Starbucks Double Review

22. dubna 2016 v 21:55 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

v dnešním Coffee Time jsme si pro vás s Lenčou připravily dvojitou recenzi, takový dvojitý boj jedné společnosti, která si už dávno podmanila celý svět. Jistě, mluvím o Starbucksu, jehož pobočky v Brně najdete už tři. V Olympii, Ve Vaňkovce a na Náměstí Svobody. My dvě, když jsme v Brně, tak se zdržujeme většinou v centru, což znamená, že do Olympie se dostaneme jenom velmi zdřídka. Proto hlavní hvězdy dnes budou Vaňkovka a "Svoboďák."
Po návštěvách tolika jiných kaváren, které nám naprosto učarovaly, jsme Starbucks tak trochu odložily na druhou kolej. Máme ho rády, zbožňujeme kelímky, kde vám napíší vaše jméno i vždy příjemný a spolehlivý personál. Nicméně Starbucks je velmi prominentní společnost, která má své pobočky po celém světě. Je to ikonická síť kaváren, kde, abychom byly upřímné, platíte velkou část ceny hlavně kvůli značku. Všechny položky menu jsou na druhou stranu velmi dobré, kvalitní a úplně cítíte, že za logem se sice skrývá reklama, ale i kvalita, která vždycky nesmírně potěší.

Navzdory tomu, že jsme se teď s Lenčou hodně zamilovaly do menších kaváren různě po městech, Starbucks je stále naším velkým guilty pleasure. Oběma se nám líbí design, který je pro Starbucks stejně ikonický jako logo. Krásné, čisté linie zaručují, že se v takovém prostředí cítíte jednoduše luxusně, i když jste "jenom" v obchodním centru.
Našimi nejoblíbenějšími nápoji jsou Caramel frapuccino a Java Chip. To jsou naše velké, velké stálice. V zimě jsem si já osobně zamilovala Gingerbread Latte a Lenča se opět ponořila do deloikátních chutí karamelu. Ještě za mě bych doporučila klasické latte. Je to klasika a ve Starbucks si za ni docela zaplatíte, ale jestli jste milovníky klasik, pak vás latte nezklame.

Jako novinka před pár měsíci nás zaujalo Pistacio Rose Mocha. Sliboval všechno! Nádhernou chuť, nádherný vzhled, nádherný požitek z toho, že se můžete této krásy napít. Nicméně je to přesně nápoj, který nás zklamal. Tuhle limitku vám zmiňuji, protože i když ji už teď nekoupíte, jde o nápoj, od kterého jsme čekaly vážně hodně. Nakonec se ale ukázal spíše jako volba pro někoho, kdo opravdu zbožňuje sladkosti. Tohle mocha sice opravdu nádherně vypadalo, ale bylo příliš sladké, až přeslazené. Pokud nejste až tolik na sladké, tohle by nebylo nic pro vás.
Jsme si jisté, že o Starbucks hodně víte z vlastních zkušeností. Nebo minimálně jste o něm slyšeli a víte, o co se jedná. V dnešní době už Starbucks dávno není jenom americká/anglická záležitost.

A jelikož je tento článek o Starbucks v obchodním centru Vaňkovka v Brně a Starbucks na Náměstí Svobody v Brně, říkáme rovnou, že jestli byste se mezi těmito dvěma rozmýšleli, tak jděte na 100% do Vaňkovky. Je to sice menší pobočka, ale naprosto bezkonkurenční v porovnání s tou na náměstí. Na Vaňkovce máte úžasnou pohodu, i když sedíte jenom na obyčejných židlích. Na náměstí je to větší, ale podle nás se to tak jeví jenom díky hodně, opravdu hodně, vysokým stropům. Jinak toho prostoru je tak průměrně, možná stejně jako na Vaňkovce. Hodně zde hraje roli i to, že na náměstí je mnohem větší shon. Náměstí je plné lidí a hodně z nich si zajde do Starbucks na chvilku sednout. Neustále se tam něco děje, slyšíte hodně hlasů a zvuků a na posezení v klidu, na důležitý rozhovor s kamarádkou nebo na obyčejné, pohodové posezení, to na náměstí moc není. Je tam příliš podnětů, ale pokud vám samozřejmě shon a spousta lidí nevadí, tak by náměstí mohlo být právě volbou pro vás.

Na tohle jistě má každý svůj názor. Kazdopádně za mě s Lenčou je Vaňkovka jasnou volbou. A jestli Starbucks sledujete na facebooku, víte o těch nádherných designových, sezónních kelímcích, které mají naprosto nádherný a unikátní styl.
To je rozhodně obrovské lákadlo.
Více než Starbucks bychom doporučily spíše menší, osobnější kavárny, které jsme vám už tady na blogu doporučovaly dříve. Nicméně návštěvou Starbucksu rozhodně nic nezkazíte.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 23. dubna 2016 v 20:33 | Reagovat

Já nevím, sice jsem v Brně pečená vařená ale starbucks rozhodně nenavštívím. Všechno sice vypadá jak píšeš nádherně. Jména, kelímky logo atd atd. Ale po mé návštěve v Praze jsem se rozhodla, že raději zaplatím za kvalitnější kávu v kavárně než tady, ale asi to je jen otázka názoru a špatné zkušenosti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!