Merry Bookish (and more) Christmas - Thank You For Memories

21. prosince 2015 v 20:56 | Snow Fairy |  Projekty

Thank You For MemoriesAhoj,

nad vánoční písničkou "Christmas Eve" jsem začala dnes v podstatě uvažovat. I když hlavní myšlenka toho, co čem bych vám chtěla dneska napsat, mě spíše napadla cestou od babičky, druhé babičky, u které to už nějakou dobu není právě ideální. Posledních pár dní mám až příliš mnoho důvodů, proč se raději schovat pod peřinu, plakat a dlouho nevylézt. Říkám si, jestli jsem to na sebe nepřivolala, dušovala jsem se tady, že to letos budou fakticky jiné Vánoce. A oni opravdu jsou.
Ale jelikož tady nejsem proto, abych vám kazila atmosféru Vánoc, něco vám řeknu.

Dnešní den začal jinak. A to návštěvou zubařky. Ze zubařů mám vždycky plné kalhoty, i přesto, že moje současná zubařka je člověk nad zlato. Nečekala jsem, že se to dneska stane. Ale stalo se a já jsem od zubařky odcházela bez jakékoli nápravy. Všechno bylo okay. Poprvé v mém životě jsem neodcházela s rozvrtaným nebo vytrhnutým nebo jinak opravovaným zubem. A řeknu vám, že jsem měla takovou radost, že jsem lidem kolem snad na potkání přála Veselé Vánoce. Lidem na ulicích, lidem v obchodech. Asi si ťukali na čelo, ale mě bylo tak fajn, že jsem to prostě nemohla dělat jinak.
A tehdy jsem uvědomila, že je tu jedna (možná dvě) věc, co bych měla dělat častěji. Lépe řečeno každý den.

Měla bych oslavovat maličkosti. A děkovat za vzpomínky.
O Vánocích platí každý dobrý skutek nejmíň dvakrát. Cokoli uděláte dobrého, se vám vrátí. Nemusíte být viděni celým světem, stačí malý kousek něčeho dobrého. Obzvlášť na Vánoce. To by mohla být největší připomínka toho, proč jsou Vánoce takové svátky, jaké jsou. Plné kouzel a lásky, dobroty a neviditelných zázraků, které se nám odehrají před očima tak rychle, že je ani nevidíme. Ale hlavní je, že se opravdu dějí. Každý den. My je vidíme jako takové ty letmé stíny před očima, které mnohdy přejdeme.

A všechny vzpomínky, které nosíme v hlavě, v srdci, jsou o Vánocích výraznější. Hlásí se o slovo a chtějí nám ukázat, že je čas se zastavit a se všemi, které máme rádi zavzpomínat a připomenout si, že život je o mnoho barevnější a zářivější než se na první pohled zdá.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 22. prosince 2015 v 13:09 | Reagovat

Nádherné fotky :-)

2 L. L. | Web | 26. prosince 2015 v 10:17 | Reagovat

Ta. Košile. Je. Úžasná. Hned jsem si vzopomněla na Harryho Stylese! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!