Morgal

1. dubna 2016 v 20:52 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

v dnešním Coffee Time vám s Lenčou představíme kavárnu, která si je hodně blízká s jedním z podniků, o kterém jsme tady na blogu už mluvily. Galerijní kavárna Morgal jde ruku v ruce s bistrem FRANZ, o kterém si můžete přečíst TADY.

Morgal jsme s Léňou vybraly doslova spontánně, když jsme ve Franzovi procházeli nápojový lístek. Upoutávka na Morgal leží na každém stole, protože Morgal je více sofistikovaná odnož Franze. Design je nesmírně nádherný, čistý a příjemný. Naprosto dokonale se hodí do prostoru Místodržitelského paláce.
Cestou, která nakonec vedla k Morgalu, jsme měly namířeno původně do jiné kavárny, která nás nakonec tak nějak odradila. Jakmile jsme ale dorazily právě sem, byly jsme rády. Prostředí je opravdu nádherné. Dřevěný nábytek, navíc originálně zdobený tak, že vypadá jako zářivá starožitonost, příjemné prostředí i obsluha a navíc je tato kavárna dog friendly, tudíž nevadí, když si sem občas vyrazíte se svým milovaným psíkem. Nabídku mají velmi podobnou bistru Franz. A to proto, že se jedná o dva podniky, které vlastní jeden člověk. Zde v Morgalu si ale také můžete dát nějaké jídlo, zákusek a nebo jinou laskominu.

Samozřejmě si zde dáte i nějaké to občerstvení. Morgal nabízí širokou škálu domácích limonád, různé druhy kávy, čaje. My s Lenčou jsme pro změnu zvolily čaje, místo naší obvyklé kávy. Lenča měla bílý čaj a já černý, kořeněný s mlékem. Musím říct, že z těch čajů jsme až tak nadšené nebyly. Lénin byl, jak to říct, obyčejný. Vlastně ničím zvláštní, na to, že sliboval podle názvu a definice víc. Můj byl na jednu stranu dobrý, ale možná spíše bez toho mléka. Dlouho jsem chtěla zkusit nějaký další druh černého čaje s mlékem, ale nejsem si jistá, jestli je to tím, že na takový typ čaje nejsem úplně zvyklá nebo to bylo něčím jiným. Každopádně čaje si budu dávat spíše doma a příště, až se do Morgalu zase třeba podíváme, vsadím na nějakou kávičku.
O dalším občerstvení tolik mluvit a soudit nemůžeme, protože kromě čaje jsme nic nezkusily, jelikož jsme měly maličko naspěch. Ale co jsme musely neustále fotit, byl design. Nádherné lustry ve stavu lotosů, to je asi to první, co přitáhne zrak. Tento aspekt Morgalu se opravdu hodně povedl. A myslíme, že za minimálně vyzkoušení stojí i další věci, třeba to jídlo. Takže jestli nevíte, kde najít kavárnu s elegantním, příjemným a čistým prostředím, zkuste třeba právě Morgal. Myslíme si, že káva by mohla být opravdu vynikající.

Nakonec, jako obvykle, pro více informací, kliknětě na facebookové stránky Morgalu nebo na jejich webovky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!