Merry Bookish (and more) Christmas - Merry Christmas of World Languages

16. prosince 2015 v 18:29 | Snow Fairy |  Projekty

Merry Christmas of World LanguagesAhoj,

myslím, že každý má nějaký způsob, jak spolehlivě pozná, že se něco děje. Nebo že jsou Vánoce. Občas mívám tendence si spoustu věcí neuvědomovat. Protože existují v mém životě různé připomínky, že svět není černobílý a stejně tak život. Minulý víkend jsem si uvědomila, že Vánoce jsou opravdu zázračný čas a že se opravdu v mém životě něco děje. A poznala jsem to tak, že se mi potom, co jsem pouličnímu muzikantovi hodina do pouzdra pár korun, chtělo asi tak půl hodiny brečet a cestu od obchoďáku jsem šla se slzami v očích. Ten člověk tak neskutečně nádherně hrál, vystupoval příjemně, ale byl na ulici sám, v zimě a hrál, protože neměl peníze. I on je takovou připomínkou, že ne všichni lidé na světě mají každodenně všechno, co potřebují. Ať už jsou Vánoce nebo ne.

Člověk si taky často uvědomím, že Vánoce jsou nejen zázračné, ale neskutečně kouzelné. Světla, dárky, baňky na vánočních stromečcích, vánoční punč, trhy. Když se pojedete podívat do Vídně na vánoční trhy, uvědomíte si, že Veselé Vánoce se na tomto místě střetávají v několika různých verzích. V několika různých světových jazycích, které v přesně takové adventní atmosféře zní jako kouzla.
Na takovém místě není Veselé Vánoce jenom fráze. Na pozadí těch dvou slov se skrývá tolik významů, tolik štěstí, lásky, magie. Nesmírně jsem si včerejší den užívala. Bylo nádherné na celý den zapomenout na starosti všedních dní a jenom se nadechovat té atmosféry, užívat si vzájemná přátelství a náklonnost. Být jeden den víc než lidmi bez toho, aniž bychom si to museli navzájem všichni dokazovat násilím.
Můžu říct, že jsem dosud docházela opravdu o hodně, když jsem alespoň jednou ve Vídni nebyla. Je to tak kouzelné místo, plné barev, zvuků, hudby, vůní a Vánoc. Ještě teď se mi trochu hrnou slz y do očí, když si vzpomenu, jak krásný den to byl. Viděla jsem kus světa, i když je Vídeň poměrně blízko.
Možná to zní zvláštně, ale měla jsem pocit, jakoby nás všechny Vídeň vítala velkým vánočním objetím. A i když byla zima jako čert a i přes dvě vrstvy ponožek jsem měla z prstů u nohou kostky ledu, celý ten výlet stále opravdu za to. Všechno to vypadá tak krásně a velkolepě a návštěva Vídně před Vánoci je velký zážitek. Co se třeba samotných trhů týká, tak to není na moc velké nákupy, věci ze stánků jsou poměrně drahé, některé až předražené, ale zase neříkám, že se super kousky za super cenu nedají najít. Myslím, že nějaký malý, hezký, vánoční dárek se sehnat dá.

Zpočátku, když jsme nabídku ve škole dostali, jsem si říkala, že nepojedu. Můžu si nějaký peníz ušetřit a koupit si za to třeba něco jiného. Neměla jsem valnou představu o tom, jak to ve Vídni vypadá, a tak jsem si říkala, že o moc nepřijdu. Ale ještě štěstí, že jsem jela. Protože kdybych nejela, přišla bych o jeden krásný den mého života, který by mi už nikdo nevrátil. Jsem velmi ráda, že jsem viděla a zažila všechno, co tam bylo. Vídeň opravdu nabízí nádhernou podívanou.
Rozhodně doporučuji všem tohle zažít. Stojí to za to. Obzvlášť s lidmi, které máte rádi. Nebo s nejlepší třídou a super stunning kamarádkami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 17. prosince 2015 v 18:07 | Reagovat

No to je nádhera .. tolik světýlek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!