Prosinec 2015

Merry Bookish (and more) Christmas - Feeling Christmas

13. prosince 2015 v 19:25 | Snow Fairy |  Projekty

Feeling ChristmasAhoj,

pro dnešek jsem si připravila Inspiration. Vánoční, plnou vánočních fotek. Opět jsem zavítala do nákupních center v Brně, ze kterých jsme minulý týden s kamarádkou vycházely posilněny kofeinem. Tenkotrát se chtěla podívat ještě mamka do obchodů a hlavně chtěla dokoupit nějaké dárky na Vánoce. Byl to hezký den, hodně jsem fotila a viděla krásné věci, kousky oblečení, dekoraci a všechno překrásně vánočně nazdobeno (ani už nějakou dobu).
Jenom je tu pár věcí, které se teď nějak komplikují a mamka z toho není úplně nejlepší. Mě z toho potom taky není nejlíp, ale snažila jsem se mamku trochu rozveselit a myslím, že i to nakupování ji trochu nakoplo.

Dnes vám ukážu hodně fotek, které jak doufám, vás opět trochu více naladí na Vánoce. Snad se vám budou líbit a takovým poselstvím této Inspiration by mělo být, abyste se snažili vždycky pohlížet na věci pozitivně, i na ty nejhorší a nejtěžší věci a situace. Já vím, že to ne vždy jde, sama mám občas pocit, že pozitivně ani myslet neumím, ale pokud se budete snažit věci vidět veseleji, barevněji, nadějněji, všechno se může k lepšímu obrátit. Už se mi stalo, že jsem měla nějaké starosti, ale to, že jsem myslela na ten nejhorší konec, všechno dělalo ještě horší. Snažím se to dělat přesně naopak. Tak snad z toho něco kápne. :)


Krásné předvánoční období. Brzy se zase uvidíme.Merry Bookish (and more) Christmas - Secret Santa

12. prosince 2015 v 18:22 | Snow Fairy |  Projekty

Secret SantaAhoj,

dneska budu rychlá, protože i přesto, že je to zajímavá a nová zkušenost, až tolik se toho o Secret Santa říct nedá.
Všichni víte nebo tušíte, o co se jedná. Už jsem vám o tom něco maličko říkala minulý týden. Ve třídě jsme se dohodli, že si uděláme na Vánoce Secret Santu. Vylosujeme si naslepo jména lidí ze třídy a tomu, koho si vytáhneme, pořídíme nějaký hezký dáreček.

Musím říct, že celý ten týden, co jsme měli na sehnání dárků, jsem byla poměrně nervózní. Myslím to ale v dobrém, protože jsem byla nadšená a zvědavá. Navíc jsem ráda, že se to vůbec pořádalo, protože v mých předchozích třídách, ať už na základce nebo na střední, jsem nikdy neměla úplně dobrý kolektiv, takže na takové věci jsme nikdy ani nepomysleli. Myslím ale, že je to super nápad. Uděláte tím někomu radost (možná), i když dotyčný se nikdy nemusí dozvědět, že je dárek právě od vás. Což se mi líbí ještě víc. Jelikož se ve třídě až tolik neznáme, parta jsme ale musím říct, že vážně, vážně super, odhadnout, co by se někomu líbilo je poměrně krok do neznáma. Ale díky tomu, že je to tajné, se člověk, kterému dárek dáváte, v případě, že se mu třeba očividně nelíbí, nikdy nedozví, že je do vás.

Ale pokud jste takoví jako já, zvědavost vám nedá. Prostě se budete vyptávat. Ještěže máme ve třídě některé lidi, kteří jsou ochotní vám říct, pro koho mají mít dárek. A taky jaký.
Já jsem dopadla s tajným santou hezky. Dostala jsem sněžítko a musím říct, že docela jsem příznivec sněžítek. Mám pocit, že tento druh dekorace má svou vlastní atmosféru a půvab. Vypadá hezky a mě osobně se velice líbí.
Měla jsem také druhé překvápko, ale už to nebyl Secret Santa, protože mi dárek předala jedna moje milá spolužačka. Jsem za něj moc ráda a nevím, jestli jsem vám to někdy říkala, ale jsem neskutečně blázen do Olafa. :) :3


Nakonec posílám ještě pozdravy (jsem holka se santovskou čepkou) z naší "master class". Všichni vypadáme jako bychom vypadli z nějakého časopisu. Velká dokonalost, řekla bych. :D
Tak se zatím mějte krásně a brzy se uvidíme.


Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - Books for Lovely Christmas Time

10. prosince 2015 v 15:59 | Snow Fairy |  Projekty

Books for Lovely Christmas TimeAhoj,

dnes jsem se konečně rozhodla sepsat článek s knihami, které si myslím, že je opravdu super číst před Vánocemi a na Vánoce.
Potřebuju trochu popřemýšlet o něčem hezkém, jelikož celý tento týden ukazoval spíše svou horší stránku. Sice ještě nemáme úplně konec týdne, ale já už bych si přála, aby byl. A aby věci, které teď u nás trochu skřípou, se přece jenom, přese všechna očekávání, obrátila k lepšímu. Jak jsem v jednom z minulých článků psala, letos to budou opravdu jiné Vánoce.

Ale zpět ke knihám. Vybrala jsem pro vás pár tipů na knihy, které by vás mohly nádherně naladit na Vánoce. Dvě z knih, které jsem vybrala, sice s Vánocemi až tolik společného nemají, ale myslím, že i přesto se krásně hodí na studené zimní večery. Jejích příběhy vás zahřejí a udělají radost.
Jak vidíte na první fotce, vybrala jsem i knihy, které pro jsou Vánoce naprosto a doslova dělané. A taky jednu knihu, která je ideální ke čtení kdykoli během roku, ale na Vánoce je její čtení ještě kouzelnější než kdy jindy. A s tím novým kabátkem, který knížce dal Jim Kay, se kouzla dějí v podstatě sami.Takže, automaticky začínám Harry Potterem. Tohle je ta klasika, která nesmí chybět a určitě ne na Vánoce. Harryho dobrodružství z pera J. K. Rowling je velké čtení, nádherné, ikonické a každé věkové kategorii dá, co si přeje.
Nemohla bych se na Vánoce o Harrym neznímit. Je to prostě tak, taková magie společně s Vánocemi. Magicky kouzelné!My True Love Gave To Me nebo také Dárek z pravé lásky. Doporučovala bych tuto knihu, jak v českém, tak v anglickém vydání. Obojí si zaslouží pozornost, i když se jedná o jednu knihu. Najdete 12 nádherných vánočních příběhů v jedné knize. A jsou to opravdu příběhy, které pohladí po duši, uklidní a povzbudí, naladí na Vánoce. Navíc jsou to příběhy od těch nejlepších, jaké knižní young adult a contemporary svět v soušasnosti zná. Co víc, ty obálky jsou pastvou pro oči.Eleanor a Park je jedna ze dvou knih, které jsem vybrala i přesto, že s Vánocemi až tolik nesouvisí. Myslím si ale, že právě tato kniha je také nádherná v každém období roku. Číst ji na Vánoce by jí mohlo dodat zase trochu jiný jas. Tento nádherný a nežný příběh o dvou rozdílných lidech, kteří v sobě najdou souznění je neuvěřitelný. Prostě opravdu překrásný a rozhodně byste ho měli zkusit i na Vánoce. Nebo pokud ještě hledáte dárek pro někoho vám blízkému, Eleanor a Park je hodně dobrá volba, kterou nic nezkazíte.(Ne)obyčejný kluk je také kniha, která až tolik na Vánoce nepoukazuje. Nicméně stejně jako v případě Eleanor a Park je příběh Auggieho Pulmana nádherným čtením na vánoční svátky. Je to kniha plná moudrosti s nádherných slov, R. J. Palacio neskutečně obdivuji za všechno, co do knihy dala. A rozhodně si myslím, že přečíst si ji na Vánoce, bude velký čtenářský zážitek.Tady už jsem zpět ve vánočních vodách i co se tématu knihy týká. Osvědčený John Green, Lauren Myracle a Maureen Johnson. Tři autoři, kteří o Vánocích zahřejí každé čtenářské srdce. Nejednou jsem sice slyšela, že Greenova povídka není nejlepší, ale tak jako tak, si myslím, že na Vánoce je i čtení takových kvalit super volba. Já si zatím nemůžu stěžovat. Sněží, Sněží je podle mě na Vánoce jedna z nejideálnějších knih.A nakonec sem tady vybrala vánoční knihu od Davida Levithana a Rachel Cohn. Předvánočně-vánoční čtení, které potěší každou romantickou duši. Nádherná obálka upoutá a příběh potom dokončí zbytek a splní účel. Ještě jsem si Knihu přání nepřečetla, ale věřím, že styl psaní Davida Levithana nezklame, obzvlášť potom teď před Vánocemi.


Tak, tohle je můj seznam knih, které bych doporučovala přečíst na Vánoce. Jsem si jistá, že je ještě asi deset tisíc dalších knih, které se na čtení na Vánoce krásně hodí. Ale to už mi třeba napište vy, co byste doporučili číst letos na Vánoce.

Zatím se mějte krásně.


Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - Pre - Christmas Thinking

8. prosince 2015 v 18:32 | Snow Fairy |  Projekty

Pre - Christmas ThinkingAhoj,

dnes to tady bude takové trochu povídací. Což je asi každý článek z tohoto projektu, jak se tak zpětně dívám, o čem jsem psala. Už bych se mohla vrhnout na nějaké ty seznamy knih a hudby a filmů a tak. Ale zatím se k tomu nějak nemám. Ne že by se mi nechtělo. Možná bych ale měla přestat uvažovat o tom, že konečně po všech těch letech, které jsem strávila za školní lavicí, máme ve třídě až nepříjemně sexy spolužáka, a měla bych začít něco dělat. S mamkou a s její neustálou otázkou, zda už si hledám novou práci, se školou, ve které bych se tři dny v týdnu nejraději utloukla nudou s učitelkou, která už teď neví, co s námi dělat a mnou samotnou, která už v podstatě taky neví, co dělat, mám docela motivaci, abych tomu všemu výše zmíněnému utekla.

Je ale Advent, čas, kdy bychom se měli uklidnit a čekat na příchod našeho spasitele. Což jsou slova mého bývalého pošahaného a úchylného učitele základů společenských věd. Úchyl to byl, ale tohle je vyjímečně pravda. Teda aspoň ta část, že bych se měla uklidnit.
Proč mám ale pocit, že jsem všechno, jenom ne klidnější?
Přemýšlím to ale nad blbostma, co?
Jsou skoro Vánoce, tak přemýšlím i hodně nad Vánocemi. Abych se vám trochu pochlubila, tak mě ve škole čekají teď už jenom 2 vyučovácí dny. Středa, čtvrtek a potom v pátek máme vánoční den s jednou učitelkou a v pondělí s druhou. V úterý jedeme na výlet do adventní Vídně a na trhy a od středy jsme dostali všichni volno. Jelikož je to prý každý rok tak, že po Vídni už většinou do školy nikdo nepřijde. Nemůžu si stěžovat. Sice za ty nehorázné peníze bych nečekala, že na nás budou tak hodní, ale když říkají, že nemáme chodit, tak co byc se tam hnala. :D

Budu doma, hezky v klidu a pohodě a první film, který za svých skutečných vánočních prázdnin tohoto roku, zkouknu, bude Stella. O té vám více řeknu v článku s vánočními filmy. Ale Stella je neskutečné vánoční pokoukání. Nádherný příběh s nádherným přátelstvím, které mě vždy dovede k slzám.
Já vám nevím. Nějak mi hlava vypovídá službu. Dnes jsem konečně rozbalila poslední zásilku s knihami, které chci někomu darovat na Vánoce. Už jsem se bála, že mi nepřijdou včas, i když mám čas ještě tak do příštího týdne. Naštěstí je všeho doma a přes víkend už můžu jenom všechno zabalit a příští týden postupně předat. Zbytek dárků je samozřejmě pod stromeček rodině a známým. Myslím ale, že letos to budou jiné Vánoce. Možná takové dospělejší. Já sice ráda dělám, že je Ježíšek, i když už nejsem dítě, abych čekala za dveřmi a sledovala, jestli se ta krbová kamna opravdu otevřou a z nich vyleze Ježíšek. Ale líbí se mi ta představa. Ale jednoudše si myslím, že letos to bude jiné. Tradiční a krásné a příjemné, ale jiné. Neříkám, že je to nutně špatné, že Vánoce budou jiné. Jenom mám takový pocit.
Co myslíte, jak se vám to letos zdá? Nepřestávám se těšit, to ani náhodou, těším se den ode dne víc a víc.

Jak jsem říkala, dneska je to takové povídací. Asi jsem potřebovala pár svých myšlenek hodit na papír, teda na pomyslný papír, jak jistě chápete, tady na blogu. Tak doufám, že vám to nevadí. Vánoční náladu myslím budou moci navodit pořádně jenom fotky, které opravdu doufám, že se vám budou trochu líbit.
Zatím se mějte krásně a brzy se uvidíme už u nějakého slušnějšího článku, který bude dávat trochu víc smysl. Teda aspoň doufám, že to tak bude.


Snow Fairy

Knižní Zúčtování - Listopad

6. prosince 2015 v 19:01 | Snow Fairy |  My Books


Ahoj,


dneškem zúčtuji měsíc listopad. Očividně. Listopad utekl jako voda, podobně jako většina předchozích měsíců, ale mám pocit, že v něčem byl listopad přece jenom trochu jiný. Řekla bych, že pro mě byl jiný v tom, že věci, které se mi zpočátku zdály naprosto šílené, se během měsíce poměrně usadily. Mluvím o situaci v mojí nové třídě. Je to jenom na rok a po listopadu, i když takové to usazování začalo už dřív, cítím, že mi ten jeden rok asi nebude stačit. Že bych možná brala i takových let více. Sice ne za ty peníze, ale v takové společnosti. Sice se mi nikdy po ránu do školy nechce, ze zjevných důvodů. Je to škola a komu se chce každý den do školy? Ale jsou dny, kdy se tam těším. Ne kvůli učení, i když angličtinu mám fakt hodně, hodně ráda. Ale hlavně kvůli fajn lidem.

Asi taková změna pro mě. Možná jste to vy ostatní měli normálně, beze změny. Nebo se pro vás změnilo něco jiného. Každý to nějak máme, hádám.
Tak jak tak, vám dnes ukážu knihy, které mám od listopadu doma. Na všechy knihy, které uvidíte, jsem nesmírně pyšná. Některé z nich jsem koupila na Better World Books za úžasné ceny, které jsem možná ještě pyšnější. Ale nějaký malý detail vám kdyžtak napíšu k samotným fotkám.


Knihy, které jsem si koupila
November 9 je kniha měsíce listopadu. A dalších měsíců. Colleenina novinka, která mě rozhodně nezklamala. Colleen opět napsala příběh, který stojí z přečtení. A za zapamatování.

Tyto 4 knihy jsou z Better World Books a nemůžu na ně být pyšnější. Chytly mě anotacemi, neskutečně skvělým námětem a ce se týká Noggina a Where Things Come Back, to jsou tituly, které plánuji přečíst opravdu co nejdřív. Přečtěte si něco o nich a uvidíte.

Rudá královna nepotřebuje komentář. tato kniha je pojem sám o sobě.


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzováníZa knihy mnohokrát děkuji nakladatelství Knižní klub a Yoli.


Všechny knihy pohromadě

A přesně takhle vypadal můj listopad v knihách. Napište mi, jaké knihy jste si pořídili vy a na jaké se nejvíce těšíte a taky mi napište, jaké knihy byste si přáli k Vánocům. :)

Zatím se mějte nádherně a krásnou druhou adventní neděli.


Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - Gingerbread Christmas

5. prosince 2015 v 20:06 | Snow Fairy |  Projekty

Gingerbread ChristmasAhoj,

píšu pozdě, ale celý dnešní den byl víc než akční. Začali jsme tím, že jsme nakládali dřevo. Mám teď pocit, jako bych brala steroidy, paže jako zápasník a břicho jako pekáč buchet. Určitě jste pochopili, že tohle opravdu nevystihuje mou osobu, nejsem žádný kulturista ani dobře stavěný muž. Bohužel, nejsem ani blízká samotnému Nicku Batemanovi, ale svaly mi dnes kupodivu opravdu docela naskočily.
Potom jsem byla s mamkou nakoupit. Klasika u nás dvou, polovinu věcí, co jsme chtěly jsme stejně zapomněly koupit, Celé to nakupování bylo v podstatě o tom, že jsem ze sebe dělala komedianta na veřejnosti.
Nakonec jsem začala s perníčky. Teda asi takto: udělala jsem si perníčkové těsto. Potom jsem těsto nechala ležet a mezitím udělala domácí polévkové nudle. Další aktivita, ze které mám svaly jako "zápasník."
A nakonec jsem začala i vykrajovat. Konečně.
Kupodivu jsem letos pekla už druhou várku perníčků. Normálně u nás stačí péct jednou a i tak se mamka ještě v březnu zbavuje zbytků starých perníkových rybiček a stromečků. Letos v naší rodině jdou perníčky opravdu nějak na dračku. Čím to je, vám neřeknu, protože sama absolutně nevím. Ale druhé pečení jsem si užívala mnohem více než to první.
Co víc, tak věrnostní program drogerie DM nabízí členům akci na vánoční vykrajovátka, které můžete získat za 80 bodů z vaší zákaznické karty. Já už si tak dlouho přála najít někde nějaké vykrajovátko tvaru perníčka. A najednou je tu milovaná DM drogerie a všechno zachránila. A nejenže mi přinesla perníčka, ale i několik dalších vánočním motivů. Ještě jsem si celou kolekci doplnila panem sněhulákem. ten mi prostě nemohl chybět.
Musím říct, že jsem na tato vykrajovátka opravdu velice pyšná. Perníčky jsou tak roztomilé, že bych klidně pekla celý den i celou noc. Celé dny.


Já osobně miluji perníčky, neskutečným způsobem. Bez nich si nedokážu představit Vánoce. Opravdu ne. U nás se nepeče deset nebo dvacet druhů druhů cukroví, nesnědli bychom to všechno a to by byla teprve škoda. Upřímně, obdivuji lidi, kteří tolik pečou. Je to dřina, ale hádám, že nakonec to stojí za to.
Mám takový pocit, že kdybych já pekla tolik cukroví, neužila bych si pořádně samotnou tvorbu ani jednoho druhu. Takhle peču jenom perníčky a všechny fáze, od hnětení těsta po vytahování perníčků z trouby, si nesmírně užívám. Dávám pozor na každý jednotlivý perníček, aby byl co nejkrásnější a věnuji každému kousku dostatečný čas.
Pečení perníčků je naše vánoční tradice, kterou ze srdce miluji. Letos navíc i vypadají opravdu jako vánoční.

A jak jsem na začátku projektu říkala, napíšu vám sem recept na perníčky. I když všichni nějakou obdobnou verzi znáte. Myslím ale, že další recept se neztratí a kdybyste náhodou nějaký hledali a nemohli najít, tady pro vás jeden mám.


- 500 g hladké mouky
- 140 g moučkového cukru
- 2 vejce
- 170 g medu
- 60 g másla
- 2 lžičky perníkového koření
- 1 lžička jedlé sody
- 1 vajíčko na potření


Dál to znáte. Smíchat a zpracovat všechno dohromady. Nechat těsto pár hodin uležet v lednici a potom hurá na vykrajování, což je myslím nejlepší fáze celého pečení. Můžete být kreativní, pobavíte se a nakonec budete mít dobrý pocit z dobře odvedené práce.
Jenom perníčky nespalte, jak se mi to dneska podařilo, když jsem dopékala pár posledních a místo, abych je hlídala, jsem fotila.


Teď už vám posílám jenom pár fotek. Všechno, co jsem tímto článek chtěla sdělit je, abyste si pečení cukroví, ať děláte kolik chcete druhů, se svou rodinou užívali. Je to pokaždé zážitek k nezaplacení. Vidíte hotové cukrovinky, cítíte tu předvánoční atmosféru a lásku a pohodu celé rodiny. Jestli se umíte i při pečení cukroví s rodiči pohádat, nevěste hlavu. To k tomu patří. Můžu říct, že rodinné hádky nikdy nejsou kouzelnější než na Vánoce a před Vánoci.

PS: Už jsem vám říkala, že jsem se zamilovala do perníčka? :D


Nezapomeňte si také upéct perníčky. A pokud se vám bude chtít, můžete mi je hezky nafotit a poslat na e-mail: nickyhokniznikoutek@gmail.com
Nesmírně ráda uvidím vaše výtvory a třeba i nazdobené. Ty moje na to ještě čekají.

Zatím se mějte krásně.
A krásný předvánoční čas.


Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - Saint... Miki

4. prosince 2015 v 20:47 | Snow Fairy |  Projekty

Saint... Miki


Ahoj,

nelekejte se, co tady o kom podívám. Miki je prostě Mikuláš. A i když je teprve zítra, tak já bych o něm ráda něco napsala dnes, protože já už se zítra vidím, jak peču perníčky, balím dárky, které potřebuji poslat dřív kamarádce poštou a tak trochu prostě relaxuji a konečně si dělám čas na přemýšlení. Fakt mi ta pohoda chyběla. A už se šíleně těším na Vánoce.
Tak. Šíleně. Moc!
Navíc mě opravdu zajímá, jak příští týden dopadne náš Secret Santa, kterého jsme si ve třídě odsouhlasili jako zábavu na poslední den školy s nejlepší učitelkou před Vánoci. Whoooooo, jestli dostanu dárek od jednoho konkrétního člověka (kterého mám chuť zabít jenom, co ho vidím), tak ten dárek zatajím i sama sobě.
Jinak pokud budete chtít, tak vám příští týden o Secret Santa něco povím. Bude to zajímavé, hádám. :D

Ale dnes jsem tady kvůli Mikimu. Tak dobře, kvůli Mikuláši. U nás ve městě je každoroční "tradice". Koná se Čertovské harašení. Fakt naprosto střízlivý název, ale je to tak, sejdou všichni čerti, plní se úkoly, za které jako odměnu dostanete razítka a za ty razítka, pokud máte dostatečný počet, si můžete jít pro bramborovou placku zdarma. A taky pro čaj. A taky si můžete počkat na podkovu od pravého kováře. To se přiznám, že jsem měla vždycky na harašení nejraději. Krásnou, ručně dělanou podkovičku. Ale jelikož už několik let na harašení nechodím, haraší mi tak jako tak i bez čertů a všeho toho kolem, tak jsem až do dneška, když jsem odjížděla od babičky domů přes hlavní náměstí, nevěděla, že harašení vůbec je. A díky tomu jsem si také pořádně uvědomila, že je Mikuláš. Jak se zdá, poslední dobou dost zapomínám. Fůů, asi bych s tím měla něco dělat, co říkáte?Ano, na fotce můžete číst jméno Nicholase Sparkse. To jsem sem dala, protože se mi v hlavě, completely out of blue, zjevila myšlenka na Nicholase Sparkse. Mikuláš je v angličtině taky Nicholas a v podstatě Sparks je taky takový náš knižní, knihomolský, Mikuláš. Jeho kniha, Nezapomenutelná cesta, je sice v knihkupectvích už nějakou tu chvilku, ale vyšla poměrně nedávno, na podzim, takže ji krásně můžete darovat někomu na Mikuláše (nebo na Vánoce). Takže tak. Asi to moc smysl nedává, ale to poslední dobou ani jedna moje myšlenka, takže to až tolik neřešte. Spíš to berte tak, že kniha nebo knihy Nicholase Sparkse jsou vždycky úžasný dárek pro někoho vám blízkému, jestli ještě nevíte, co na Vánoce darovat. Nicholas Sparks je opravdu osvědčený autor, který nezklame.


Musím říct, že já Mikuláše tolik neřeším. Ale ráda zachovávám tradice. Takže, i když jsme se dnes s mamkou bavily, že bychom si Mikuláše udělaly dnes o den dřív, rozhodly jsme se nakonec následovat svět a dlouholeté tradice. I přesto, že už nikdo z nás dávno není malý. Ať tak nebo tak, Mikuláš je pro mě dnes už spíše takový schod vzhůru k Vánocům, ale stále se mi tento podzimní svátek líbí. Na jednu stranu je pravda, že v dnešní době hodně Mikulášů, andělů a čertů končí v příkopě s flaškou od vína v ruce (alespoň u nás ve městě to není nic až tolik neobvyklého), na stranu druhou je to ale příjemné zpestření před těmi nejkrásnějšími svátky roku. I pro menší děti. Děcka, mladí lidé, ale i dospělí se nechají svátkem Mikuláše pobavit. Jednou v roce si všichni můžete vyzkoušet, jaké to je být čertem nebo Mikulášem nebo dokonce andělem.

Co se týká mě a Mikuláše v minulosti, tak se přiznám, že jsem byla neskutečný strašpytel. Čerti pro mě byly největší a nejšílenější strašáci na světě a nesmírně jsem se bála, že někdo přijde i k nám a vezme mě s sebou do pytle. Jako dítě jsem příchod Mikuláše očekávala se staženými půlkami a navíc schovaná někde pod stolem. Když na to tak vzpomínám, byly to docela fajn časy. Dnes už by asi vypadalo docela blbě, kdybych se schovávala pod stolem. Bylo by to i nesmyslné, jelikož zrovna k nám opravdu nikdo nechodí. Ještěže tak. :D

Co se ale nezměnilo celé roky a další roky se to též nezmění, je, že se těším na sladkosti. Převážně Mikuláš je svátkem, kdy si opravdu nevyčítám tabulku čokolády. Ne že bych jindy dělala velké cavyky s jedením čokolády, jsem čokoládomil jak vyšitý a čokoláda je trochu něco jako moje palivo, ale na Mikuláše je to tak nějak symbolické. A taky mandarinky. Tak po těch bych se byla schopná utlouct. Je pravda, že po tom, co sním cca dvě kila mandarinek, se škrábu jako šílená, ale ani to mi nezabrání loupat ty oranžové uzlíčky vitaminů dál.

Koukám, že už mluvím trochu z cesty. Doufám, že i když je to všechno trochu zmatené, že se aspoň maliličko pobavíte.
Brzy se zase uvidíme a s trochou štěstí budu mít myšlenky minimálně uspořádanější.


Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - Inspiration - A Day in Life

2. prosince 2015 v 20:31 | Snow Fairy |  Projekty

Inspiration - A Day in LifeAhoj!

Nákupy, vánoční lední medvědi, kniha, sníh, káva, perníčky, karamel, fotky, relax a Vánoce. Těmito několika slovy by se dal popsat můj dnešní "no school" den. Ano, dnes jsme se s kamarádkou tak trochu ulily ze školy (jakože jste nic neslyšeli). A mám tolik fotek, které se krásně hodí do Inspiration, že bych s tím mohla zastavit Temži (dobře, to trochu přeháním, ale vy mě chápete. Teda snad :D).

Prvoplánově to měl dnes být nakupovací den. Nicméně jsme nakonec zůstaly několik hodin ve Starbucks, s kelímky výtečného perníčkového a karamelově-oříškového latte. Nasávaly jsme tu úžasnou předvánoční atmosféru, všechny sváteční barvy, výzdobu. Bylo to něco neskutečného. Děje se to sice každý rok, ale teprve letos jsme se nějak dostaly k tomu trochu zpomalit, i když ostatní kolem chvátají. Jenom tak sedět, vykládat, neřešit, co se děje špatného a jenom pozorovat ten shon, který by mi za normálních okolností přišel maličko otravný. Dnes ale ne. Dnes i davy lidí měly své kouzlo, které k Vánocům samozřejmě patří. Dnes, i přesto, že jsem se tak trochu předávkovala kofeinem (řeknu vám ale, že to stálo za to), jsem si pořádně uvědomila, že Vánoce jsou opravdu za dveřmi a že co nevidět bude Štědrý den. Zbožňuji to očekávání Vánoc. Nakupování dárků rodině, známým, přátelům. Zbožňuji, když vidím obličeje všech těch lidí, které se mi podařilo nějak překvapit a potěšit dárečky. Jednoduše je to kouzlo. Jednou v roce jsme přece jenom všichni tak trochu jako náš milovaný, obrýlený Harry Potter.

Abych vám tady toho už moc nevypisovala, ukážu vám fotky. Je to v podstatě mix všeho z dnešního dne. Nevšímejte si toho, že na fotkách vypadám jako totální blázen, který jako by se právě vymotal ze svěrací kazajky (jsem ta se světlejšími vlasy).
Doufám, že i na vás se přenese trocha té příjemné vánoční atmosféry a zábavy. Že vás fotky aspoň trochu naladí na tu správnou vánoční vlnu.Zatím se mějte a rozhodně se brzy uvidíme u dalšího článku.
Krásně si užívejte, že se blíží Vánoce.
A pokud budete v nějakém nákupním centru, nezapomeňte ochutnat perníčkové latte ze Starbucksu. Je vynikající.


Snow Fairy

Merry Bookish (and more) Christmas - Welcome Glacier

1. prosince 2015 v 20:05 | Snow Fairy |  Projekty

Welcome GlacierAhoj,

tak nám začal prosinec. Abych pravdu řekla, dokud mi to dneska ráno v autobuse nepřipomněla kamarádka, tak jsem snad ani nevěděla, že je prvního prosince. Ale hlavně, že jsem věděla v neděli, že je 1. adventní neděle. To jsem celá já. Zmatkařka.
Nějak mi to asi v tom shonu a ve světle těch několika předchozích měsíců vypadlo z hlavy.
Událo se toho fakt hodně. A já jsem hodně věcí zjistila. Ačkoli to třeba tady tolik nevypadá, nebo alespoň doufám, že to tady na blogu tolik nevypadá, tak jsem podobná ledovci na Antarktidě. Jednou mi to řekla i mamka. Jsem chladná k lidem. A před pár dny jsem si to pořádně uvědomila i já. Ale proč a jak jsem k tomu přišla, vám možná sdělím jindy a při jiní příležitosti. Ale taky proto jsem do úvodního článku napsala glacier, ledovec.
Abych si ze sebe aspoň trochu udělala srandu. Protože kdybych si ji neudělala, tak bych se asi zbláznila ještě víc a myslím, že být blázen ještě víc je už opravdu v mém případě na hranici, která mě dělí od blázince. :D
Moje ledová maličkost vás nicméně vítá u nového vánočního projektu pro letošní rok; Merry Bookish (and more) Christmas.

Jak název říká, budou to knižní Vánoce. Ale nejen to. A proto to more. Protože v průběhu prosince nebudu mluvit jenom o knihách.
Plánuji to asi následovně. Většinu dní celého prosince vám budu (nebo se budu aspoň snažit) přispívat články o Vánocích z mého pohledu. Něco na způsob článků, jak šel čas. Možná jsem už kdysi v minulých letech něco podobného psala, ale jak říkám hodně se toho změnilo a já získala zkušenosti a zážitky, které mě nutí vidět některé věci jinak. Tak snad to pro vás bude něco aspoň trochu nového.
Sepíšu vám, co mám ráda za tradice, jestli jsou nějaké, které nemám ráda a proč. Napíšu vám, jak se na Vánoce chystáme u nás a jak a kolik toho před Štědrým dnem pečeme. Napíšu vám recept na perníčky, i přesto, že už všichni minimálně jednu verzi znáte. I tak. Já jsem skalní milovník perníčků, a proto je letos rozhodně nevynechám. Co víc, tak letos u nás mají perníčky supr čupr období.

Mimo tohle všechno o mých Vánocích, vám napíšu různé seznamy knih, které bych doporučovala číst o Vánocích, hudbu, kterou bych o Vánocích doporučovala poslouchat a filmy, které o Vánocích doporučuji sledovat. Snad toho bude do Štědrého dne dost. Chci, abyste se tady na blogu cítili hezky, příjemně a trochu vánočně. Proto budu přispívat i vánočními Inspiration(s). Vynasnažím se to tady udělat tak vánoční, jak to jenom v rámci mých vlastních možností půjde. Přece jenom mám stále na sobě a na tom, co dělám, hodně co zlepšovat.

Tak, teď se jenom uvidí, s čím postupně přijdu. Opravu doufám, že se budete trochu bavit, že vás třeba povzbudím, když nebudete mít náladu a že se u mě na blogu budete mít o Vánocích svátečně a hezky.
Tak se zatím mějte a velmi brzy se uvidíme u dalšího vánočního článku.Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!