Café Placzek

8. dubna 2016 v 20:50 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

dnešní kavárna, kterou vám s Léňou představíme, je další brněnská. Nebudeme ale na tento podnik v představování samy. Měly jsme na pomoc další dva průzkumníky. Mého staršího brášku Romču a úžasného člověka, kamaráda a člena rodiny, Ádu.
Café Placzek nás všechny zaujal hlavně kvůli jedné věci. A pokud Café Placzek znáte a třeba vy, kdo sjte z Brna, tam chodíte, víte, jakou položku jejich seznamu máme na mysli. Máslový ležák.
Café Placzek je opravdu luxusní kavárna, která vás upoutá hned na první pohled, protože vypadá opravdu nesmírně vznešeně a jednoduché čisté barvy působí luxusně a draze, i když to tak třeba nebylo.
Ještěže jsme s sebou měly Romču, neboť to je člověk, který se nebojí zkusit nové věci, nová jídla, nápoje a dezerty.
Každopádně při letmém pohledu na nabídku je Placzek cenově opravdu hodně dostupný a ceny jsou vůbec přemrštěné, když vezmeme v úvahu, že takhle v podstatě v centru Brna najdete i dražší kavárny. Taky si myslíme, že za dobré a příznivé ceny dostane nadprůměrně dobré jídlo. Zatím jsme tak vyzkoušeli samozřejmě máslový ležák, to byl střed naši pozornosti. Romča kromě nás ostatních vyzkoušel ale i anýzové latte, které sice kolem anýzu snad ani neprošlo, ale chutnalo tak jako tak dobře, panna cotu a ovocnou svěží limonádu. Všechno to nejenže vypadalo naprosto nádherně naservírované, ale ono to i chutnalo naprosto luxusně.
Teď k máslové ležáku. Jak Café Placzek moc do Harry Potter tématu nezapadá, tak máslová ležák ano, a opravdu na co jsme při pití ležáku v Brně všichni mysleli, byl Harry, Hermiona a Ron a jejich sedánky nad máslovým ležákem.
Nejdřív jsme se s Lenčou trochu obávaly, že když je ležák kombinace mléka, másla a medu, bude to nesmírně tučné a sladké pití. Každá z položek je sama o sobě sladká, ale nakonec jsme nemohly být překvapenější. Máslový ležák v Café Placzek je naprosto výborný, povzbuzující a vůbec ne tak sladký, jak jsme si myslely. Osobně jsem si neskutečně užívala každý doušek. Lenča, Áda i Romča si také máslový ležák pochvalovali. Řekla bych, že už kvůli tomuto ležáku se budeme do Café Placzek moc rádi vracet a až se s Lenčou zase vydáme na kavárnovou tour, tak nejspíš do Placzeka zase zamíříme. Také proto, abychom mohly ochutnat ty delikátně popsané panini v nabídce.
Cafe Placzek je opravdu krásná kavárna, kterou bychom všichni doporučili. Sice mě velmi zamrzelo, že veškeré příchutě latte, které jsem nejvíce toužila si objedant, to je levandulové a perníčkové, nějak nebyly dostupné. Ale věřím, že někdy příště bych mohla mít víc štěstí a levanduli i perníčky vyzkoušet.
Takový malý detail je vyloženě mužská obsluha (?), což si nejsme s Lenčou úplně jisté, jestli je zásada kavárny nebo jsme jenom přišly v den, kdy měly ženy číšnice dovolenou. Jestli víte a znáte to v Café Placzek, určitě nám to dejte vědět. Nicméně pro ženy je aspekt vyložené mužské obsluhy velmi imponující a atraktivní.

To už tak jenom na konec. Jinak opravdu, pokud hledáte příjemnou, krásně designově zařízenou, dvoupatrovou kavárnu v centru Brna, zajděte si do Café Placzek, kdyby pro nic jiného, tak pro máslový ležák, vyhlášenou specialitu této kavárny.

Jestli se budete chtít o Cafe Placzek dozvědět více, klikněte na odkaz na jejich facebookové strány nebo na jejich webové stránky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Myanmar Myanmar | Web | 9. dubna 2016 v 14:01 | Reagovat

Díky za tenhle seriál. Do Placzka jsem nikdy nešla, protože jsem ho odhadovala na takovou tu typickou předraženou snobskou kavárnu, a ono nejen, že ne, ale ještě tam mají Máslový ležák? Vážně? Příští týden tam jdu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!