You Already Know The Answer

15. listopadu 2015 v 18:13 | Snow Fairy |  Thinking About...


Ahoj,

jednoduše mi to nejde. Blog jen tak leží ladem a já nemám čas. Když jsem v práci, nadřu se jak koza, ale uznávám, že jsem se tím alespoň něco naučila. Ale potom už nemám čas na to, co mám ráda a vlastně ani na to, co ráda nemám.
Pokud vám tento článek zatím nedává smysl, tak to bude možná tím, že melu z posledního a vlastně nevím, o čem psát. Tak píšu o tom, jak to se mnou teď je. Už jsem naznačovala, že mám od půlky září nějakou brigádu v nejmenovaném supermarketu. Řeknu vám v jakém. V Kauflandu. A taky vám řeknu, že je to hodně drahá zkušenost. Nemyslím to tak, že bych dostávala nějak moc velkou výplatu. To vůbec ne. Na to, co tam dělám si připadám trochu jako otrok, ale nechci si takhle stěžovat, i když právě stěžování mi v tomto případě jde úplně nejlíp. Je to tam strašné, hrůza, a já jsem z toho pokaždé absolutně zničená. Strašně mi chybí trocha toho osobního prostoru, ticha, klidu, čtení a pohody s hrníčkem čaje. Chybí mi ten čas, který mi každý den zbývá, když se vrátím ze školy. Chybí mi, jak dobře jsem se cítila než tohle to celé šílenství začalo. Já neříkám, že bych si třeba ráda nenašla nějakou slušnou, příjemnou brigádu. To ano, to bych vážně moc ráda. Ale nějakou, kde po mě nebudou chtít, abych otročila od půl jedné až do zavíračky v deset hodin. Jsem hrozná, jak si stěžuju, protože lidi na světě jsou na tom hůř než já. Jsem líná a pohodlná a nejsem na to pyšná. Ale probůh, jak já zbožňuju teplo krbu a ještě víc zbožňuju, když si to teplo můžu úžívat naprosto v klidu, bez nějakých zbytečných starostí o tom, co se bude další den zase dít.

A tak jsem se i kamarádkou, se kterou tohle všechno prožíváme společně, rozhodly (vlastně už před nějakou dobou), že konec listopadu bude taky konec této naší brigády. Ani nevíte, jak se moc se těším. Bude Advent, budou Vánoce a já si ten čas chci absolutně vychutnat. Tak, jak jen to půjde.
Určitě jste to zažili v životě, že jste něco začínali, ale nějak podvědomě jste tušili, že to není nic pro vás. Že to musí být jinak, než jak je to v té či oné situaci. Že víte, že něco musíte změnit. Chvíli ale trvá než uděláte ten krok, který vás dovede ke správné odpovědi. Ale jakmile ho uděláte, pocítíte tu úlevu.

Dneska jsem si vám, přiznávám, chtěla trochu postěžovat. Prostě mi chybí psát recenze, články, různé věci na blog, trochu o nich přemýšlet. A hlavně mi chybí čtení, na které taky moc času nemám. A když už čtu, tak se snažím být co nejrychlejší, abych věděla, jak co skončí a nějak si potom nemůžu vychutnat příběh, což mě štve asi ze všeho nejvíc. Velmi se těším na prosinec, na Vánoce, na tu krásnou atmosféru. Těším se, až si pustím můj milovaný vánoční film, Stella, a trochu si u toho pobrečím.
Tak moc se těším, snad to jenom všechno vyjde a snad to všechno bude okay.

A abych nepřicházela jenom se svou maličkou "zpovědí" a stížnostmi, přidávám pár fotek, které jsem pořídila během cca uplynulého měsíce nebo dvou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 15. listopadu 2015 v 19:38 | Reagovat

Jo, vitej v obchodaku. Tam to otrocina je. A to bud rada, ze je to jen brigada. Ja byla dnes v praci skoro 12 hodin, na nohou, bez sezeni... Jsem totalne mrtva. A vazi si toho lidi? A hlavne, chovaji se zakaznici hezky? Ne... Ale to chce pevny nervy :-)

2 Haňule Haňule | Web | 15. listopadu 2015 v 19:48 | Reagovat

Naprosto tě chápu a podporuji v rozhodnutí odejít! Kdo si nezažil práci v obchodňáku, neví, jaké to je. A také chápu, jak moc ti musí chybět knihy, recenze, blog. Přeji ať si odpočineš a načerpáš spoustu energie, a pak, když třeba budeš hledat brigádu, tak ať najdeš nějakou podle představ. Jinak opravdu parádní fotky. Skvěle zachycují letošní podzimní počasí.

3 haninkare haninkare | Web | 16. listopadu 2015 v 22:26 | Reagovat

Podporuji, člověk by měl dělat jenom to co ho baví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!