Festive Shaking

17. listopadu 2015 v 19:49 | Snow Fairy |  Thinking About...

Festive ShakingAhoj,

vítám vás tady v dnešní slavnostní den. Do konce roku zbývá 44 dnů a v tento den v roce 1989 třásli lidé na Václavském náměstí klíči v probíhající Sametové revoluci. Dnes je den, kdy se bojovalo za demokracii a hlavně za svobodu. Jo, kamarád Google za mě vždycky odvede polovinu práce.
Já tady dneska nebudu třást klíči. Bylo by to nesmyslné, protože byste to stejně neslyšeli a nejspíš to ani nemá takový význam jako tehdy. Budu tady "třást" nějaké knihy.
A jaké knihy? No, nejlepší asi bude, když řeknu, že jsou to knížky z mého to-read listu. Ale taky jsou to knihy, které mě opravdu neskutečným způsobem zaujaly. Ať už námětem, nebo obálkou nebo čímkoli. Dnes vám je ukážu. Třeba některé taky znáte a chcete číst.


George

Název: George
Autor: Alex Gino
Žánr: Middle Grade, Contemporary, Realistin Fiction, Transgender Literature
Série: -
Anotace: ZDE


Proč George?

Protože první větu, kterou vidíte v anotaci, je BE WHO YOU ARE.
Tím bych mohla skončit a ostatní nechat na vás. Ale něco málo k tomu ještě napíšu.
George je chlapec, který se ale jako chlapec necítí. Necítí že by byl klukem, i když to je první, čeho si na něm všimnete. Že je kluk.
Myslím, že ostatní už musíme odhalit sami, ale samo o sobě transgenred téma je něco, o čem až tak často neslyšíte. A celkově si o této knize myslím, že bude skvělá. Originální a i když je žánrově zařazena do middle grade literatury, což je čtení spíše pro mladší čtenáře, tak si myslím, že toto zařazení dalece přesahuje.


The Rest of Us Just Live Here

Název: The Rest of Us Just Live Here
Autor: Patrick Ness
Žánr: YA, Contemporary, Fantasy, Realistic fiction
Série: -
Anotace: ZDE


Proč The Rest of Us Just Live Here?

Knihu, kterou jsem od Nesse četla, bylo Volání netvora. A nemůžu si tu knížku více vynachválit. Je tak krásná a realistická a Ness všechno pokládá tak neuvěřitelným spisovatelským způsobem, ve vší grácií a se vším umem. Tato Nessova nejnovější kniha mě zaujala už svým názvem. Zní to přesně jako něco, co bych ráda četla. Jaké to je být ten obyčejný člověk. Mikey není ani neoblíbený, ale ani není nejpopulárnější kluk na škole. Mikey musí objevit, že jeho život je neobyčejný, něčím, co nikdo jiný nemá.
Jednoduše tato kniha vypadá jako velká příběh. I autorem a vlastně vším.
Every Last Word

Název: Every last Word
Autorka: Tamara Ireland Stone
Žánr: YA, Contemporary, Romance, Mental Health,
Série: -
Anotace: ZDE


Proč Every Last Word?

Protože hlavní aktérkou je tady OCD. Nebo jinak řečeno obsedantně kompulzivní porucha, která mladou Samanthu McAlister stravuje jako temnota.
Já zbožňuju příběhy s nějakou takovou poruchou, nemocí nebo tak. Zní to sice strašně depresivně, smutně a tak, že mě to emociánílně totálně zničí, ale i tak je tohle kniha jedna z těch nejvýše na mém to-read listu.
Tamara Ireland Stone je autorka knihy, která u nás vyšla pod názvem Čas mezi námi. A ta se mi mimochodem taky hodně, hodně líbí, i když jsem ji ještě nečetla. Nicméně Every Last Word zní samo o sobě neuvěřitelně. Plné emocí. To pravé pro mě.Paperweight

Název: Paperweight
Autorka: Meg Haston
Žánr: YA, Contemporary, Realistic Fiction, Mental Health
Série: -
Anotace: ZDE


Proč Paperweight?

Další kniah s tématem mentálního zdraví. Já toto téma opravdu zbožňuju. Nicméně o co jde v této knize, je dost depresivní. Stevie se ve svém vlastním životě cítí jako vězeň. Její bratr je mrtvý a jeho smrt má možná za následek sama Stevie.
Se vším, co Stevie ve svém životě cítí špatně, což je v podstatě všechno, se chystá vzít život i sama sobě.
Šílené a depresivní. Ale já tak nějak tuším, že tato kniha bude bombová. Absolutně mě emocionálně zničí a zdevastuje, ale čtení bude stát za to.
Moc jsem na tuto knihu zvědavá a opravdu, opravdu doufám, že se mi brzy dostaně nějak do rukou.Skyscraping

Název: Skyscraping
Autorka: Cordelia Jensen
Žánr: YA, Contemporary, Realistic Fiction, Family
Série: -
Anotace: ZDE


Proč Skyscraping?

Na první pohled musím říct, že za to může obálka. Potom za to ale rozhodně může anotace a námět.
Celý Miřin život je roztříštěn na kousky, když zjistí, že její otec má milence mužského pohlaví. Samo o sobě to není nic špatného, ale Mira v momentě ztrácí život, který nikdy neměla, ale o kterém si myslela, že je opravdový.
Celkově má tato kniha dál ještě hlubší smysl a význam a to se mi velmi líbí. Jenom se trochu bojím, že to, co mě zaujalo v anotaci se potom v knížce nějak vytratí. Ale předem nemůžu soudit. Tak jako tak bych si Skyscraping chtěla moc a moc přečíst.


My Name Is Memory

Název: My Name Is Memory
Autorka: Ann Brashares
Žánr: YA, Fiction, Fantasy, Romance,
Série: -
Anotace: ZDE


Proč My Name Is Memory?

Protože Daniel cestuje napřič životy a stoletími za jednou jedinou dívkou. A potom je nutné to přečíst, hádám.
Tohle zní tak neskutenčně dobře, taková romance všech století. Přijde mi to jako opravdu dobý nápad přijít s takovým příběhem. I když ani nijak extrémně přelomový nápad to není, připadá mi, že něco podobného jsem už někde slyšela. Ale ani to mi nezabrání v tom se na tuto knihu těšit a těšit.

A jaké knihy byste si chtěli hodně přečíst VY? :)
Znáte nějakou z těch, které jsem zmínila nebo vás alespoň některá zaujala?

Zatím se mějte krásně.


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Czech Bookworm Czech Bookworm | Web | 18. listopadu 2015 v 8:34 | Reagovat

Musím říct, že The Rest of Us Just Live Here mě strašně zaujala, to samý Paperweigt. Já mám teď na nočním stolku Harryho Pottera, Utrpení mladého Werthera a Strakonického dudáka. Nesnáším mít rozečtenou víc než jednu knihu a do posledních svou se mi nechce už jen proto, že je to školní četba :/ já pokukuju po Anna and the french kiss, Thirteen reasons why a Než jsem tě poznala :)

2 karmilkalove karmilkalove | Web | 18. listopadu 2015 v 17:33 | Reagovat

Díky za zajímavé tipy.

3 Petra Schultze Petra Schultze | E-mail | 30. listopadu 2015 v 22:17 | Reagovat

Musím říct, že s velkou částí knih souhlasím a máme hodně podobné TBR :) Na George se hrozně moc těším a z nějakého zvláštního důvodu už ji miluju dopředu. Ale to samé jsem měla se Simon vs. Homo Sapiens Agenda, nebo s None of the Above. A obě dvě jsem si při čtení zamilovala doopravdy :) Takže věřím pocitu a jsem zvědavá!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!