Filmová recenze - Allegiant Part 1 / Aliance 1. část

12. března 2016 v 19:46 | Snow Fairy |  Film Reviews

Allegiant Part 1

Režie: Robert Schwentke
Žánr: YA, Dystopie, Fantasy, Sci-fi, Akční, Romance,
Délka filmu: 120 minut
Datum české premiéry: 10. 3. 2016
Název knižní předlohy: Allegiant (Aliance)
Autorka knižní předlohy: Veronica Roth


Hrají:
Theo James, Shailene Woodley, Ansel Elgort, Miles Teller, Naomi Wats, Zoe Kravitz, Maggie Q, Octavia Spencer, Emjay Anthony, Johny Weston, Rachel Hendrix, Autumn Dial, Courtney Hope a další.







Trailer:


***


Po zhroucení systému frakcí, po svržení kruté vlády Sečtělé Janine Mathewsové se naše skupina, v čele se Čtyřkou a Tris, dostávají do zdánlivě nové, nově zrozené společnosti. Jak se ale ukazuje, i tato nová komunita vykazuje známky předchozí fanatické touhy po nadvládě, i když trochu jiného druhu než předtím.
Utajený svět za zdí však nedá Tris spát. Za zeď je zakázané chodit s výmluvou, že nic tam není. Tris se ale odmítá vzdát alespoň malé naděje, že za zdí by na ně mohl čekat nový, lepší a bezpečnější život. Nepřestane dokud to aspoň nezkusí.
Dokud nezjistí, jestli svět za zdí není jenom jako přejít z bláta do louže...


Divergentní svět Veronicy Roth nám před očima ožívá po třetí. V první části Aliance se nám otevírají hned dva světy a jejich prolínání, jejich současné problémy a také všechna špatná rozhodnutí.

Od začátku je na Alianci vidět, že graficky i audio-vizuálně je to film rozhodně velmi zdatný. Dystopický svět rozkládající se pod troskami dříve majestátního Chicaga dávají znát, že jenom o lásce a polibcích to nebude. Od prvního dílu jsme se s postavami posunuli opravdu hodně vpřed. Od prvopočáteční frakce Odevzdaných jsme se posunuli do společnosti, který vypadá skoro jako úplně jiný svět než který jsme viděli v předchozích dílech. Nejen v tomto si myslím, že je Aliance mnohem lepší než její předchůdci. Filmaři si na této části, která tvoří víc jak polovinu úspěchu celého filmu, dali záležet. Soustředili se na detaily, aby celková atmosféra byla co nejvíce imponující divákovi.

I přesto, že už druhý díl měl jiného režiséra, myslím si, že až v tomto třetím si Robert Schwentke uvědomil, jakou změnu tato divergentní série potřebuje. Kromě grafického zpracování jsou právě i jednotlivé scény vedeny mnohem zajímavějším způsobem. Myslím, že na sebe navazovaly plynuleji a celkově se mi to všechno zdálo uvěřitelnější, napínavější, akčnější, mnohem více zarážející a dotažené do konce.
Osobně nejsem úplně největší zastánce trendu rozdělování posledních dílů série na dva díly, protože si myslím, že v některých případech by jeden díl bohatě stačil, aby obsáhl všechno nejnutnější. U Aliance bych také spíše uvítala jenom jeden díl. Další rok čekání na to, co se nakonec stane (kdo četl, bude vědět, co myslím) je docela kruté.

Nicméně první část Aliance se zatím povedla nejvíce. Osobně jsem byla tehdy hodně nadšená z prvního dílu, nejspíš také proto, že to byl první pokus a všechno bylo nové, byla jsem nadšená z toho, že moje oblíbená série dostane svou filmovou sestru, ale zpětně s postupem celé série, byla Divergence a trošku i Rezistence, opravdu poněkud pozadu.
Jestli dosavadní díly byly v očích diváků nic moc, Aliance se hlásí jako náprava. A jak pár dívek, odcházející s konečnými titulky z kina říkaly, a já s nimi více než souhlasím, tohle nebyl konec. To byl teprve začátek.


Hodnocení
90 %
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 12. března 2016 v 23:01 | Reagovat

Výbornej film.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!