Leden 2016

First Snowfall

2. ledna 2016 v 16:44 | Snow Fairy |  Thinking About...

First SnowfallAhoj,

je v tom nepopsatelná krása, kdy začne poprvé sněžit. Je to taky trochu otrava, protože ty masy sněhu musíte neustále uklízet. Ale pro mě sníh znamená víc než povinnost něco odklidit.
Vždycky, když se dívám z okna, jak pomalu a klidně padá sníh, cítím takový vnitřní klid. Cítím se prostě v pohodě a cítím, že i když se třeba zatím nedaří nebo něco vypadá v mých představách tak živě a ve skutečném životě je to naprosto neuskutečnitelné, při pohledu na sníh cítím opak. Mám pocit, že mám naději i na to nejméně pravděpodobné.

Bílá je poněkud neutrální barva, to ano. Taková nijaká barva. Ale já si myslím, že právě bílá je nejlepší. Protože vždycky můžete použít nekonečné množství barev, abyste ta bílá místa zaplnily. Naše sny a touhy mají různé barvy, ale k bílé se budou vždycky krásně hodit. S žádnou barvou nesáhnete k bílé vedle.
Sníh má přesně takovou barvu, do které můžete vložit všechnu svou představivost. Všechny své naděje a sny. Do sněhu můžete vtisknout i kus sebe, když si lehnete na záda a uděláte sněžného anděla. Na pozadí takové bílé pokrývky jsme si rovni všichni.

Asi si říkáte, že už opravdu blázním. Básním tady o sněhu. O věci, která se po dnech rozpustí, zmizí. Já si ale nějak nemůžu pomoct. Prostě sníh je další mojí srdcovou záležitostí. Vždycky čekám na den, kdy se z nebe sníh spustí a zasype celou krajinu, lidem padá do vlasů a ulpívá na oblečení.
Říkám si, že je to právě sníh, kdo tvoří ty nejkouzelnější tvary. Každou jednotlivou vločku dělá jedinenčou a unikátní. Žádná není stejná. Ani lidé nejsou všichni stejní. Každý máme svého něco absolutně vyjímečného. Stejně jako každá jedna sněhová vločka.Knižní Zúčtování - Prosinec

1. ledna 2016 v 18:50 | Snow Fairy |  My Books


Ahoj,

doufám, že jste Nový rok 2016 přivítali, jak se sluší a patří. Já jsem ho vítala doma, svou oblíbenou hudbou, šíleným tancem po celém baráku a hrníčkem dietní Coca-Coly, protože mamka jinou nepije. Nemůžu si stěžovat. Byl to hezký večer. Není nad to, mít nohy v teple. A není nad to se před celou ulicí promenádovat v sobíkovém flanelovém pyžamu.

Dnes vám ale místo sobíkového pyžama ukážu knihy, které jsem si v prosinci, samozřejmě teď už minulého roku, pořídila. A že je jich opravdu požehnaně. Sama bych nikdy netušila, že se za celý jeden měsíc sejde tolik knih najednou. Tak na druhou stranu to i chápu, byly i Vánoce, a tak jsem měla o důvod navíc, proč nadělovat i sama sobě. Nebudu vám k tomu toho vypisovat nějak moc, ať tu nestrávíte několik hodin, to bych vám opravdu nepřála.
Je to směs knih, které jsem koupila nebo dostala. Na hodně z knih jsem měla i nějaké slevy, ale to vám všechno kdyžtak povím.

PS: S prvním snížkem jsem se vydala i na focení ven, to vám ukážu zítra. Nemůžu ale ani slovy vypovědět, jak jsem šťastná, že je kolem zase trochu bílo. Je to neskutečně nádherný pocit.


Knihy, které jsem si koupila


Asi jsem to trochu přehnala, i když zase byly Vánoce, tak to byly i Vánoce, kdo pořádně úřadoval, ale já už jsem si tak nějak vsugerovala, že co se knih týká, tak to nikdy nemůžu moc přehant. Ovšem mamka má jiný názor. Nevadí. Tomu už se obě jenom smějeme. Uvidíte i knihy z levných knih, knihy ze slevového dne u Dobrovského a tak dále. Takže až takové šílené, bezhlavé utrácení to nebylo. Navíc se ani jedné z těch knih nemůžu nabažit. Ta radost při pohledu na ně, za to všechno stojí.Knihy, které jsem dostala jako dárek


Za tyto dvě knihy můžu moc a moc děkovat svým milovaným rodičům. Dovolili mi vybrat si nějaké knihy, které by mi na Vánoce udělaly radost. A i když mi dalo práci si nějaké knihy vybrat, tyto dvě jsou nakonec tou nejlepší volbou, jakou jsem mohla jenom udělat. Děkuju moc, mám vás tak neskutečně ráda.Důvod dýchat je knihou, kterou mi nadělil Ježíšek od Irči z Knihánkova. A já za ni nesmírně děkuji. Moc se těším, co příběh přinese a abych pravdu řekla, vkládám do něj naděje, které doufám naplní.
Iry, děkuju moc. Nevím, jak bych ti více poděkovala.A za tyto dvě krásné knihy moc děkuju mojí drahé kamarádce Any. Děkuju za ně moc a moc, Meg Cabot je autorka, která má všechno moc dobře pod palcem. Navíc trocha lásky v životě bude vždycky stát za to.
Moc, strašně moc a moc děkuji.

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzováníZa knihy Dárek z pravé lásky, Nocte, Měděná rukavice, Já, poutník a After 2 mnohokrát a moc děkuji databázi knih!Za knihu Dopisy na konec světa mnohokrát děkuji nakladatelství Yoli!Za India Place mnohokrát děkuji nakladatelství Ikar!

Všechny knihy pohromadě

Takhle nějak vypadá moje sestava z měsíce prosince. A jaké tituly zaplnily nově o Vánocích vaše knihovničky? :)


Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!