Květen 2016

Quote of the Week #20

31. května 2016 v 16:43 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the Week


Ahoj,

v dnešním Quote of the Week pro vás mám větičku, která je součástí knihy The Unexpected Everything. Je to kniha, kterou napsala Morgan Matson a i přesto, že je to kniha o víc jak o pětiset stranách, nemohla jsem odtrhnout. Četla jsem pořád dál a dál, dokud jsem nebyla na konci.
Morgan je obecně velmi inspirující a skvělá autorka a její knihy sklízejí opravdu velký úspěch. Já osobně mám její knihy opravdu hodně, hodně ráda. A na TUE jsem čekala hodně dlouho.
Citát, který vám představím dnes znamená v překladu doslova to, že víra, že nejsme sami je jeden z nejkrutějších triků. Je to poněkud emotivní a smutná věta, ale rozhodně dává smysl. A pro to, jaký nese obsah a podtext, tak silný a vehementní, je to věta, kterou hodně dlouho nezapomenu a kterou bych s vámi chtěla sdílet.


"Because believing you're not alone is the cruelest trick of all."


- Morgan Matson (The Unexpected Everything)Recenze - Smolná sezóna | O životě plném nehod, náhod a kostlivců skrývajících se ve skříních

30. května 2016 v 18:18 | Snow Fairy |  Recenze

Smolná sezóna

Autorka: Miora Fowley-Doyle
Žánr: YA, Mystery, Contemporary, Fantasy, Magický realismus
Díl: -
Originální název: The Accident Season
Počet stran: 280
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: CooBoo
***


Představte si, že byste ve svém životě, každý rok ve stejnou dobu, zažívali sérii náhodných a velmi nešťastných příhod. Často byste padali, lámali si více kosti, jenom kvůli náhodě byste mohli skončit pod koly aut. Cokoli nešťastného by se vám mohlo stát. V podstatě cokoli od pořezání se papírem až po něco o hodně vážnějšího.
Cara a její rodina je takovou smolnou sezónou, jak jí říkají, zasažena. Je to temné a nepředvidatelné období na konci října. Jsou tady ale i tajemství, která, kdyby byla vyřčena, by mohla bolet ještě více než kdyby zůstaly pohřbené hluboko v minulosti.
Co když je ale smolná sezona jenom něco jako další tajemství? Nevyřčená pravda nebo až příliš skutečná série nešťastných příhod?


Stejně jako se pravda střídá s iluzí, se střídá realita s představami. Cara sní o něčem, co její zapovězeno a snaží se zjistit, kdo doopravdy je dívka s myšími vlasy z jejich forografií, na níž si nikdo nevzpomíná, a proč se jich vlastně smolná sezóna tak vehementně drží.

Smolná sezóna byla jednou z mých velkých očekávání. O kvalitě příběhu mě přesvědčovaly velmi kladné recenze a ohlasy v zahraničí, stejně jako nadšení český čtenářů v období publikování knihy.
Netrvalo dlouho a námětu Smolné sezóny jsem neodolala. Nicméně mě čekala studená sprcha. Ambice má kniha vysoké. Námět je nesmírně originální a zajímavý. První, obálkový, dojem je velice uchvacující. Kniha slibuje, že si čtenáře podmaní. Očekávala jsem, že budu i já jednou z těch, které, jak se do čtení jednou dají, nepřestanou, dokud se nedostanou až k poslední stránce.
Naneštěstí mě Cara a její smolná sezóna příliš nepřesvědčily.

Aspekty magického realismu jsou patrné, i když ne vždy jsou naprosto jasné. Normálně mi tohle žánrové zařazení nevadí, ráda si něco podobného přečtu. Ale ve Smolné sezóně je to něco přes co mi nejde se dostat. Čtení mi trvalo dlouho a neužívala jsem si ho tolik, kolik bych chtěla. Celkově se jedná o opravdu zajímavý příběh a některé pasáže jsou více než šokující a překvapivé. Ale na druhou stranu je zde něco až tolik bizarního a prapodivného takovým podstrčeným způsobem, že se mi ani moc pokračovat nechtělo.

Autorčin styl psaní je plynulý a poetický, velmi povedený. Ale myslím, že ho plně nevyužila pro potřeby Smolné sezóny. Navzdory dobrým ohlasům mě Smolná sezóna spíše zklamala. Není to sice kniha, kterou byste odložili po první kapitole, protože se prostě nedá číst. Naopak je zajímavá a někdo by v ní mohl najít mnohem více. Pro mě bylo ale těžké se začíst a najít nějaký bod, který by mě udržel ve čtecím módu, kdy bych chtěla jenom číst a číst až bych se dobrala konce.
Bohužel je Smolná sezóna jedna z těch knih, které když si nepřečtete, tak se opravdu nic nestane.Inspiration (138) - Don't forget to keep moving

29. května 2016 v 18:20 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.Ahoj,

po příjemně strávené sobotě venku, s rodinou (s bráškou, Adošem, mamkou, taťkou, kočkama) a obědě (taky od bratra), na který dlouho ještě nezapomenu. Po neděli, kterou bych nepojmenovala jinak než Captain America Sunday, si opět sedám za počítač a píšu vám pár slov o tom, že i přesto, že jsou věci, přes které je těžké se dostat, nesmíte se zapomenout posouvat dál. Není nic lepšího, co pro sebe můžete udělat, než nechat věci, které vás stahují dolů, hezky za sebou. Tam, kde na ně nebudete moci dosáhnout, protože budete postupem času čím dál výše. Starosti zůstanou dole, kde na vás už ani ony nedosáhnou. Jenom nesmíte zapomínat jít dál.
Vždycky tady budou záležitosti, které nás budou nějakým způsobem trápit. Jsme lidé a jednou se staráme o spoutu věcí, o jejich chod i postup. Nicméně některé jsou méně důležité než jiné. Takové, že se bez nich obejdeme.
A to jsou přesně věci, přes které musíme jít dál. Někdy je to těžké, ale jakmile jednou necháme všechny ty věci za sebou, budeme se cítit o tolik lehčí a pyšnější sami na sebe. A takový pocit stojí za to.


3 Books I CAN'T WAIT to read

28. května 2016 v 18:51 | Snow Fairy |  Thinking About...

3 Books I CAN'T WAIT to readAhoj,

článek podobného ražení jako ten dnešní už tady dlouho nebyl. Naposledy jsem něco podobného sepisovala minulý rok před vydáním knihy Colleen Hoover, November 9 a knihy Nicoly Yoon, Everything, Everything.
Mám ještě stovky knih, na které se těším, které bych chtěla číst nebo které bych si nejraději přečetla právě teď. Ale jsou tři, u kterých se opravdu celá třesu, abych zjistila, jaké jsou.
Nebudu to tady dlouho rozmazávat a rovnou vám všechny knížky ukážu. Jenom bych ještě chtěla říct, že všechny tři knížky jsou v angličtině, ale kdybyste chtěli vědět, na které knihy s nejvíce těším v češtině, určitě mi to dejte vědět a já pro vás ráda takový článek sepíšu.


It Ends With Us by Colleen Hoover


Tento výběr, si myslím, že vás rozhodně nepřekvapil. Minulý rok jsem se takhle neskutečně těšila na November 9. Letos se těším na It Ends With Us. Očekávám, že tohle bude naprosto emocionálně a psychicky vyčerpávající kniha. Přesně taková, jaké mám ráda. Hlavně od Colleen. Nikdo to neumí tak, jako ona.
Colleen se svým smyslem pro humor a pohledem na svět u svých knih netruchlí jako potom čtenáři. Nicméně pravdou je, že tato kniha dovedla i ji k slzám. A to už opravdu něco znamená. A jestli Colleen potřebovala několik sama pro sebe, aby se před obsah této knihy dostala, já možná budu potřebovat ne pár dní, ale pár měsíců.

Neskutečně se těším! Právem je It Ends With Us mou úplně a absolutně nejvíc neočekávanější knihou tohoto roku. A i když to bude možná znít někomu šíleně, mám ji už pěkných pár měsíců předobjednanou a to oficiálně vychází až přibližně za tři měsíce. To, o čem kniha je si v podstatě ani nesnažím zjistit, protože u Colleen Hoover očekávám předem to, že se do knihy zamiluji. Šílené, ale pravda.

Datum vydání: 2. srpna 2016


The Sun Is Also A Star by Nicola Yoon


Další kniha je opět od autorky, od které jsem s nadšením očekávala knihu i minulý rok. Letos to bude ve znamení dívky, která věří v čirá fakta, vědu a logicky podložená tvrzení. Nedovoluje si snít a veškerá případná láska a vztah se spolu s jejím jménem do jedné věty nehodí. Zároveň je to ale i o chlapci, který daleko přesahuje veškerá očekávání jeho rodičů. Žádný snílek s hlavou v oblacích. Ale potom se potká s onou dívkou, která věří ve vědu. A všechno se změní.

Já mám v tuto knihu opravdá velká očekávání. Stejná jsem měla pro Everything, Everything a ukázalo se, že moje představy byly vysoce převýšeny. Dostalo se mi nádherného příběhu, do kterého jsem se zamilovala. The Sun Is Also A Star je pro mě něco jako kniha Colleen Hoover, už předem láska. Řadí se blizoučko za It Ends With Us a jelikož se jedná o Nicolu Yoon, nečekáním nic menšího než něco úžasného.

Datum vydání: 1. listopadu 2016Girl in Pieces by Kathleen Glasgow


Girl in Pieces je kniha o dívce Charlotte, která toho za svých sedmnáct let života ztratila až příliš mnoho. Příliš hodnot a příležitostí, příliš mnoho iluzí a snů.
Nechybí mnoho, aby postupně zcela ztratila i samu sebe.

Tato kniha je opravdu hodně zaměřená na mentální zdraví a psychologii osobnosti člověka. Také o velkých ztrátách a devalbujících emocích, které, dovoluji si předpovědět, přivedou k slzám nejednoho čtenáře.
I přesto, že tato kniha od Kathleen Glasgow není až tolik známá, nebo jsem já osobně o ní až tolik neslyšela, tak si myslím, že zaujme a přesvědčí stejně jako jiné nejočekávanější tituly.
Datum vydání: 30. srpna 2016Jsou nějaké knihy v cizím jazyce, které téměř s netrpělivostí očekáváte?
Určitě mi napište nějaké tituly, které vás zajímají. Ráda si o nich přečtu a případně přidám do seznamu to-read.


Mějte se krásně.

Snow Fairy


Soul Bistro

27. května 2016 v 21:00 | Snow Fairy |  Coffee Time


Ahoj,

v dnešním Coffee Time to tentokrát nebude úplně o kávě. Ačkoliv jsme si v podniku, o kterém budeme dnes mluvit, kávu nedaly ani jedna, nemůžeme si vynachválit, jak moc nám chutnalo to, co jsme si objednaly.
Dnes vám povíme o dalším brněnském bistru, což je místo přímo pro vás, jestli hledáte nějaký dobrý podnik, kde byste si dali pořádné jídlo.
Skalní milovnice jídla navštívily Soul Bistro. Bylo na čase. Soul, podnik vyhlášený svou verzí fish and chips, jsme měly vyhlídnutý už dříve, ale až na naší předpolední tour jsme přišly na návštěvu.
Je tady položka, kterou jsme obě chtěly vyzkoušet. Matcha limonáda s bezinkou a limetkami. Jak už můžete vědět, já jsem na matcha tea poměrně vysazená, hodně ho mám ráda a jsem otevřená novým formám této superpotraviny. Lenička byla okolo této položky trochu skeptičtější, nicméně vyzkoušet ji jsme hodně chtěly obě. Musíme říct, že na první dojem to bylo poněkud... trpké. Hodně silné a intenzivní. Po nějakém čase pití si zvyknete na výraznější zpracování. Lenča vymyslela vylepšovák tím, že si limetky co nejvíc vymačkala. Nejspíš to ale nebude úplně pro každého. Myslíme si, že Soul tuhle limonádu nemá až tolik naředěnou vodou, takže pokud byste raději vyzkoušeli trochu lehčí verzi, možná by bylo dobré se nějak zmínit obsluze.

Co se jídla týká, tak to jsme zprvu úplně neplánovaly. Možná tak napůl. Spíše jsme se nemohly rozhodnout, co si dáme a jestli si to něco opravdu dáme. Potom jsme ale neodolaly hovězím toastům. Na fotkách uvidíte dvě porce, jednu moji a jednu Léninu. Normálně jsou ale tyto dvě porce v jednom. To znamená, že to, co máme my na dvou talířích, dostanete na jednom. Super ale je, že si můžete říct a jídlo rozdělit na dvě porce, pokud se chcete podělit s někým z rodiny nebo kamarádem, tak jako jsem to udělaly my. Nebo si zbytek, co nesníte, můžete nechat zabalit do krabičky s sebou. A jenom na tu krabičku je radost pohledět.

Tyto toasty neskutečně chválíme. Velká bomba! Domácí hranolky, opravdu úžasný dresing a naprosto neskutečně úchvatně chutnající toasty s rozpadajícím se hovězím masem a salátem coleslaw. Toto jídlo za ty peníze opravdu stojí!
Když je řeč o penězích, tak Soul je poměrně drahý. Není to sice úplně, že by vás jeden oběd zruinoval, ale vězte, že oprosti napříkld jiným podnikům, o kterých jsme vám tady už povídaly, si v Soulu trochu připlatíte. Rozhodně u některých chodů stojí za to. Takže vám nakonec nebude až tolik vadit, že jste finančně o něco lehčí.

Navzdory tomu, že se nám Soul opravdu hodně líbí, je tu pár věcí, ze kterých tak úplně na větvi nejsme. Hned poprvé, co jsme vstoupily do Soulu, ucítily jsme poměrně hodně rybí odér. Fish and chips je v Soulu vyhlášené a oblíbené, takže se nějakému tomu rybímu zápachu úplně na sto procent nevyhnete, ale musíme říct, že to bylo trochu nepříjemné. Samozřejmě dokud jsme si na to nezvykly. Je to věc, která vám po chvíli vadit přestane, pokud nejste na takové věci obzvlášť citliví. Ale řekly jsme si, že je dobré to zmínit. Stejně jako to, že i přesto, že obsluha byla okay, cenu za nejpřátelštější přístup na světě by asi úplně nedostala. Jsou to takové detaily, které jsou na druhou stranu celkem podstatné, pokud se máte cítit dobře, když jste na obědě nebo na snídani.

Nicméně do Soulu se budeme jistě vracet. Jelikož jsou toasty ve stálé nabídce, rozhodně jsme je tady neměly naposledy. Stejně tak nás láká vyzkoušet i jiné pokrmy. Už od naší návštěvy si děláme zálusk na thajské nudle s zeleninou, fialovým zázvorem, koriandrem, kokosovým mlékem a cibulkou.


Pokud vás Soul Bistro zaujalo stejně jako nás a chtěly byste vyzkoušet nějakou dobrotu, navštivte jejich facebookové stránky pro více informací.

Quote of the Week #19

25. května 2016 v 16:28 | Snow Fairy |  S hlavou v oblacích

Quote of the WeekAhoj,
dnes pro vás opět mám citát. Věřím, že knihu, ze které pochází i samotný příběh moc dobře znáte. Jedná se o velmi známý a řekla bych, že i velmi oblíbený příběh, dnes už by se dal také považovat za klasický. Je to příběh malého prince a jeho růže. Je to sice čtení, které se hodně často objevuje v seznamech povinné četby, i já jsem ho tam měla. Je to také zároveň jedna z knih mého srdce. Nedám na ni dopustit a opravdu ráda se k ní vracím. Obzvlášť k těm citátům, které srší životem a inspirací. Ze kterých si vždcky vezmu to, co právě potřebuji, abych si uvědomila věci, které tak nějak přebírají kontrolu nad ostatnímu věcmi, o kterých uvažuji. Někdy, když se opravdu moc necítím, tak si Malého prince otevřu a chvíli listuji stranami. Bylo to na moje poslední narozeniny, kdy jsem od Leničky dostala zápisník s citáty a myšlenkami z Malého prince. Byl to jeden z nejnádhernějších dárků, jaké jsem kdy dostala. A citát, který vám představím, je jeden z těch, díky kterým si v okamžiku uvědomíte tolik věcí.


"Je mnohem obtížnější soudit sebe samotného než soudit své bližní."


- Antoine de Saint-Exupéry (Malý princ)Reviews - První | Je čas na poslední rozhodnutí, které všechno změní

24. května 2016 v 16:26 | Snow Fairy |  Reviews

První

Autorka: Kiera Cass
Žánr: YA, Dystopie, Fantasy, Drama, Romance,
Díl: 3.
Originální název: The One
Počet stran: 312
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: CooBoo
***

Obsahuje spoilery na předchozí díly!


Ještě nedávno jich bylo 35. Nakonec zbyly čtyři. Teď je čas, aby zbyla už jenom jedna jediná. Ta vyvolená. První. Následnice trůnu, illejská princezna a manželka prince Maxona. Pro všechny čtyři dívky jsou dny před princovým rozhodnutím zatěžkávající zkouškou. Není v podstatě nic, co by utajily. Navíc teď, když je království pod náporem rebelů, kteří se snaží celou monarchii podkopat a zničit.
Sama America je dívkou, která má tendence se od prvního dne dostávat do problémů. Její bezprostřední a bojovná povaha je na krále až příliš radikální a nevítaná. America tudíž nečelí jenom hněvu krále, návalu společnosti, očekávání lidu celého království, bojuje také se svou láskou i s těžkými ztrátami. S ostatními soupeřkami za zády se každý den stává složitějším a složitějším.
Ale která bude nakonec ta první?


Selekce se přiblížila ke konci.
Dopadnout to může jakkoli a hlavní hrdinka America je zápalnou zbraní, časovanou bombou, stejně tak ale řešením a možnou budoucností.

Musím říct, že pokaždé se vrátit do světa Selekce, krásných šatů, princů, království, bojů a záchran života je vyjímečně osvěžující. Nic takového v normálním světě nenajdete a čím hlouběji se do příběhu dostáváte, tím více vám Illea přijde jako skutečný, něco jako paralelní, svět. Kromě třpytivých šperků, záře reflektorů a nádherných šatů je Kiera Cass nesmírně zběhlá v psaní a rozvíjení politických záležitostí a zaplétání smyčky lásky a povinnosti. Samotný pojem láska je v tomto světě rozhodnutí, které neustále dostává nový a vážnější význam.

První je od začátku do konce plná politiky, rozhodování, vystavování se ve světle reflektorů a třesení se pod drobnohledem společnosti. Stránku za stránkou čtete s očekávání finálního rozhodnutí. I přesto, že se jedná o poslední díl, který se vyloženě a primárně zaměřuje na Maxona, Americu a Selekci, žádné nové odhalení nijak nenarušuje pospolitost a celistvost příběhu. U některých částí budete hodně překvapeni spádem událostí. U jiných částí si zase nebudete jisti, jak to nakonec všechno odpadne.
Myslím, že Kiera Cass odvedla neskutečný kus práce. A to to sérií Selekce všechno teprve začíná. Setkáte se samozřejmě s láskou, jak zakázanou, tak takovou, která se ještě hledá. Potkáte se s rebely, kteří mají každý svůj vlastní plán, jak se (ne)zmocnit královského impéria, s princem, který rozhodne o tom, jak bude jeho svět dále pokračovat a vzkvétat. S šokujícími událostmi předcházející očekávánému konci se rozhodně nebudete nudit.


Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!

Inspiration (137) - Face to Face with Life

22. května 2016 v 20:31 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.Ahoj,

někdy jsou dny, kdy se cítíte naprosto strašně. Jste na dně a nemáte nic, čím byste všechny chmury spolehlivě zahnali. Jsou chvíle, kdy není nic, co by nějak převelice pomohlo. Někdy to prostě musíte nechat být. Udělat si pohodlí a chvíli jenom odpočívat. Takové jsou zároveň dny, kdy i přemýšlení bolí jako čert. Ale i když usilovně přemýšlíte nad tím, co děláte špatně a jak byste něco mohli udělat lépe, řešení se stejně nedoberete. Je to proto, že někdy musíme věci přijmout tak, jak jsou. Podívat se tváří v tvář tomu, co nám život nadělil. Přijmout fakta, která se nedají změnit a udělat z nich výhodu někde jinde. Čas od času jsou prostě chvíle, kdy to, co se děje jednoduše nezměníme. Jsou to věci, které se mají stát. Které mají stát třeba i tak, jak my nechceme. I když je to mnohdy velmi nefér, může se z takové špatné situace vyklubat i něco nového a mnohem lepšího. Někdy musíme obejmout život a věci přijmout.Every Day with Ella - Giveaway - vyhlášení vítěze

21. května 2016 v 17:41 | Snow Fairy |  Every Day with Ella


Ahoj,

jak už z názvu článku můžete vědět, dnes pro vás mám jméno (přezdívku) vítěze, který získá novou kuchařku Elly Woodward, Lahodně s Ellou každý den, která stále ještě poměrně nedávno vyšla u nás v Česku.
Z celého projektu už ode mě víte, že mám hodně ráda vaření a zkoušení nových, zajimavých a pestrých receptů. Takových je Ellina kuchařka plná. Vlastně obě kuchařky. Dnes bude jenom jeden šťastlivec, ale doufám, že při nějaké další soutěži budu moci udělat radost více lidem.

Vím, že poslední dobou tady moc soutěží nebylo, ale doufám, že se to brzy spraví. Mám teď nějak moc plné ruce a nevím, jak se pořádně některých závaží zbavit. Nicméně opravdu doufám, že brzy vám budu moci přinést nějakou novou soutěž, ve které bude šťastných vítězů o hodně více.

Ale pro dnešek získává Ellinu kuchařku

Lucy Lilliane


Moc gratuluji! E-mail jsem odeslala, tak se mi určitě ozvi nazpět a já s radostí kuchařku pošlu tvým směrem.

Mějte se zatím všichni krásně a brzy zase u nějakého článku.


Snow Fairy

Pelíšek

20. května 2016 v 18:11 | Snow Fairy |  Coffee Time

Ahoj,

jak jsem v minulém článku předesílala, dnešní Cofee Time bude opět ve znamení kočiček. Pamatujete si, když jsme vám povídaly o Envi Café? Stále máme tu kavárnu s Lenčou moc rády, jenomže po změně jídelníčku a zrušení našich milovaných panini jsme se vůči Envi trochu uzavřely. Zamilovaly jsme se tam do kočiček, takže hlavně díky nim tam rozhodně stojí za to jít opakovaně. Navštívit ty miláčky je vždycky nesmírně příjemné. Jenom kdyby nebyla taková změna.
Docela nedávno jsme navštívily další kočičí kavárnu, Pelíšek a o té vám dneska povíme. A předem říkáme, že je to tam naprosto úchvatné.
Pelíšek je další brněnská kavárna, kterou jsme navštívili, když jsme byly na jednom z našich kavárnových tour. I přesto, že jsme měly docela dost času, přály bychom si ho mít ještě víc, protože v Pelíšku bylo opravdu příjemně. Prostředí celkově je nádherně čisté, moderní, mladistvé, příjemně upravené a působící opravdu jako terapie se všemi těmi miloučkými kočičkami kolem.
Zakladateli Pelíšku jsou Michal a Kačka, kteří byli oba také neskutečně příjemní. Oběma se nám s Lenčou líbí fakt, že oni jsou krásným příkladem toho, že i dva lidí mohou něco změnit. Kačka a Michal dávají kočičkám z útulku novou lepší šanci, jak najít domov, kde jim bude opravdu dobře a kde se jim bude nádherně žít. Úspěch Pelíšku také ukazuje počet adopcí, které byly doposud provedeny. Pokaždé, když s Lenčou na facebooku vidíme příspěvek o nové adopci, velmi nás to potěší. Je naprosto úžasné vidět, že každá z těch roztomilých němých tváří, se kterými se v Pelíšku potkáte, mají stejnou šanci začít znovu.
Obě s Lenčou zbožňujeme koncept kočičích kaváren, i když je to nápad, který ne každému může přijít nějak atraktivní. My ho ale zbožňujeme.
V Pelíšku jsme si objednaly jenom limonádu, protože jsme byly poněkud přejedené a přepité z předchozích míst, které jsme ten den navštívily. Nicméně obě limonády byly moc dobré. Lenča měla malinovou a já levandulovou. Je to velmi, velmi jednoduché občerstvení, které na drauhou stranu příjemně osvěží. O něčem ostatním je zatím těžko hovořit. Ale myslíme si, že toasty by mohly být každopádně výborné. Stejně jako káva. Palíšek slibuje kvalitní kávu a věříme, že tu zde také najdete. Největším pokušením budou tak jako tak kočičky. S Lenčou jsme měly tu čest potkat se s Kukym. Kocourkem, který se nezastavil za celou dobu, co jsme v kavárně pobývaly. Došlo i na okusování skleniček a vlastně také našich prstů. Kuky je neskutečný divoch. Řekneme vám, že drápky se umí ohánět opravdu výborně. Jeho chování občas hraničilo s ohrožením života (což berte trochu s rezervou, samozřejmě). Já osobně jsem si nicméně Kukyho zamilovala. Takovou radost ze života, že okusuje pomalu i lidi, nemá jen tak někdo.

Pelíšek je opravdu krásná, čistá, příjemná a přátelská kavárna, kde se vám dostane uklidnění prostřednictvím příjemných kočičích kožíšků. Určitě se tam s Lenčou chystáme vyrazit znovu. Ať už za kočičkami, které jsme si zamilovaly, nebo za kávou a jídlem, které bychom rády ochutnaly.
Pelíšek je také příjemné místo, kde se můžete rozhodnout, zda si pořídit kočičího mazlíčka. Je to opravdu k nezaplacení mít takovou dušičku kolem sebe. A jestli ji třeba nemůžete mít doma, tak v Pelíšku se za nimi můžete jít podívat. Kočičky to určitě ocení.

Pro více informací o kočičí kavárně Pelíšek najdete na jejich webových a facebookových stránkách.
Get your own free Blogoversary button!