Pražírna Kyjov

26. února 2016 v 17:05 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,


je pátek a po dvou týdnech článů už víte (možná víte), co můžete čekat. Nejnovější rubriku na blogu, Coffee Time. Tento týden bych vám ráda představila Pražírnu kávy v Kyjově.
Jedna se o poměrnou mladou kavárnu, cca rok starou, která se jako pravděpodobně jediná v Kyjově může pyšnit titulem pořádná kavárna. Kyjov je sice město, ve kterém můžete navštívit úžasnou cukrárnu a taky super restauraci, kde podávají ty nejúžasnější, doslova nebeské, boloňské lasagne, ale kavárna jako taková, kde je příjemné posezení, přijemná atmosféra a různé druhy kávy a jiného občerstvení, je tu v podstatě jediná. Proto nám průzkumnicím chvíli trvalo, než jsme se sem dostaly. Taky z toho důvodu, že do Kyjova už moc nejezdíme, jelikož po maturitě se naší bývalé střední škole snažíme tak nějak vyhnout.

Nicméně Pražírna je velmi příjemné místo a myslím, že své místo a svůj vlastní prostor si zaslouží i v této rubrice.
Musím říct, že Pražírna má moc příjemné prostředí. Interiér je poměrně originální a takový "folklorní". Jsou kavárny, kterou jsou super moderní, ale jsou také kavárny, které si na interiéru až tolik nezakládají. Pražírna je něco mezi. Opravdu je moderní, ale zároveň to všechny uvnitř vypadá tak nenuceně, jako by to tak prostě bylo odjakživa a nikdy by vás nenapadlo, že by to mohlo být i jinak. Nevím, jak lépe to popsat, ale atmosféra je každopádně příjemná.

Kromě posezení na klasických židlích, si zde můžete posedět na pohodlných křeslech, můžete si zde pujčit a zahrát u kafíčka nějakou deskovou hru nebo si pujčit a přečíst nějakou knížku. Tento nápad je také velmi imponující dle našeho názoru. Obě s Lenčou, i naší doprovodnou průzkumnicí Any, jsme se shodly na tom, že je to opravdu moc hezký nápad. Kavárna tak působí skoro domácky a velmi přátelsky.
Jako doplňující prvek je zde i takové menší podium, na kterém zde mohou vystupovat menší kapely, které zahrají a zazpívají ke kávě. A když zrovna nehraje živá hudba, je to místo, kde si mohou hrát děti, které přijdou například se svými rodiči.

Pražírna je mimo klasické servírování kávy a nějakého zákusku i kavarána, kde si kávu můžete vzít to go. To znamená samozřejmě do papírového kelímku a do ruky.
Jako zapálené milovnice kaváren, kavárenského relaxu a kofeinových nápojů, jak už nás znáte, jsme se skoro nemohly vynadívat na coffee art vytvořené na vršku kávy. Oběma se nám právě coffee art velmi líbí a co je nejlepší, tak že se tohle zbobení začíná konečně objevovat i v kavárnách v menších městech, kde to ještě donedávna nebylo až tak populární a obvyklé.
Každopádně za kávová srdíčka rossetu velký palec nahoru.

Co se nám maličko nezdálo, nebo spíše, co bysme uvítali maličko jinak, tak je teplota kávy. Všechny jsme měly velmi brzy kávu vlažnou. Což je na delší sezení trochu nepraktické, protože káva je nejlepší, když je pěkně horká, ale zároveň tak, abychom si nespálily jazyk.
Další byla trochu moc hlasitá hudba. Ne že by přímo vyřvávala z reproduktorů. Nicmně nám trochu prišlo, že se do takového prostoru až tolik nehodí. Tohle je tak jako tak každého preference, takže i když nám připadal hudba trochu hlučnější, někomu to může na sto procent vyhovovat.
Pražírna kávy v Kyjově je příjemné místo na posezení, které by určitě stálo za to navštívit, kdybyste se do Kyjova dostali. Za nás rozhodně hezká kavárna, kam se rády zase někdy podíváme.
Kdybyste chtěli vědět víc o Pražírně, navštivte jejich facebookovou stránku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!