Prosinec 2015

Happy New Year 2016

31. prosince 2015 v 12:15 | Snow Fairy |  Thinking About...


Ahoj,

je to právě dnešek, kdy žijeme, píšeme a čteme svou poslední kapitolu letošního roku. Když je ten poslední den, říkám si, že celý tento rok utekl jako voda. Ještě rychleji. Pamatuji si, jako by to bylo včera, kdy jsme všichni na světě společně otevírali rok 2015. Všechny ty ohňostroje a bujaré oslavy. Jako by se to stalo teprve před chvílí. A najednou už je tady další rok.

Letos to byla poměrně směska všech dobrých i špatných momentů. Jsou u některé momenty, na které bych nejraději zapomněla. Momenty, které nebudu schopná vyřešit ani příští rok, prostě se se mnou potáhnou, ale to je normální. Je to, jak to je. A pak jsou tady momenty, na které v životě nezapomenu. Splnil se mi velký, velikánský sen, který mi bude ležet v srdci a který si budu hýčkat, dokud si ho třeba, možná jednou, nezopakuji. Jsou tu momenty, které si budu pamatovat prostě proto, že mě samotnou překvapily natolik, že bych nikdy nevěřila, že by se mohly stát zrovna člověku jako jsem já. Událo se tolik věcí a i když jsou některé z těch věcí ošidné a ve vlastní podstatě totálně na prd, neměnila bych. Nelituji ničeho, co se stalo a věřím, že jsem se rozhodla správně. Přečetla jsem spousty knih, na to, že jsem čtenář pomalý jako želva, a od každé z nich jsem se naučila něco nového, co mě bude doprovázet životem a co mi pomůže v dalším rozhodování.
Letos jsem po boku měla staré, ale i nové přátele, o kterých bych také nikdy nevěřila, že je potkám a všem těm lidem tady patří velký, obrovský dík, i když si myslím, že si to tady nepřečtou. Ale nevadí to. Chci to prostě říct tak, jak to je.
Je tu osoba, tedy dvě, které by si zasloužily vzlétnout vzhůru, zasloužily by si plnit všechny sny a kdybych mohla, udělám to pro ně já. Udělám cokoli budu moct, abych tyto osoby neztratila.

Ne, že bych letos neudělala dost chyb. Udělala jsem jich tolik, že bych tím mohla zastavit Temži. Ale ani v tomto případě jediné nelituji. Všechny chyby mě poučily, jak to příště udělat správně. Díky nim jsem taková, jaká jsem. Úspěchy i chyby mě formují zároveň a mají na tom, kdo jsem stejnou váhu. Ještě toho v životě hodně podělám, ale věřím, že všechno se to děje z nějakého důvodu. Všechno má svůj význam, který nás všechny dovede přesně tam, kde máme být.
Chtěla bych vám hlavně popřát, ať se máte dobře, přeji vám hodně štěstí, zdraví, lásky, přátel, splněných snů a hlavně nezapomínejte na to, že jedněmi z nejlepších průvodců životem, jsou právě knihy. Nikdy nevíte, ve které z nich najdete moudra, která zahýbou vaším životem a která vám pomohou překonat i ty nejhorší chvíle, kterých, jak doufám, bude u vás co nejméně.

Děkuji vám všem moc za to, že jste tady se mnou i s mým blogem. Nikdy bych nevěřila, že tohle budu dělat tak dlouho. Miluji to, je to pro mě způsob, jak se podělit o zážitky, o knihy i o všechnu vděčnost, kterou ve mě necháváte svojí podporou, i přesto, že můj blog opravdu není nejlepší na světě, ba ani v Česku. Jsem vám ale nesmírně vděčná za to, co mám. Kdybych si mohla půjčit slova Hazel Grace Lancaster, děkuji vám za tohle malé nekonečno.
A děkuji za nekonečno, které mám díky svým kamarádkám a kamrádům a rodině. Ať už bylo v letošním roce kolik chce špatných chvil, ty krasné a krásnější je o mnoho převažují.

Děkuji všem strašně moc!

Krásný Nový rok 2016.

Všichni si zasloužíte žít své sny. A vy je žít budete!


Je už sice pomalu čas zavřít knihu, kterou jsme letos, celý rok, psali. Ale hned otevřeme novou. A začneme i znovu psát. Tak ať píšete jenom nezpomenutelné příběhy.
To Vaše knihy jsou ty pravé bestsellery.
Snow Fairy

Breathe In Christmas

29. prosince 2015 v 19:56 | Snow Fairy |  Thinking About...

Breathe In ChristmasAhoj,

jsem fakt ráda, že se v mém životě něco děje, aspoň vám mám o čem psát. Včera jsem se po opravdu hodně dlouhé době potkala s Irčou z Knihánkova, kterou všichni moc dobře znáte. A bylo to skvělé setkání.

Já a Irča jsme se poprvé domluvily, že se potkáme na autogramiádě Patricie Brigg, což bylo už někdy v roce 2011. Byla jsem tehdy v blogosféře poměrně nová, blog byl ještě takový můj malý kojenec a ještě jsem se měla hodně co naučit, co se blogu a věcí kolo týká. Bylo ale nesmírně milé potkat se s někým z blogerek nebo blogerů. Měla jsem pocit, že začínám víc zapadat.
A od té doby jsme se Irčou scházely na knižních srazech, pokud to šlo a a mohla jsem přijet, i s ostatními čtenáři a blogery a řeknu vám, že to vždycky stálo pořádně za to.

Teď už jsme se ale dlouho neviděly. To ale v žádném případě neznamená, že jsem Irču přestala sledovat. Občas si připadám trochu jako stalker, ale jako u všech mých oblíbených blogerů/blogerek, youtuberů/youtuberek, se snažím zachovat přehled.
Jelikož Irču znáte, víte, že je to neskutečně milá osůbka. Taková plná sluníčka a pozitivní energie. Přijde mi, že přesně takové chování a laskavost má člověk danou od narození. Bylo fakt neskutečně milé se takhle potkat. Nad kelímkem mého milovaného vánočního perníčkového latte a karamelového frappuccina . Nad knížkami, které jsme si daly jako vánoční dárky a nad knížkami, které jsme prostě nemohly nechat v Dobrovském bez povšimnutí. S tou slevou, kdybych mohla, vykoupím celé knikupectví.
Nebylo to vlastně jenom o setkání. Ale také o tom, že jsme v podstatě naposledy nasály tu vánoční atmosféru, kterou kouzlí výzdoba na Vaňkovce. Ze Starbucksu je navíc krásný výhled na všechno okolo. Mě se neskutečně líbilo sledovat ten povánoční shon. Jak se lidé hnali za slevami, které po Vánocích ovládly každý obchod. Má to své kouzlo. Sice lidé spěchají, nakupují jako o život, ale vidím v tom takového něco kouzelného, co nejde úplně popsat.

Opravdu doufám, že podobných dní se bude dít víc. Bylo moc příjemné se vidět a bylo ještě příjemnější si povykládat o knížkách, blogu, psaní, čtení a milionu dalších věcech. S takovými lidmi, jako je Irča je to pokaždé příjemné, hlavně usměvavé. A kdyby se rozhodli v Dobrovském mít častěji nějaké pořádné slevy, taky bych se zlobila.

Inspiration (126) - This Moment, This Moment Is Your Life

27. prosince 2015 v 16:33 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.


Ahoj,

nevím jistě, jestli jsem se pořádně dostala z oparu všech vánočních svátků. Ale možná trochu jo. Sice jsem se celé dny jenom vyvalovala, četla si, dívala se na filmy a na pohádky a jednoduše jsem si dávala pořádného několikadenního šlofíka. Řeknu vám, že by se mi takové prázdniny líbily častěji.

Vánoce byly letos neskutečné. A jak jsem se na blogu několikrát zmiňovala, tak opravdu trochu jiné. Během večeře jsem se nasávala tváře (ne tak brutálně jako mozkomoři, samozřejmě) svojí rodiny a příbuzných, musela jsem u toho pěkně divně usmívat, protože v té chvíli, opravdu v té chvíli jsem pochopila, co to znamená být šťastná. Neříkám, že normálně šťastná nejsem. Jsem ráda za to, co mám, mám toho víc, než si zasloužím a žiji, což je vždycky dobré znamení. Snažím se být optimistická a věci nebrat vážně, trochu se usmívat, ale až v tu chvíli, u večeře, nad kaprem a bramborovým salátem, jsem si uvědomila, že štěstí není jenom pojem. Štěstí jsou momenty, chvíle, které právě žijeme. Štěstí není něco nehmatatelného. Štěstí jsou lidé v našich životech, je to jejich přítomnost a to, co pro vás znamenají. Celý život jsem si myslela, že na štěstí si člověk, logicky, jako na abstraktní věc, nemůže nikdy sáhnout. Ale je to přesně naopak. Štěstí bylo objetí od mého bratra, mamky, taťky, babičky a strýce. Pro ty momenty stojí za to žít. A jsou momenty jako právě tento, kdy si uvědomuji, jak moc štěstí člověk má, když má kolem sebe lidi, které miluje a kteří milují jeho.

Byly to letos opravdu krásné Vánoce. Krásné chvíle, kdy i víno pro mě jednou v životě nepřestavovalo nepříliš chutnou tekutinu. Nesmírně si letošního Štědrého dne a celých Vánoc vážím. Jsou to okamžiky, které si budu pamatovat. A když se budu cítit nejvíc zle, vzpomenu si to, že štěstí máme v životě každý. A nové štěstí také může každý den přijít.

Merry Christmas

24. prosince 2015 v 1:06 | Snow Fairy |  Projekty


Ahoj,

většinu předchozích let jsem tento článek měla přednastavený minimálně týden před Štědrým dne. Jednou jsem ho měla dokonce přichystaný měsíc předem. Letos ho píšu rovnou na Štědrý den, někdy před půl jednou ráno. Změna je pravděpodobně opravdu život. Tak to vidíte.

Miluji, když jsou Vánoce, Štědrý den ráno, snídaně, která chutná úplně jinak než normální dny a vánoční stromeček v rohu pokoje se krásně usmívá všemi baňkami a žárovičkami. Je to takový krásný pocit, trochu euforický, protože už přece jenom nejsem dítě, i když si tak občas stejně připadám, a už se na Vánoce nedívám stejně jako třeba před deseti lety. Je to teď jiné, ale řeknu vám, že po celém letošním roku, je to snad nejkrásnější za celý můj život, i přes to všechno, co se dělo a děje. Letošní Vánoce s sebou celkově nesou spoustu nových věcí.

V životě máte lidi, kteří nějakým způsobem cítíte, že k vám nepatří. Máte je rádi, rádi s nimi trávíte čas, ale nejsou k vám upřímní, i když si myslíte, že ano. Hodně mých letošních vzpomínek je o tom, že jsem poznávala své přátele. Uvědomila jsem si, kteří jsou ti, které bych měla v životě mít a které naopak.
Miluji ten čas na Štědrý den, pár hodin předtím, než všichni zasedneme ke štědrovečerní večeři. Přemýšlím o tom, co se stalo, ať už to bylo špatné nebo ne. A miluji ten pocit, když dojdu k závěru, že život je neskutečné divadlo. Film. Plný oscarových herců, nás všech. Že život je o tolik barevnější a o Vánocích o tolik zářivější. Všichni máme svých starostí až nad hlavu, ale mezi řádky, je život vždycky to nejvzácnější, co máme. A o Vánocích to není jenom jídle a dárcích, je to o tom, že si to v kruhu rodiny uvědomíme a oslavíme, že v životě nejsme sami.

Už to nebudu dál protahovat, i tak je to delší než jsem chtěla. Nemám vám za zlé, pokud jste ten vršek vůbec nečetli. :D

Chci vám hlavně popřát přenádherné Vánoce. Mějte ty nejkrásnější, jaké je jenom možné mít. Užijte si s rodinou všechno naprosto upřímně a dejte do všeho, co budete dělat srdce. Buďte tu jeden pro druhého a nezapomínejte, zázraky máte vždycky na dosah ruky a vždycky v koutku jednoho oka, aby se vám v tu nejnečekanější chvíli připomněli.


Nádherné Vánoce. A samozřejmě, plné knih.


Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - Merry Merry Giveaway

23. prosince 2015 v 16:16 | Snow Fairy |  Projekty

Merry Merry GiveawayAhoj,


zítra je konečně den, na který většina z nás čeká a těší se už asi celý rok (teda v mém případě celý rok :D). Já sama se už opravdu nemůžu dočkat. Na Štědrý den na mě vždy padne taková příjemná přikrývka štěstí, radosti a lásky, když kolem sebe vidím celou rodinu. Odehrávají se ten den vyjímečné okamžiky a já si je vždycky snažím co nejvíce užít, vychutnat a zapamatovat. Kouzlo Vánoc je nekonečné, tak si ho nezapomeňte pořádně užít.

Abych pravdu řekla, tak jsem se letos s nadělováním dárků docela rozšoupla. Mám pocit, že jsem takový Santa v sukních, i když sukně nosím málokdy. Nechci se chlubit štědrostí nebo něčím jiným, nic takového. Jenom jsem letos měla pocit, že čím více lidem udělám alespoň malou radost, tím větší radost ze samotného života budu mít i já. Je k nezaplacení, když vidíte, že lidé mají díky vám trochu radosti nejen ve tvářích, ale hlavně v očích.
Doufám, že touto vánoční soutěží o krásné knihy, které věnovalo nakladatelství Knižní klub a v podstatě já, protože knihu od Fragmentu, kterou níže uvidíte, jsem doma měla najednou dvakrát a nechtěla jsem si skrblit oba výtisky pro sebe. Stejně tak to je i s knihou Sempre, od nakladatelství Yoli. Taky se mi doma sešly dva výtisky a já bych vám jeden prostě chtěla dát. Ať má z knížky radost taky někdo další.

Takže asi tak, nebudu to už dál rozvádět. Všechno dálaší víte a znáte.Doufám, že se vám soutěž bude líbit, že si ji užijete, že si rádi zasoutěžíte a že nakonec rádi nějakou tu knížku vyhrajete.
Hlavně se mějte na Vánoce nádherně. Co se normálně nemožné zdá, neplatí o Vánocích, na to pamatujte. Stát se může všechno, i to, co nečekáte. Dávejte pozor, nikdy nevíte, odkud to přijde.
Tak hodně štěstí a krásné, krásné svátky.

Vítěze vyhlásím na Silvestra, tudíž 31. 12. 2015

Soutěžní Formulář1. cena
Sempre: Navždy - J. M. Darhower a Vyvolená bohy: smrtící dotyk - Melinda Salisbury

2. cena
Všechny staré nože - Olen Steinhauer a Nečekané setkání - Gail McHugh

3. cena
Čaj s nápadníkem - Mardžán Kamalíová
4. cena
Mapa Anny - Marek Šindelka
Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - "To Watch" Movies

22. prosince 2015 v 19:46 | Snow Fairy |  Projekty

"To Watch" MoviesAhoj,

po sérii článků, kdy přemýšlím o Vánocích a o tom, jak to teď vlastně jde tady u nás, jsem se konečně rozhodla vás zase chvíli nebavit mými nesmysly. Vypíšu vám seznam několika filmů, která já osobně zbožňuji sledovat na Vánoce.
Pro mě jsou to filmy, které k Vánocům neodmyslitelně patří a já už bych si bez nich nedokázala Vánoce představit. Myslím, že k tomuto tématu vám toho na začátek moc vypisovat nemusím, a tak přejdu rovnou k filmům.


Stella / Blizzard


Hrají: Jan Tříska, Brenda Blethyn, Whoopi Goldberg, Kevin Pollak, Mark Renadall, Christopher Plummer a další.Stella je moje absolutní srdcovka a jenom na Vánoce. Sice bych se na tento film mohla dívat přes celý rok, ale asi by pro mě neměl takové kouzlo jako právě o Vánocích. Stella je nádherný příběh o síle přátelství a kouzlu Vánoc. Právě ten aspekt přátelství, které vydrží navždy je to, co mě vždycky dostane. Je zde řečeno, že i když přítel odejde, zůstává navždy v srdci. A to je velká podstata tohoto filmu.
Stellu prostě musíte vidět, stojí za podívání. Je to sice jeden z těch méně známých filmů, ale já už bych bez něj na Vánoce nedala ani ránu. A i přesto, že je tohle film točený v roce 2003 v Kanadě, jedna z postav je Čech, herec Jan tříska, který dělá Česku velkou čest tímto filmem.


Sám doma / Home Alone


Hrají: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, John Heard, Roberts Blossom, Catherine O'Hara, Kieran Culkin, John Candy, Ralph Foody, Hope Davis a další.


Sám doma je pojem sám o sobě a všichni, úplně všichni, ho znáte. Je to hit s velkým H a Macaulay Culkin je ve svých deseti letech, oproti dnešku, neskutečný miláček. Velké modré oči, blonďatý rozcuch, rošťácký úsměv a přidrzlé vyjadřování. Avšak plná hlava lišáckých nápadů. Ani bez Kevina by to pro mě nebyly Vánoce. Zbožňuju se dívat na to, jak Kevin na Vánoce zápasí se zloději. Je to neskutečná podívaná, u které se vždycky trhám smíchy. Ale i přesto, že je podstatou Sám doma hlavně sranda, má tento film i tu stránku, která poukazuje na kouzla Vánoc.A to na tom miluju ještě víc. Kombinaci humoru, lásky a porozumnění.Sám doma 2: Ztracen v New Yorku / Home Alone 2: Lost in New York


Hrají: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, John Heard, Brenda Fricker, Catherine O'Hara, Kieran Culkin, Donald Trump, Eleanor Columbus, Jimmie Walker a další.


K tomuto už moc říkat nebudu. Kevin je Kevin a ty scenerie New Yorku a nádherného Duncanova hračkářství je jednoduše pastva pro oči pro každou věkovou kategorii.
Kevin je jednoduše nadčasový hrdina každé generace.

Grinch / How The Grinch Stole Christmas


Hrají: Jim Carrey, Taylor Momsen, Jeffrey Tambor, Christine Baranski, Mindy Sterling, Bill Irwin, Josh Ryan Evans, Anthony Hopkins, Ron Howard a další.


Je to asi tak dva roky zpět, kdy jsem Grinche v podstatě nemohla vystát. Říkala jsem, že je to šílenost a odmítala jsem se na to na Vánoce dívat. Obzvlášť na Vánoce.
Ale potom jsem si sedla a koukala jsem a totálně jsem se do Grinche zamilovala. Pořádně jsem neviděla za všechno to, co Grinch dělá. Ale jakmile se jednou pořádně podíváte, uvidíte, že tato zelená příšerka má od začátku dobré srdce, jenom to sám sobě nechce přiznat.
Miluju humor Dr. Seusse, to, že kromě normálních dialogů je ve filmu i vypravěč a neskutečně oceňuju humor. Grinch je frajer a už na něj absolutně nedám dopustit.
Občas mám taky pocit, že s Grinchem mám lecos společného...
Jsem doma všude, kde smrad a špína bude.


Prázdniny / The Holiday


Hrají: Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law, Jack Black, Eli Wallach, Dustin Hofman, Lindsay Lohan, James Franco, Rufus Sewell, Shannyn Sossamon, Lydia Blanco, Jon Prescott a další.


Prázdniny jsou neskutečná romantika, takže pokud jste romantici a milujete filmy s láskou, tento vás dostane.
Má velmi příjemný postup a nesmírně milou zápletku. Ukazuje dvě odlišné strany světa, dvě odlišné ženy, dva odlišné druhy lásky a stejnou naději, že ta pravá láska na vás někde ve světě čeká. Stačí se pohnout z místa a hledat.
Tento film je pro mě přes rok poněkud zapomenutý, nedívala jsem se na něj nikdy mimo Vánoce. A myslím, že právě na Vánoce má opět to pravé kouzlo. Neukazuje úplně přímočaře na to, že Vánoce jsou časem zázraků, ale nepřímo a nenuceně na to přece jenom ukazuje. A to se mi velmi líbí. Co víc, tak mám moc ráda Kate Winslet a v tomto filmu jí to sedí jako druhá kůže. Krása.


Notting Hill / Notting Hill


Hrají: Julia Roberts, Hugh Grant, Rhys Ifans, James Dreyfus, Dylan Moran, Mischa Barton, Gina McKee, Emily Mortimer, Samuel West, Patrick Barlow a další.


Další krásnou romantikou je Notting Hill. Tento film se mi nezdá až tolik vánoční nebo, že by nějakým okatým způsobem oslavoval Vánoce, ale právě na Vánoce je hodně oblíbený. I já ho miluju právě na Vánoce, Nevím, čím to je, ale Notting Hill, ty nenápadné, krásné, modré dvěře v anglickém Notting Hillu prostě mají něco do sebe. Julie Roberts je mimochodem brilatní herečka v jakémkoli svém filmu, nicméně tento je jeden z mých nejoblíbenějších s ní, vedle Pretty Woman, samozřejmě.
Líbí se mi také celkově příběh a námět. Všechno je možné a láska nikdy nebyla opravdovější, než když se díváte na Notting Hill. Láska, která o svou existenci musí bojovat s celou společností. Zbožňuji to. A taky mám moc ráda Hugha Granta.


Láska nebeská / Love Actually


Hrají: Hugh Grant, Liam Neeson, Emma Thompson, Kiera Knightley, Colin Firth, Martin Freeman, Thomas Brodie-Sangster, Alan Rickman, Bill Nighy, Gregor Fisher, Rowan Atkinson, Marine McCutheon, Laura Linney a další.


Láska nebeská je romantiká komedie, kterou jsem také začala sledovat až nedávno. Jsem docela fanoušek toho typu filmu, kdy se prolíná více příběhů najednou. Dává to filmu i příběhu úplně jinou úroveň. Mohlo by to na jednu stranu vyznít trochu zmatečně, že nevíte, co sledovat první, ale nakonec vám všechno zapadne do jednoho celku. A myslím, že právě na Vánoce je Láska nebeská celkem ideální filmovou volbou. Rozhodně by neměla chybět ve vašem "to watch" listu na Vánoce.Ledové království / Frozen


Hrají: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad, Jennifer Lee, Stephen J. Anderson, Robert Pine, Santino Fontana a další.


Ledové království není normální film a neřekla bych, že je nějak vyloženě vánoční. Z herců a hereček slyšíte jenom hlasy. Tento animák je nicméně jeden z absolutně nejkrásnějších, jaké jsem kdy viděla a jaké kdy Disney vytvořil. A Disney vytvořil opravdu skvosty. Myslím ale, že jenom samotnou tématikou a náměten je Frozen na Vánoce ideální. Obzvlášť teď, když za okny sníh není a ani se nezdá, že by se měl objevit. Navíc, když já se dívám na Olafa, vždycky se roztékám jako on u krbu.
Rozhodně zkuste Frozen na Vánoce, dostane to úplně jiný rozměr.Legendární parta / Rise of the Guardians


Hrají: Chris Pine, Alec Baldwin, Hugh Jackman, Jude Law, Isla Fisher, Dakota Goyo, Dominique Grund, Isabella Blake-Thomas, Jacob Bertrand.


Poslední animák taky není úplně vánoční, ale tak trochu se Vánoc dotýká. Řekla bych, že je to film, který se hodí sledovat jakoukoli dobu roku, ale na Vánoce bude mít své kouzlo. Jack Frost je navíc neskutečná postava, dlouho jsem se nesetkala s tak motivujícím a příjemným hrdinou. Hledá sice sám sebe, ale tím se více přibližuje mladším divákům, což považuju za krásný doplňující prvek. Celkově je Legedární parta moc povedený animák. A jak jsem už říkala, na Vánoce bude mít svou váhu. Je to film o víře v hrdiny, ochránce, ve které je důležité věřit. Ať už jsme malí nebo velcí.

A jaké jsou vaše oblíbené filmy, které sledujete na Vánoce?


Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - Thank You For Memories

21. prosince 2015 v 20:56 | Snow Fairy |  Projekty

Thank You For MemoriesAhoj,

nad vánoční písničkou "Christmas Eve" jsem začala dnes v podstatě uvažovat. I když hlavní myšlenka toho, co čem bych vám chtěla dneska napsat, mě spíše napadla cestou od babičky, druhé babičky, u které to už nějakou dobu není právě ideální. Posledních pár dní mám až příliš mnoho důvodů, proč se raději schovat pod peřinu, plakat a dlouho nevylézt. Říkám si, jestli jsem to na sebe nepřivolala, dušovala jsem se tady, že to letos budou fakticky jiné Vánoce. A oni opravdu jsou.
Ale jelikož tady nejsem proto, abych vám kazila atmosféru Vánoc, něco vám řeknu.

Dnešní den začal jinak. A to návštěvou zubařky. Ze zubařů mám vždycky plné kalhoty, i přesto, že moje současná zubařka je člověk nad zlato. Nečekala jsem, že se to dneska stane. Ale stalo se a já jsem od zubařky odcházela bez jakékoli nápravy. Všechno bylo okay. Poprvé v mém životě jsem neodcházela s rozvrtaným nebo vytrhnutým nebo jinak opravovaným zubem. A řeknu vám, že jsem měla takovou radost, že jsem lidem kolem snad na potkání přála Veselé Vánoce. Lidem na ulicích, lidem v obchodech. Asi si ťukali na čelo, ale mě bylo tak fajn, že jsem to prostě nemohla dělat jinak.
A tehdy jsem uvědomila, že je tu jedna (možná dvě) věc, co bych měla dělat častěji. Lépe řečeno každý den.

Měla bych oslavovat maličkosti. A děkovat za vzpomínky.
O Vánocích platí každý dobrý skutek nejmíň dvakrát. Cokoli uděláte dobrého, se vám vrátí. Nemusíte být viděni celým světem, stačí malý kousek něčeho dobrého. Obzvlášť na Vánoce. To by mohla být největší připomínka toho, proč jsou Vánoce takové svátky, jaké jsou. Plné kouzel a lásky, dobroty a neviditelných zázraků, které se nám odehrají před očima tak rychle, že je ani nevidíme. Ale hlavní je, že se opravdu dějí. Každý den. My je vidíme jako takové ty letmé stíny před očima, které mnohdy přejdeme.

A všechny vzpomínky, které nosíme v hlavě, v srdci, jsou o Vánocích výraznější. Hlásí se o slovo a chtějí nám ukázat, že je čas se zastavit a se všemi, které máme rádi zavzpomínat a připomenout si, že život je o mnoho barevnější a zářivější než se na první pohled zdá.Reviews - Umění předstírat

20. prosince 2015 v 18:14 | Snow Fairy |  Reviews

Umění předstírat

Autora: Rachel Harris
Žánr: YA, Romance, Contemporary, Realistic Fiction, Chick-Lit
Díl: 1.
Originální název: The Fine Art of Pretending
Počet stran: 312
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Podle kluků na fairfieldské akademii existují dva druhy holek - ty na trvalý vztah a ty na nezávazné randění a užívání si. Sedmnáctiletá Alyssa je rozhodně ten první typ - a upřímně touží to změnit. A tak zahájí svou radikální proměnu, jejímž cílem je Justin Carter, největší krasavec a lamač dívčích srdcí. A aby si ji vůbec všiml a ona se zařadila mezi oblíbené holky na randění, přemluví svého kamaráda Brandona, populárního sportovce, aby předstírali, že spolu chodí. Zprvu nevinná hra na šťastný pár postupně přerůstá v něco mnohem víc - v něco, co navždy může zničit jejich dlouholeté přátelství i Alyssinu snahu stát se někým jiným.

***


Když máte nejlepšího kamaráda, který je pro vás jako bratr, je jednoduché se mu s čímkoli svěřit a je jednoduché si zachovat odstup, aby se nic zásadního nepokazilo. Je to k nezaplacení mít takového člověka. Ale jak dlouho může trvat než se přátelství změní v něco víc?
Alyssa a Brandon si opravdu rozumí jako sourozenci. Svěřují si tajemství, ptají se jeden druhého na rady a nic jim nepřijde podivné. Alyssa je sportovkyně, kámoška do nepohody a taky, podle "klučičích pravidel" na Faifierldské akademii, je to holka pro vztah. S čímž se Alyssa rozhodne zásadně zatočit. S pomocí jejích kamarádek a operace "Sexappeal" usiluje nejen o to, aby se dostala do druhé kategorie, holek pro nezávazné randění, ale také, aby dosáhla svého nejvyššího cíle: Justina Cartera.
Jenomže ani Alyssa nemůže všechno změnit lusknutím prstu přes noc, a tak se pro podpoření své operace rozhodne předstírat. Předstírat, že ona a Brandon už nejsou jenom kamarádi, ale vášnivě zamilovaný pár. Tady se ale začíná všechno hroutit...


Umění předstírat je hezkou směsicí psaní Rachel Harris a její schopnosti psát medově sladké romance.

Po romantické série ze šestnáctého se Umění předstírat přesunuje do současnosti, do společnosti mladých lidí, kteří se rádi baví a užívající si života plnými doušky. Alyssa ale není úplně party girl, za jakou by se chtěla vydávat. Je chytrá, rozumná, sportuje, má nejlepší kamarádky, které ji doplňují a kamaráda, kterému bezmezně důvěřuje.
Umění předstírat je ale o tom, jak se z nevinného přátelství mezi holkou a klukem může jednoduše stát něco víc. Nicméně, aby to Rachel nenechala úplně obyčejné, zařadila do hry taky předstírání a nalhávání něco sama sobě. Alyssu i Brandona postavila do situace, kdy si musí vybrat mezi dvěma možnosti: buď si vyberou své přátelství a vše zůstane tak ideální, jak to bylo dokud nezakročila Alyssa se svou zkrášlovací operací nebo si vyberou lásku, která může zničit celé jejich přátelství a přinést něco jiného.

Na jednu stranu se mi Umění předstírat líbilo. Harris píše svižně a pokaždé, když se do její knihy pustím, mám pocit, že čtu a čtu a v podstatě ani nedělám přestávky. Nicméně se mi na této knize něco nelíbilo. Zdá se mi až příliš naivní a sentimentální. I když se prvoplánově jedná o mladé lidí, mladou společnost, přijde mi, že se všechny postavy chovají jako byste je praštili klackem po hlavě. Alyssa mě osobně lezla občas i na nervy. Chce zároveň být někým jiným, ale zároveň chce věci, aby byly tak, jak jsou. Romantiku v knihách zbožňuji, užívám si ji, tak tady mi občas přišlo, že autorka až příliš tlačí na pilu.
I přesto si ale myslím, že jako oddechovka je Umění předstírat ideální. Je to čtení nenáročné a řekla bych, že zařazení do realistic fiction taky sedí, protože podstata celé knihy je, že i z přátelství může být nakonec láska. Což by se dalo považovat i za scénář ze života. I když se tomu oba lidé zpočátku brání a bojí se, že přijdou o roky přátelství a o přátelství jako takové, nakonec je to stejně přesně tak, jak čekáte. Umění předstírat tudíž není žádná velká studnice tajemství, všichni od začátku víme, jak to skončí. Já jsem si například hodně užila konec. Přesně tu chvíli, kdy Alyssa i Brandon přestanou předstírat, že nechtějí, aby mezi nimi bylo něco víc. Ten okamžik je pro mě povznášející a příjemný a při čtení těch několika posledních kapitol jsem si uvědomila, že to byl ten moment, na který jsem čekala.
Čtení Umění předstírat rozhodně nikoho nijak neurazí. Oddechovka nejen do letních dnů. Přátelství, povinnosti a hlavně láska, která vždy udělá z knihy čtení schopné zahřát u srdce.


Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!

Merry Bookish (and more) Christmas - Moments of Friendship

17. prosince 2015 v 18:56 | Snow Fairy |  Projekty

Moments of FriendshipAhoj,

význam přátelství je pro každého vyložen jiným slovy, jinými činy a skutky. A hlavě jinými vzpomínkami. Pro každého je přátelství jinak postavené, založené na jiných ideálech, na jinak dlouhých konverzacích a jinak zaujatých posluchačích. Není nad to mít při sobě dobrého posluchače. Nejen o Vánocích, ale celý rok, je přátelství velkým darem. Takovým, že vás absolutně pokaždé dostane i z té úplně nejhorší nálady a z toho nejhlubšího dna dostane zpět na úplný vrchol.
Některá přátelství končí, ale to jenom proto, abyste měli v životě prostor pro ty opravdu pravé a vzácné. Ono je jednoduché být někomu kamarádem nebo kamarádkou, ale být si navzájem více než přáteli, lidmi, kteří si rozumí a nebojí se být absolutně upřímní v podstatě ve všem, to je hledání skoro na celý život.

Někdy ale takovou spřízněnou duši, kamarádku nebo kamaráda, najdete brzy. Já jsem jednu takovou našla. Neříkám, že je to jediná kamarádka, ještě mám pár takových, kterým věřím a nedám na ně absolutně dopustit a o jedné z nich vám ještě brzy povím, ale tahle je v něčem speciální. Jde o ten moment překvapení než roztrhne vánoční papír vánočního dárku. o tu radost a jiskry v očích. Jde o to, že i ta nejšílenější věc ji nepřijde šílená a nesoudí, i když by měla právo to udělat.

A včera jsme si touto osobou předaly dárky. To bylo čekání a příprav, než konečně nadešel den, kdy jsme se k předávání dostaly. Byly u toho dvě porce lasagní, jeden džus, jedna domácí limonáda (mimochodem nic moc limonáda), plná kavárna lidí a vánoční výzdoba hlásící se o slovo v tom nejmodernějším, skoro americkém, okně v celém městě.
A tak jsem všechno zaznamenala fotkami. Oči jsou nejlepší foťák, to jsou Léňuliny slova. Ale já si myslím, že moje oči nejsou dost dobré na to, aby dokonale zachytily okamžiky na hodně, hodně dlouho. Fotky to umí líp. S mini můžu vzpomínky každý den obnovovat. Ať trvají věčně.Merry Bookish (and more) Christmas - Merry Christmas of World Languages

16. prosince 2015 v 18:29 | Snow Fairy |  Projekty

Merry Christmas of World LanguagesAhoj,

myslím, že každý má nějaký způsob, jak spolehlivě pozná, že se něco děje. Nebo že jsou Vánoce. Občas mívám tendence si spoustu věcí neuvědomovat. Protože existují v mém životě různé připomínky, že svět není černobílý a stejně tak život. Minulý víkend jsem si uvědomila, že Vánoce jsou opravdu zázračný čas a že se opravdu v mém životě něco děje. A poznala jsem to tak, že se mi potom, co jsem pouličnímu muzikantovi hodina do pouzdra pár korun, chtělo asi tak půl hodiny brečet a cestu od obchoďáku jsem šla se slzami v očích. Ten člověk tak neskutečně nádherně hrál, vystupoval příjemně, ale byl na ulici sám, v zimě a hrál, protože neměl peníze. I on je takovou připomínkou, že ne všichni lidé na světě mají každodenně všechno, co potřebují. Ať už jsou Vánoce nebo ne.

Člověk si taky často uvědomím, že Vánoce jsou nejen zázračné, ale neskutečně kouzelné. Světla, dárky, baňky na vánočních stromečcích, vánoční punč, trhy. Když se pojedete podívat do Vídně na vánoční trhy, uvědomíte si, že Veselé Vánoce se na tomto místě střetávají v několika různých verzích. V několika různých světových jazycích, které v přesně takové adventní atmosféře zní jako kouzla.
Na takovém místě není Veselé Vánoce jenom fráze. Na pozadí těch dvou slov se skrývá tolik významů, tolik štěstí, lásky, magie. Nesmírně jsem si včerejší den užívala. Bylo nádherné na celý den zapomenout na starosti všedních dní a jenom se nadechovat té atmosféry, užívat si vzájemná přátelství a náklonnost. Být jeden den víc než lidmi bez toho, aniž bychom si to museli navzájem všichni dokazovat násilím.
Můžu říct, že jsem dosud docházela opravdu o hodně, když jsem alespoň jednou ve Vídni nebyla. Je to tak kouzelné místo, plné barev, zvuků, hudby, vůní a Vánoc. Ještě teď se mi trochu hrnou slz y do očí, když si vzpomenu, jak krásný den to byl. Viděla jsem kus světa, i když je Vídeň poměrně blízko.
Možná to zní zvláštně, ale měla jsem pocit, jakoby nás všechny Vídeň vítala velkým vánočním objetím. A i když byla zima jako čert a i přes dvě vrstvy ponožek jsem měla z prstů u nohou kostky ledu, celý ten výlet stále opravdu za to. Všechno to vypadá tak krásně a velkolepě a návštěva Vídně před Vánoci je velký zážitek. Co se třeba samotných trhů týká, tak to není na moc velké nákupy, věci ze stánků jsou poměrně drahé, některé až předražené, ale zase neříkám, že se super kousky za super cenu nedají najít. Myslím, že nějaký malý, hezký, vánoční dárek se sehnat dá.

Zpočátku, když jsme nabídku ve škole dostali, jsem si říkala, že nepojedu. Můžu si nějaký peníz ušetřit a koupit si za to třeba něco jiného. Neměla jsem valnou představu o tom, jak to ve Vídni vypadá, a tak jsem si říkala, že o moc nepřijdu. Ale ještě štěstí, že jsem jela. Protože kdybych nejela, přišla bych o jeden krásný den mého života, který by mi už nikdo nevrátil. Jsem velmi ráda, že jsem viděla a zažila všechno, co tam bylo. Vídeň opravdu nabízí nádhernou podívanou.
Rozhodně doporučuji všem tohle zažít. Stojí to za to. Obzvlášť s lidmi, které máte rádi. Nebo s nejlepší třídou a super stunning kamarádkami.
Get your own free Blogoversary button!