Project about... Everything, Everything - Life Is a Gift

26. října 2015 v 19:36 | Snow Fairy |  Projekty

Life Is a GiftAhoj,

a jsem u konce. Projekt s knihou Všechno, úplně všechno dnešním článkem končí a já jsem si říkala, co vám tedy na konec vlastně napsat. Já jsem takový typ člověka, který když má čas, tak opravdu hodně přemýšlí. Což není vždycky úplně dobře, ale někdy se to naopak hodí. Však to myslím znáte. Asi si říkáte, co to má společné s touto knihou.
Asi to, že Všechno, úplně všechno je příběh Madeline, která má na přemýšlení až příliš mnoho času. Až příliš mnoho času o samotě ji mění v holku, která kromě toho svého světa jiný nezná. Ale to neznamená, že ho nechce poznat. Jenom nemůže.


Neustále bych mohla opakovat, jak celou knihu Nicola Yoon, dle mého názoru, pojala geniálně, citlivě, otevřeně a originálně. To všechno udělala, ale už je čas, bych to přestala opakovat, a abyste to mohli odhalit sami. Nicméně já, jakožto milovník citátů, mouder a frází, které mi nejdou lépe popsat než anglickým slovíčkem "moving", jsem vždycky úplně na větvi radostí, když v jedné knize objevím bezpočet slov, která mi ještě dlouho potom, co je přečtu, leží v hlavě.
Všechno, úplně všechno je plné citátů, které stojí za to si pamatovat. Nicola Yoon dala svým postavám velké hlasy, které mají důležitý a inspirující obsah.
Na závěr tohoto projektu bych vám tady moc ráda některé z těch citátů a frází ukázala, nasdílela, prostě se o ně s vámi podělila. Jak už jsem se možná někdy zmínila, citáty jsou pro mě srdcová záležitost, i záležitost, která mi vždy nějakým způsobem dodá sílu. Často se dostávám do situací, kdy si nevím rady a jsem taková, jako přejetá parním válcem a celý svět se mi jeví černě. S takovou náladou sahám po knihách, které se mi líbily a kde jsem si založila desítky řádků s citáty. Jakmile si trochu takových slov přečtu, hned je mi líp. A tak doufám, že i vy si mezi citáty z této knihy najdete své oblíbence. A taky doufám, že Nicole Yoon a její knize dáte šanci. Kolikrát jsem to řekla nevím, ale nakonec to zopakuji ještě jednou: opravdu stojí za to. :)
"Vidíš, to je ten tvůj úsměv," prohodí a poklepe mi zlehka na nohu. "Život je těžký, zlato. Každý si svou cestu ale najde."


"Všechno je riziko. Neudělat nic je také riziko. Záleží na tobě."


"Jenomže ten rozdíl mezi něčím, co víte, a tím, co vidíte na vlastní oči, je rozdíl mezi sněním o létání a letem samotným.""Každou chvilku, co jsme spolu, se naučím něco nového. Stávám se někým novým."


"Sometimes you do things for right reasons and sometimes for the wrong ones and sometimes it's impossible to tell the difference."


"You're not living if you're not regretting."


"Teorie chaosu praví, že dokonce i nepatrné změny původních podmínek mohou vést k naprosto nepředvídatelným následkům. Motýl nyní zatřepotá křídly a v budoucnosti tím vytvoří silný hurikán."
Tohle je jenom zlomek frází, která dělají Všechno, úplně všechno knihou poměrně jedinečnou. Teď už je jenom na vás, abyste odhalili zbytek, se všemi detaily. A také, abyste odhalili, že některá slova nemají jenom jeden nebo dva významy. Ukazuje se, že význam slov se mění s každým jedním člověkem. Madeline vám ukáže svůj slovník plný významů. Neřeknu vám víc, snad jenom to, že slovo slib nebo oceán (a další) dostanou s Madeline úplně nový význam.

Tak doufám, že se vám projekt líbil, že jsem vám trochu přiblížila Všechno, úplně všechno i Nicolu Yoon a že si knihu přečtete. Na konci budete možná překvapení. Protože znáte to, nic není tak, jak se na první pohled zdá. :)

Mějte se krásně.


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maggie Maggie | Web | 2. listopadu 2015 v 17:49 | Reagovat

Připadá mi, že kniha bude citáty přímo nabitá. Tím pádem začínám mít zájem si jí přečíst a ten zájem se čím dál tím zvětšuje :) Pěkný článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!