First Snowfall

2. ledna 2016 v 16:44 | Snow Fairy |  Thinking About...

First SnowfallAhoj,

je v tom nepopsatelná krása, kdy začne poprvé sněžit. Je to taky trochu otrava, protože ty masy sněhu musíte neustále uklízet. Ale pro mě sníh znamená víc než povinnost něco odklidit.
Vždycky, když se dívám z okna, jak pomalu a klidně padá sníh, cítím takový vnitřní klid. Cítím se prostě v pohodě a cítím, že i když se třeba zatím nedaří nebo něco vypadá v mých představách tak živě a ve skutečném životě je to naprosto neuskutečnitelné, při pohledu na sníh cítím opak. Mám pocit, že mám naději i na to nejméně pravděpodobné.

Bílá je poněkud neutrální barva, to ano. Taková nijaká barva. Ale já si myslím, že právě bílá je nejlepší. Protože vždycky můžete použít nekonečné množství barev, abyste ta bílá místa zaplnily. Naše sny a touhy mají různé barvy, ale k bílé se budou vždycky krásně hodit. S žádnou barvou nesáhnete k bílé vedle.
Sníh má přesně takovou barvu, do které můžete vložit všechnu svou představivost. Všechny své naděje a sny. Do sněhu můžete vtisknout i kus sebe, když si lehnete na záda a uděláte sněžného anděla. Na pozadí takové bílé pokrývky jsme si rovni všichni.

Asi si říkáte, že už opravdu blázním. Básním tady o sněhu. O věci, která se po dnech rozpustí, zmizí. Já si ale nějak nemůžu pomoct. Prostě sníh je další mojí srdcovou záležitostí. Vždycky čekám na den, kdy se z nebe sníh spustí a zasype celou krajinu, lidem padá do vlasů a ulpívá na oblečení.
Říkám si, že je to právě sníh, kdo tvoří ty nejkouzelnější tvary. Každou jednotlivou vločku dělá jedinenčou a unikátní. Žádná není stejná. Ani lidé nejsou všichni stejní. Každý máme svého něco absolutně vyjímečného. Stejně jako každá jedna sněhová vločka.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!