Batman v Superman: Dawn of Justice

26. března 2016 v 18:40 | Snow Fairy |  Film Reviews

Batman v Superman: Dawn of Justice

Režie: Zack Snyder
Žánr: Fantasy, Akční, Komiks, Sci-fi,
Délka filmu: 151 minut
Datum české premiéry: 24. 3. 2016
Název komiksové předlohy: Batman v Superman: Dawn of Justice
Autoři komiksové předlohy: Jerry Siegel, Joe Shuster, Bob Kane, Bill Finger


Hrají:
Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Aym Adams, Jeremy Irons, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Holly Hunter, Kevin Costner, Jena Malone, Ezra Miller, Tao Okamoto, Laurence Fishburne a další.


Trailer:Nad Gotham City se stahují mračna. Stejně jako nad Metropolis. Přichází čas, kdy se lidé začínají svých bdělých strážců spíše obávat. Přichází čas, kdy se budete muset rozhodnout, zda jste na straně noci nebo dne.
Čas, kdy se proti sobě postaví Batman a Superman.
Řada tragických událostí, ze kterých je obviněn Clark Kent aka Superman začínají pomalu přecházet ve válku sil. Batmanovo znamení spravedlnosti se začíná rovnat trestu smrti a lidé neví, co si myslet.
Správná otázka ale nakonec možná není, kdo vyhraje. Zda Batman nebo Superman. Ale kdo a proč je proti sobě postavil, kdo zasel zrno nenávisti mezi dva významné ochránce, kdo jim mezi sebe vložil to pomyslné versus?

***


Modrá proti černé. Den proti noci. Bůh proti člověku.
Tahle srážka charakterů může způsobit mnohem větší škody než by se mohlo zdát na první pohled. Batman z temného Gothamu a Superman z Metropolis. Každý je jiný, ale oba jsou pro lidi vzorem, určitou nadějí, kterou občas ztrácejí.

Na novinku DC Comics, Batman v Superman: Dawn of Justice, jsem se nesmírně těšila už opravdu nějaký ten pátek. Dva největší a moji nesmírně oblíbení superhrdinové v jednom filmu, to je samo o sobě velký tahák, který celý film v podstatě předchází. O tom, co se bude dít, mají diváci jenom základní informace. Co se odehrává doopravdy a jak moc velká je to akce, je na zhlédnutí samotného filmu.
Dobrou polovinu filmu se ocitáte na několika různých místech, prožíváte několik různých emocí a to obou hlavních hrdinů, především ale dostanete poměrně podrobný náhled do hlavy Bruce Wayna. Sledujete jednu akci, jenom abyste se po chvíli ocitli 18 měsíců v budoucnosti. Prohlížíte myšlenky i noční můry gothamského Batmana a snažíte se složit dohromady celkový obraz. Časté střídání časové linie na mě působilo trochu matoucím dojmem. V různě dlouhých časových intervalech prožíváte trochu jinou scenerii i emoce. Práce kamery je tudíž opravdu značná, nicméně na kvalitě scény přese všechno neztrácejí.

Kromě minulosti obou známých postav se setkáte s minulostí i současností další postavy, která má svou důležitost, ale významnější roli povede ve filmu s vlastním jménem. Řeč je samozřejmě o drsné válečnici Wonder Woman, která v podání Gal Gadot září jako hvězda. To, že se jedná o novou postavu je velmi jednoduché přehlídnout, osobně mi připadlo jako bych ji takhle znala už dříve. Její působení ve filmu má velice osvěžující účinek a vůbec by nevadilo, kdyby scén s Wonder Woman bylo i zde o něco více. Kromě Gal Gadot je ale dalším člověkem, který odvedl obrovský kus práce a který provedl svou postavu geniálně až do konce, je Jesse Eisenberg v podání Lexe Luthora. Na něj je opravdu radost pohledět.


Tím rovnou přecházím k hlavním protagonistům (nebo snad antagonistům?) celého filmu. Batmana a Supermana. Ben Affleck jako nejnovější Temný rytíř neskutečně ohromil. Po celé řadě vynikajících herců měl Ben velmi vysokou laťku, které dosáhnout. Myslím si, že jí dosáhl s přehledem. Úžasně do role Bruce Wayna zapadl a každou emoci, každý výraz i každý pohyb dotáhl k dokonalosti. To stejné můžu říct o Henrym Cavillovi, který je v roli Supermana opravdu fenomenální, čehož jste si už mohli všimnout ve filmu Muž z oceli. Řekla bych, že odtud má pro Dawn of Justice značnou praxi, která se nesmírně vyplácí.

Kromě toho, že zpočátku je práce kamery hodně intenzivní, což opravdu působí trochu zmateně, je Batman v Superman velmi povedený film společnosti DC Comics, od které se letos ještě máme na co těšit. Veškeré audio-vizuální efekty, grafická úprava, výběr herců a celkově zpracování mají neskutečné grády a opravdu je na co se dívat. Přeměna Batmana v podstatě na zbraň hromadného ničení je sice imponující a povedená, ale já osobně jsem rozhodně mnohem více fanoušek klasické masky a pláště. Veškeré to brnění je na jednu stranu opravdu skvělé vytvořené a v každém detailu propracované, ale starý dobrý Batman je pokaždé tou absolutně nejlepší volbou.
Po zdrcujícím konci, který ale zároveň končí přesně tak, jak celou dobu doufáte, se nesmírně těším a jsem hodně zvědavá na další pokračování. A nejen Justice League, Dawn of Justice krásně naznačuje, že je na co se těšit i v dalších filmech, které se budou zaměřovat na ostatní DC Comics postavy, které rozhodně stojí za velký kus pozornosti.
Moje hodnocení
90%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!