázka.
Dneska nemám příliš chuť nějak hluboce přemýšlet, a proto jsem se také rozhodla pro knižní chvilky. Je to takový nenáročný článek, který mě baví psát. A já doufám, že vás trochu baví si ho číst. :)

Jak na fotce můžete vidět, čtu knihu Jamese Dashnera. Třetí díl, konkrétněji ještě Vražednou léčbu, do série Maze Runner. V létě toho bylo nějak moc a teprve teď jsem se konečně dostala ke třetímu dílu. Dashnera zbožňuji, Maze Runnera taky, už jsem na třetí díl nemohla dočkat, i když jsem omylem přede zjistila jednu věc, o které bych předem raději nevěděla. Kdo z vás četl Vražednou léčbu, tak určitě tuší, na co narážím.
Každá kniha z této série se mi neskutečně dobře četla a Vražedná léčba rozhodně není vyjímka. Dashner to má fakticky dobře vymyšlené, s postavami se nepáře, je nemilosrdný, ale přesto.
Nebudu vám nic spoilerovat, jsem si jistá, že jsou některé věci z této série, které je dopředu lepší nevědět. Ale pokud můžu něco doporučit, tak určitě v případě, že jste Dashnerovu sérii nečetli, to napravit.
A jakou knihu právě čtete vy?


Snow Fairy

Obsessed with Bookmarks #2

5. října 2015 v 16:00 | Snow Fairy |  My Books

Obsessed with BookmarksAhoj,

přemýšlela jsem, co za článek sepsat v tento nesmírně lenošivý den. Velice pomalu si zvykám na práci a velmi rychle si zvykám na lenošení. Nemělo by to být spíš naopak? Neměla bych být aktivní, dělat věci denně naplno? Asi ano, ale pravdou je, že já prostě zbožňuji být líná. Někdy se stydím za to, že kdykoli mám trochu volného času, tak lenoším. Ale komu by se nelíbilo nic nedělat, když může nic nedělat, že?

Anyway, jak jsem tedy přemýšlela o tom článku, rozhodla jsem se nakonec pro další záložkovou mánii. V minulém článku jsem vám ukazovala všechny moje milované záložky z Knižního vesmíru. ZDE si můžete článek znovu rozkliknout a prohlídnout.
Dnes vám ukážu svou sbírku záložek z Book Depository.
Záložek Book Depository se nemůžu nabažit. Jsou to sice klasické papírové záložky, které jsou více náchylné na ohnutí, roztrhnutí, ale jejich vzhled dalece překračuje jejich nevýhody. Záložky Book Depository už tradičně dostávají za úkol sami zákazníci. Majitelé BD už po několikátý rok vyhlašují akci, při které se každý zákazník z celého světa může zapojit. Vymyslet svůj vlastní originální design záložek, které budou doručovány s každou objednávkou z BD.
Lidé z BD potom vyberou 20 nejlepších záložek a ty potom, jak asi tušíte, jdou do tisku a potom ke každému zákazníkovi do každého koutu světa, který udělá na BD objednávku.
Je to skvělý nápad. Navíc z toho pokaždé vyjdou fakt nádherné výtvory. Vždycky se těším, jakou záložku dostanu v balíčku. Všechny z letošního roku samozřejmě nemám, ale na ty, které mám jsem nesmírně hrdá. Jsou prostě krásné a je radost si jimi zakládat stránky v knížkách.

Ne všechny záložky ale vymýšlejí zákazníci, tvůrci některých ze záložek, které vám ukážu, je samo Book Depository. Řekla bych, že se jedná o takové spíše praktičtější záložky, než ty, které navrhují zákaznicí a které hodně zastupují estetickou stránku.
Však sami uvidíte. Ale pokud jste ještě na BD nenakupovali, doporučuji to napravit. Čas od času můžete najít naprosto skvělé akce na skvělé knihy a ještě k tomu pokaždé dostanete záložku zdarma. Co víc, poštovné do celého světa je zdarma, což to je ještě další důvod navíc, proč nakupovat na Book Depository. :)


V této mojí sbírce snad není záložka, která by se mi vyloženě nelíbila. Každá je krásná a má svou vyjímečnou atmosféru a myšlenku. Ráda bych vám ale ukázala několik mých nějvětších favoritů, za které jsem nejraději, že je mám.


Máte také nějaké záložky z Book Depository? Která se vám popřípadě líbí nejvíce?
Dejte mi to určitě vědět.
Mějte se krásně.
A brzy se zase uvidíme u nějakého článku.


Snow Fairy

Recenze - Marťan

4. října 2015 v 18:39 | Snow Fairy |  Recenze

Marťan

Autor: Andy Weir
Žánr: Sci-fi, Fantasy, Comtemporary, Vesmír, Drama, Humor
Díl: -
Originální název: The Martian
Počet stran: 344
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi…
Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení…

Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a ve všech zemích, kde vychází, sklízí nadšený ohlas. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott točí adaptaci s Mattem Damonem v hlavní roli.

***


Zatímco v reálném světě se o cestách na Mars stále ještě mluví a většina plánu je opravdu jenom na papíře, Mark Watney už patří ke třetí posádce, která se na Mars vydává. Každý mise na Mars má mimořádně přísné podmínky, všechno se plánuje v řádu měsíců a let dopředu. I přesto, že se s určitými kolizemi a problémy při cestě na Mars nebo při pobytu na Marsu předem raději počítá, není možné, aby se člověk připravil na vše.
Posádka Aresu 3 je sestavena z lidí, kteří jsou ve svém oboru absolutní profesionálové, špička americké NASA. Všichni prošli povinnými cvičeními i zkouškami. Chystali se na svou misi roky. Ale ať už se připravovali na jakékoli problémy, nikdy nepočítali s tím, že by na Marsu měl někdo zůstat. Až do té bouře, která posádku Aresu 3 zastihla několik dní po přistání na rudé planetě. Do té bouřky, která udělala z Marka Watneyho neslavnějšího člověka v dějinách Země a hlavně v dějinách Marsu.Být nejslavnějším člověkem na Zemi by jistě mohlo být příjemný fakt. Ale Marku Watneymu tento fakt kazí skutečnost, že i přes svou slávu není na Zemi. Je Marsu, kde by každý den mohl být zároveň jeho poslední.

Vesmírně mise na Mars. Jak převratná skutečnost, no ne? V dnešní době už byly podniknuty mise na Měsíc, první člověk už zabořil vlajku svého státu do zjizvené tváře Měsíce. Mars je ale pro lidi a vědce stále jednou velkou neznámou. I přes veškeré výzkumné družice a bezpilotní rakety, díky kterým víme, jak povrch Marsu vypadá a co se tam děje, je cesta na Mars s lidskou posádkou stále ještě trochu utopie, i když už se blížíme.
Marťan je dle mého názoru velkým příběhem už jenom proto, že autor se nebál jít do poměrně aktuálního tématu, které sice ještě tak úplně neodpovídá realitě, ale všechno nasvědčuje tomu, že se Mars pro lidi brzy realitou stane.

"Jo, už je to tak, Marse, hodlám na tebe chcát a srát. To máš za to, že se mě v jednom kuse snažíš zabít."


Andy Weir si pohrál s atmosférou celé knihy velmi nápaditým způsobem. Popisoval výpravu na Mars i Mars samotný tak, že jsem se chvílemi musela ptát sama sebe (a taky Googlu), jestli na Marsu už opravdu někdo nebyl. Popis planety je ve Weirově podání opravdu důvěryhodný a fantastický. Styl psaní je navíc natolik uvolněný a přirozený, že se čte v podstatě sám. Je pravda, že většinu času čtete o technických, vesmírných věcech, které dokáže pořádně pochopit asi jenom člověk, který se touto tematikou zabývá roky. Někoho by to mohlo zklamat, odradit nebo jednoduše nebavit. Mě osobně tohle nevadilo, líbilo se mi o takových věcech číst, i když mi ve skutečnosti nic moc neříkaly. Myslím, že tak jako tak je Marťan mimořádné čtení. Velmi autentické, promyšlené a nesmírně vtipné. Ačkoli by si člověk mohl myslet, že Andy Weir vsadí při psaní na vykreslení klasického amerického dramatu, opak je pravdou. Weir vkládá do úst Marka Watneyho neotřelé vtipné hlášky, vkládá do něj veškerý smysl pro humor a nechává svou hlavní postavu vystavenou všem protivenstvím s kousavou hláškou na rtech. Mark Watney je velký hrdina, kterého si jednoduše nelze nezamilovat. Já osobně jsem si celou knihu nesmírně užila. Nápad je skvělý, novátorský a originální, zpracování taktéž, děj je napínavý a chytlavý. Řekla bych, že tato kniha nosí značku světového bestselleru naprosto oprávněně, zaslouženě.Knižní Zúčtování - Září

3. října 2015 v 18:15 | Snow Fairy |  My Books


Ahoj,

další měsíc za námi a já už mám nějakou dobu v hlavě Vánoce. Říkám si, jak už by mohly být, jak už by mohlo být zase to krásné období. A potom si uvědomím, že ještě být nesmí, protože nemám dárky. :D
Je sice pravda, že v některých nejmenovaných obchodech už jim ten vánoční sortiment straší od půlky září, ale to podle mě ještě dost předčasné rozuhodnutí. Tři měsíce předem nabízet vánoční cukroví, blbost. Jednoduše blbost. Nicméně pokud jste jako já, tak nad tím, co komu koupíte, je lepší začít přemýšlet brzy. Velmi brzy. Třeba hned. Což bych asi měla udělat já. :D

To jsem ale nějak rozpovídala Vánocích, na to je ještě čas. Dneska jsem tu proto, abych vám ukázala, jaké knihy mám za měsíc září nově v knihovničce. Tak jdu na to.


Knihy, které jsem si koupila


Ačkoli se mi zdálo, že jsem nakupovala knížky jako divá, nakonec jsem jich nekoupila až tolik. Sice ano, je jich poměrně dost, ale jindy mám pocit, že nakupuju víc. Poslední dobou jsem se ale rozhodla přemýšlet nad tím, které knihy koupit. Mám několik seznamů, na nichž jsou jenom knihy, které fakt musím mít. A tady tyto jsou jedny z mých nejočekávanějších.
Jsou světla, která nevidíme. To je kniha, na kterou jsem čekala. Jak už jsem se možná někde zmiňovala, tuto knihu jsem si několikrát skoro koupila v originále. Ale když teď tak doma chodím kolem této krásné bichle, nemůžu být raději, že jsem si počkala na české vydání.
Everything, Everything je moje srdcová záležitost letošního roku (samozřejmě vedle knih Colleen Hoover a dalších.)
O této knize jsem na blogu už několikrát mluvila, recenzi si můžete přečíst ZDE. Jsem na tuto knihu tak pyšná a jsem neskutečně pyšná, že mám doma i fyzickou kopii.
Co víc, tak jsem dnes s velkým a milým překvapením zjistila, že tato kniha se chystá i v češtině. Vyjde už teď v říjnu u nakladatelství JOTA, takže po ní rozhodně sáhněte, stojí za to !
O nové knize Trish Dollerové jsem už taky mluvila, i v recenzi, kterou najdete ZDE. Zbožňuju knihy od Dollerové a tuto taky. V autorce jsem se ještě nezklamala a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla její tvorbu rozečíst.
O této knize jsem už také mluvila v recenzi (ZDE). Je to jedna z nejintenzivnějších kniha, jaké jsem kdy četla. Stejně tak je tato kniha skvělá, plná emocí a já nevím čeho všeho. Prostě jedna velká bomba. Rozhodně si Krycí jméno Verity přečtěte, je to další kniha, u které rozhodně nebudete litovat, že jsem se pustili do čtení.

Líbali jsme se. To je další kniha, kterou jsem zoufale chtěla. Já jsem ji nedávno bjevila v originále a vzhledem k tomu, že mám knihy Davida Levithama strašně ráda, tak jsem si ji chtěla pořídit. Ale chvilku potom jsem zjitila, že bude vycházet v češtině. To jsem potom už věděla naprosto přesně, co udělám. A tady je výsledek.


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování


Stejně jako u knih, které jsem nakupovala, jsou knihy ke zrecenzování ty, které jsem moc chtěla a po kterých jsem toužila. Řekla bych, že tituly mluví za vše. Obzlíšť, pokud se podíváte na knihu od Cynthie Hand. Nádhera !
Za Kdybychom se neviděli mnohokrát děkuji databázi knih !
Recenze ZDE.
Za První mnohokrát děkuji databázi knih !
Za Talon mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment !
Za Za hranicí nevinnosti mnohokrát děkuji nakladatelství YOLI !


Všechny knihy pohromadě

Taková je moje zářijová sbírka.
A jaké knihy jste si za září pořídili vy? :)


Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!