Franz

11. března 2016 v 18:13 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,


v dneším článku s námi zavítáte do podniku, který není vyloženě kavárna, ale spíše bistro. Jedná se o bistro FRANZ, který najdete v Brně na jedné z nejfrekventovanějších ulicí, na Veveří.
Bistro FRANZ nás s Lečnou zaujalo převážně díky interiéru, který vám níže trochu blíže ukážu. Ale po příchodu do bistra, kterému stejně tak jako jako říkám kavárna, jsme zkoumaly dál.
Jak můžete na fotce vidět, Franz je opravdu zajímavý především v tom, jak vypadá. Hrají zde krásné, příjmené barvy a celkově je to podnik, který ocení určitě hodně studenti.
Při příchodu nás sice trochu zarazila vůně, která byla zpočátku spíše nepříjemná. Kuchyň je hned za barem, naprosto dveřím, takže kvůli tomu ucítíte, kdykoli se bude cokoli vařit. Někomu to může trochu vadit, ale věřím, že po nějakém čase strávené v příjemném prostědí takového bistra/kavárny na to i zapomnete.

S Lenčou jsme bistro navštívily asi kolem deváté hodiny, což je hodina po otevření, takže by se dalo říct, že se celé bistro ještě probouzelo. Nicméně mladý číšník na nás byl velmi příjemný, trpělivě čekal až si vybereme a usmíval se i přesto, že bylo ráno ještě takové dne, kdy pršelo jako z konve a počasí komplexně bylo poněkud mrzuté.
I přesto, že hlavní náplní a koncepcí tohoto podniku je jídlo, tak jsme si s Lenčou jídlo nedávaly. Tuhle stránku tudíž moc ohodnotit nemůžeme, ale soudě jenom podle vzhledu jídla na talířích, které dostaly návštěvnice u stolu kousek od nás, myslíme, že utratit zde nějakou tu korunku na malou snídani, by nemuselo vyjít zas tak špatně.

Co se naší objednávky týká, Lenča si dala domácí limonádu s příchutí levandule, která nám neskutečným způsobem přirostla k srdci ve Skogu, o kterém už jste tady už hodně slyšeli. Já jsem se si dala latte, ostatně skoro jako obvykle.
Lenči limonáda chutnala, ale ve srovnání s tou ze Skogu byla tato trochu slabší. Moje latte bylo dobré, já jsem obecně milovník latte, takže nepohrdnu v podstatě žádným, ale tady mi trochu vadilo, že jsem latte dostala do poměrně velkého hrnečku, nápoje byla tak polovina ještě předtím než jsem začala pít a opravdu hodně brzy bylo studené. Co se mi ale líbilo, bylo coffe art na povrchu latte. Asi z toho už blázním, ale tyto kávové vzory nelze neocenit.
Bistro FRANZ je místo, kam se minimálně ještě jednou s Lenčou rády vrátíme. Interiér je opravdu originální, mladistvý a neokoukaný, čímž poskytuje příjemné prostředí pro posezení nad kávičkou nebo nějakým dobrým jídlem.

Když se budete o bistru FRANZ chtít dozvědět víc, navštivte jejích webové stránky nebo facebookové stránku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Myanmar Myanmar | Web | 13. března 2016 v 10:04 | Reagovat

Franz je fajn - párkrát jsem tam zašla cestou ze školy, když jsem si chtěla udělat minioslavu povedené zkoušky, mám to pěkně cestou domů :) To prostředí je fajn a i když jsem si taky nikdy nedala nic k jídlu, souhlasím - objednávky ostatních hostů vypadaly lákavě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!