Recenze - Never Never: Part Three | What does it mean when you say never forget

1. února 2016 v 18:55 | Snow Fairy |  Recenze

Never Never: Part Three

Autorky: Colleen Hoover, Tarryn Fisher
Žánr: YA, Contemporary, Mystery, New Adult, Romance, Paranormal, Novela
Díl: 3.
Originální název: Never Never: part Three
Rok vydání (EN): 2016 (19. ledna 2016)
Počet stran (EN): 130 (paperback)
Nakladatelství: On Demand PublishingObsahuje spoilery na přechozí díly!


***


11:00 je čas, kdy se Silas a Charlie mění v osoby, které si nepamatují pořadně ani své jméno. Nevědí, kdo jsou, kde jsou a co vlastně žijí za život. Ale tentokrát je přece jenom něco trochu jinak.
Tentokrát nejsou úplně odkázáni na to, co si myslí, že je pravda a jak si myslí, že by se měli oba chovat a jak by měli žít. Teď u sebe mají důkazy, že se jim to děje opakovaně. Ve stejný čas. Z nějakého důvodu. Všechny vzpomínky mizí. A dvě osoby, které byly zvyklé být si tak blízko si najednou nemohou být vzdálenější.
Konečnou otázkou tedy je, jestli jsou Silas i Charlie připraveni odhalit úplnou pravdu...


Závěrečný díl krátké série z per dvou uznávaných a bestsellerových autorek, Collen Hoover a Tarryn Fisher, slibuje nečekané odhalení velké záhady, která začala minulý rok plést hlavy čtenářům po celém světě. Teď je čas odhalit pravdu.

Mysteriózní série Never never o mladém páru, který každých 48 hodin úplně zapomene, že patří k sobě, se dostala do svého konce. Byť se jedná o kratičkou sérii, nápady obou autorek ukázaly, že i ta nejkratší série může obsahovat neskutečné množství šokujících odhalení, překvapení a momentů, kdy čtenářům dochází slova. Řekla bych, že Never Never je mimořádně povedená série. Každá z autorek přinesla knihách svou chemii a um a ani jedna kniha se nedá označit za úplně průměrnou. Třetí část slibovala něco naprosto nečekaného, velkolepého a šokujícího. Po dvou předchozích dílech jsem se upřímně i bála, co si autorky připravily, čekala jsem, že celé téma uchopí takovým způsobem, že z konce třetí části bude skoro atomová bomba překvapení. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Jako obvykle se tato angličtina čte rychle, jednoduše a se stylem psaní obou autorek jsem nečekala nic menšího než něco skvělého. Ale ten konec...

Myslím, že závěr je nejstěžejnějším momentem série a čekala jsem ho opravdu doslova bombastický, explodující silou slov a odhalení. Ale to se naneštěstí nestalo. Myslím, že předchozí díly byly mnohem více napínavé, více nepředvídatelné. Závěr byl spíše než šokem zklamáním, protože se v podstatě nejednalo o nic až tak šíleného, jak to na počátku vypadalo. Při sérii s takovým obsahem čtenář čeká něco, co je těžké pochopit. Z čeho mi padne brada až na zem a z čeho nebudu moct spát ještě aspoň týden. Jsem si jistá, že Hoover i Fisher to myslely dobře, podpořily ideál lásky a celkově podpořily romantické téma jako celek, i přesto, že série to není nijak zvlášť romantická. Ale ve skutečnosti by se Never Never hodilo něco více psychologického, více mysteriózního a o mnohem více odvážného. Ale i přesto, že závěr mě tolik neuchvátil, epilog byl zajímavý. Trochu neperspektivní, pokud autorky neplánují nějaké další volné pokračování, ale v knihách mám moc ráda kapitoly typu "po pěti (deseti, dvaceti...) letech..." Knihu to vždy ozvláštní a ještě o něco vylepší.

Na jednu stranu je tedy třetí část Never Never trochu zklamání, ale Colleen Hoover a Tarryn Fisher si mě získaly už prvním dílem, takže bych neřekla, že bych celou knihu úplně zavrhla. Stojí za to si ji přečíst a projít i tím koncem třetí části, i přesto, že očekáváte víc. Tyto autorky společně opravdu mají co říct a to i přes trochu tlumenější konec brilantně mystery, záhadné série.Moje Hodnocení
8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 3. února 2016 v 1:52 | Reagovat

To bych docela přečetla.

2 The Twenties Girl The Twenties Girl | E-mail | Web | 29. května 2016 v 18:23 | Reagovat

Mě teda docela dost chyběl nějaký závěr co se týče případu Charliina otce, vysvětlení toho, proč Charlie drželi proti její vůli (alespoň nějaká dohra), či třeba nějaké následky toho že Silas úplně vynechal zápas a na dva dny prakticky zmizel. Prostě mi to přišlo trochu jako z jiné planety. A epilog jsem nepochopila vůbec, hlavně tu jeho větu "Not again."

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!