V Melounovém cukru

19. února 2016 v 14:35 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,
jsem zpět s další kavárničkou, kterou jsme Lenčou navštívily a ověřily svýma "profesionálníma kavárenskýma očima."
To rozhodně berte jako hodně velkou nadsázku. Nejsme ani profesionálové a jestli mám mluvit za sebe, tak ani oči mi moc dobře neslouží.
Nicméně na našem seznamu se nacházela kavárna V Melounovém cukru, opět v Brně. Neskutečně miloučký a příjemný název. Hodnocení, ohlasy, všechno nasvědčovalo tomu, že by se možná Melounový cukr mohl alespoň částečně přiblížit Skogu, který jste si mohli prohlédnout v této rubrice minulý týden.
Ale rovnou říkám, že do teď se Skogu nic nevyrovnalo. Žádná kavárna. Ani Melounový cukr bohužel ne. Melounový cukr je krásná kavárna, měla jsem neskutečně dobré cappuccino a Lenča si dala vynikající cheessecake, borůvkový na Oreo sušenkách, který se jenom rozplýval na jazyku. Co z Melounového cukru opravdu, opravdu doporučit a nejvíc vyzdvihnout, jsou právě cheesecakes.
Na první pohled vidíte, že jsou opravdu poctivě vyrobeny z kvalitních surovin, ne z nějakých náhražek nebo levnějších alternativ. Na první kousnutí to i pocítíte na svých chuťových pohárcích. Za tu cenu opravdu stojí za to si nějaký vybrat.
Já jsem měla zase opravdu výborné capuccino, jak už jsem výše zmínila. Neskutečně se mi líbí vzory ze smetany. Vždycky, když je vidím, automaticky vytahuji mobil a fotím, dokud nemám asi tak deset tisíc fotek.
Řekla bych, že celkově v občerstvení a kávě není moc co dodat. Všechno to chutná výborně.
Ale je tu několik věcí, které nás prostě nenutily zůstávat.
Kavárny mají takovou svou vlastní, příjemnou, přátelskou atmosféru. Cítíte se v nich dobře a pohodově a všechny vaše starosti a problémy se alespoň na chvíli někam vypaří a vy chcete zůstat tak dlouho, dokud to jde. To proto jsme s Lenčou obě milovnice kaváren. Díky té atmosféře, soukromí. Máte se tak, že si chcete zapamatovat každý kousek celé kavárny, že si chcete vyfotit i tu nejmenší maličkost, která je v dosahu.
Kavárna V Melounovém cukru je taky hezká na pohled a moderní, ale je tam velmi málo místa. Když vedle vás sedí skupina lidí nebo stačí dvojice, v podstatě slyšíte co si říkají. Jste si takhle se všemi, řekla bych, možná až příliš blízko. Já naprosto chápu, že to s místy třeba nebylo tak jednoduché vyřešit, ale V Melounovém cukru není až tolik místa na to si povykládat vyloženě v soukromí.
My s Lenčou jsme seděly dokonce u baru, hned vedle mlýnku na kávu a kávovaru. Tudíž jsme mohly slyšet, co si vykládají ženské vedle u stolu a zároveň jsme spíše slyšely onen kávovar než jedna druhou.
Jako poslední, co nás příliš neohromilo, byla obsluha. Ne že by byla vyloženě nepřátelská, ale tak nějak bych ji označila za takovou nucenou společnost. Přišla za námi, protože musela. Nebo mi to alespoň připadlo. Byly jsme zvědavé, jaké druhy cheesecaků jsou nejlepší, ale například konkrétní doporučení nám nebylo řečeno.
Ale abych tolik nekritizovala. Řekla jsem vám spíše, jaké byly naše pocity z první návštěvy a jak jsme celkově vnímaly atmosféru. V Melounovém cukru je podle nás příklad kavárny, ve které se stavíte vypít kávu a zakousnout cheesecake, což je dohromady otázka asi necelé hodiny.
Ale velkou výhodou jsou, jak jsem už řekla, ty cheesecaky. Také to, že vám automaticky přinesou karafu čisté vody. To se u kávy vždycky hodí.
Na Melounový cukr jsme se moc těšily, protože ohlasy má opravdu excelentní, ale nakonec jsme odcházely s trochu smíšenými pocity.
Je to krásná kavárna a jestli nemáte až tolik rádi moc prostoru a preferujete raději menší kavárny, Melounový cukr navštivte. A rozhodně neříkám, že byste tam neměli jít jen tak. Cukr je opravdu prvnotřídní kavárna, co se týká občerstvení, takže už jenom proto abych vám návštěvu doporučila. Dál je to ale hodně na preferencích každého z vás a na vašich pocitech.
Zatím se mějte krásně a brzy se zase uvidíme.


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Myanmar Myanmar | Web | 24. února 2016 v 12:14 | Reagovat

Já mám Melounový cukr moc ráda kvůli dezertům, ty jsou tam totiž vážně boží :) Pěkná "recenze" - připomnělas mi, že bych tam měla zase někdy zajít :) Je sice škoda, že vás kavárna neohromila - ale chápu, také mám oblíbenější podniky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!