Inspiration (133) - In the Middle of the Life

27. března 2016 v 20:03 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.Ahoj,

když jsem byla malá, mončičáci byly doslova prodloužením mojí ruky. Všechno, o co jsem se starala bylo, jestli mají moje hračky dost jídla, dost místa a ustlané postýlky.
Dnes vám nebudu povídat o vývoji lidského těla nebo lidské mentality. Zas až o tolik vedle šlapat nebudu. Chtěla bych se jenom na chvíli zastavit. Poslední dobou se toho totiž kolem děje nějak příliš mnoho. Kromě dalšího asi milionu věcí, dnes děti dospívají příliš rychle a když už si říkáte, že se to začíná aspoň trochu uklidňovat, zeptá se vás ani ne desetiletý kluk, který před obchodem poptává samolepky na plyšáky Spongeboba, jestli s ním nepůjdete do postele. Tomu už jsem se musela opravdu zasmát. Jakkoli by se to mohlo zdát jako vtip, tohle se mi opravdu stalo. A rovnou říkám, že opravdu nejsem pedofil.

Já osobně ještě nejsem úplně uprostřed života, ale mám ráda, když o všem, co se mi stalo, můžu občas v klidu popřemýšlet. Pouvažovat, co jsem udělala špatně a co by potřebovalo doladit. Ale také, co jsem udělala dobře, protože doufám, že občas se mi nějaký ten přešlap vyhne. Každý potřebujeme čas pro sebe, vstřebat a pochopit věci, které jsme do té doby třeba neměli čas projít a promyslet. Už několikátý den se ráno budím se slunečním světlem pronikajícím oknem do pokoje. Jsem sice pořád velký milovník zimy, ale vědomí, že začíná každé ráno zase vycházet sluníčko, je přece jenom výjimečně povzbuzující. Chtěla bych vám říct, že není nic špatného, když si občas jen tak sednete a budete přemýšlet. Nemá se to s přemýšlením přehánět, to je pravda, ale čas od času trávit trochu času jenom se svojí hlavou se nakonec vždycky nějak vyplatí. Potom si k tomu relaxu vezměte knížku a hrníček čaje nebo kávy a nic se nebude zdát nemožné, jak se to třeba zdálo předtím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!