SKØG Urban Hub

12. února 2016 v 21:07 | Snow Fairy |  Coffee Time

Ahoj,

a vítám vás u nové rubriky! Která toho s knihami na první pohled až tolik společného nemá, ale na pohled druhý toho mají tyto dvě věci společného hodně. Kavárny.
Začátkem týdne jsme s kamarádkou Lenčou, kterou už tady na blogu znáte skoro jako druhou adminku, započaly naši tour po kavárnách. Začalo to poměrně nevinně. Větou: "Tak tam zkusíme zajít." A z této věty je teď celá rubrika na blogu. Nesmírně si užívám psaní takových článků. Protože posezení, kávu, čaj, jídlo a milou a příjemnou atmosféru miluji asi tak stejně jako knihy.

Vždycky v pátek se budete potkávat s různými kavárny, které jsme navštívily. Teď jich mám nachystaných několik, které jsme prošly za opravdu krátkou dobu, takže se vlastně máte na co těšit. Berte tuto rubriku jako zábavu, ale také jako doporučení. Protože do kavárny si chodíte vychutnat nejen dobrou kávu a jiné delikatesy, ale také si tam chodíte užít klidu, čtení nebo psaní článků.
A dnešní první obětí je kavárna SKØG Urban Hub v Brně.
Urban Hub je pro nás obě jedno velké překvapení. Původně jsme ani ten den neplánovaly navštívit právě tuto kavárnu, ale jinou, o které budu mluvit pravděpodobně příští týden. Zpětně si říkám, že by bylo opravdu velká škoda, kdybychom tam nezašly.

Při pohled na tuto kavárnu mizí všechny Starbucksy a jiné kavárny nějak opravdu velmi daleko. Urban Hub je jedno velké potěšení. Zážitek jak pro oči, tak pro duši. Takhle nádhernou kavárnu jsem si snad ani v těch nejkrásnějších snech nepředstavovala.
Než vstoupíte, tak se Urban Hub jeví jako normální, obyčejná kavárna, ale jakmile vstoupíte, okolní svět mizí. A já opravdu nepřeháním, i když víte, že já přehánět umím.
Nicméně nepřeženu to, když řeknu, že Urban Hub je doslova designový ráj. I návštěva toalet by se dala považovat za zážitek. Takhle krásně vymyšlenou kavárnu, s příjemnou hudbou, která nádherně doplňuje atmosféru, jen tak nenajdete. Minimalistický styl s prvky staré školy je naprosto geniální. A ten strop ze žárovek! Chtěla bych mít sny s takovým stropem.
K celé té dokonalosti, kterou dnes opravdu nebudu šetřit, je tu další důležitá součást krásné kavárny, do které se budete rádi vracet. A tou je obsluha. Přátelské, milé osoby, které neváhají poradit, co je nejlepší si objednat. Úsměvy nešetří a díky tomu je pobyt v krásném prostředí ještě o to něco krásnější a příjemnější.

Koncept celé této kavárny je naprosto božský. Navíc se mě i Lenči, vedle klasických českých, hodně líbí i anglicky psaný jídelní a nápojový lístek. Angličtina je dnes součást světa a Brno je město, které normálně navštěvují lidé z cizích zemí, takže detail v podobě anglického lístku je velký výhoda a dobrý nápad, který se neztratí. Můžete si zde zdá snad všechno, na co vzpomenete a přesto to v nabídce nevypadá přeplácaně. Limonády s netradičními příchutěmi v zavařovačkách místo klasických sklenic působí svěže, studentsky a neskutečně přívětivě a originálně. A jestli se také rozhodnete pro limonádku, tak rozhodně (rozhodně !!!) jděte do borůvkovo-levandulové. To je doslova nebe v hubě.
Já vím, že slovy chvály dnes opravdu nešetřím, ale tato kavárna si každé to slovo naprosto zaslouží. S Lenčou jsme se shodly na tom, že krásnější a atmosferičtější kavárnu jsem ještě nenavštívily. S každou návštěvou Brna je Urban Hub povinnou zastávkou. Takový klid a pohodu v takovém prostředí stojí za to zažít. A hlavně si zapamatovat. Takže pokud jste z Brna a ještě o Urban Hub nevíte, i když si myslím, že už jste o tom určitě slyšeli, neváhejte se tam zastavit. Třeba i každý den ze školy. A pokud nejste z Brna (my z Brna také nejsme)... navštivte Urban Hub také! Na příští návštěvě Brna víte kam jít.
Facebookové stránky Urban Hub

PS: Knihy v této kavárně budou vždycky vypadat tak neskutečně kouzelně...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 13. února 2016 v 21:35 | Reagovat

Super fotečky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!