Recenze - November 9

22. listopadu 2015 v 19:37 | Snow Fairy |  Recenze

November 9

Autorka: Colleen Hoover
Žánr: YA, Romance, Realistic Fiction, Contemporary
Díl: -
Originální název: November 9
Počet stran (EN): 320
Rok vydání (EN): 2015
Nakladatelství: Atria Books
Anotace:
Beloved #1 New York Times bestselling author Colleen Hoover returns with an unforgettable love story between a writer and his unexpected muse.

Fallon meets Ben, an aspiring novelist, the day before her scheduled cross-country move. Their untimely attraction leads them to spend Fallon's last day in L.A. together, and her eventful life becomes the creative inspiration Ben has always sought for his novel. Over time and amidst the various relationships and tribulations of their own separate lives, they continue to meet on the same date every year. Until one day Fallon becomes unsure if Ben has been telling her the truth or fabricating a perfect reality for the sake of the ultimate plot twist.


***


Po dvou letech má Fallon konečně sílu vzít život opět do vlastních rukou. Celé dva roky žije ve vzpomínkách na den, kdy se jí změnil od základů celý život. Kdy jí jedna událost vzala vše, včetně kariéry a života. 9. listopad je den výročí té nehody. Do teď byl 9. listopad v jejím životě černé datum, den, kdy si dovoluje truchlit za to, co se jí stalo. Fallon ale potká, velmi okázalým způsobem, člověka, který tohle datum obrátí úplně vzhůru nohama.
Benton James Kessler je pro Fallon jako čerstvý vzduch. Bohužel ho ale potkala v den, kdy odjíždí začít nový život jinde. Daleko od minulosti i jejího otce. Ale Fallon a Ben to k sobě tak táhne, takže si stanoví pravidlo.
Budou se setkávat po následujících pět let v jeden den v roce, 9. listopadu...Colleen Hoover November 9 vydala oficiálně 10. listopadu, což se krásně hodí k celému konceptu knihy.
A jak jsem očekávala, November 9 mě jako i předchozí Colleeniny knihy, totálně dostal. Opět udělala něco, z čeho čtenáři, včetně mě, visí na větvích.

November 9 má neuvěřitelně zajímavý nápad. Pár, který se zná sotva půl dne, se dohodne, že se budou scházet jednou za rok. Ale po zbytek celého roku budou žít vlastní životy, budou dělat cokoli bez ohledu na toho druhého. Budou riskovat a budou si užívat. Ale jeden den v roce bude patřit vždy výhradně jenom jim, Fallon a Benovi.
To mi přijde nádherně originální a samo o sobě poměrně dojemné. Sice jsem zpočátku přemýšlela, jak to chce autorka celé pojmout, protože osobně bych neměla nejmenší tušení, jak všechno vymyslet, abych se v tom sama neztratila a čtenář pochopil. Ale to by nebyla Colleen Hoover, kdyby to nakonec všechno nedalo perfektní smysl.


"We don't get to choose our parents, and parents don't get to choose their children. But we do get to choose how hard we're willing to work in order to make the best of what we're given."Já jsem velkou Colleeninou obdivovatelkou, ale to vy už víte. A na November 9 jsem byla nesmírně zvědavá, očekávala jsem, jaký příběh vymyslela pro Bena a Fallon a abych se přiznala, tento pár mi byl velmi sympatický už z anotace, předtím než kniha vůbec vyšla. Možná to bude taky tím, že Ben je spisovatel. Ale taky tím, že je to prostě všechno Colleenina práce. U Colleen je kontrast mezi ní samotnou jako osobností a jejími knihami hluboce propastný. Myslím to tak, že Colleen je příjemná, milá, optimistická osoba, která dělá vtípky. její knihy jsou pravý opak, jsou vážné, srdce rvoucí, dojemné a psychicky a emocionálně vyčerpávající. Nicméně je to něco, co u Hoover zbožňuji. Její schopnost psát tak emocionální příběhy. Novermber 9 je dalším takovým příběh, u kterého budete mít slzy v očích. Hoover je jednou z odbornic na cliffhagery a řeknu vám, že v November 9 jeden takový je. Při čtení mě absolutně připravil o slova. Jednoduše jsem ho nečekala, i když zpětně se mi zdá, že se to dalo čekat. Colleen Hoover ale umí mistrně zaplétat nitky okolo jádra celého příběhu, kterými vás zabaví, takže, když přijde na pointu celé knihy, jste v šoku.
November 9 jsem čekala, že bude skvělý, ale tohle předčilo všechna má očekávání. Colleen Hoover je brilantní autorka. A touto knihou to opět jenom potvrzuje.Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 22. listopadu 2015 v 19:45 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, možná se k ní časem taky dostanu. :-)

2 Chloe Chloe | Web | 22. listopadu 2015 v 19:46 | Reagovat

To vypadá úžasně, tuto autorku neznám, ale podle toho co píšeš myslím, že asi brzy poznám. :))

3 Haňule Haňule | Web | 22. listopadu 2015 v 19:58 | Reagovat

Máš naprostou pravdu! A to prakticky ve všem, co jsi v recenzi napsala :) Také zbožňuji CoHo a netrpělivě čekám na leden, abych konečně věděla, jak je to vlastně s Charlie a Silasem. A nevím, jestli to víš, ale Griffin Peterson opět napsal píseň ke knize November 9 a text sedí naprosto úžasně. :)

4 Táňa Táňa | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 20:26 | Reagovat

Zprvu jsem byla lehce skeptická, dle anotace se mi kniha moc nezamlouvala... ale zase jsem si říkala, že Colleen je naprosto geniální autorka. Teď si mi dokázala naprostý opak a já si knihu prostě musím pořídit. MUSÍM!
Skvělá recenze!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!