Projekt: OHEŇ - Julianna Baggott - BIO

20. února 2016 v 19:05 | Snow Fairy |  Projekt: Oheň


Ahoj,

jak jste už z názvu článku možná poznali, dneska vám něco povím o Julianně Baggott. My ji tady v Česku známe právě díky sérii Čistý, která je na jednu stranu oblíbená a na druhou stranu až tolik ne.
Ale za tímto jménem se toho skrývá mnohem, mnohem víc, než jenom YA dystopicko - postapokalyptická série, ze které vám vstávají vlasy na hlavě.

Nebudu vám toho vykládat nějak moc, převážně zajímavosti, fakta a tak podobně, abyste se tady zase neunudili k smrti. Protože i přesto, že Juliannin životopis je hodně zajímavý, moje podání (jakéhokoli) životopisu už tak zábavné není, ačkoli bych chtěla, aby to bylo naopak. To by potom i můj životopis měl aspoň trochu grády.

Ale zpět k Julianně. Baggott je docentkou na Floridské státní univerzitě, kde vyučuje kreativní psaní. Jenom si to představte: přijdete do třídy na první hodinu vašeho vysněného kreativního psaní a co víc, jako super úžasný bonus vás učí jedna bestsellerových autorek nejen YA literatury, ale také spisovatelka, která vydává knihy pod pseudonymem Bridget Asher nebo N. E. Bode, a básnířka píšící osobitou poezii.Vypadá to, že Julianna Baggott je žena mnoha tváří. Kromě klasického psaní je Baggott také esejistka. Jednou z jejích nejúspěšnějších esejí je ta s názvem "Hello, Stranger" která byla publikována online na webové stránce s názvem Real Simple.

Z Julianniných románů se většina z nich dočkala velkého kritického přijetí a ocenění. Její román "Girl Talk" o dívce jménem Lissy, která se po letech ohlíží zpět a uvědomuje si, jak moc se její život dobodá životu její matky, se brzy po vydání stal světovým bestseller. Po knize Girl Talk vydala Julianna knihu The Miss American Family, která se stala Boston Globe bestesellerem.
Dalšími velmi úspěšnými knihami, které stojí za zmínění jsou například Harriet Wolf's Seventh Book of Wonders a All of Us and Everything.

Takhle by mohl výčet jejích úspěchů pokračovat skoro donekonečna. Protože dalšími knihami, které vydala, jsou například The Madam, Which Brings Me to You, napsanou ve spolupráci se Steven Almondem. Další knihy, My Husband's Sweethearts, The Pretend Wife a The Provence Cure for the Brokenhearted napsala pod výše zmíněným pseudonymem Bridget Asher.

Kromě románu pro starší věkovou kategorii, napsala Julianna Baggott i několik knih pro mladší čtenáře pod pseudonymem N. E. Bode. Jedná se o knihy The Anybodies, The Slippery Map, The Prince of Fenway Park a The Ever Breath.

A nakonec je čas pro onu zmíněnou poezii, která mi po čtení série Čistý, k Julianně až tolik nejde, ale věřím, že young adult literatura mixnutá dystopickou budoucností a jistým prvekm armageddonu, je jenom jedna z tváří, které na Julianně čtenáři obdivují.
Jestli jste do poezie zapálení stejně jako do ostatních kategorií literatury, mohly byste zkusit číst sbírky poezií právě od Julianny Baggott. A jestli znáte její styl psaní, věřím, že její poezie stojí alespoň za zkoušku.
This Country of Mothers, Compulsions of Silkworms and Bees a Lizzie Borden In Love: poems in women's voice.

***


Myslím, že tohle asi i stačí. Ještě víc takových informací v mém podání a asi byste si mohly jít lehnout. Je toho o Julianně ještě mnohem víc, ale od toho jsou tady i její vlastní stránky, kde byste měli najít všechno, co chcete a potřebujete vědět o této mimořádné autorce.

Zatím se tedy mějte krásně a u dalšího článku ahoj.


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!