Envi Cafe

4. března 2016 v 13:40 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

tento týden budu mluvit o brněnské kavárně, která si nás s Lenčou získala s první návštěvou. Při pohledu na pobíhající a spící kočičky jsme doslova roztály.
Vy, co bydlíte v Brně, určitě už víte, že mluvím o Envi Cafe, kočičí kavárně. Obě s Lečnou milujeme zvířátka a já jsem takový malý blázen do kočiček. Moje rodina, vedle pejsků, měla odjakživa nějakou kočičiku. Podle mého milovaného kocourka je pojmenovaný i celý blog, a opravdu s kočičikama jsme s Léňou opravdu jenom za dobře.

Jsou sice lidé, kteří kočičky nemusí nebo je nesnesou kvůli alergiím a tak celkově může někomu vadit, že kočičky pobíhají po stolech. Ale my s Lenčou vřele doporučuje návštěvu tohoto druhu kaváren. Mají absolutně úžasnou atmosféru a taky neskutečně uklidňující. Kočičky jsou fantastičtí terapeuti, kteří se v některých zařízeních pořizující záměrně v rámci felinoterpapie, a díky nim je v celé kavárně opravdu krásná a uvolněná atmosféra.
Envi kočičí kavárna je snad to nejmilejší místo, jaké můžete navštívit. Kočičky kolem jsou prvkem, který tuto kavárnu dělá vyjímečnou. A taky fakt, že pokud chcete, můžete si kočičku adoptovat. Naprosto milujeme to, že všechny kočičky jsou z útulku. Takhle alespoň ty malé krasavice a krasavci dostanou šanci na nový domov, lepší než v útulku. Jenom z jedné násvštěvy, která rozhodně nebyla naše poslední, jsme si na kočičkách všimly, jak jsou vděčné. Mají krásné a bezpečné prostředí a lidé se z jejich přítomnosti neskutečně těší. Na druhou stranu jsou to i docela čertíci, takže pozor na jídlo, které si objednáte. Obzvlášť výtečné panini se schwardsvaldskou šunkou, ty rozhodně nenechávejte jen tak na stole bez dozoru.

Jelikož se jedná o kočičí kavárnu, jsou tady určitá pravidla, která najdete jednak na interntu a jednak na každém stole kavárny. Jsou to umírněná pravidla, uzpůsobená takovému typu kavárny, takže cokoli je psáno je naprosto pochopitelné a odůvodnitelné. Obzlášť se apeluje na bezpečí a spokojenost kočiček a to, že je nesmíte krmit čímkoli, co si objednáte. Myslíme s Lenčou, že je to opravdu důležité a takové pravidlo v žádném případě není přehanené, i když občas to tak dokonale uhlídat nejde. Kočičiky mají svou stranu a je o ně pečlivě a krásně postaráno, takže nějaké další jídlo, které by jim ani nemuselo udělat dobře, není třeba dávat.


#SnehurkaKocka


Z Envi Cafe jsme tak unešené a nadšené, že v podstatě není, co vytknout. Nejlepší je přijít hned po otevření, protože je větší klid, jelikož postupem času přicházejí i maminky s dětmi a to už je trochu větší rodeo. I děti mají za pravidlo chovat se slušně a nekřičet, obzvlášť v přítomnosti kočiček se chovat ohleduplně, ale přece jenom jsou to děti a je to úplně o něčem jiném, než když jste tam hned po otevření a kavárna je ještě v takovém tom klidnějším módu a kočičky jsou taky více k vidění.

V nějakých ohlasech na facebookové stránci Envi Cafe je psáno, že je obsluha pomalejší, ale toho jsme si s Lenčou v podstatě nevšimly, protože celkově je atmosféra kavárny tak příjemná, že zapomenete na cokoli, co se i jídla týká. Jste naprosto uvolnění a čas se zdá, že taky plyne úplně jinak než normálně.
Co se jídla a občerstvení týká, nemáme co vytknout. Já měla dva druhy Panini a musím říct, že obojí byly naprosto výtečné. Lenča si dala jeden druh palačinek a šunkové panini a také byla velmi spokojená. Za ty ceny a tu atmosféru to narosto stojí, i mnohem víc. Vedle kočiček je jídlo taky velkým zážitkem.
Brněnská kočičí kavárna se pro nás s Lenčou stala vedle Skogu naší nejoblíbenější kavárnou vůbec. Je to rozhodně místo, které nepomineme kdykoli se do Brna dostaneme. Bylo opravdu úžasné tuhle kavárnu navštivit a rozhodně byste tam měli zajít, jestli jste tam do teď nebyli. V této kavárně jme opravdu rády utratily víc peněz, protože víme, že penízky, které jsme utratily jdou na kočičky a jejich krmení a všechno, co potřebují, aby jim bylo dobře.

Mnohem víc informací najdete na jejich webových stránkách Envi Cafe nebo na facebookých stránkách.

Ještě jedou říkám, pokud jste kočičí kavárnu ještě nenavštívili, napravte to. Je to opravdu zážitek, který nezapomenete. A třeba si nějakou tu miloučkou němou tvářičku zamilejete tak, že si ji adoptujete a dáte jí nový a krásný domov, který si rozhodně zaslouží.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Myanmar Myanmar | Web | 7. března 2016 v 11:38 | Reagovat

Tak tam rozhodně musím vyrazit! :) Kavárna vypadá úplně suprově a bydlím od ní vlastně kousek (no, dobře, až takový kousek ne, ale co už :D )! Děkuju za doporučení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!