Project about... Everything, Everything - Nicola Yoon

22. října 2015 v 22:30 | Snow Fairy |  Projekty

Nicola YoonAhoj,

dnes, jak jsem slíbila, budu mluvit o autoce knihy Všechno, úplně všechno. Jelikož je Nicola Yoon velmi zajímavý člověk, doufám, že se vám o ní bude číst s radostí.

Až povím něco o autorce, ráda bych vám nasdílela i základní informace o knize. Najdete zde info o knize v českém překladu, ale i o knize v originále. Tudíž, ať už preferujete více angličtinu nebo češtionu, vyberete si.


Nicola Yoon


"I believe in love. Really. Trully."
Takhle začíná Nicola Yoon svou stručnou biografii na své oficiální webové stránce, kterou najdete ZDE.
Nicola Yoon strávila dětství na Jamaice. Později žila také v Brooklynu. V současnosti ji můžete navštívit v Los Angeles, kde žije se svou dcerou a manželem. Nicola Yoon je velmi vášnivá autorka, což je jasně patrné z její prvotiny Všechno, úplně všechno.
Stejně jako většina autorů/autorek věří v lásku a (možná ne jako většina autorů/autorek) si nechává všechny své vypsané propisky.
Je také pyšnou členkou We Need Diverse Books teamu.


Beznadějná romatička, jak o sobě Nicola říká, udělala svou první knihou do světa obrovský skok. Každý autor, který jde poprvé se svou knihou jako s kůží na trh, je nejistý. Neví, co se bude dít, jestli se kniha bude čtenářům líbit. Jestli bude dostatečně dobrá, aby udělala pořádný dojem. Nicméně ať už se Nicola bála čehokoli, žádná vyloženě negativné věc se nestala. Řekla bych, že naopak. Everything, Everything je kniha mimořádná. Pro každéhio jiná, a přesto v ní každý najde něco pro sebe. Pro každého je v něčem unikátní. A stejně realistická jako sám život, i když trochu netradiční.


Jestli byste chtěli s Nicolou polemizovat o životě nebo o její skvělé knize, můžete ji kontaktovat:
Na webových stránkách Nicola Yoon
Na Twitteru pod jménem @NicolaYoon
Dále také na Instagramu, Tumbrlu a Facebooku pod stejným jménem: @nicolayoon

Všechno, úplně všechno


Autorka: Nicola Yoon
Žánr: YA, Realistic, Contemporary, Romance,
Díl: -
Originální název: Everything, Everything
Počet stran: 296
Rok vydání: 16. 10. 2015
Nakladatelství: Jota
Anotace:
Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná "lovestory", která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním - obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Carla. Ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém - černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval.


Proč byste si měli přečíst tuto knihu v češtině?
Protože mateřský jazyk je mateřský jazyk. Čtenáři, kteří neumí anglicky nebo nechtějí číst v originále je neskutečná výhoda, že český překlad už mohou držet pohodlně v rukou a číst. A rozhodně bych to doporučila, pokud jste již neučinili.
Co se estetické stránky týká, já osobně jsem obrovský fanoušek obálky originální, ale česká obálka rozhodně upoutá. A v žádném případě něřkíáám, že se mi nelíbí. Líbí, ale originální se mi líbí víc. Ale čím častěji se na českou obálku díváte, tím je hezčí.

Everything, Everything

Autorka: Nicola Yoon
Žánr: YA, Realistic, Contemporary, Romance
Díl: -
Originální název: Everything, Everything
Počet stran (EN): 320
Rok vydání (EN): 3. září 2015
Nakladatelství: CORGI Childrens
Anotace:
Madeline Whittier is allergic to the outside world. So allergic, in fact, that she has never left the house in all of her seventeen years. But when Olly moves in next door, and wants to talk to Maddie, tiny holes start to appear in the protective bubble her mother has built around her. Olly writes his IM address on a piece of paper, shows it at her window, and suddenly, a door opens. But does Maddie dare to step outside her comfort zone?

Everything, Everything is about the thrill and heartbreak that happens when we break out of our shell to do crazy, sometimes death-defying things for love.


Pro byste si měli přečíst Everything, Everything v originále?
Tady je to vlastně jednoduché. Proč číst v originále? Zlepšíte a procvičíte si cizí jazyk. A vzhledem k tomu, že angličtina v této knize není nijak extrémně komplikovaná, užijete si ji alespoň tak dobře jako českou verzi. Já jsem Everything, Everything četla právě angličtině a můžu vás ujistit, že to opravdu stojí za to.
Je jenom na vás, po které verzi sáhnete, nejlepší, co vám můžu říct je, ať sáhnete po obou verzích. Vyhnete se tak dilematům a nekonečnému rozhodování. :D


Prozatím se s vámi loučím. Ale samozřejmě jenom, dokud vám neuvařím další článek.
Do té doby se mějte krásně. :)


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 abraxice abraxice | Web | 23. října 2015 v 4:48 | Reagovat

Tvé články jsou vždycky strašně zajímavé a člověk se doví nové věci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!