Quote of the Week #9

20. října 2015 v 20:30 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the WeekAhoj,

Líbali jsme se. Ne já, pochopitelně. Ale Harry a Craig v nové knize Davida Levithana.
Tato kniha má neskutečné kouzlo. Je jiná, je originální a ukazuje homosexuály jako obyčejné lidi, kterými taky jsou. Já osobně jsem velkým fanouškem homosexuálů. Mnohdy jsou tito lidé komunikativnější, příjemnější, empatičtější a jednouše upřímnější a lepší přátelé než heterosexuálně orientovaní lidé. Nechci ale ani jednu ze skupin jakkoli shazovat. Ani heterosexuály, protože se sama do této skupiny řadím, ani homosesxuály, která já naprosto zbožňuju. Jenom si myslím, že nějaká diskriminace lidí, kteří jsou orientovaní na stejné pohlaví je prostě blbost. Jsou to lidé? Jednoznačně jsou! Tak proč je pořád na světě tolik lidí, kteří je vnímají jako bytosti z jiného světa?
Líbali jsme David Levithana je útlá knížečka s velkým poselstvím i příběhem. Velmi ráda se vám o knížce více rozepíšu v recenzi, kterou si pro vás chystám. Nicméně záložek s oblíbenými frázemi mám v celé knize nepočítaně, ale rozhodla jsem se vybrat jeden, který je podle mě naprosto perfekní.


"Svoboda není jen o volení a sňatcích a líbání se na ulici, i když to všechno je důležité. Svoboda je taky o tom, co si sami sobě dovolíte."


- David Levithan (Líbali jsme se)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia Mia | Web | 22. října 2015 v 11:37 | Reagovat

Nejednou za posledních pár týdnů jsem narazila na velmi pozitivní ohlasy k této knížce, co mi ale brání v jejím přečtení je prostě samotné téma... Velké množství knih, kde vystupují homosexuální páry, se snaží téměř násilným způsobem vysvětlovat a naznačovat, že „homosexuálové jsou také lidé“, „nezaslouží si být odsuzováni“ a tak dále, však to všichni známe... Pro mě je ale tohle téma až komické, snaží se vnutit nějaký určitý názor svým čtenářům, a přitom to není vůbec nutné. Romantické knihy o homosexuálních párech jsou prostě stejné jako ty o párech heterosexuálních - vždy tu budou lidé, kterým se taková četba bude líbit, a vždy tu budou i lidé, kteří podobnou četbu odsoudí.
Možná ale tohle všechno překousnu a tu knížku si někde seženu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!